Szökőkút
Shadowhunters
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.



 
Hello my
Little Guest
Becses nevem
Jelszavam
Jegyezz meg: 
Mi is volt a jelszóm?
Discord szerver
Shadowhunters



Utolsó posztok
Tagjaink tollaiból
Michael
Kedd Aug. 29, 2023 9:21 pm

Zoey Briggs
Csüt. Aug. 24, 2023 8:39 am

Hazel Sage Stargrace
Szer. Aug. 23, 2023 5:23 pm

Silvius S. Hildenborough
Szer. Aug. 23, 2023 5:19 pm

August A. Littlebury
Szer. Aug. 23, 2023 5:14 pm

Kimberly Storm
Szer. Aug. 23, 2023 5:09 pm

Kimberly Storm
Szer. Aug. 23, 2023 5:06 pm

Oliver Burton
Szer. Aug. 23, 2023 4:27 pm

User statisztika
Belépett tagjaink
Jelenleg 1 felhasználó van itt :: 0 regisztrált, 0 rejtett és 1 vendég

Nincs

A legtöbb felhasználó (45 fő) Szomb. Márc. 04, 2017 12:36 pm-kor volt itt.
Lélekszámláló
Elfogadott tagjaink
Csoportok ::
Összesen ::
211110
Angyalok ::
220
Klávé tagok ::
101
Árnyvadászok ::
220
Kör tagok ::
000
Tündérek ::
101
Mondének ::
303
Félvérek ::
101
Dámpírok ::
000
Vámpírok ::
312
Vérfarkasok ::
642
Boszimesterek ::
220
Bukott angyalok ::
000
Démonok ::
000



Legaktívabbak
A hónap méhecskéi

Megosztás
 

Szökőkút


Admin
Vezetõség

Admin
Admin


mindenhol
Tartózkodási hely :

2016. May. 28.
Csatlakozás ideje :


Szökőkút  Empty
TémanyitásRe: Szökőkút ↠ Pént. Jún. 30, 2023 8:17 pm

Lezárt játék



Vissza az elejére Go down
https://shadowhunters.hungarianforum.net
Vendég
Vendég

Anonymous
Anonymous



Szökőkút  Empty
TémanyitásRe: Szökőkút ↠ Pént. Aug. 11, 2017 2:00 pm

Nate & Sara
Sziszegve hagyom, hogy a földhöz szegezzen, miközben megpróbálom leküzdeni a saját személyiségem és visszanyelni a torkomat marcangoló riposztokat, mert tudom, hogy minden egyes szavam felesleges, és egyébként is süket fülekre találna. Nem érdekli, hogy az életével, hogy mások életével játszik, nem érdekli, hogy bármelyik sikátorban kinyírhatná egy nagyobb démon, egy olyan démon, aminek már neve is van, ami elég hatalmas ahhoz, hogy Árnyvadász gyermekeket tegyen árvává. Nem érdekli a Klávé, hogy mi mind az emberiséget védjük, hogy bár kevesen vagyunk, megteszünk minden tőlünk telhetőt. Fel sem merül benne, hogy a magánakciója rossz példát mutat, hogy ostoba kölykök ezreit buzdíthatja harcra, mert démonokat vadászni hű de mulatságos. Önző és öntelt. A legrosszabb valamennyi közül.
Fintorogva hallgatom, ahogy a Klávét becsmérli, és összeszűkített szemekkel figyelem az arcát, miközben a szabad kezemmel a késem után nyúlok. Nem tudom eldönteni, hogy mennyit tud vagy mennyit színlel. Az egyik pillanatban még úgy tűnik, homokba dugott fejjel járja az utcákat, a következőben már úgy fenyegetőzik, mintha pontosan tudná, hogyan működik a nephil bürokrácia. Ott rúg belém, ahol a legjobban fáj, a büszkeségemet ostromolja, a magabiztosságom pedig úgy hullik a porba, mintha ágyúgolyókat dobálna a lelkem köré emelt falaknak.
Ijedten ejtem ki a kezemből a tenyeremben szorongatott pengét. Elnyílt ajkakkal tántorodom hátra, egészen a szökőkút széléig. Az ujjam apró, vörös foltokat hagy a márványon, mielőtt egy belső ösztönre hagyatkozva a fiú pulóvere után kapok.
A tenyere meleg és nedves, de ahogy az ujjai megpihennek a kezemen, hagyom, hogy egy röpke pillanatra átvegye az irányítást, hogy elterelje a figyelmemet az ostoba sérülésről, a vérről, az ő véréről, a vérről, ami olyan vörös, akár az arcom és talán még annál is forróbb.
- Én… én… - A könnyeimmel küszködve habogok, olyan szorosan markolva a pulóverét, hogy még az ujjaim is belefehérednek. Legszívesebben felnyögnék, a semmibe kiáltanék, belerúgnék a legközelebbi fába. Nem engedhetem el. Tudnia kell, hogy nem tehetem, hogy Árnyvadászként kötelességem jelenteni a történteket, még ha ezért fel is függesztenek. Muszáj bevinnem, be kell vinnem, egy hűséges nephil bevinné.
A kezem az oldalam mellé esik. Megtörten suttogom a szavakat. Mintha nem is én beszélnék, hanem valaki egészen más, valaki, akinek a szavai belevesznek az éjszakába, egy fuldokló, aki a habokhoz fohászkodik. Nem nézek a szemeibe.
- Rendben.
Az alsó ajkamba harapva sétálok el a véres pengéig. Szótlanul guggolok le érte. Nem kell felemelnem a tekintetem, biztos vagyok benne, hogy a döbbenet az oka a mozdulatlanságának. Én magam sem hiszem el, hogy valóban futni hagyom.
- De eszedbe se jusson félvállról venni a dolgot! - parancsolok rá, jóllehet a hangom közel sem olyan határozott, mint szeretném. Inkább csak aggódó. - Menj haza és tisztítsd ki a sebet, utána pedig kösd be, de ne túl erősen, mert levegőre van szüksége ahhoz, hogy…
Veszek egy mély lélegzetet és hagyom, hogy a szavaim elhaljanak, miközben a felsőm szélébe törlöm a vért. Már megint feleslegesen járatom a szám, tudom, hisz említette. Nem ez lesz az első alkalom, hogy összevarrja magát, ahogy az utolsó sem, erre a fejemet tenném. Felhorkantok, ahogy átfut az agyamon, hogy ezúttal talán tényleg a fejemmel játszadozom. A törvény ugyanis határozottan kimondja, hogy az Árnyvilág védelmében minden egyes bajba jutott embernek törölni kell az emlékeit, függetlenül attól, hogy látó vagy sem.
- Csak menj haza, rendben? - kérem halkan, egy utolsó pillantást vetve az engem bámuló fiú éjsötét alakjára. A jobb keze a frissen ejtett seben pihen, leszorítja azt. Látszólag pontosan tudja, mit csinál. Kettőnk közül csupán én vagyok elveszett és ez a szürreális helyzet annyira abszurd, hogy már nevetni sem tudok. Pedig egy hisztérikus kacaj talán megnyugtatná az izmaimat, kitisztítaná a fejem és elseperné a felhőket, amik elködösítik az elmém.
Tényleg kész vagyok elengedni pusztán azért, hogy ne okozzak csalódást a családomnak? Hát ezzel nem épp azt teszem? Egy percig sem kételkedem benne, hogy Jonah emelt fővel vállalná a felelősséget. A nehezebb utat választva büszkén vezekelne a bűneiért, hogy azt követően még nagyobb elhatározottsággal vesse bele magát az éjszakába.
Ha tudom, mit kellene tennem, mégis miért maradok mozdulatlan? Szótlanul figyelve, ahogy az ismeretlen srác alakja eltűnik az első bokor mögött.
- Mindkettőnknek egyszerűbb lenne, ha nem feszegetnéd a határaidat - suttogom magam elé, egy fanyar mosollyal a helyére csúsztatva a késem. Percekig meredek a semmibe, mielőtt egy mély lélegzetvétel után megpróbálom megkeresni a lányt, akit futni hagytam a pillanat hevében, habár tudom, hogy már messze jár.
Mintha egy tűt keresnék egy démon méretű szénakazalban. Vagy egy halom, első ránézésre teljesen egyformának tűnő tű között.

köszönöm szépen ezt a csodás játékot   Szökőkút  630511307    



Vissza az elejére Go down
Vendég
Vendég

Anonymous
Anonymous



Szökőkút  Empty
TémanyitásRe: Szökőkút ↠ Szer. Aug. 09, 2017 10:17 pm


 
Shall we begin, darling?

A mosolyom cseppet sem sunyi vagy lenéző, inkább amolyan kedveskedő, ahogyan visszhangzom a lány Persze válaszát egy bólintás keretében. Komolyan nem találkoztam még senkivel sem, aki  legalább hírből ne ismerte volna a világ legnagyobb és leghíresebb videó-megosztó oldalát. Ám a lány erre hirtelen olyan összezavarodottnak tűnt, hogy nem volt szívem  piszkálni ezzel, főleg hogy nem soká szó szerint a földre kerültem tőle. Nem mintha az önmagában olyan szörnyű élmény lenne, egészen elbódít, ahogyan megcsap a parfümjének illata, és az arcomba lógó hosszú, hullámos tincsei csiklandozzák az orromat.
Hihetetlen, hogy nem érzékeli az iróniát, nem csoda, hogy a humoromat sem értékeli. Tuti nem idevalósi, máskülönben értené az angol humort, a szavak közt csengő szarkazmust és a könnyed megjegyzésnek szánt poénokat. Viszont ennek ellenére érdekes hallgatni, hogy a nap folyamán először végre nem azon a fennhordott, lenéző, okoskodó hangján szól hozzám, hanem egészen barátságosan és támogatón. Hallatszik, hogy fontos számára ez a téma, és az Árnyvadászok története, az, hogy az angyal hogyan emelte ki őket a  a hétköznapi emberek sorából. Sok olyat mond, amit már hallottam, de például a Végzet Ereklyéiről anya sosem mesélt részletesen, mint ahogyan a régi történeteket sem szerette elismételni. Talán attól félt, hogy mint az ő korában a lovagokról szóló sztorik, úgy most engem ez indit majd arra, hogy  akár háborúba is vonuljak vagy magamtól hősködjek? Nos, talán. Bár ehhez nem kellettek történetek, nem kellett noszogatás, elég volt a tudat, hogy ha képes vagyok rá, miért ne tehetném?
- Bocsi, de hosszúra nyúlt a törióra - szabadkozok, miután fordítok a helyzetünkön, és magam alá gyűröm a lányt. Igazából nem nagyon sajnálkozom, hiszen ő maga sokkal durvábban és mindenféle ok nélkül tepert a földre. Én csak, hogy is mondjam? Viszonoztam a szívességet, mert sosem szerettem sarokszorítóban érezni magamat.
- Ó a Klávé blablabla… Nem különösebben érdekel a világotok és a szabályai. Csak annyi, hogy rend legyen az utcákon, és nagyon úgy tűnik, hogy nem vagytok elegen ahhoz, hogy elvégezzétek a melót - jegyzem meg teljesen unottan, mintha ez épp oly tényszerű lenne, mint a hírek, amit bemondanak az esti híradóban.
Szinte meg sem lepődöm, amikor visszatart attól, hogy felálljak, tudtam, hogy nem fogja hagyni, hogy olyan könnyen elsétáljak.  S csak felhorkantok, amikor piti kis ügyeknek nevezi a rendőrség feladatát. Inkább nem mondok semmit, mert azt úgyis csak megbánnám később. Úgysem értené meg, és nem állhatok le neki magyarázni, hogy miért is olyan fontos a rendőrség szerepe a földi halandók számára. Fontosabb, mint a drága Árnyvadászaié, mert ők legalább csinálják a dolgukat. Londonban legalábbis. Apám és a társai tesznek róla.
Egy hirtelen mozdulat, szinte fel sem fogom, csak a fájdalmat és a meleg vért, amint az csorog és a nadrágövemet vörösre színezi. Összeszorítom az ajkaimat, hogy elnyomjam a tűszúrásszerűen lüktető fájdalmat, ami a sebből árad. Hirtelen kirohanásomat azonban amellyel a lányra ripakodtam azonnal megbánom, amint  meglátom  a bizonytalanságot a szemeiben. A fekete üstökökben a csillagok ragyogása helyett aggodalom és valami más, egészen megmagyarázhatatlan ég, amit nem tudok hová tenni. Ennyire félne a Klávétól? Ennyire ijesztő lenne? Vagy egyszerűen ennyire nem akar csalódást okozni? Na de kinek? A kérdések petárdákként robbannak a fejemben, pedig sosem gondoltam komolyan a fenyegetésemet. Jobb nekem az életem anélkül, hogy a Klávénak mennék panaszkodni. Akkor túl sokat kellene magyarázkodnom, és  ahhoz semmi kedvem.
A sajgás tompul, mikor a lány közelebb lép, az illata belep, és az ujjai megint megemelik a két rétegnyi fölsőmet, hogy ráláthasson a sebesült testfelületre. Míg ő döbbenten nézi a bőrömet, addig én a szeplős orcáit és rebegő pilláit bámulom, némán, akár egy áhítatos fohászkodó. Valami mellkason üt és a tudat, hogy kínt okozok neki, jobban fáj, mint maga a vágott sebem. Nem gondolkodom, ösztönből cselekszem, amikor a  tenyereimet  az oldalamnál matató kezekre helyezem. Eredetileg csak finoman el akartam azokat tolni, de ahogy megérzem a selymes bőrt az enyém alatt, már nem vagyok olyan biztos. Megvárom, amíg a lány tekintete felrebben rám, és egyenesen a szemeibe nézek.
- Megvagyok. Nem egyszer össze kellett már foltoznom magamat - rántom meg a vállamat, mintha semmiség lenne, akkor is ha iszonyúan csíp, ahogyan a nyílt sebet megcsapja az esti szellő. Megremegek. - Nem kell aggódnod miattam. Csak… csak hagyd, hogy elmenjek, és felejtsük el, hogy találkoztunk! - javaslom egy elfogadható alkuként, hiszen mindenki jól jár: ő nem buktat le engem, én nem köpöm be őt.  Még ha ő nem is tudja, hogy amúgy sem tenném.


Sara-nak sok szeretettel  *.*



Vissza az elejére Go down
Vendég
Vendég

Anonymous
Anonymous



Szökőkút  Empty
TémanyitásRe: Szökőkút ↠ Vas. Júl. 23, 2017 12:45 am

Nate & Sara
Unom már, hogy folyton magamat ismételgetem. Unom, hogy képtelen leszállni a magas lóról. És unom, hogy úgy beszél velem, mintha kettőnk közül Ő lenne az, aki szívességet tesz Nekem, holott nélkülem már rég alulról szagolná az ibolyát. Ráadásul mégis milyen felindulásból hív aranyosnak? Cuki, hah! Miközben Ő az, akit földhöz szegez egy lány.
- Én… - tiltakoznék, de a szemeiben visszatükröződik az ég, ahogy a sértettség lassan őszinte döbbenetté változik, és ez teljesen megzavar. Pedig annyira biztos vagyok benne, hogy jó irányban kapirgálok, főleg, hogy még a feliratkozókat is említette. Frusztráltan fújtatok. - Persze, hogy tudom, mi az a YouTube.
Sértetten fűzöm egymásba a karjaimat, kissé eltávolodva a névtelen fiú arcától, mégis veszélyesen közel maradva hevesen mozgó mellkasához. Hihetetlen, hogy már megint ezt csinálja. Amikor épp kész lennék elhinni, hogy mégsem reménytelenül ostoba, mond valami hihetetlenül nagy baromságot, és totálisan összezavar.
A tévedése mély ráncokat rajzol a homlokomra és összerántja a szemöldökeimet.
- Ó! Nem, nem, nem - mondom, és olyan intenzitással javítom ki a félreértést, hogy az a fránya tincs, ami korábban a nyakamra tapadt, ezúttal fejet hajt a gravitáció előtt. - Az Árnyvadászok valójában nem a mennyből érkeztek. Embernek születtek, mint bármelyik közönséges mondén - mondom. A hangom épp olyan lágy, mint édesanyámé, aki mindig ámulatba esve, révült tekintettel idézte fel az édesapjától tanult mesét. Gyermekként, amikor még nem ismertem a mondénok regényes legendáit, számomra is ez volt a legkedvesebb történet kerek e világon. - Nem voltak erősebbek, vagy különlegesebbek, egészen addig, amíg Raziel alá nem szállt az égből, és át nem nyújtotta nekik a Végzet Ereklyéit… - és csak mondom és mondom, mintha sehol sem lenne a vége. Annyira belemerülök a részletekbe, hogy észre sem veszem, az alattam fekvő srác közben a szabaduláson mesterkedik.
Az én fejem közel sem koppan akkorát, mint az övé, és a testemet gyógyító iratze alapjáraton eltompít kicsit. Talán akkor sem éreznék fájdalmat, ha a nyakamnak szegezne egyet az ostoba, fémből öntött pengéi közül, amelyek bár hatástalanok a démonok ellen, az én bőrömet könnyedén átszakítanák.
Ritkán nevetek. Az esetek többségében sokkalta inkább gúnyosan, mint tiszta szívből, önfeledten. Ez a kifordított szituáció mégis kacagásra késztet.
Kinek a törvénye? A szervezeté, ami meghatározza az életem minden egyes pillanatát, amiért élek, aminek a tagjaiért gondolkodás nélkül az életemet adnám, ha ezt parancsolnák.
- A Klávé törvénye, a mi törvényeink - sziszegem mérgesen mert dühít, hogy olyasmiről beszél, amiről halvány lila gőze sincs. A szemeiben lobogó tűz felperzseli a testem, forró lávát csepegtet az ereimbe és mozgásra késztet. Összeszűkített szemekkel markolok a rövid késemre. - Mégis hogy akarsz az Árnyvilág részévé válni, ha még a szabályokkal sem vagy tisztában?
Az egész egy pillanat kérdése csupán. Egy jól időzített mozdulaté.
A teste olyan közel van az enyémhez, hogy a mellkasa az enyémhez ér, valahányszor levegőért kap. A földön ülve nézünk farkasszemet és nem tudom eldönteni, hogy azért felejtek-e el pislogni, mert mindenáron nyerni akarok, vagy mert a pupillái már az első másodpercben magukba szippantanak.
- Lehet, de én nem is szándékozom beleütni az orrom a mondénok piti kis ügyeibe - replikázom egészen halkan, finoman, feladva minden elfojtott dühöm. Nem haragudhatok rá valami miatt, amit nem ismer. Ő nem Árnyvadásznak született.
Megrökönyödve nézek le a kést tartó kezemre. A mondén vére akár a Nap, meleg és megvakít.
Elnyílt ajkakkal lépek távolabb.
- Én… - A szavai vágnak, akár egy élesre fent penge, a vádaskodása pedig többször is megforgatja bennem a képletes tőrt. A kezem megremeg, rázkódik, az ujjaim pedig feladják és a földre ejtik az apró fegyvert. A koppanás hangja percekig visszhangszik a fejemben. - Nem. Vagyis, de. Én… - A tekintetem elhomályosul, és a világ nem több, mint egy kivehetetlen paca. Fekete és vörös örvény, ami másodpercek alatt a mélybe ránt. Ennek sosem szabadott volna megtörténnie. - Sajnálom, nem akartalak megvágni. Jól, jól vagy?
A tőrrel mit sem foglalkozva közelebb lépek a fiúhoz. Meg sem fordul a fejemben, hogy ellökhet magától, úgy kapok a pulcsija után, mint percekkel korábban, amikor a selymesen puha bőrében gyönyörködtem, ami most vörös, akár az ujjaim.
- Sajnálom. Úgy sajnálom - ismételgetem újra és újra, egészen addig, amíg kicserepesednek az ajkaim.
Nem könyörgöm, és nem válaszolok. Nem kötöm az orrára, hogy mit tenne a Klávé, ha megtudná, hogy az első egyéni bevetésemen sikerült csípőn szúrnom egy bosszantó, mégis ártalmatlan embert, aki utcai szuperhősnek képzelve magát, megmentett egy mondént, akit nekem kellett volna védelmeznem. Nem érdekelné, hogy megbüntetnének, vagy hogy a családom hatalmasat csalódna bennem. Nem érdekelné, hogy nagy valószínűséggel a Tanács elé állítanának.
Hisz miért is törődne ilyesmivel egy közönséges ember, aki bár azt hiszi magáról, hogy Árnyvadász, valójában semmit sem tud a világról, amiben élni akar?

sok-sok szeretettel   Embarassed   



Vissza az elejére Go down
Vendég
Vendég

Anonymous
Anonymous



Szökőkút  Empty
TémanyitásRe: Szökőkút ↠ Pént. Júl. 21, 2017 11:16 pm


 
Shall we begin, darling?

Már első ránézésre lerí, hogy az idegen csaj komolyan veszi, amit csinál. Nem csak a magasra szegett áll, a kihúzott gerinc, büszke testtartás, de külsejének minden apró négyzetcentimétere arról árulkodik, hogy az egész élete akörül forog, hogy démonokat gyilkolásszon, és büszke is rá. A drága, jó bőrnek festő fegyveröv, az alaposan megtisztított acélfegyverek, a bőrét borító, évek harci sebeit elfedő fekete rúnák és a folyamatosan ott lobogó tűz szénfekete íriszeiben. Erős és ő maga is tudja, hogy mire képes - velem ellentétben, bár ezt sosem vallanám be. még mit nem?! Szóval jól képzett és büszke harcos, kecsesen mozog, mint egy táncos, de halálos, mint egy ragadozó. Mit mondhatnék? Egy icipicit az igen vagány csajok az eseteim, ha egyáltalán beszélhetünk olyanról, hogy van “esetem” tekintve hogy a szerelmi életem nem létező fogalom a szótáramban. Mindenesetre azért elég kiábrándító, hogy ilyen adottságokhoz és képességekhez egy karót nyelt személyiség társul.
- Hm, most hogy mondod, egy vállon veregetés jól esne vagy mondjuk egy masszázs - vetem fel imitálva a lány enyhén gúnnyal színezett hangját, hogy biztosra menjek érzékeli a szavaimra csepegtetett iróniát (nem mintha nem fogadnám el a masszázst, ha felajánlaná!), miközben a kelleténél nagyobbakat pislogok a váratlan közelsége miatt.
A lány tenyere a mellkasomon szokatlanul meleg a hűvös éjszaka ellenére is. Még a két réteg ruhán keresztül és érzem, ami bizserget. Vagy szimplán csak képzelődöm, mindenesetre eltűnődöm, hogy vajon a számtalan, ruhaszegélyei alatt elvesző rúnái közt akad-e olyan, amely a testhőmérsékletét biztosítja extrém időjárás esetén. Bugyuta felhasználási mód, nemde? De én tuti az ilyeneket használnám. Utálom a vérfagyasztóan hideg teleket Londonban. Még jó, hogy nyár van.
Szó nélkül kivárom, ahogyan a lány a fejemhez vágja a kioktatását. Nincs ebben semmi új, anyámra emlékeztet, aki aggódóan nyomogatta a kezembe a jeges zacskókat, amikor az első kimaradozásaim után lila-zölden értem haza. Azt mondta, nem akarja, hogy verekedjek az iskolában, én pedig nem javítottam ki, mert láttam rajta, hogy fél pont azt fogom mondani, amit nem akar hallani. Azóta igyekszem diszkrétebben gondoskodni magamról anélkül, hogy felzaklatnám őt.
- Aww, tudsz te édes lenni, ha akarsz. Aranyos, ahogy aggódsz, de hidd el, tudod magamra vigyázni - bizonygatom, bár ezt kétségkívül nem túl jól támasztja alá a tény, hogy a lány éppen lefog a földre. Ám ezzel pont arra játszok, hogy leeressze a védelmét, hogy ne tekintsem rám veszélyként, és esélyem legyen lelépni. Egy rezzenéssel sem reagálok arra ahogyan a másik a nephilim és árnyvadász szavakat veri a fejembe, mintha nem hallottam volna őket ezerszer. Vagyis de. Okos kislány, hamar összerakta, hogy tisztában vagyok ezekkel a kifejezésekkel, és nem teljesen tudatlanul rohangálok az utcán, mint egy fejvesztett csirke.
A lány keze, ha lehet, még forróbb, amikor egy pillanatra a bőrömhöz ér, amikor felrántja a fölsőmet. A hűvös esti szellők libabőrt varázsolnak a hasamra, és egy pillanatra elakad a lélegzetem, de annak semmi köze a hideg és meleg találkozásához, sokkal inkább a lány tekintetéhez, mintha még sosem látott volna még fedetlen férfitestet… vagy ami azt illeti, kidolgozott hasizmot. Bár éppen egy ilyen lány ne látott volna? Minden bizonnyal sorszámot húznak hozzá az adoniszok, ő meg csak várja, hogy a magassarkúja tűsarkával keresztüldöfhesse a szívüket. Annak a fajtának tűnik, aki össze tudná törni bárki szívét.
Amikor felhozom A YouTube-ot nem efféle reakcióra számítok, úgyhogy csak hunyorítva hallgatom, hogy a lány miről hadovál, és szépen lassan leesik, hogy abszolút nincs képben a közösségi média applikációk terén. Ki keveri össze a videómegosztót egy mobilos, fotós app-pal? Egy barlangban élt vagy mi?
- Te tényleg nem tudod, mi az a YouTube - vonom le a következtetést döbbenten, de még meglepettségemben sem bírom ki, hogy ne süssek el egy béna szövegeket, mert a szituáció egyszerűen annyira adja magát, hogy kihagyhatatlan: - Mondd csak, nem fájt nagyon, amikor leestél a mennyből?
Talán a lány ezt  sem érti vagy csak mind a négy processzorát futtatnia kell, hogy fel tudja dolgozni, mennyire fájt ez, mire kapok az adandó alkalmon kapok és fordítok a helyzetünkön. Nem merem úgy lefogni, mint ahogyan ő tette, mert eszem ágában sincs fájdalmat okozni, és ez az egész új még nekem. Sosem gyakoroltam közel harcot senki mással, mint az apámmal, és hát azért úgy elég már. De amikor egy gyönyörű lány néz fel rád szemekkel, amiben látszanak a csillagok, ne mondja nekem senki, hogy bűn elgyengülni.
- Ó, szóval törvény? Kinek a törvénye? Mert nem az enyém, az biztos! Ami pedig a rendőrséget illeti, fogadjunk, hogy jobban tudom, hogy működnek, mint te! - riposztolok a lány mondanivalójára, de annyira elfoglal, hogy kiadjam a saját sértettségem, hogy meglep, amikor függőlegesbe kerülünk, és a sokk miatt csak egy pillanattal később tudatosul a fájdalom. Döbbentek tekintek le, és látom a véremet lecsorogni a lány kezén, amiben egy éles kést tart. A tény, hogy képes volt megvágni túlságosan ledöbbent ahhoz, hogy reagáljak a fura törvényeire hivatkozott kifogásaira. Rohadtul nem érdekel a szeráfpenge, bármikor szerzek másikat a piacról, de komolyan? Megvágott?
- Te… belém döftél egy kést? - szisszenek fel. Na jó, enyhe túlzással, de tényleg az életemet fenyegeti. - Nem azt mondtad, hogy az a célotok, hogy megvédjetek minket, embereket? Így csináljátok? - horkantok fel cseppet sem értékelve a gesztust, számonkérően, miközben szúrós szemmel, hunyorítva le sem veszem a tekintetemet a lányról. - Mit szólna a hírhedt Klávé, ha tudná, hogy egy Árnyvadásza ilyet csinált? Mit tennének, ha elmondanám nekik, hogy vérét vettem egy fegyvertelen mondénnak, aki megmentett helyetted egy lányt?
Lehet, hogy ez kissé durva, de a düh lávaként zubog bennem, és mivel nincs kéznél más fegyverem, csak a szavaimat használhatom. A lány még mindig olyan közel van, hogy látom az apró anyajegyeket a hibátlan bőrén, és a saját tükörképemet a szemeiben, miközben a parfümjének illata mindkettőnket körbe leng. Nem mozdulok, egy késsel a hasamnál hülyeség lenne, öngyilkosság. Annyira azért én sem vagyok bolond. De ha a csaj nem enged el, muszáj lesz kreatívnak lennem.


Sara-nak sok szeretettel  *.*



Vissza az elejére Go down
Vendég
Vendég

Anonymous
Anonymous



Szökőkút  Empty
TémanyitásRe: Szökőkút ↠ Kedd Júl. 18, 2017 4:57 pm

Nate & Sara
Fürkésző tekintettel próbálom megfejteni az alattam fekvő mondén gondolatait; hajthatatlanul, holott minden próbálkozásom láthatatlan falakba ütközik, és a végeredmény ugyanaz marad: képtelen vagyok kiismerni. Az egyik pillanatban még úgy tűnik, épp olyan impulzív és meggondolatlan ösztönök vezérlik, mint a park másik oldalán tanyázó vérfarkasokat, de aztán bekattan, hogy azok a szőrös fenevadak sohasem harcolnának a falkájuk nélkül, ő pedig egyedül van, akár egy évszázadok szörnyűségeit megélt boszorkánymester, akinek már senkije sem maradt, akiből kiábrándulhatna.
- És most mit vársz tőlem? - kérdezem gúnyosan, a lehető legközelebb hajolva a fiú szeplős arcához, anélkül, hogy az orra megcsiklandozná a bőrömet. Olyan parányira csökkentem a kettőnk között húzódó, üres teret, hogy szinte érzem, ahogy a szíve gyorsabb ütemre kapcsol a tenyerem alatt. Mérges. Sértett. Annyira zaklatott, hogy meg sem fordul a fejében, hogy akár egy egyszerű mozdulattal kitörhetném a nyakát méghozzá anélkül, hogy egyetlen izmomat is meghúznám közben. - Hogy vállon veregesselek, amiért kockára teszed az életed?
Amikor egy életen át olyasmit csinálsz, amiben jónak kell lenned, a tökéletes teljesítmény sokkalta inkább elvárás, mint érdem. Idejét sem tudom már, mikor dicsértek meg utoljára, hiába utasítottam sorra magam mögé az Akadémia legveszedelmesebb diákjait. A szüleim még akkor sem veregettek vállon, amikor a vártnál egy teljes évvel hamarabb befejeztem a kiképzést, pedig ahhoz az iskola egyik legkiválóbb tanárát kellett lefegyvereznem.
Megadóan sóhajtok, amikor tudatosul bennem, hogy pont olyan vagyok, mint az idrisi felnőttek.
- Rendben, elismerem, lehetséges, hogy nem értem volna ide időben, de ettől függetlenül szétszórt vagy és meggondolatlan - mondom, és magam is érzem, hogy ismételten kioktató vagyok. Viszont félek, ha túl kedves lennék hozzá, az a fellegekbe repítené, és akkor már túl késő lenne ahhoz, hogy visszarángassam a valóságba. Abba kell hagynia, mielőtt megöleti magát, vagy ne adj Isten, másokat. - Komoly bajod is eshetett volna!
Egészen idáig mindkét kezemmel szorosan tartom, azonban engedek a fogáson, amikor tudatosul bennem, hogy az alkaromra rajzolt rúnáknak köszönhetően erősebb vagyok, mint egy átlagos ember. A végén még én leszek az, aki eltöri a csontjait, nem pedig a kétméteres szörnyeteg, aki percekkel korábban még a szökőkút széléhez szegezte.
Megfontoltan húzódom távolabb.
- Nephil, Árnyvadász. De az arcodat elnézve ezt már egyébként is tudod - válaszolom szemforgatva, és közben sorra kiroppantom az ujjaimat. Megpróbálok csakis a legfontosabb kérdésekre koncentrálni, ezért elnyomom magamban a késztetést, hogy utat adva a kíváncsiságomnak rákérdezzek, mégis hol hallott rólunk vagy milyen mesékkel tömték tele a fejét. Ha az Alvilágiaktól szerzi az információit, egyébként is feleslegesen próbálnám elmagyarázni, hogy nem vagyunk borzalmasak. Hogy most is csak az ő érdekeit nézem.
Ahogy felhúzom a pulcsiját, elégedetten veszem tudomásul, hogy igazam van. A bőre épp olyan puha, mint amilyennek képzeltem, és bevallom, egy pillanatra elveszem hófehér látványában. Mint egy semmirekellő csitri, eljátszom a gondolattal, hogy minden egyes ujjammal végigsimítok a kidolgozott izmok domborulatán, de ahogy jön, úgy el is tűnik a kacér elképzelés, hála a fiú ostoba szavainak.
Mintha senki sem tanította volna meg neki, mikor kell befogni.
- Hah! Mégis miért iratkoznék fel bármidre is? - kérdezem egy hangos horkantást követően. A jobb szemöldököm a homlokom közepére csúszik, ahogy egy kecsesnek aligha mondható mozdulattal elengedem a pulóver anyagát. - Ezer és egy fontosabb dolgom akad, mint effektekkel telenyomott fényképeket nézegetni erről itt - válaszolom, a jobb kezemmel két hatalmas kört rajzolva a levegőbe, közvetlenül az arca előtt.
Idrisben minimális azoknak a családoknak a száma, akik rendelkeznek telefonnal, hisz Alicante démontornyai egyébként is összezavarják a hullámokat és megszüntetik a térerőt a főváros egész területén. Kevés olyan készüléket ismerek, ami más frekvenciát használva képes lenne felülírni a tornyokat. A mi családunk még mindig tűzleveleket használ, hisz a rúnák megbízhatóak. Gyorsan és egyszerűen kézbesítik az üzeneteket, legyen a címzett a Föld bármely pontján.
Amikor Londonba érkezve megkaptam életem első mobiltelefonját, a szomszéd szobában lakó Árnyvadász lány órákon át próbálta a fejembe verni a különböző alkalmazások funkcióit. Hihetetlen, hogy az embereknek külön weboldaluk van arra, hogy depressziós idézeteket osszanak meg a világgal.
Egy pillanatra teljesen belefeledkezem a gondolataimba, amit a tőlem alig egy karnyújtásnyira lévő mondén ügyesen ki is használ. Fordul a kocka. Ezúttal én kerülök a földre, jóllehet az ő karjai nem olyan határozottak, és a combjai sem szegeznek a betonhoz.
- Mert ez a törvény! - sziszegem, amikor végre valahára abbahagyja a kioktató monológját. Mégis milyen jogon kér számon, amikor nélkülem már rég halott lenne? Idióta! - Figyelj, mi arra születtünk, hogy megvédjük a mondénokat, titeket, embereket - nyögöm, miközben a bal kezemet óvatosan végigvezetem az oldalam mentén. Olyan határozottan formálom a szavakat, ahogy csak tőlem telik, ezzel lekötve a figyelmét. - Ez olyan, mintha folyton beleavatkoznál a rendőrség dolgába. Mindenképp te húzod a rövidebbet.
És ezzel a végszóval összeszorítom az állkapcsom, hogy egy halk nyögéssel függőlegesbe tornázzam magam, a mellkasomon a mondén súlyával. Pillanatok kérdése az egész és már mindketten ülve nézünk farkasszemet.
Fanyar grimasszal tekintek le a bal kezemre. A benne tartott rövid pengéről vér folyik az ujjaimra.
- Sajnálom, de nem engedhetlek el - mondom, és bár valószínűleg nem hisz nekem, tényleg sajnálom, hogy megnehezítem az életét. Sosem állt szándékomban bántani. Azonban az, hogy birtokolja a látás képességét, nem jogosítja fel egy saját szeráfpengére. A démonok elleni harcra pedig még fele ennyire sem. - Azzal semmiképp.
A szabad kezemmel a fegyverére mutatok, miközben gondolatban még hozzá teszem:
Válaszok nélkül semmiképp.

sok-sok szeretettel   Embarassed   



Vissza az elejére Go down
Vendég
Vendég

Anonymous
Anonymous



Szökőkút  Empty
TémanyitásRe: Szökőkút ↠ Vas. Júl. 16, 2017 2:29 pm


 
Shall we begin, darling?

Csak megforgatom a szememet a lány reagálására. Komolyan, mintha késztetést érezne rá, hogy minden mondatomat megismételje. Pedig milyen kár lenne, ha a csinos kobak mögött egy ilyen lassú felfogás áll. Amúgy sem értem, mit van úgy ki. Miért, ő mégis hol szerezte be a fegyverét, ha nem a piacon?
S ha ez nem lenne elég még a teljesen hétköznapi szerkómat is leszólja!
- Csak úgy vagyok öltözve? Talán az a rész kimaradt, hogy ténylegesen megmentettem annak a lánynak az életét? - replikázok csak azért kikérve magamnak azt, ami jár. Ha már ingyen, de az életemet kockáztatva csinálom ezt az egész bulit, ne vegye el tőlem a teljesen jogosan magamnak követelt érdemeket, azokat a futó érzéseket, hogy például büszke legyek, ha megmentek valakit. Ez az egyetlen, ami életben tart. Nem, nem a büszkeség, hanem a tudat, hogy teszek valamit a városért, hogy vannak olyanok, akiknek miattam jobb,mert senki más nem mentette volna meg őket. Tudván, hogy mire vagyok képes, hallván, hogy a felmenőim miket tettek, bűntudatom lenne, ha csak ülnék a szobámban és a matek leckét bújnám, miközben ezek a szörnyek ártatlanok bántanak. Talán ezért is sért szinte már végig a lány számonkérő hangneme, hiszen mióta számít bűnnek, ha az ember csak segíteni akar?
- Jaj, ne dobálózzunk magasröptű latin szavakkal, ha kérhetem - horkantok fel, ahogyan a lány a nephiliket említi, de biztos vagyok benne, hogy a felismerés leolvasható az arcomról. Ritkán és csak súgva, de anyám néha így emlegette a fajtáját… a miénket, és sosem mertem sokat kérdezősködni, mert tudtam, hogy nem szeret róla beszélni, de az internet csupa ostobaságot irt. Kezdve azzal, hogy ezek a félig angyal, félig ember teremtmények förtelmesek voltak, mind külsőségekben, mind cselekedeteikben. Ám ahogyan az ismeretlen lány fölém hajol, a lélegzetvétele csiklandozza az arcomat és egy-két rakoncátlan tincse az arcomba hull, ismételten rá kell döbbennem, hogy ez a forrás téved. Mégpedig hatalmasat. Fogadni mernék, hogy neki szinte közvetlen rokona egy gyönyörű angyal, mert ez szinte már nem evilági.
Ám a lány modora nem éppen angyali, megint csak sikerült meghökkentenie, ahogyan felrántja a pulóveremet, hogy áttanulmányozhassa a bőrömet, ami épp olyan, mint bármely korombeli srácnak.
- Ó, köszönöm. Ha gondolod, szívesen adok bőrápolási tanácsokat. Talán feliratkozhatnál a YouTube csatornámra - ironizálok, mert úgy gondolom, ez a legnagyszerűbb módszer arra, hogy leplezzem a zavaromat. Ám most hogy végre tudok mozdulni, mert a lány felült, és a súlya nem nyomj le a mellkasomat, követem a példáját. Ám az előbbi ernyedt testtartásom után a meglepetés erejével élve és a felülésem lendületét kihasználva egy pillanat alatt fordítom a helyzetünkön. Kösz, apa, ez tényleg hasznos trükk volt.
- Na figyelj, nem akarok balhét, de nem értem, miért gondolod, hogy ezek a fura tetkóitok csak titeket jogosítanak fel arra, hogy démonokkal küzdjetek. Látom őket, tudok róluk és ki tudok nyírni párat, akkor miért ne tenném? - kérdem fennhangon, miközben a lányt vállainál fogva tartom lent, de vele ellentétben nekem nincs érdekemben, hogy tovább csevegjünk, ergó még nagyon bajba keveredjek, így amilyen gyorsan csak tudok, igyekszem elhátrálni.
Azonban nem áltatom magamat, hogy a csaj ennyiben hagyja a dolgot, és hogy ne kaphatna el, ha nagyon akar.

Sara-nak sok szeretettel  *.*



Vissza az elejére Go down
Vendég
Vendég

Anonymous
Anonymous



Szökőkút  Empty
TémanyitásRe: Szökőkút ↠ Pént. Júl. 14, 2017 11:53 pm

Nate & Sara
Az egyszerű kérdésre egy határozott bólintással felelek, és a tekintetem egészen elhomályosul, ahogy az adamantin pengét bámulva még pislogni is elfelejtek. Pontosan olyan, akár az enyém, ami most az övemhez simulva, hűvösen várja a következő ellenfelét. Tökéletes másolat.
Túlságosan is tökéletes.
- A piacon - morgom az orrom alatt, és közben fejben lejegyzem, hogy erről mindenképp be kell majd számolnom az Intézet igazgatójának. Mert bár London egy a világ tíz legélénkebb feketekereskedelemmel rendelkező városai közül - az itt eladott fegyverek és varázsszerek száma olyannyira számottevő, hogy még az Árnyvadász Akadémián is a kötelező tananyag részét képezi -, a tény, hogy a kétes hírű Alvilágiak immáron közönséges mondénokat is kiszolgálnak, számomra is új információ és több, mint aggasztó fordulat. - Pazar!
Bosszúsan rakom össze a kirakós apró darabkáit. Egy kicsit talán lassabban is, mint azt elvárom magamtól, ez pedig még keserűbbé teszi az egyébként is citromhéj ízű hangulatot.
Bár mire a helyszínre értem, már rég a földön pihent, egy részem biztosra veszi, hogy a fiú nem csupán dísznek hozta magával a fegyverét. Viszont egy ilyen kaliberű pengét nem használhat akárki, nem számít milyen kapcsolatai vannak, vagy mennyit hajlandó fizetni érte.
Ezúttal egyetlen másodpercet sem vesztegetek el. Gondolkodás nélkül kihasználom a lassúságát és a bőrömre rajzolt rúna előnyeit. A testem veszélyes árnyékként magasodik a fiú fölé.
Úgy tűnik, anyu ebben is tévedhetetlen, a mondéni ostobaság valóban határtalan. Legalábbis ez az első, ami átfut az agyamon, amikor a srác izmai elkényelmesednek a combjaim között. Hát nem érzi, hogy fenyegetést jelentek a számára? Hogy könnyűszerrel elvehetném az életét, ha éppen úgy tartaná kedvem?
- Azt hiszed, ez az egész nem több, mint egy ostoba tréfa? Ezért vagy úgy öltözve, mint aki verekedni készül? - kérdezem komolyan, egy csipetnyi gúnnyal fűszerezve a hangom. Szeretném, ha megértené, hogy az Árnyvilágban nem a szerencsések élik túl, hanem azok, akik megfelelő kiképzést követően, felkészülten lépnek a harctérre. És néha még ők sem.
Nem egy családot láttam már darabjaira hullani egy-egy veszélyes bevetést követően. Az unokatestvéreim is árvává váltak, mielőtt elérhették volna a nagykorúság határát. Minden egyetlen szempillantás kérdése. Egy rossz mozdulaté. Egy rés a figyelmedben. Máris halott vagy.
Kétszer is átgondolom a lehetőségeimet, mielőtt óvatosan leszállnék a mellkasáról. Árnyvadászként arra születtem, hogy megvédjem az embereket, felesküdtem rá, hogy oltalmazom őket, még ha ezért az életemet is kell adjam. Az, hogy kiverem belőle a válaszokat, ennél fogva nem opció.
- Szóval? - kérdezem, az egyik szemöldököm kihívóan a homlokom közepére csúsztatva. Még mindig elég közel vagyok hozzá ahhoz, hogy visszanyomjam a betonra. - Hogyan lehetséges, hogy képes vagy működésbe hozni egy olyan fegyvert, amit csak Árnyvadászok használhatnak? - Összeszűkített szemekkel mérem végig újra és újra. Van valami vele kapcsolatban, valami a háttérben, amit nem veszek észre. - És ne mondd, hogy te is nephil vagy, mert nem! A bőröd nem erről árulkodik - mondom csípősen, a jobb kezemmel durván felhúzva a pulóverét. Sehol egy heg, sehol egy halványuló, fekete csík. Rég volt már, hogy az ujjaim valami ennyire selymeset érinthettek. - Túl puha.

sok-sok szeretettel   Embarassed   





A hozzászólást Sara Ravenscar összesen 1 alkalommal szerkesztette, legutóbb Kedd Júl. 18, 2017 4:27 pm-kor.
Vissza az elejére Go down
Vendég
Vendég

Anonymous
Anonymous



Szökőkút  Empty
TémanyitásRe: Szökőkút ↠ Pént. Júl. 14, 2017 12:04 am


 
Shall we begin, darling?

Változatlan arckifejezéssel imitálom a lányt, ahogyan hitetlenkedve megemeli a szemöldökét, és átfut az agyamon, hogy még egy kicsit húzzam az agyát, és tetézzem a cuki dolgot. De mivel úgy néz ki, mint aki bármelyik pillanatban belém ereszthet ebből a csini nyilakból, akár egy vad amazon, inkább nem kockáztatom meg, hogy rontsam a helyzetemen. Ami igazán szánalomra méltó rám tekintve, hiszen még egy csaj is azt hitte, hogy meg kell mentenie… hihetetlen. Nem látja ezeket az izmokat? Na jó, a pulóver talán sokat takar, de akkor is! Miért van mindenki úgy oda azokért az irka-firkákért a bőrükön? Mintha azoktól erősebbek lennének, hah.
Azon vagyok, hogy elmagyarázzam a lánynak, hogy én cseppet sem éreztem magamat veszélyben, hiszen kéznél volt az egyik finoman élezett késem, amellyel akár miszlikekre is apríthattam volna teremtményt, de ő megelőzött. Ám mire túlesek az első sokkon, amit a karnyújtásnyi közelsége, a holdfényben megvilágított hosszú pilláinak rebegése, hosszú hajának hűvös szellőben való lengése okoz, már egy újabb kérdést akaszt a nyakamba, ám ezúttal gúnyos helyett inkább vádlón, amit igazán nem értékelek.
- Azt? - ráncolom a homlokomat, majd lustán követem a lány sötéten lángoló tekintetét az immár kezemben tartott fegyver felé, aminek ismerős hűvössége bizsereg a tenyerem alatt.
- Mármint a szeráfpengét? A piacon - rántok vállat, mintha csak arról beszélgetnénk, hogy az Algida fagylaltomat a helyi sarki boltban vettem, és nem a Limehouse kikötőnél rejlő sötét zugas Alvilágiak által kézben tartott titkos portékapiacról. Ott aztán tényleg mindenfélét lehet kapni a legundorítóbb dolgoktól, akár varázsitalokon át egészen mestermunkával megművelt fegyverekig. A kis raktáram nagyrészét innen szereztem be egy vérfarkas csempésztől.
Csak egy ártatlan pillanatra azt gondolom, hogy a lány annyiban hagyja a dolgot, de kezdek aggódni, amikor gyanakodva összeszűkíti a szemeit, és úgy vizslat, mintha egy meg nem fejtett rejtély lennék. Egyáltalán nem a olyan fajta pillanással tekint rám, amire vágyna egy magamféle srác, és bevallom a hangneme kissé megijeszt. A következő pedig amit felfogok a fájdalom a hátamban, a puffanás tompa hangja és az idegen súly az enyémen.
Egyetlen levegővételnyi idő, és máris leteperve földrekerültem egy bombázó alá, és szégyenletes bevallani, hogy életem első ennyi intim és közeli élménye egy nőnemű lénnyel éppenséggel ilyen körülmények között zajlik: leszorítva, fenyegetve és inkább verbálisan mintsem fizikálisan lefegyverezve. Hiszen valljuk be, lehet, hogy nagyjából egymagasak vagyunk, de a sudár leányzó nem lehet erősebb, mint nálam. Ám még csak meg sem erőltetem magamat, hogy küzdjek a helyzet ellen. Széles vigyorral, lazán elkényelmesedem az egyébként hideg földön.
- Talán ha nem vágtál volna le a földre, már rég válaszoltam volna. Tudod, kedvesebb módjai is vannak annak, hogy megismerkedjünk. Mondjuk meghívhatnál egy italra, mielőtt leveszel a lábamról. Az kedves lenne. S tudom-tudom, nekem illene, de hiszek a feminizmusban, szóval neked is minden jogod megvan hozzá - hablatyolok kissé össze-vissza, de csak mert nem adhatok túl egyértelmű választ, ameddig nem tudom, hogy mit kezdene az információval. Egyelőre nem úgy tűnik, mint aki értékeli, hogy segíteni akarok az embereken. De ki csak nem nyírhat, ugye? Azért azt a Klávé sem engedi, hogy embereket öljenek... vagy igen?


Sara-nak sok szeretettel  *.*



Vissza az elejére Go down
Vendég
Vendég

Anonymous
Anonymous



Szökőkút  Empty
TémanyitásRe: Szökőkút ↠ Kedd Júl. 11, 2017 2:42 am

Nate & Sara
Hagyom, hogy a bőrömre rajzolt Iratze rúna felgyorsítsa az égett bőr regenerálódásának lassú ütemét, és elégedetten hümmögök amikor az égető fájdalom bizsergető viszketéssé csendesedik. Ez volt az első jel, amit a kiképzésem elején sikerült tökéletesen elsajátítanom, ugyanis a bátyám gondoskodott róla, hogy majdhogynem minden nap a bőrére kelljen rajzolnom. Törött végtagok, vérző sebek. Ilyen vakmerő személyiséggel semmi kétség, hogy mondénként a fél életét egy kórházban töltötte volna.
Hazudnék, ha azt mondanám, hogy nem tölt el elégedettséggel a tőlem alig egy karnyújtásnyira ácsorgó srác reakciója. Az, ahogy rám néz - mintha egy szuperhős lennék a bátyám egyik kedvenc képregényéből - egészen izgató, ugyanis egy harcosokkal teli városban senki sem szorul megmentésre és pláne nem nézik jó szemmel, amikor beleavatkozol egy olyan közelharcba, amihez egyébként semmi közöd sem lenne.
- Cuki - a jelző keserűen gördül le a nyelvem hegyéről, megvetően és kissé gőgösen, ahogy az egyik szemöldököm a homlokom közepére csúszik. Gúnyosan mérem végig a nálam alig egy centivel magasabb mondént. Az arca egészen gyermeki, de a szemeiben csillogó tűztől már szinte elhiszem, hogy nagykorú. - Kézben tartottad a helyzetet. - Horkantok. Hangosan. Olyan magabiztosan beszél, hogy az majdhogynem nevetséges, főleg a jobb arccsontján virító, élénkvörös horzsolást látva, ami holnapra csúnyán be fog lilulni, amennyiben hazaérve nem jegeli le megfelelően. - Nos, az én szemszögemből úgy tűnt, de javíts ki, ha tévedek, hogy a démon épp sarokba szorított, készen arra, hogy megöljön, míg te a… - miközben beszélek, frusztráltan a fülem mögé söpröm az arcomba hulló, izzadt tincseket. Az egyik megmakacsolva magát, lehetetlenül a nyakamra tapad, így végül feladom, és jobb elfoglaltság híján a felsőm ujjába törlöm a pengén csillogó, mélybordó démonvért. Csak akkor, amikor a tartójába csúsztatom a rövid tőrt, nézek ismételten a mondénra.
A kezeiben szorongatott fegyver láttán elfelejtem, hogyan kell beszélni.
Résnyire szűkített szemekkel lépek közelebb az engem bámuló, fiatal mondénhoz.
- Várj! Azt mégis hol szerezted? - kérdezem, a jobb mutatóujjammal a szeráfpenge felé bökve. - És mégis hogyan lehetséges, hogy…
Gyanakodva döntöm oldalra a fejem. A gondolataim ezer irányba cikáznak és hirtelen ezer és egy kérdésem lenne, mint például az, hogy mégis hogyan lehetséges, hogy egy közönséges mondén srác az éjszaka közepén Árnyvadászosat játszva, rúnák és irón híján még nem ölette meg magát?
- Ki vagy… - kezdem, de gyorsan rájövök, hogy rossz irányból közelítem meg a dolgot. Jelenleg ugyanis egyáltalán nem számít, hogy ki áll velem szemben, hogy hívják vagy honnan érkezett.
Így hát veszek egy mély lélegzetet és megpróbálom rendszerezni a gondolataimat, teljesen kizárva a környezetem. Az utolsó dolog, ami hiányzik az életemből, hogy rögtön az első estémen futni hagyjak egy mondént és egy magát önkéntes hősnek tartó bohócot mielőtt egy boszorkánymester kitörölhetné az emlékeiket.
- Mi vagy te?
Gyorsan mozgok, gyorsabban, mint azt emberi szem követni tudná. Az ügyesebb kezemmel a fiú után kapok; a tenyerem a jobb vállára simul, míg a könyököm a bal vállgödrébe ékelődik. A teljes testsúlyom használva egy szempillantás alatt leteperem. A bakancsom a lábai közé ékelem és egy erőteljes lökéssel a föld felé tolom, gondosan ügyelve arra, hogy a feje ne koppanjon nagyobbat a kelleténél.
Olyan közel hajolok hozzá, hogy a tüdőm az ő ajkai közül távozó, megfáradt levegővel töltődik tele. Meleg lehelete meglepően kellemes az őszies hideg után, és talán ez az oka, hogy egy másodpercre egészen megremegek.
- Jobban teszed, ha gyorsan válaszolsz! - sziszegem a fogaim között, egy másodpercre sem eresztve csokoládébarna tekintetét.

sok-sok szeretettel   Embarassed   



Vissza az elejére Go down
Vendég
Vendég

Anonymous
Anonymous



Szökőkút  Empty
TémanyitásRe: Szökőkút ↠ Vas. Júl. 09, 2017 12:23 pm


 
Shall we begin, darling?

Ó, a francos franc, mormogom az orrom alatt, miközben egyetlen hátraszaltó az, ami épphogy megment a démon lecsapó karmaitól és azok vájta minden bizonnyal pokolian égő sebtől. A mozdulat közben a csuklya lecsúszik a fejemről felfedve az arcomat, és a szép horzsolást az egyik pofimon, amit akkor szereztem, amikor elterelésképpen megcsiklandoztam a védtelen lányt megtámadó szörnyet. Oké, talán nem a legjobb terv volt, de legalább sikerül eléggé felhúznom ahhoz, hogy felém fordítsa a figyelmét, és miközben velem volt elfoglalva, a sikoltozó leányzó el tud menekülni. Éles hangja még akkor is a fejemben cseng, amikor a böhöm egyetlen mozdulattal áthajít a szökőkút egy keskenyebb részének túloldalára. A becsapódás erejéről felnyögök,  a kezemben tartott szeráfpenge pedig messze repül.
- Hah, csak ennyire telik? - nevetek, de még a saját rekeszizmom sem értékeli a poént, mert éles fájdalom hasít belém, ahogyan talpra küzdöm magamat. A behemót a kevésbé intelligensebb - értsd: hülye, csak brit úriember vagyok, és ilyet nem mondunk - démonok közül való, szóval tudom, hogy válasz helyett inkább csak újabb ütésre méltatna, ezért gyorsan a fegyverem után nyúlok. Mielőtt azonban megkaparinthatnám azt, az ocsmányság megragadja a bokámat, és a szökőkút márvány falához vág. Áúcs, kezd komolyan elegem lenni abból, hogy csak úgy össze-vissza hajigál, mint egy játékbabát.
Feltápászkodok, és a hátam egészen a hűvös kőhöz simul, ahogyan a démon fölém tornyosodva belekerít, és vele együtt megcsap az undorító szaga.
- Fúj. Felétek a zuhany és a fogmosás nem létező fogalmak? Igazán rád férne - bukik ki belőlem grimaszolva, majd egy ideges pillantást vetek a néhány méterrel arrébb fekvő fegyverem felé, és a tökéletes tervem bevetésére készülök. Szépen lassan, hogy a gondolatban már győzelmét ünneplő szörny ne jöjjön rá, mi jár a fejemben, a jobb kezem a hátam mögé az öv tartóm egy fém fegyveréhez csúszik. Ugyan tudom, hogy az egyszerű acél nem árt ezeknek a lényeknek, hacsak még egy kicsit közelebb hajol, könnyedén kivájom azt az egy szemét, ami van neki, és akkor próbáljon meg elkapni!
Ám mielőtt végrehajthatnám a kétségtelenül szuper tervemet, mint a villám, rengeteg dolog történik egyszerre. Előbb a szörny megvonaglik előttem, mire összeráncolom a homlokomat, és csak aztán látom meg a hátán mászó, izzó tekintetű lányt, aki könnyűszerrel elmetszi a démon nyakát, hogy minden apró cafatát visszaküldje oda, ahová való. Majd a következő pillanatban már előttem áll, kecsesen, akár egy amazon hercegnő, és kell egy perc, hogy becsukjam a tátva maradt számat.
- Ez… nagyon baró volt - bukik ki belőlem nagyokat pislogva, és milliónyi kérdés fészkeli magát az agyamba, mint például, hogy hol lehet ilyen király nyilakat szerezni, mi a csudának rajzol magára random tetkókat meg hogy hogyan hívják és mi a telefonszáma. Ám ezek helyett a kérdését teljesen figyelmen kívül hagyva, más hagyja el a számat: - Bár nem kellett volna megerőltetned magadat, igazán kézben tartottam a a dolgokat. De nagyon cuki tőled, hogy segítettél.
Úgy vigyorgok, mint a tejbetök, azzal se foglalkozva, hogy egy-két csontom sajog. Leporolom a szakadt nadrágomat, majd néhány vidám szökkenés után lehajolok, hogy felvegyem a földre esett szeráfpengét, és a koszt arról a kapucnis pulóverem anyagába törlöm. Mikor visszafordulok a vad tekintetű lány felé egy pillanatra elmerengek, hogy vajon minden Intézetbeli Árnyvadász-csaj így néz-e ki, mert akkor lehet meggondolom, hogy csatlakozzak közéjük. Ám míg nem járok ennek utána, jobb lesz, ha biztosra megyek, hogy a csaj nem jelent fel a Klávénál vagy ilyesmi.

Sara-nak sok szeretettel  *.*



Vissza az elejére Go down
Vendég
Vendég

Anonymous
Anonymous



Szökőkút  Empty
TémanyitásSzökőkút ↠ Vas. Júl. 09, 2017 2:32 am

Nate & Sara
Az éjszakai őrjáratozás merőben más, amikor ténylegesen figyelni kell minden rezdülésre, ugyanis Idrisben igazán ritka, hogy valódi démonokba ütközik egy kiképzés alatt álló Árnyvadász.
Egy pillanatra lehunyom mindkét szemem, és hagyom, hogy az alkaromra rajzolt rúnák kiélesítsék az érzékszerveimet. A hirtelen feltámadó szél táncot jár a tincseimmel, és meglep, hogy nyár ellenére mennyire hűvös. Mintha a Portálon átlépve hónapokat ugrottam volna az időben. Az idrisi ősz emléke egy pillanat alatt ellepi az elmém.
Az éles sikoly meglepően közelről érkezik, én pedig egy másodpercig sem habozom. A combom megfeszül, ahogy élesen jobbra fordulok. A műanyag tegez többször is a hátamnak csapódik, miközben rohanok. Ez az első este, hogy egyedül járom az utcákat, holott már hetek óta az Intézet tagjai közé tartozom. Az, hogy izgatott vagyok, közel sem megfelelő kifejezés.
Három teljes percbe telik, mire megtalálom a hang forrását - nem vagyok túl büszke a teljesítményemre -, de amikor végre odaérek, a felém rohanó, ijedt mondént látszólag semmi sem üldözi. Értetlenül, felvont szemöldökkel lépek el az útjából, még mielőtt a mellkasomnak ütközne, majd némán követem a tekintetemmel, amíg el nem tűnik az egyik terebélyes bokor mögött.
Hibázom, amikor nem megyek utána, ugyanis nem szabadna magára hagynom, amíg egy boszorkánymester ki nem törli az emlékeit, de a szél egy kiegyenlítetlen küzdelem félreismerhetetlen hangját sodorja felém és egy belső erő az ellenkező irányba húz. Muszáj megnéznem, mi elől menekül, mielőtt valakinek komoly baja esik!
Veszek egy mély lélegzetet és leküzdöm a bűntudatot.
A mondén fiú háta a szökőkút széléhez nyomódik. A tekintete a fölé tornyosuló nagyobb démon és a földön heverő, henger alakú fegyvere között cikázik. Ideges. A felkaromra rajzolt, láthatatlanná tévő rúna segít, hogy észrevétlen maradjak, és ez az előnyömre válik, hisz így nem leplez le a fekete testű bestia előtt. Könnyedén a háta mögé lopódzom.
A nyílvesszőt gyakorlott mozdulattal helyezem az idegre. Az adamantin nyílfej úgy fúródik a démon hátába, ahogy az Intézetben használt, ezüst kések a reggelihez kipakolt, puha vajba. Elégedetten engedem útjára a második és harmadik nyílvesszőt, mielőtt az övemre erősített, rövid penge után kapva egy halk kiáltással rávetném magam a sebesült szörnyetegre. A tőr markolatig csapódik a démon húsába; mintha hegyet másznék, lépésről-lépésre küzdöm fel magam, míg el nem érek a nyakáig.
Gyorsan mozgok. Kecsesen, akár egy büszke ragadozó, miközben a démon savas vére belemar a tenyerembe. A teste elporlad, mielőtt a feje nekicsapódna a földnek.
A térdemre esem, de az ereimben dübörgő adrenalin eltompítja a fájdalmat, így szinte gond nélkül lábra állok. A mellkasom őrült módjára emelkedik a magasba, majd hullik a mélybe, miközben a szökőkútnál látott mondén felé fordulok. Alig kapok levegőt a büszkeségtől, ahogy az irónom hegyével sebtében két fekete jelet rajzolok a hegekről fehér bőrömre. Az első meggyógyítja az égési sérülést. A második ismételten láthatóvá tesz.
- Jól vagy?  - kérdezem. Egyenesen a szemeibe nézek, de közben egy másodpercre sem feledkezem meg a következő lépésről. Árnyvadászként az Árnyvilág elrejtése az egyik legfontosabb feladatom. Ennélfogva a srác emlékei veszélyesek.

sok-sok szeretettel   Embarassed   





A hozzászólást Sara Ravenscar összesen 1 alkalommal szerkesztette, legutóbb Kedd Júl. 11, 2017 2:44 am-kor.
Vissza az elejére Go down
Ajánlott tartalom




Szökőkút  Empty
TémanyitásRe: Szökőkút ↠




Vissza az elejére Go down
 
Szökőkút
   
1 / 1 oldal

Engedélyek ebben a fórumban:Nem válaszolhatsz egy témára ebben a fórumban.
-
Ugrás: