Siena, és a horrorfilm - Cosimoval
Shadowhunters
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.



 
Hello my
Little Guest
Becses nevem
Jelszavam
Jegyezz meg: 
Mi is volt a jelszóm?
Discord szerver
Shadowhunters



Utolsó posztok
Tagjaink tollaiból
Michael
Kedd Aug. 29, 2023 9:21 pm

Zoey Briggs
Csüt. Aug. 24, 2023 8:39 am

Hazel Sage Stargrace
Szer. Aug. 23, 2023 5:23 pm

Silvius S. Hildenborough
Szer. Aug. 23, 2023 5:19 pm

August A. Littlebury
Szer. Aug. 23, 2023 5:14 pm

Kimberly Storm
Szer. Aug. 23, 2023 5:09 pm

Kimberly Storm
Szer. Aug. 23, 2023 5:06 pm

Oliver Burton
Szer. Aug. 23, 2023 4:27 pm

User statisztika
Belépett tagjaink
Jelenleg 3 felhasználó van itt :: 0 regisztrált, 0 rejtett és 3 vendég

Nincs

A legtöbb felhasználó (45 fő) Szomb. Márc. 04, 2017 12:36 pm-kor volt itt.
Lélekszámláló
Elfogadott tagjaink
Csoportok ::
Összesen ::
211110
Angyalok ::
220
Klávé tagok ::
101
Árnyvadászok ::
220
Kör tagok ::
000
Tündérek ::
101
Mondének ::
303
Félvérek ::
101
Dámpírok ::
000
Vámpírok ::
312
Vérfarkasok ::
642
Boszimesterek ::
220
Bukott angyalok ::
000
Démonok ::
000



Legaktívabbak
A hónap méhecskéi

Megosztás
 

Siena, és a horrorfilm - Cosimoval


Ugrás a következő oldalra : 1, 2  Next
Vendég
Vendég

Anonymous
Anonymous



Siena, és a horrorfilm - Cosimoval Empty
TémanyitásRe: Siena, és a horrorfilm - Cosimoval ↠ Szer. Aug. 02, 2017 9:27 pm

Örülök, hogy elfogadja a segítségemet, és bizalmat mutat felém. Különös volt, hogy csak azon az éjszakán találkoztunk, de mégis egy szoros kapocs volt közöttünk, mintha az a sok év, amelyet azzal töltöttem, hogy vigyáztam rá és a családjára így mutatkozott volna meg. Siena nem csak egy mondén volt - egy fontos emberré vált az életemben. Egy olyanná, aki ismételten érzelmeket váltott ki belőlem, hasonlóan a szülei, akik ugyancsak több száz éves szenvedésemtől szabadítottak meg. Mellette újra élőnek éreztem magamat, és úgy éreztem, hogy Siena is megkedvelte alakomat. Talán nem voltunk még "barátok", de nem is rossz úton haladtunk. Én megmentettem őt, és ő megmentett engem; én megvédtem a démontól, és ő visszaadta jelenlétével az érzéseimet, amelyek elvesztek az elmúlt pár száz évben. Ha egy boszorkánymester túlontúl öreggé válik,
kivesznek belőle az érzések, és megőrül, vagy egy üres héj válik belőle. Ha ez a sors várt rám, akkor Siena ugyanannyit tett értem már csak a jelenlétével, és elfogadásával, mint amennyit én tettem, miközben megküzdöttem azzal az állatdémonnal, és majdnem megölettem magamat.
- Nem fog bajuk esni. Ha rajtam múlik, akkor nem - válaszolom halkan, ugyanazzal a cinikus, érzelemmentes hanggal, függetlenül az örömtől, ami lejátszódik a fejemben.
Finoman átveszem a plüssállatkát Siena kezeiből, melyeket egy pillanatra meg is érintek, majd a könyvhegyek felé  fordulok. Gyorsan kutakodni kezdek a papírhalmazok között,
és egy aranynyaklánccal térek vissza Sienához, majd tenyerébe fektetem azt.
- Simítsd végig a kristályt, ami benne van, és felbukkanok,
amilyen gyorsan csak lehet. A portál miatt pedig ne aggódj.
A géped már elment, viszont a gépen lévő mosdó üres. Ott fogsz felbukkanni, a csomagjaid pedig mennek utánad az utastérbe. A jegyed megvan, nem igaz? Olyan lesz, mintha mindvégig ott lettél volna
- fejezem be mondandómat, majd halvány mosoly ül le az arcomra, és ismét a portál felé intek.
Még mielőtt azonban átléphetne rajta, ismét megszólalok.
- Örülök, hogy megismerhettelek, Siena Ray.
Amint átlép a kapun, s az bezárul mögötte, egy nagyot sóhajtok, majd az átjárók sötétsége felé fordulok. Ismételten egyedül vagyok, és ismételten konfliktusban állok önmagammal. A magányban érzem jól magam, de míg a tudás, amit eddig őriztem, egy csendes partner, addig most egy mondént kell megvédelmeznem. Ez a mondén, és az egész Ray-család nagyon fontos nekem, és valóban örülök, hogy Sienát megismerhettem. De mégis, s mégis... megnyugtat az átjáró elnyelő, mély sötétsége.


Köszönöm a játékot!  *.*

Játék Vége!



Vissza az elejére Go down
Vendég
Vendég

Anonymous
Anonymous



Siena, és a horrorfilm - Cosimoval Empty
TémanyitásRe: Siena, és a horrorfilm - Cosimoval ↠ Hétf. Júl. 31, 2017 6:20 pm

Az egész helyzet megrémít, tekintve, hogy belecsöppentem valami olyanba, amire nem számíthattam, annak ellenére, hogy mélyen legbelül mindig is biztos voltam benne, hogy valami szörnyűség lesz az, amire egyszer majd a szüleim halála kapcsán fényt fogok deríteni.
Csakhogy erre... erre nem számítottam. Erre a nagy szörnyre, csontgyógyító folyadékra meg mindenféle varázslatokra egyáltalán nem készített fel senki, pedig talán egy pár álmatlan éjszakát okoz majd, ha nem rögtön egész életen át tartó rettegést.
Mély levegőt veszek, nyugtatom magam.
- Ez nem így működik - mondom neki kissé halovány hangon. - A repülőn kell lennem, így van megbeszélve - ingatom a fejem kissé még határozatlanul. Két kezem, melyek eddig csak lógtak a testem mellett erőtlenül, most lassan, de biztosan szorulnak ökölbe, miközben visszaszerzem határozottabbik énemet.
- Ez remek - sóhajtok. Átadom neki a játékot, bár az sincs ínyemre, hogy így hagyom itt őket. - Ha bajuk esik....
Ki sem mondom fenyegető gondolataim. Valamiért, amikor a férfi arcába nézek, valamiféle bizalom ébred bennem, és tudom, hogy sem a kicsinek, sem senkinek nem fog baja esni abban a házban. Legfeljebb rendet kell majd rakniuk. Majd bejelentik betörésként, a biztosító fizet valamennyit, a rendőrség meg, ezek a tehetségtelen barmok úgysem jönnek rá soha. És talán jobb is így.
- És honnan fogod tudni, hogy mikor kell jönnöd? - pillantok vissza rá, miközben már indulnék. Csak remélem, hogy ez a kapu, vagy mi a szösz, akárhogy is, akármilyen újabb varázslat teszi, nagyon gyorsan eljuttat a reptérre, valószínűleg a nyomozó úgy fogja vélni, hogy elég rendezetlenül sikerült megérkeznem, ráadásul az utazó is a háznál maradt. Nem foglalkozom vele. Majd megoldódik minden, csak ez a nyamvadt démon ne maradt volna egy darabban, akkor most sokkal nyugodtabb lennék.



Vissza az elejére Go down
Vendég
Vendég

Anonymous
Anonymous



Siena, és a horrorfilm - Cosimoval Empty
TémanyitásRe: Siena, és a horrorfilm - Cosimoval ↠ Szomb. Júl. 29, 2017 8:21 am

Testem ugyan mozdulatlan maradt, de ujjaimat különös bizsergés fogta el. Siena nem tudta, mert nem árultam el neki... nem őt, vagy a testvéreit kutatta a démon. Nem is a szüleit. Engem... boszorkánymesterekre éhezett, varázstudókat támadott, és szinte ki tudta szagolni a jelenlétünket bárhol. A démon nem azért támadta meg a házat, nem azért végzett a szüleivel, és nem azért volt körülöttük, mert a Ray-családot akarta. Azért, mert én ott voltam a Ray-család körül... elsősorban Siena szülei körül.
Ezért haltak meg, és ezért váltak árvává a gyerekek.
Nem mondhattam el mindezt... képtelen voltam rá. Nem árulhattam el Sienának, hogy tulajdonképpen én öltem meg őket, hisz örökre meggyűlölt volna, és eltaszított volna magától - ami pedig a halálát jelenthette, mivel mára már tényleg utánuk is kutatott a lény. Annyit mozogtam a család körül, hogy nem tudta, vagy nem akarta megkülönböztetni őket más boszorkánymesterektől. Mára már igaz, amit Siena mondott: a szörnyeteg őket is akarja. De minden azzal kezdődött, hogy engem akart, s továbbra is én vagyok a főfogása. Nem árulhattam el neki... el kellett volna, de képtelen voltam rá. Nem akartam összetörni ezzel, ezzel a mocsokkal, amit okoztam...
- Ne aggódj, én majd gondoskodok a testvéreidről - suttogtam magamnak, miközben továbbra is a végtelennek tűnő folyosók sötétjébe révedtem. - A repülőgépre pedig nem lesz szükséged. A kapuval elutazhatsz.
Hangom ismét visszatért monoton csendességébe, az a kevéske érzelem is, ami benne volt, kiveszett belőle. Nem is tudtam, hogy mit mondjak Sienának.
- A démon mindannyiunkat akarja. Engem is. Mindannyiunkat akarja - sorolom halkan, majd kinyújtom egyik karomat. -
Add ide a kicsi játékát. Én majd visszaadom neki - utalok az apró plüssállatra, amelyet Siena még a harc közben elragadott az otthonból. Sokat kellett még dolgoznom aznap éjjel, hogy a két testvére ne egy elhagyatott romházba térjen vissza. Vagy,
hogy legalább legyen egy magyarázat arra, hogy mi történt,
és legyen lehetőségük egy új otthon megszerzésére. Ezzel is akartam vezekelni azért a bűnért, és balsorsért, amit okoztam nekik. Hogy jobbá tegyem az életüket.
- Bármikor utánad mehetek, szóval nem lesz gond, ha távol leszel. Nem hagylak cserben... többé senkit sem hagyok cserben - suttogom egy kis szünet után az utolsó pár szót,
és ismételten várok döntésére, hogy átlép-e a kapun, vagy még itt szeretne-e maradni egy kicsit. Megérteném, ha távozni akarna.



Vissza az elejére Go down
Vendég
Vendég

Anonymous
Anonymous



Siena, és a horrorfilm - Cosimoval Empty
TémanyitásRe: Siena, és a horrorfilm - Cosimoval ↠ Pént. Júl. 28, 2017 7:44 pm

Kissé kétkedve figyelem. Nem amiatt, hogy nehéz lenne megbízni benne - minden nehéz most, amikor a világomba belekeveredett valami másik, furcsa, idegen világ, amivel hirtelen kezdenem is kell valamit. Próbálok is - próbálom ténylegesen a magam oldalára állítani a férfit, aki úgy tűnik, mintha már eddig is az oldalamon állt volna, csak a tudtom nélkül tette addig, míg a szörny mindkettőnket meg nem támadott.
Szavaim ismétli, majd beleegyezik abba, hogy segít. Nagy kő esik le a szívemről, habár azonnal el is fog az elmúló rettegés helyett egy új: nem tudom, mivel nézünk szembe, nem tudom, hogyan tesszük majd. És főleg egy dolgot nem tudok, ami igazából akkor ragad magával, amikor azt adja tudtomra, hogy megtalál, ha keres. Hazamenni?
- De hiszen én elutazom - mondom ki azt, ami eddig is egyértelmű kellett volna, hogy legyen. Hiszen ez az utolsó estém volt ebben a városban. Csoda, ha még nem hagyott itt a nyomozó, és repült el nélkülem. Nem maradhatok.
- Ha a testvéreim biztonságban lesznek, valahogy meg kell oldani, hogy az a démon utánam jöjjön - mordulok töprengőn. Tekintetem arcába villan, csak most tudatosul. - Vagy lehet, hogy ezt mondani sem kell? Lehet, hogy engem akar? - szemeim elkerekednek. Nem tudom, mit fog erre felelni, sem azt, mit fog a többire. Ha én elmegyek, a démon is eljön, neki is utánam kellene jönnie. Vajon ebbe is beleegyezik ugyanolyan könnyedén? És egyáltalán miért, milyen alapon várnám, hogy ezt tegye? Nemhogy barátok, ismerősök sem vagyunk. Csak megmentettük egymás életét."Csak."



Vissza az elejére Go down
Vendég
Vendég

Anonymous
Anonymous



Siena, és a horrorfilm - Cosimoval Empty
TémanyitásRe: Siena, és a horrorfilm - Cosimoval ↠ Pént. Júl. 28, 2017 8:27 am

Meghallgattam, amit mondott nekem, de bőven kellett gondolkoznom rajta. Siena tulajdonképpen arra kért meg engem, hogy minden eddigi tevékenységemet - a rejtőzködést, a démon utáni vadászatot, a világból való kimaradásomat, és titkaim örökös megőrzését - hagyjam fel azért, hogy segítsek neki. Már kétszáz éve nem avatkoztam bele a világ ügyeibe, és tíz éve, hogy kapcsolatot létesítettem bármilyen mondénnel.
Nem csak magam miatt nem szerettem volna aktív lenni a világban. Siena érdekében is. A szülei igazából azért haltak meg, mert a démon boszorkánymesterekre vadászott, és szimata rajtam keresztül a Ray-családhoz vezette őket. Nem akartam, hogy megismétlődjön az, ami oly sok évvel ezelőtt megtörtént, és Sienának is bántódása essen. Bár lehetséges,
 hogy ezzel már akkor elkéstem, amikor Siena belépett utánam a házba, és a démon meglátta. Ebben az esetben pedig rejtőzködés ide, vagy oda, segítenem kellett Sienának,
mert önmagában nem élte volna túl a démon támadását,
s én nem akartam, hogy miattam az ő életét is elragadják.
- Úgy van, a célunk közös... - ismétlem meg szavait, és a földre szegezett szemeimet újra arcára irányítottam. Szemeibe néztem, és amint megláttam fényüket, olyan érzés fogott el,
hogy kötelességem megvédeni őt, segíteni őt, vagy legalábbis támaszt nyújtanom neki.
- Rendben van, Siena. A szüleid nevében segítek neked -
böktem ki nagy nehezen a végső döntésemet, ám halványan elmosolyodtam. Különös, olyan érzés fogott el, hogy talán még sohasem mosolyogtam ennyire szélesen, mint akkor Sienára.
- Tudod, rengeteg módja van annak, hogy elérjelek. Szeretnél most már hazamenni? - kérdeztem meg óvatosan.
Valószínűleg nem akart tovább itt maradni otthonomban,
de ha azt kívánta volna, én szívesen vendégül fogadtam volna őt. Voltak kényelmesebb hálószobáim rejtekhelyemen, és nem akartam, hogy féljen attól, ami odakint várhatta őt. A démon valószínűleg éppen sebeit nyaldosva bujdosott egy sötét barlangban, vagy sikátorban, de nem akartam, hogy ez az új világ, amit most először tapasztalt befolyásolja.
- Természetesen, ha maradni szeretnél, nem vetem meg -
mondtam mély, unott hangomon, bár mintha egy kevéske élet bújt volna hangszálaim közé, és az apró mosoly sem tűnt el arcomról. Miközben elindultam az egyik folyosó felé, nyitottam a hátunk mögött egy portált, mely kék fénnyel töltötte be a könyvekkel, és pergamenekkel teli szobát. megálltam, s vártam arra, hogy döntsön: velem akar-e még maradni, vagy hazatér.



Vissza az elejére Go down
Vendég
Vendég

Anonymous
Anonymous



Siena, és a horrorfilm - Cosimoval Empty
TémanyitásRe: Siena, és a horrorfilm - Cosimoval ↠ Csüt. Júl. 27, 2017 1:37 pm

Látom rajta is a helyzet okozta meglepetést. Egyikünk sem tud mit kezdeni azzal, hogy jóformán egy másik világ áll előtte, eltekintve persze attól, hogy ő eddig is tudott rólam, legalábbis a szavai alapján annyit biztosan tudott, hogy vadászatának tárgya végzett a szüleimmel annak idején.
Amit magáról mond, persze, az is különösen hat, de mégsem főleg ezzel kapcsolatban ébrednek bennem az újabb kérdések. Önző dolog, tudom, de engem először is nem ő, sem a világa, sem a boszorkánymestersége érdekel.
- Bár nem értem, miért, és nem is biztos, hogy tudnom kellene, de eszerint te véded őket attól a sorstól, ami a szüleimet sajnos utolérte. Végső soron akkor a célunk közös, csakhogy te ismered azt, akit meg akarok ölni... Amit. Most akkor már én is ismerem. De látszólag te sem tudod, hogyan végezhetnénk vele - okfejtem félig magamban a helyzetet.
A bosszú, bizony, az irányítja gondolataim tovább, amikor úgy döntök, kihasználom a lehetőséget, hátha többlet tudhatok meg ettől a boszorkánymester férfitól arról a szörnyről.
- Nem próbálom meg kikerülni a gondolatot, hogy rendőrként, egyszerű nőként sok mindent nem tehetek a világ ilyen furcsa lényei ellen. De te talán segíthetnél - nem szép tőlem, hogy próbálom jelenlétét az előnyömre fordítani? Lehet. De itt van, és több információt tudna elmondani, mint bármilyen rendőrnyomozó ezer év alatt.



Vissza az elejére Go down
Vendég
Vendég

Anonymous
Anonymous



Siena, és a horrorfilm - Cosimoval Empty
TémanyitásRe: Siena, és a horrorfilm - Cosimoval ↠ Hétf. Júl. 24, 2017 5:52 pm

Szemeimet a Sienára fordítom, és tekintetünk összeért. Kissé szélesebbre veszem mosolyomat, ahogyan ránézek, majd egy halk kuncogást is kieresztek magamból.
Elmém mintha őrült módon állj-t parancsolt volna, és hamarosan visszatérek megszokott, cinikus, kissé unott arckifejezésemhez, ami már alapvető arcommá vált.
- A boszorkánymesterek teste egy idő után nem öregedik tovább - mesélem neki magyarázatul. - A testvéreid pedig mindvégig biztonságban voltak, róluk előre kezeskedtem.
Arról nem tudtam, hogy te pont ezen a napon fogsz visszatérni a házatokhoz, csak ezért nem tudtalak előre megóvni téged... ettől az egésztől
- sóhajtok lassan, és megforgatom a fejemet.
Nagy megnyugvást nyújtott a számomra, hogy azt mondta,
nem haragszik rám azért, ami történt. Furcsa érzés volt,
hogy valaki őszintén megköszönt nekem valamit, anélkül,
hogy bármiféle hátsó szándékkal, vagy hamissággal beszélt volna. Természetesen, megmentettem őt, így érthető is volt a hálája, de ettől még különlegesnek éreztem. Olyan rég beszéltem már hozzá hasonló személlyel... valakivel, aki őszintén hálás értem.
Közelebb lépek hozzá, és óvatosan az állára helyezve kezemet,
felemelem tekintetét. Ismét elmosolyodok, majd elengedem őt, és bólintok.
- Ne aggódj. Valójában eddig is védelmeztelek, és továbbra is meg foglak védeni, ahogyan te is engem... Nekem is meg kell köszönnöm, hogy segítettél a harcban, és ápoltad a sebemet -
mondom neki, és mintha a cinikus hangnemembe egy kis kedvesség, és őszinte lelkesedés szivárogna. Nem teljesen...
de annyira igen, hogy érezhetem jelenlétét. Furcsa, de jó érzéssel tölt el. Ki gondolná, hogy egy nap ennyi érzéssel látna el egy olyan ősi boszorkánymestert, mint én. Még azt is megkockáztatnám, hogy boldog voltam abban a pillanatban -
függetlenül attól, hogy az egész hátam még mindig sajgott a fájdalomtól.



Vissza az elejére Go down
Vendég
Vendég

Anonymous
Anonymous



Siena, és a horrorfilm - Cosimoval Empty
TémanyitásRe: Siena, és a horrorfilm - Cosimoval ↠ Hétf. Júl. 24, 2017 5:22 pm

Mosolya meglep. Bár eddig olyan érzésem volt, mintha "boszorkánymesterként" nem is lenne ember, most elkezdem megérteni. Tűkön ülök, hogy halljam végre azt a bizonyos magyarázatot, de valamiért már előre, magamban elhatározom: nem fogok haragudni, nem őrá haragszom majd, akármit is mesél. És aztán hiába is említ démont, szörnyeket, titkokat a szüleimről, döbbenetem valami meseszerű érzésbe torkoll. Megmentett. Ő mentett meg. Nagy szemeket meresztek rá, ahogy szüleimről beszél.
- Honnan tudod... - sóhajtok fel kissé aggodalmasan. Már akkor is élt? Vajon akkor is ugyanígy nézett ki? Törékeny gondolatok tűnnek fel elmém hátsó szegletében arról, ahogy az imént kötözgettem a sebeit.
- A testvéreim most már biztonságban vannak? - kérdem aggódón. Elsősorban csak ez érdekel.
Aztán máshová tekeregnek gondolataim. Mintha utánoznám a mozdulatát, én is összekulcsolom kezeim, s közelebb lépek hozzá, hogy lássam távolba révedő tekintetét.
- Ne hibáztasd magad - kérem csendesen, szívem szerint megérinteném karját, hogy biztosítsam, én sem hibáztatom. - Hiszen megmentettél. És ezt köszönöm - szemeim lesütöm, fejem kissé elfordítom tőle. Bizonyára neki sem könnyű az élete, bár persze nem tudom, milyen is lehet egy boszorkánymesteré. De az enyém most felfordult, fenekestül, és csakis ő van itt mellettem, hogy segítsen összeraknom magam.



Vissza az elejére Go down
Vendég
Vendég

Anonymous
Anonymous



Siena, és a horrorfilm - Cosimoval Empty
TémanyitásRe: Siena, és a horrorfilm - Cosimoval ↠ Vas. Júl. 23, 2017 1:29 pm

Különös érzés volt a szájából hallanom a nevemet, de valahogy jól esett, és megmosolyogtatott - bár ez is csak egy halvány mosoly volt. Megjegyzésére arról, hogy tudom-e az ő nevét, csak bólintottam. Észrevette a lány...
most már biztos benne, hogy nagyobb a kapcsolat közöttünk,
mint amennyire gondolnánk, és nem a véletlen hozott egy helyre minket.
Nem tudtam, hogy mennyit mondjak el neki. A mondéneknek egyébként sem volt szabad sokat megtudniuk a világunkról,
a maguk és saját biztonságunk érdekében. Elmondjam neki,
hogy vámpírok léteznek, és valóban szárazra szívva ölnek meg embereket az árnyékokban? Ez vajon megerősíti, vagy még nagyobb borzalmat vált majd ki belőle? Nem is beszélve arról, hogy nem tudja még elhelyezni, hogy ezek a dolgok milyen, és mekkora szerepet játszhatnak a saját életében.
- Az az izé, mint említettem, egy alsórendű démon volt - tulajdonképpen egy természetfeletti vadállat, ha ezt így jobban tudod értelmezni. Hogy miért is voltam ott... ahhoz el kell árulnom neked egy titkot - mély levegőt vettem, és nyeltem egyet ismételten. Siena szemeibe néztem, és próbáltam egy őszintén szomorú, és aggodalmas arckifejezést vágni érzelemmentes arcomra, hogy tudassam vele, komolyan gondolom, amit mondani szeretnék:
- A szüleidet egy démon ölte meg... - kezdem meg lassan,
a torkom úgy ég a szavaktól, és a félő izgatottságtól, hogy azonnal kiszárad, és karcosakká válnak a szavaim. - Ez a démon volt az, ami megölte a szüleidet, és most visszatért,
hogy a testvéreiddel is végezzen... én, nos, régről ismertem a szüleidet, így amikor megtudtam, hogy ez a démon ölte meg őket, elszántam, hogy levadászom. Így kerültem a házatokba,
akkor, amikor a testvéreid pont elutaztak, leszámítva téged,
akinek a felbukkanásával nem számoltam.

Fejezem be, és újra egy nagyot sóhajtottam. Karjaimat összekulcsoltam mellkasomon, és a távoli folyosó sötét mélységébe tekintettem. Szememből szinte elhalt a fény,
ahogy íriszem elmélyült a fekete massza láttán.
- Sajnálom, hogy így, és most kellett megtudnod... nem akartam, hogy belekeveredj ebbe az egészbe.



Vissza az elejére Go down
Vendég
Vendég

Anonymous
Anonymous



Siena, és a horrorfilm - Cosimoval Empty
TémanyitásRe: Siena, és a horrorfilm - Cosimoval ↠ Vas. Júl. 23, 2017 10:31 am

Be kell lássam, hogy a helyzet egy cseppet sem egyszerű. Csak félig tudok arra figyelni, ahogy halkan megköszöni iménti tetteimet, vagy talán inkább a bátorságomat. Olyasmibe kevert bele - ő volt egyáltalán? vagy már előbb kezdődött, és csak jókor lett volna jó helyen? -, amit emberi ésszel felfogni nem nagyon lehet.
- Szívesen - mondom halkan, de legalább őszintén. Elfordulok, ahogy öltözik, nem nézem végig, ahogy mérlegeli, teste vajon mekkora károkat szenvedett. Legszívesebben talán magára hagynám, de kérdéseim, és a tény, hogy azt sem tudom, hol vagyok, mindenképpen visszatartanak.
- Nem nagyon van más, amit hihetnék, mint amit mondasz - mondom, végleg letéve a magázódásról. Ezekszerint jóban vagyunk. Jobb szeretem, ha erről én is tudok, de végül is megmentettük egymás életét, talán nem pont ezen kellene fennakadnom a történtek után.
Bemutatkozik. Nagyot nyelek. Viszonoznám a gesztust, de úgy érzem, csak a kigúnyolása lenne annak az abszurd helyzetnek, amiben vagyunk.
- Örülök, Cosimo - ismétlem kissé erőtlenül nevét, még mindig meg vagyok zavarodva, és bizonytalanságom nőttön-nő csupán. - Azt hiszem, te pontosan tudod, hogy ki vagyok - rebegem. Két karom védekezőn fonom körbe felsőtestemen, olyan kicsire húzom össze magam, amennyire csak lehet, s céltalanul teszek néhány távolódó lépést a nem éppen nappali fényben.
- Boszorkánymester - ismétlem magamban erőtlenül. - És az az izé, az mi volt? És mit keresett a házamban? És honnan tudtad, hogy ott lesz? Egyáltalán, azért jöttél oda, amiatt? - özönleni kezdenek kérdéseim a fal, a sötétség felé, de ahogy hangom ereje emelkedik, tudom, hallja mindet. A kérdés, hogy vajon van-e már válasza rájuk, egyáltalán van-e elég ereje most ahhoz, hogy ezekkel zaklassam őt.



Vissza az elejére Go down
Vendég
Vendég

Anonymous
Anonymous



Siena, és a horrorfilm - Cosimoval Empty
TémanyitásRe: Siena, és a horrorfilm - Cosimoval ↠ Vas. Júl. 23, 2017 10:03 am

Olyan különös volt ez az első találkozásunk -
a semmiből ugrottunk mindketten egymás életébe. Természetesen, én már jó ideje figyeltem Siena életének haladását, de mindig is a távolban próbáltam maradni, sőt,
inkább csak a démon felbukkanására figyeltem, mint konkrétan rá. Meg akartam védelmezni, de ehhez hozzájárult,
hogy magamtól is meg kellett védenem. Most pedig, annyi év várakozás után, itt voltunk egymás előtt, egy teljes csata végeztével,
és nem is tudtam igazából, hogy mit mondjak. Ismét visszatért elmémbe egy érzelem, amit elfelejtettem, és nem éreztem már annyi, annyi éve egy ember iránt sem: aggodalom. Én... már furcsa kimondani is... aggódtam Siena iránt.
- Köszönöm - ismételtem meg magamat, miközben bekötözte a hátamat, és tekintetem az övééhez ért. Különös volt látni őt így most, ráadásul annyira gyönyörű nő vált belőle. Úgy éreztem, hogy valóban megérte megvédelmeznem őt - hogy ténylegesen valami jót tettem. Arcának, és szemeinek figyelése közben halványan elmosolyodtam.
Amint végzett sebem ápolásával, lassacskán felkászálódtam a padon, magamra kaptam felsőmet, és próbáltam kényelmes pozícióban megpihenni a párnákon. Akármit is tettem, izmaim sajogtak, s égtek a fájdalomtól. Idő kell ahhoz, hogy ezt az egészet kiheverjem.
Ismételten a lány szemeibe néztem megszokott, kissé üres,
cinikus tekintetemmel, habár ezzel nem érzelmet akartam kifejezni: hatszáz év után ilyenné vált az alapvető arckifejezésem.
- Sajnálom, hogy mindebbe belekevertelek. Hol is kezdhetném... - egyik kezemmel végigdörzsöltem homlokomat, és orrnyergemet, és egy apró sóhajt adtam ki a számon. Hogyan magyarázzam el egy mondénnak, hogy valójában egy cseppet sem ismeri a világát. - Mindenek előtt arra van szükségem, hogy feltétlenül higgy nekem. A világ,
amit ismersz... nem olyan, mint amilyennek hiszed.

Vettem egy hatalmas levegőt, és lassan - már-már tanítói hangnemben - megkezdtem a világ valódi történelmének rövid felvázolását. Elmeséltem neki, hogy egy boszorkánymester vagyok, kik azok a boszorkánymesterek, honnan jöttek, hogyan születnek - kik azok, akiktől születnek, ők hol helyezkednek el ebben az egész világban, és így tovább. Kiindulópontként saját magamat, és a démont vettem alapul,
hogy legyen egy alapvető tapasztalata, ami által elképzelheti a többi alvilági fajt, és azok működését.
- ...az én nevem pedig Cosimo Wester. Én is egy ősi boszorkánymester vagyok - fejezem be végül a történetet,
melyből direkt kihagytam, hogy én, mint személy, milyen helyet foglalok el ebben a világban, vagy hogy honnan is ismerem Sienát pontosan. Azt kisebb adagokban kell átadnom... hogy ne sokkoljam le túlságosan.



Vissza az elejére Go down
Vendég
Vendég

Anonymous
Anonymous



Siena, és a horrorfilm - Cosimoval Empty
TémanyitásRe: Siena, és a horrorfilm - Cosimoval ↠ Vas. Júl. 23, 2017 9:04 am

Gyorsan kitisztítom fejem. Az egyetlen mód arra, hogy ne lángoljak a dühtől és kétségbeeséstől legbelül, arra támaszkodni, amit biztosan tudok. Na, nem úgy, mint a bolondok a filmekben, hogy gubbasztasz egy fal mellett, és mantrázod a saját neved. Egyszerűen csak tudomásul veszem, hogy újabban ez a valóság, egy ilyen kriptaszerű helyen egy furcsa, vadidegen férfinak segíteni helyretenni a csontjait, miután kevés híján haláltusát vívtunk egy szörnyeteggel, ami megtámadta a házamat.
Megköszöni a segítségemet, és minden eddigi érzésem ellenére ezzel megmelengeti kissé a szívemet. Most arra kér, kössem be a sebeit. Mondanám, hogy ez csak természetes, de nem vagyok képes szólásra nyitni a szám. Tekintetem akaratlanul pásztázza sebeit, rémülten harapok alsó ajkamba, majd elfordulok, hogy megkeressem a kötszert, amiről beszél.
Van itt valami más is a rémületen kívül. Valami, ami nem fáj, mégis éget belül, kínzóan futkos torkom és gyomrom között. Kíváncsiság. Tudatosul bennem újra, hogy megmentett, hogy megmentettük egymást. De miért? Mi közöm van hozzá, honnan tudja a nevem, honnan tudott a szörnyről, amely a házba köszönt? Egyszerre akarok tudni mindent, és nem akarok tudni semmit. Biztonságban szeretném érezni magam, de félő, ez most túl távoli nekem.
Széthúzom a kötszert, hogy átvessem karjai alatt. Már így is egy rakás kötés fedi testének egyik oldalát, de most kénytelen vagyok szinte átkötni az egész hátát és mellkasát, hogy sebzett teste biztonságban legyen.
Ahogy ilyen közelségbe kerülök hozzá, testem feszeng. Ha pillantásunk találkozik, valószínűleg bele is pirulok a ténybe, mégis csak egy lassan eléggé alulöltözött idegen férfival vagyok.
Ám ami üdítőbb, az az, hogy nem félek tőle. Csak tekerem a kötszert teste köré, míg úgy érzem, eléggé biztosan fedi a sérüléseit. S akkor távolabb hajolok, és kifejezetten tartok tőle, hogy most már egyáltalán nincs fogalmam róla, mi következik. Talán itt az idő? Kérdeznem kellene....



Vissza az elejére Go down
Vendég
Vendég

Anonymous
Anonymous



Siena, és a horrorfilm - Cosimoval Empty
TémanyitásRe: Siena, és a horrorfilm - Cosimoval ↠ Szomb. Júl. 22, 2017 4:16 pm

Fájdalmasan felkiáltok, ahogy testembe nyomja a csontot, de nem gondoltam bele semmit sem; ez az egész művelet szenvedéssel jár, egyszerűen ez a helyzet. Nem voltam én valójában mérges a nőre, csupán helyzetemben az egyenes gondolkodásra nem voltam képes, nemhogy a megfontoltságra, vagy a finomkodásra. Pedig valószínűleg egy őrült szituációba ugraszthattam a realitás oldalán álló lányt.
Pedig ez igenis tetszett benne; racionális, s megfontolt volt,
hozzám hasonlóan, bár egyértelműen nem annyira... szélsőségesen... mint én.
Nem is válaszolok parancsára igazából, csak bólogatok, majd egy vastag könyvborítót a számba kapva összeszorítom a fogaimat. Őrülten fáj, ahogy a csontom húsomba hasít, majd ráadásul kristályszerű növekedésbe kezd a szer hatásától,
és még végig is siklik rajta, míg össze nem kapcsolódik a másik csontdarabbal, s ezután növekedés helyett rétegződik,
míg teljesen vissza nem nyeri eredeti formáját - még talán meg is erősíti gerincemet. Miután helyre áll, bőröm szinte növényként szövi be a húst, és a csontot, elrejtve azt, és csak vérfoltokat, s csúnya sebnyomokat hagyva maga után. Nem festhetett különlegesnek azonban ez a nyom a lány számára,
mivel az egész hátam tele volt ilyesféle karmolások, és vágások helyeivel. Egy egész történelem volt csak a hátam,
és a testem jobb oldalát eltakaró kötések még több titkot tartottak...
- K-köszönöm... - suttogom nehézkesen végül Sienának, és elernyedve az ágyon próbálom sóhajokkal kompenzálni, és kilehelni fájdalmamat. - Még... még annyit tegyél meg, kérlek... találsz a pad aljában egy fiókot. Van benne szövet...
be kellene kötni a sebemet, és nem tudom elérni a kezeimmel. Kérlek
- bököm ki az utolsó szót egy kis szünettel.
Nem vagyok hozzászokva én ehhez. Olyan régóta éltem már a föld alatt, oly régóta nem volt már senki sem ilyen közelségben hozzám - és bár nem éreztem szükségét arra, hogy bárki is velem legyen, jó, de furcsa érzés volt a társaság. Kiváltképp egy ilyen harc után.
Azt akartam mondani neki, hogy sajnálom, de csak az "s"
betűig jutottam el, mielőtt elharaptam volna a mondatot,
és úgy tettem, mintha csak sziszegtem volna a fájdalomtól.
Lehet, hogy nélkülem biztosan meghal a lány... de én is nélküle.



Vissza az elejére Go down
Vendég
Vendég

Anonymous
Anonymous



Siena, és a horrorfilm - Cosimoval Empty
TémanyitásRe: Siena, és a horrorfilm - Cosimoval ↠ Szomb. Júl. 22, 2017 10:47 am

Lassan nyílnak vissza szemei. Egy pillanatra úgy érzem, megmenekültem, ám tanácstalanságomra, szinte síró hangomra nem kapok mást, csak bosszúr morgást válaszul. Talán nem is hallotta, amit mondtam... Hát, elméletileg annyival jobb nekem, ha lemaradt arról, rendőr létemre néha mennyire esetlen vagyok.
Most végre elmondja, mit tegyek. Ettől persze a dolgom nem egyszerűb, és szívesen fel is csattannék, többek között, hogy mégis honnan kellett volna ezt tudnom magamtól? Nemhogy fel nem csattanok, szólni se szólok, csak mély levegőt összegyűjtve, kezeimet megdörzsölve gyűjtöm erőm, hogy megtegyem, amit kell. Oké, ezt megoldom. Kifejezetten higgadt mozdulattal, egy szó nélkül tapasztom egyik kezem a mellkasára, hogy ellent tartsak, majd a másikat a hátára, ahol a kiálló csontot érzem. Nem fogok kedveskedni vele, ő sem képes rá! Kvittek leszünk, és inkább ne is mondjon, ne is magyarázzon semmit, csak szabaduljak meg a háztól, a várostól, mindentől, ettől a láthatóan elég undok embertől is... Ha ugyan ember...
- Szorítsd akkor össze a fogaid, mert az tuti, hogy fájni fog, még ha valahogy szerencséd is lesz, és jól tudom csinálni - köpöm foghegyről a szavakat. Dühös vagyok én is, én is majdnem meghaltam, és egyelőre az ő hibájának tudom be ezt. Megvárom, ha rám pillant, ha szól valamit, nem pont akkor kéne a tüdeje táján matatnom, amikor beszél. De dühöm egyelőre most megint hatalmasabb annál, mint hogy aggódjak, mint hogy kedves legyek, és az értetlenség hullámai össze-összecsapnak a fejem felett.



Vissza az elejére Go down
Vendég
Vendég

Anonymous
Anonymous



Siena, és a horrorfilm - Cosimoval Empty
TémanyitásRe: Siena, és a horrorfilm - Cosimoval ↠ Pént. Júl. 21, 2017 11:18 pm

Hamarosan ismét visszatért a világosság íriszeimbe, és visszakaptam látásomat. Ugyanúgy feküdtem a padon, mint eddig, és csak akkor vettem észre, hogy az elixír még mindig teli töltve feküdt a lány tenyereiben. Csak egy gondolatfoszlány keringett ekkor a láz, és fájdalom által elnyomott elmémben: ez... ez most komoly?
- Mondénok... - nyögtem bosszúsan, majd amennyi erő volt még a karomban, megragadtam vele az apró üvegcsét, lepattintottam fedőjét, és lenyomtam a torkomon, amilyen gyorsan csak tudtam.
Hirtelen különös erőt éreztem a testemben, és a csontjaim hangos ropogás mellett mozgolódni kezdtek hátamban. Készen álltak arra, hogy összekapcsolódjanak, de amíg nem álltak helyesen, addig csak kristályszerűen növekedtek volna a szer hatásának végéig.
- Idefigyelj! Be kell nyomnod a csontot a helyére... akármennyire is fáj, és akármennyire is belehasít a húsomba...
majd be fogja a szer gyógyítani az egészet, csak az a lényeg,
hogy jó helyen gyógyítsa...
- oktattam a lányt az újonnan nyert erőmmel. A szert jómagam terveztem, és készítettem;
tompította a fájdalmat, és fokozta a regenerálódást. A probléma még csak az volt vele, hogy ha nem éhgyomorra itta az ember, akkor a gyomorsavat erősítette fel, ami kimarta az alany gyomrát, és még a bőrét is. Hogy hogyan teszteltem...
arról egyelőre ne tudjon senki.
Nagyon mérges lettem a nőre - képtelen volt felfogni, hogy az itókát meginni kellene? Még szerencse, hogy nem láttam ezeket a gyerekeket felnőni, csak a szüleiket, máskülönben nem kerültem volna bele ebbe az egész félvesztes csatába...



Vissza az elejére Go down
Vendég
Vendég

Anonymous
Anonymous



Siena, és a horrorfilm - Cosimoval Empty
TémanyitásRe: Siena, és a horrorfilm - Cosimoval ↠ Pént. Júl. 21, 2017 9:55 pm

Örülök neki, hogy legalább amennyit tudok, annyit hagy segíteni. Ha ez csak annyit jelent, hogy a vállamra dőlve, belém kapaszkodva arrébb tudom kísérni pár métert, amíg leülhet és ledőlhet, hogy ne terhelje tovább a gerincét és a sérült csontot, akkor annyit. Ám a szavai sokkal inkább megzavarnak, hiszen értem én, tudom, hogy nem egyszerű a helyzeted, ha szörnyetegekre tűzgolyókat dobálsz, és épp megmagyarázni sincs időd, hogy miért, de mégis - ha nem tudom elvinni orvoshoz, mégis hogyan marad életben ezek után? Nem sok mindent tudok, de abban egészen biztos vagyok, hogy nem akarom tétlenül nézni, hagyni, hogy a törött csont teljesen tönkretegye a szervezetét.
Tiltakozására nem tudok mit felelni. Ahogy ledől, félig letérdelek, fölé hajolok, kezem a homlokához ér. Látom, kezemmel érzem, ahogy izzad, ahogy szó szerint kiveri a víz. Szervezete bizonyára küzd, mint ahogy az normális is lenne, de ezen a szinten már mindegy, gondolom én, mert ez édeskevés.
- Nem kell most megmagyaráznia - mondom, hogy csitítsam, miközben tovább mondogatja a nevem, és elkezdi mondani, hogy kiskorom óta ismer. Kérdések cikáznak a fejemben, de vészhelyzet van, nem erről kellene most beszélnünk, azt találja ki inkább, hogyan tudnánk megmenteni. Szerencsére azonban erre is sor kerül.
Látom, mire mutat, kezembe is veszem az üvegcsét, de mire fordulnék hozzá, hogy kövessem további útmutatásait, úgy tűnik, már nincs magánál. És most mi a fenét csináljak? Megitassam vele? Vagy a hátát kéne bekenni? Vagy lélegezze be? Ugyan már, ez nem az én pályám, semennyire sem értek az ilyesmihez! Jobbomban az üveg, balommal óvatosan megfogom a vállát, ahogy odahajolok hozzá.
- Térjen magához... - nagyot nyelek, úgy érzem, lassan már a könnyeim nyelem. - Térj magadhoz, nem tudok ezzel a löttyel mit kezdeni, segítened kell, hogy mit csináljak - hadarom, úgy érzem, meg fogok zavarodni egészen ennek a napnak a történéseitől. Nem azt akarom, hogy magyarázkodjon, csak azt, hogy legyen jól, hogy elfelejthessem az egészet, és azt hihessem, hogy a világ legnagyobb baja néhány bunkó rendőr és egy kis kocsmai verekedés vagy bolti lopás.



Vissza az elejére Go down
Vendég
Vendég

Anonymous
Anonymous



Siena, és a horrorfilm - Cosimoval Empty
TémanyitásRe: Siena, és a horrorfilm - Cosimoval ↠ Pént. Júl. 21, 2017 7:27 pm

Hirtelen felélénkülését először nem tudom hova tenni, hiszen eddig annyira gyengén, és bizonytalanul viselkedett, bár ha jobban belegondolok, akkor még mindig az volt - csupán határozottabb lett. Akárhogy is, elfogadom a segítségét, és baloldalam súlyát ráengedem a nőre, hisz egyébként sem vagyok egy súlyos forma, főleg egy rendőr számára. A fájdalom kínzó nyögésekben mutatkozik meg bennem, de a varázsigém már hat, és talán valami fájdalomcsillapító igét is tudok szerezni.
- Nem mehetünk orvoshoz! Nem lehet, nem, nem, nem...
- mondogatom, félig eszméletlenül, mivel a mozgásban annyi erő feszül összetört csontjaimra, és irányíthatatlan izmaimra,
hogy majdnem teljesen összeborulok. - Én is... egy orvos vagyok. Csak nem olyan orvos... de magamat nem tudom meggyógyítani... - suttogom neki a fájdalmas felkiáltásaim között, amíg elérünk a padhoz. Tekintetén látom azt a bizonytalanságot, amivel tekint rám: azt a megvetést, amellyel segít nekem, hisz nem tudja, hogy ki lehetek, miért teszem így a dolgokat.
- Én ismerlek régről, Siena... - próbálom kierőltetni magamból a szavakat. - ...mikor még kicsi voltál... de nem a bizalmadat kérem... csupán a segítségedet... - mormogom neki sóhajaim között, és megpróbálok a szemébe nézni. Tudatni akarom vele,
hogy bármennyire is cinikus legyek, bármennyire is idegen legyek a számára, őszinte szavak jutnak ki a számból. - Mindent, mindent, mindent... mindent megmagyarázok, csak...
- suttogom, de a kimerültség ismét eluralkodik rajtam. Lélegzetem lelassul, és az asztalra csúszok. Egy üvegcsére mutatok, amelyben egy különös, lila folyadék található. A világ elsötétedik körülöttem...



Vissza az elejére Go down
Vendég
Vendég

Anonymous
Anonymous



Siena, és a horrorfilm - Cosimoval Empty
TémanyitásRe: Siena, és a horrorfilm - Cosimoval ↠ Pént. Júl. 21, 2017 6:20 pm


Rémülete az enyém is. Ahogy visszahúzódik, józanságom kezd visszatérni. Nem kenheti rám az egészet. Ő tört be a házamba, és tudja a nevemet is. Ő varázsolgat tüzet, meg jeget, vagy a jó ég tudja csak, hogy mit csinál. Bármilyen düh fog is el egy pillanatra azért, amiket tett, mondott, nem mondott vagy nem tett, elhalványul, ahogy hangját újra meghallom.
Szinte kiráz tőle a hideg. Átjárja a fájdalom, a félelem, talán. Nevem különösen hangzik a szájáról, ahogy mondja, az az érzés kerülget, mintha valóban ismerne engem, holott ez nem lehet, ugye? De még ezzel sem tudok foglalkozni, mert miközben ő szenvedve, és csak remélem, hogy nem haldokolva gyártja a kifogásokat, az én elmém megoldást keres.
- Kit érdekel! - csattanok fel, de aztán lejjebb halkítom hangom, nem akarom megrémíteni. Testem erejével próbálom befúrni magam bal karja alá, mert látom, hogy feltápászkodni próbál, és bármennyire nem is vagyok erős, most talán segít az adrenalin, hogy elevickéljünk bárhová, ahová fel tud feküdni.
- Elfogunk egyet, megfenyegetjük - a rendőr jajveszékel és helytelenít belül, miközben ezeket a megoldásokat ízlelgetem. - Ide tudott teleportálni minket, a kórházba is tud... Én megfenyegetek egy orvost, hogy megműtse, ha kell, valahogy... A magyarázatok majd utána ráérnek, most az életedet kell megmenteni!
Szívesen utána tennék valamit, ami csak kicsit is utal arra, mennyire ki vagyok borulva, de lenyelem a mondat további részeit, mielőtt megszülethetnének erre a világra. Az orvosnak majd nem mondunk semmit. Elvégre nekem se mond semmit, és mégis tudom, mert valamiért biztosan tudom, hogy nem hagyhatom meghalni ezt a férfit, akiről csak annyit sejtek eddig, hogy talán nem akar bántani.
- Szedje össze magát, elmegyünk a padig! - utasítom erővel a hangomban, mely talán elég bátorságot ad neki, hogy rám bízza súlyának egy részét legalább. Próbálom húzni felfelé. Tudom, sejtem, hogy rémesen fájni fog neki, és az én karom is egyre szebb, mintha annak a szörnyetegnek a nyoma egyre mélyülne benne, de meghalni akkor sem fogunk. És közben ígéretet teszek magamnak arra, hogy nem tegezem le többet, és alkalomadtán talán őt is megkérem arra, hogy ne tegezzen csak így, hiszen per pillanat bármit is érzek ezzel kapcsolatban, én őt biztosan nem ismerem.



Vissza az elejére Go down
Vendég
Vendég

Anonymous
Anonymous



Siena, és a horrorfilm - Cosimoval Empty
TémanyitásRe: Siena, és a horrorfilm - Cosimoval ↠ Pént. Júl. 21, 2017 5:03 pm

Amikor először újra normálisan közeledni kezdett hozzám, kicsit sebzett kutya módján inkább visszahúzódtam tőle, mivel nem ismerhettem valódi szándékait, ám egy kevés idő után - visszakozva ugyan, de -
engedtem közeledésének.
Regeneráló varázslatom már nagyrészt csillapította a vérzést,
és próbálta újraformálni az ereimet, de Sienával együtt rezzentem meg, amikor felfedezte azt a kiálló csontdarabot.
Egész testemet belepte a fájdalom, de még inkább a félelem különös érzése... nagy sóhajtásokat vettem, és próbáltam minél inkább éber maradni, főleg, mert ha elvesztettem volna az eszméletemet, biztos, hogy nem számíthattam semmiféle segítségre, hiszen ha még meg is próbált volna a lány segíteni rajtam, itt nem talált volna műtőasztalt. Nem is beszélve arról,
hogy rendőr, nem sebész.
- L-le... igen, ez egy jó ötlet, okos vagy, okos, okos... - duruzsoltam szinte, ahogy megpróbáltam elterelni figyelmemet a fájdalomról, ami azonban csak tovább lüktetett, most főleg a csont köré összpontosulva. Le kellett feküdnünk, és volt is a közelben egy kipárnázott pad, amire talán felmászhattam volna. Csak hogyan jutunk el odáig...?
- Figyelj, Siena... okos lány vagy... - böktem ki neki, amikor az orvost emlegette, arcom már izzadt a fájdalomtól, és a megerőltetéstől. - Szerintem tudod, hogy nem lehet orvost hívnunk... most még csak legyen... legyen elég annyi, hogy én egy "különleges" személy vagyok, akinek el kell rejtőznie az ilyen dolgoktól, rendben van? - kérdezem tőle, kissé reménytelenséggel a szememben, és fájdalmas grimasszal az arcomon. - Mivel magyaráznánk meg ezt...? Az orvos nem fogadja el a démont, mint ok.



Vissza az elejére Go down
Vendég
Vendég

Anonymous
Anonymous



Siena, és a horrorfilm - Cosimoval Empty
TémanyitásRe: Siena, és a horrorfilm - Cosimoval ↠ Pént. Júl. 21, 2017 3:25 pm

Le kell higgadnom. Miközben rám dörren, morog és úgy beszél, mintha teljesen természetes volna, hogy az ember belép a saját házába, és szörnyetegek vágják a falhoz, elhatalmasodik bennem az érzés, hogy kettőnk közül valamelyik egész biztosan nem normális, és fogalmam sincs, vajon melyikünk az. De szavai, bármilyen kemények is, és a hangja bármilyen szenvtelen, azért mégis csak tükrözik a fájdalmat, amit úgy látom, megint valamiféle kántálással próbál tompítani, és fogalmam sincs, működik-e neki.
Nehéz döntést hozok meg, amikor leeresztem a fegyvert, és elteszem. Közelebb lépek hozzá, igaz, lassan és tétován. Óvatosságomnak nem muszáj szívtelenségbe torkollania, így hát odalépek mellé, a hátára pillantok. Nem látom, hogy ruháját vér áztatta volna át bárhol, de ez még nem jelent önmagában vigaszt.
- Le kellene feküdnie - mondom szelídebb hangon, mintha ezzel rávehetném őt, hogy szintén enyhítsen a velem szemben eddig alkalmazott talán kifejezetten undok hangszínén. Ragaszkodom a magázódáshoz, és egyre jobban irritál, hogy ő mégis tegez. Ha engedi és nem tol el, végighúzom a hátán a tenyerem óvatosan, hogy érezzem, hátha feltűnik valami rendellenes.
Ha hagyja is, hogy kezem végigszántsa a hátán a ruháját, egy ponton mégis csak kénytelen vagyok elkapni kezem, amikor érzem, hogy egy csont nem úgy áll, ahogy kellene, nagyon nem. Talán csak azért nem áztatta még át a vér a ruháját, mert vastag az anyag, de riadt pillantásomból nyilván láthatja, és a fájdalom is biztosan elárulja neki, hogy nagyon rossznak találom a helyzetet.
- És az még csak hagyján, hogy lefeküdni, ide orvos is kellene - hangomat átáztatja az aggodalom és a rettegés. Megmentette az életemet. Én hogy az istenbe' menthetném meg most az övét? És kit érdekel most a nyomozó, meg a repülő...



Vissza az elejére Go down
Vendég
Vendég

Anonymous
Anonymous



Siena, és a horrorfilm - Cosimoval Empty
TémanyitásRe: Siena, és a horrorfilm - Cosimoval ↠ Pént. Júl. 21, 2017 3:03 pm

Tudhattam volna, hogy nem volt szabad idehoznom a lányt. Nem tudja, hogy milyen helyre került,
és milyen világban is él valójában. A mély kazamatám, ami tele volt sötét átjárókkal, és apró lámpásokkal, látszólag üres volt - leszámítva a könyvtári mennyiségű könyvtucatokat,
amelyek a poros szoba egyik végét foglalták el, és a dolgozó asztalomat tele jegyzetekkel, kiragasztott papírfecnikkel, és rajzokkal. A távoli folyosókból messzi károgás hangja csengett.
- Köszönöm a segítséget - förmedtem rá, és egy nagyot sóhajtottam, majd megpróbáltam segíteni magamon azáltal,
hogy bal kezemmel fel akartam tápászkodni. Ehelyett összeestem, és egy bosszús morgást engedtem ki magamból.
Behunytam a szemeimet, és összpontosítani próbáltam, mivel a fájdalom lassan elvette az eszemet, és az eszméletemet.
Minden zúgott a fejemben, és minden szörnyen szúrt - mintha ezernyi késben feküdtem volna. Kezemmel megfogtam a hátamat, és megpróbáltam egy gyógyító varázslatot elkántálni Chthonian szavakból, bár nem lehettem benne biztos, hogy helyesen végzem a dolgomat. Egy regenerációs varázslattól még nem feltétlen ugranak vissza a csontjaim a megfelelő helyükre, ha egyszer elmozdultak. Mégis, nem számíthattam Siena segítségére...
- Nem tudsz a repülőtérre menni... szerinted egy ilyen után fontos bárhova is utaznod? Vagy a gépen is találkozni akarsz egy ilyen démonnal? - hangom cinikussága ugyanolyan maradt, bár mintha most még az átlagnál is erősebb lett volna,
mert valóban csalódtam a lányban. Megmentettem a bőrét,
és így félrelökött magától. Mondénok...



Vissza az elejére Go down
Vendég
Vendég

Anonymous
Anonymous



Siena, és a horrorfilm - Cosimoval Empty
TémanyitásRe: Siena, és a horrorfilm - Cosimoval ↠ Pént. Júl. 21, 2017 2:09 pm

Csak figyelem feszülten, mintha az bármit is segítene a dolgokon. Jobbommal a fegyvert tartom, balommal, miután elengedem a férfi vállát, most a zsebemben ellenőrzöm a kis plüss vízilovat. Még megvan. Nagyszerű.
Komoran hallgatom, ahogy beszélni próbál, és ahogy fel akar állni, rettegve nyúlok újra összezuhanó teste után. Képtelennek érzem rá magam, hogy értelmezzem, ami az imént történt, pedig, gondolom én, még csak most jön az a rész, amikor némi magyarázatot is kapnom illene. És aztán dolgozzam fel azt is, mikor még ezt se sikerült.
- Eltűnnünk? Nem tud járni, hiszen látom - rázom a fejem rémülten. Ám láthatóan a szavam semmit sem ér, ő meg egyenesen úgy fest, mint aki megbolondult az ütéstől, mely érhette a szörnyeteg kezei között.
Most én érzem magamon az ő érintését. Végigszalad bőrömön a remegés onnan, ahol hozzám ért, egészen a gerincem tövéig, ahol az ilyesmit, gondolom, érezni szokás. Meglepetés, Siena! Úgy tűnik, évekbe fog telni, mire fel tudod fogni ezt a napot.
- Nem, nekem a repülőtérre kell mennem... Hol az utazóm? - pillantanék a romokban álló konyha vége felé, de ekkor valahol máshol találom magam, kissé megszédülve tántorodom hátra, érintése leszakad a vállamról, s én védekezőn lököm arrébb a kezét. Hol az istenben vagyunk?
Távolabb lépek tőle, jobbom újra emeli a pisztolyt, kezem a kakason. Azt hiszem, ez jóval több, mint amit a házamba betörő ismeretlenektől várnék, beleértve azt is, hogy honnan tudja például a nevemet, vagy hogy meg akar támadni az az izé? Ám akárhogy szeretnék kérdezni, nem jön ki hang a számon. Nem tudok azzal foglalkozni, hogy sérült, amíg azzal foglalkozom, hogy vajon mekkora veszélyben lehetek továbbra is. Látom az arcán a fájdalmat, és a szívem szakad, hogy nem tudok, és egyelőre meg sem próbálok rajta segíteni, de ha meg is mentette az életem, attól én még nem vagyok biztos benne, hogy nem csak a véletlen szerencse hozta így.
Kérdeznék, de továbbra is csak tátogni sikerül. Nagyot nyelek, tekintetem az arca, a kezei közt kapom fel és alá. Mellkasára célzok, miközben hátrálok tőle egészen a legközelebbi falig. Nem, egyelőre képtelennek érzem magam arra, hogy segítsek neki.





A hozzászólást Siena Ray összesen 1 alkalommal szerkesztette, legutóbb Pént. Júl. 21, 2017 3:27 pm-kor.
Vissza az elejére Go down
Vendég
Vendég

Anonymous
Anonymous



Siena, és a horrorfilm - Cosimoval Empty
TémanyitásRe: Siena, és a horrorfilm - Cosimoval ↠ Pént. Júl. 21, 2017 1:58 pm

Testem még mindig irányításomon kívül volt -
csupán a tömör, folyamatos fájdalmat éreztem, mely leginkább a hátamon összpontosult. Szemeimben unott megbánás ült, és ilyen tekintettel néztem le a lányra. Hát ez aztán idegesítő volt...
- Magamnál vagyok... de olyan, mintha megbénultam volna -
válaszolok kérdésére megszokott hangnememben. Valahogy,
amióta elvesztettem az érdeklődésemet a világban, mindvégig ilyen unott hangon beszéltem, mintha valaki folyamatosan idegesítene, én pedig folyamatosan visszatartanám a dühömet.
- El kell tűnnünk innen, mielőtt bárki megjelenne... - folytattam, és megpróbáltam a lábaimra állni, de csak annyit értem el, hogy ismét a földre zuhantam, és egy hatalmas,
fájdalmas kiáltást hallattam. A gerincoszlopom is megrepedt volna...? Vagy akkor már nem élnék...?
Feltekintettem a női arcra. Ahogyan a világ mozgott, és elhalványult körülöttem, az ő arca tündöklött csak magányosan - mintha egy angyal szállt volna le hozzám egy mondén helyett, és meg próbált volna gyógyítani. Kinyújtottam felé az egyik kezemet, meg akartam érinteni... de aztán a valóság visszatért látóterembe, és csak éppen hogy megérintettem orcáját, majd a vállára tettem a kezemet.
- Most lehet, hogy kicsit felfordul a gyomrod... - suttogtam,
majd Chthonian szavakat rebegtem, amelyekkel elteleportáltam magunkat a házból titkos búvóhelyemre, lakásom egyik mély kriptájába. Ekkor éreztem azt, hogy már valóban mélypontomon vagyok, és végleg elterültem a földön,
lassan már arra is képtelenül, hogy lélegezzek. Kénytelen voltam magammal vinni a lányt, bár nem akartam... túl sokat látott, és tudhatta, hogy ismerem, mert Sienának szólítottam.
Ettől a ponttól kezdve nincs visszaút... nem rejtőzködhettem tovább előle.



Vissza az elejére Go down
Vendég
Vendég

Anonymous
Anonymous



Siena, és a horrorfilm - Cosimoval Empty
TémanyitásRe: Siena, és a horrorfilm - Cosimoval ↠ Pént. Júl. 21, 2017 12:49 pm

Bárhogy is idegen nekem ez a furcsa férfi még furcsább képességekkel, ahelyett, hogy megpróbálom értelmezni, ami történik, úrrá lesz rajtam az aggodalom. Az én házamban senkit ne nyírjon ki egy ilyen semmire sem hasonlító, szörnyű lény. Hallom nevemet az ajkai közül, de segíteni nem tudok többet, csak tárat cserélek a fegyveremben ismét, amilyen gyorsan tudok. Azt hiszem azonban, hogy nincs szükség rá, hogy ezt a hat golyót is kilőjem, mert a szörnyeteg mintha kiúszna vagy köddé válna a konyhából, illetve amennyi a helyiségből egyáltalán maradt.
Ekkor tudok csak semmi másra nem hederítve a férfi felé hajolni. Görnyedt teste előtt ereszkedem le, egyik térdemen támasztom meg a súlyomat. Az én karom is fáj, de ő sokkal rosszabbul fest, és attól tartok, hogy ez az a rész a filmekben, amikor valaki azt mondja: "ne hívj mentőt, nem tudhatják meg, hogy létezem".
Pedig nyilván létezik. Vállához érek, hogy megnézzem, reagál - e egyáltalán. Állítólag ez az első lépés abban, hogy megnézzük, valaki hogy van: rázogatni és kérdezni kell.
Hát kérdeznem éppen lenne mit. Azonban most nyugtalanságom afölött, hogy mit éltem át az elmúlt percekben, eltörpül az élete iránti aggodalmamhoz képest. Merthogy, ha lassan tudatosul is, megmentette az életem. Most én is menthetem az övét.
- Magánál van? - az előbb, tudom, letegeztem, de ez nem jelenti azt, hogy megint megtehetném. - Hol érezni fájdalmat? Eltörhetett valamije egy ekkora ütés miatt - reménykedem benne, hogy nincs szó ilyesmiről, vagy hogy esetleg egyéb furcsaságai közt akad valamilyen öngyógyító képessége is.





A hozzászólást Siena Ray összesen 1 alkalommal szerkesztette, legutóbb Pént. Júl. 21, 2017 3:27 pm-kor.
Vissza az elejére Go down
Vendég
Vendég

Anonymous
Anonymous



Siena, és a horrorfilm - Cosimoval Empty
TémanyitásRe: Siena, és a horrorfilm - Cosimoval ↠ Pént. Júl. 21, 2017 9:37 am

Mintha egy pillanatra megvakultam volna,
teljesen elvesztettem a világ feletti fogékonyságomat. Minden mélynek látszott, és minden elhalkult, csakis a nehéz, gépies súrlódás, és a fájdalmas sóhajaim hangja maradt fenn. Végül -
mintha most nyitottam volna csak ki a szememet - visszatért a látásom, és akkor vettem észre, hogy a bestia még mindig felettem állt, s mintha falatozni készült volna. Az ütés erejétől a testem elernyedt, mintha egy báb lettem volna, amit levágtak az irányító zsinóroktól, és nem tudtam normális felemelni saját súlyomat. Mögöttem be is repedt a fal, és ebből is gondoltam, hogy valószínűleg több csontom eltört. Ha nem idéztem volna egy mágikus pajzsot, mielőtt beléptem volna,
és nem tartottam volna fel ilyen sokáig, valószínűleg a koponyám is összeroppan, és meghalok. Lehet, hogy boszorkánymester vagyok, de a testem emberien sebezhető.
Az események úgy forogtak körülöttem, mintha egy hullámvasúton lettem volna, és a világ pörgött volna. Semmi sem volt teljesen kivehető, csak súrlódó vonalakból álltak a testek, és a tárgyak körülöttem. Végül a féleszméletlenségből Siena hangja emelt ki engem, az az hogy pisztolyának fülsüketítő lövéshangjai. A démon meginogott,
és ördögien nyüszítve, morogva vágtatott neki az egyik falnak, majd a garázs oldalának, hogy meneküljön. Tűzforró vére sistergett a fapadlón. Úgy tűnik, ennek a démonnak az ólom volt a gyengesége, vagy legalábbis az volt az egyetlen anyag, amitől a teste nem tudott rendesen megszabadulni,
így a seb nyitva maradt, és sértette őt.
- Siena... - próbáltam kibökni a lány nevét, de testem előre borult a démon eltűnésével, és a világ ismét haloványnak tűnt.
Nem engedhettem meg, hogy eltűnjön... annyi kutatás, és várakozás után nem engedhettem meg, hogy újra veszélyeztesse őket. Minden megmaradt erőmet bevetve ismét kántálásba kezdtem, majd kezemből egy láncszerű anyagot engedtem ki, mely a lény lába köré tekeredett, majd elpárolgott, egy apró rúnaszerű nyomot hagyva felső combján.
- Le foglak vadászni... - böktem ki még így utoljára, mielőtt teljesen kidőltem. Lélegzetem lelassult, és szinte hallottam,
ahogy a szívverésem elhalkulni látszott. Persze, "az érzelmek mindennél fontosabbak, őrizd meg őket" - a nagy fenéket.
A bosszúvágy, és a szomorúság nélkül nem lenne most több törött csont a testemben.



Vissza az elejére Go down
Ajánlott tartalom




Siena, és a horrorfilm - Cosimoval Empty
TémanyitásRe: Siena, és a horrorfilm - Cosimoval ↠




Vissza az elejére Go down
 
Siena, és a horrorfilm - Cosimoval
   
1 / 2 oldalUgrás a következő oldalra : 1, 2  Next
 Similar topics
-
» Siena Ray

Engedélyek ebben a fórumban:Nem válaszolhatsz egy témára ebben a fórumban.
-
Ugrás: