Egy újabb elhaló szikra
Shadowhunters
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.



 
Hello my
Little Guest
Becses nevem
Jelszavam
Jegyezz meg: 
Mi is volt a jelszóm?
Discord szerver
Shadowhunters



Utolsó posztok
Tagjaink tollaiból
Michael
Kedd Aug. 29, 2023 9:21 pm

Zoey Briggs
Csüt. Aug. 24, 2023 8:39 am

Hazel Sage Stargrace
Szer. Aug. 23, 2023 5:23 pm

Silvius S. Hildenborough
Szer. Aug. 23, 2023 5:19 pm

August A. Littlebury
Szer. Aug. 23, 2023 5:14 pm

Kimberly Storm
Szer. Aug. 23, 2023 5:09 pm

Kimberly Storm
Szer. Aug. 23, 2023 5:06 pm

Oliver Burton
Szer. Aug. 23, 2023 4:27 pm

User statisztika
Belépett tagjaink
Jelenleg 1 felhasználó van itt :: 0 regisztrált, 0 rejtett és 1 vendég

Nincs

A legtöbb felhasználó (45 fő) Szomb. Márc. 04, 2017 12:36 pm-kor volt itt.
Lélekszámláló
Elfogadott tagjaink
Csoportok ::
Összesen ::
211110
Angyalok ::
220
Klávé tagok ::
101
Árnyvadászok ::
220
Kör tagok ::
000
Tündérek ::
101
Mondének ::
303
Félvérek ::
101
Dámpírok ::
000
Vámpírok ::
312
Vérfarkasok ::
642
Boszimesterek ::
220
Bukott angyalok ::
000
Démonok ::
000



Legaktívabbak
A hónap méhecskéi

Megosztás
 

Egy újabb elhaló szikra


Vendég
Vendég

Anonymous
Anonymous



Egy újabb elhaló szikra Empty
TémanyitásRe: Egy újabb elhaló szikra ↠ Csüt. Dec. 01, 2016 5:41 pm

MICHAEL & ARIELLE


Fény és sötétség szemben állnak egymással, mégis
az egyik a másiktól függ, amint a jobb láb lépése függ a balétól.
Ahogy átvonulok a termen, felrémlenek bennem az Úr szavai, melyekkel utamra engedett engem és reményeit és hitét helyezve cselekvéseimbe, bizalmával, erejével és legszebb fényével ajándékozott meg. Azzal, amivel bensőm, szívem és lelkem ragyog, mit csak igaz hitű társaim és tiszta lelkű halandók láthatnak szememen keresztül. Ez az, ami sokaknak kapaszkodó, segítség vagy éppen egy kar, mely átemeli őket minden akadályon, melyet ők annak vélnek. Talán ennek köszönhető az is, hogy sokakat a jó út, a jó irány felé sikerült már terelnünk, vagy az, hogy megtalálták magukban Atyánk szeretetét és kiszorították Lucifer és követőinek bűnkeltő és terjedő eszméit. Nem mindig a könnyebb és kézenfekvőbb út az, mi segíti őket, bár így is sokan eltévelyednek. Köztük társaink is, kik közül eggyel ma is összehozott egy találkozót a sors Michaelnek. Sajnáltam, maróan s fájóan égett elém a kép helyette is, hogy ismét olyan került pengéjének végére, kiben hitünk szerettük volna, ha rendíthetetlen marad. Egy aprócska sóhaj hagyja el ajkaim, még mosolygóan pulzálom erőm és segítségem minden létező mennyiségét felé. Nehezemre esik tartani ezt a tömör és sokszor kizáró párbeszédet, azonban tudom, hogy e kevés szó mögött is megannyi tartalom bújhat, melyeket tökéletesen hallok, látok, értek és értelmezek. Nem csak mert feladatom, sokkal inkább azért, mert ezt érzem utam értelmének. Atyánkkal köttetett hűségem jele, hogy sosem fordítanék hátat, ha nehéz sem, itt azonban éppen ellenkező minden, mi történik. Nem teher, nem súly, nem kényszer, csak megannyi lehetőség összessége. És nem tagadom, hogy gyengébb énem reszketegen sóhajtja lelkem mélyén: örülök, minden pernek mit a földön mellette tölthetek. Ahogy lassan körül érem a zongorát gondolataimba temetkezve és Michael szavain gondolkozva tekintetem a billentyűkön járó ujjaira siklik. Oly tökéletes, s oly könnyed, ahogy dallammá formálja gondolatait, bármilyen jelentést is érjen el később az összesség. Mosolyogva szorul belém egy pillanatra a szó, tudtam, mindig, hogy érzi, ha ott vagyok valahol, ahogy én is Őt, mégis amit mond, olyan hirtelen ér hozzám. Nekem a háttérben van feladatom, kíváncsi szemek elől rejtve, nem gördítve senki elé akadályt magammal.
- Nem előled teszem. Többet látok s hallok, ha nem tudják, hogy ott vagyok; nagyobb segítség vagyok, ha nem számítanak rám.
Tisztában vagyok vele, hogy mindezeket ő is tudja, ismeri Atyánk szavait és terveit, azt is, hogy ezzel bocsátott utamra. Azt nem mondtam ki, ami azért nyilvánvaló, hogy az Ő terhére pedig a legkevésbé sem szeretnék lenni. Bár azt hiszem, azt látni arcomon, ajkaim szegletében, vagy éppen íriszeimben, mennyi hála és öröm költözött az előbújásommal belém. Nem harcolok s nem hivalkodok, jelenleg, de biztos eljön az idő, mikor másutt is szükség lesz rám. Én felkészültem, bár a szívem ebben még erőtlenül követne csak. Talán elmondható mennyivel nehezebb a mi sorsunk, mint a halandóké, mégis minden perccel tudjuk, hogy erősítjük saját hitünk és eszménk, mi a jó felé visz mindenkit. A világ ajtók és ablakok összességeiből áll minden egyes irányba indulva, csak azon múlik minden, merre indulunk céljainkért. Én eldöntöttem, mikor erre az útra léptem, hová tartok, hová szeretnék, és meg kell hagyni nem holmi jókedv és hit ült szívemben, hanem az öröm. Olyannal ajándékoztak meg engem feladatként, mely sorsot, életet és harcot a leginkább óvnék, vigyáznék és követnék.
- Ebben sosem kételkedtem.
Teszem hozzá, bár nem emiatt nő aggodalmam. Mosolyom egyszerre sugároz együttérzést és nyugtalanságot, de mindennek már hangot nem adok. Nehezemre esik, hiszen amit érzek és tapasztalok Tőle, viseltessen felém, vagy bárki irányába ridegen és távolságtartóan, természetemből fakadóan nem könnyen elereszthető. De tudom a dolgom, tudom a határaim és azt is, mikor kell visszafogjam azt, amiben olykor, ha kell, ha nem, jeleskedem: túlóvó mivoltam. Kissé lassan, de határozott léptekkel érek mellé, majd helyet foglalok. Szívem odabent hevesen zakatol, új ritmust kreál magának, mely még új, de a legszebbnek érzem abban a percben. Ahogy pedig ez történik, a vér is elkezd arcomba szökni, apró pír kíséretében. Végignézek az előttem sorakozó fehér billentyűkön, pillantásom mindegyiknek külön csodájára jár; majd tekintetem előbb az Ő kezén, végül felvezetve karjain, vállán, mellettem pihenő arcára siklik. Amikor kérdez, kiszélesedik ajkaim íve, még egy apró sóhaj is majdnem elhagyja számat. Megrázom fejem, nyomatékot adva szinte azonnal kibukó válaszomnak.
- Nem, szeretek itt lenni. - Ahhoz már kell egy kis odafigyelés, hogy ne fejezzem ki magam ennél jobban, érződik is talán, hogy ennél nemcsak beszédesebb, de sokkal kifejezőbb szoktam lenni. Bár a válasz így is teljesen lefedi mindazt, ami a valóság, külön köntös és kellemetlenségek nélkül. Őrzöm magamban, mit kell, de ez egy olyan alkalom volt már, melyen megingott elhatározásom arról, hogy jobban magamba nézzek és a saját lelkembe is olyan letisztultságot hozzak, mint sok halandóéba. Talán nem ez volt az a perc, s talán nem is a következő lesz. De ha eljön, akkor azt biztos Atyánk is úgy akarja majd. Kezem megtalál pár billentyűt, előbb csak felszínét érintik ujjaim, majd egymás után szólaltatom meg őket, csak egy rövid dallamfoszlány erejéig. Nem csak azért szakad meg, mert még maga sem ismeri a folytatását, hanem azért is, mert a lágy és andalító tartalom talán túl idillikusba csapna át, amivel megtörné mindazt, ami itt most átjárta a helyet. Hiába érezné jócselekedetnek, ha Michael esetén is segíthetne úgy, mint bármely halandón, ám tiszteli és becsüli, így meg sem próbálkozik kéretlenül semmivel. Mégis talán az a szörnyűség is ott motoszkált fejében, hogy a boldogsága felét odaadná érte, ha ilyenkor egy keveset csak, de elvehetne abból, amit Ő testvéreik csalódást okozó tetteiből látott.


>
✩ XXX szó
Ludovico Einaudi - Fly
✩ remélem tetszik  Embarassed
©️Axi&Ari




Vissza az elejére Go down
Vendég
Vendég

Anonymous
Anonymous



Egy újabb elhaló szikra Empty
TémanyitásRe: Egy újabb elhaló szikra ↠ Csüt. Nov. 24, 2016 6:00 pm





[Arielle&Michael]


Egy szomorú angyal...]



"Táncot járt a fény,
beragyogott mindent,
az angyal értem jött,
és elvitte a szívem."

Az ujjaim lassan siklanak a zongora billentyűin, szemeimet lehunyva csalom elő a hangok sorait a hangszerből. Sokan nem tudják rólam, hogy képes vagyok velük bánni, nem mintha ezt felrónám nekik. Testvéreim legtöbbje leginkább a Mennyek legrendíthetetlenebb angyalaként lát engem. A harcosként, kit Atám egyetlen céllal teremtett: azért, hogy megvívjam azokat a csatákat, amiket mások nem tudnának és tudásomat átadjam az újabb, fiatalabb katonáinknak. Ha pedig háborúra kerülne sor, a Légió élére állva vezetem majd őket a háború mezejére, hogy fegyvereink egyszerre sújtsanak le, hogy szárnyaink egyszerre csaphassanak és keltsenek szelet a Földön, miközben újabb és újabb alvilági lény életét oltjuk ki. Jóllehet volt időszak, amikor nem tudtam volna elképzelni, hogy a seregeinket éppen olyasvalaki ellen kell majd harcba vezetnem és felkészítenem, akinek személyében egykoron saját testvéremet üdvözöltem. S ilyenkor, mikor csak magam vagyok, és dallamaim hangjait senki sem hallgatja, hagyom, hogy a hangokkal gondolataim is messzire szárnyaljanak. Vissza a régi időkre, eónokkal ezelőtt, amikor még én sem voltam teljesen olyan, mint most. Akkor mg nem a harc és az Úr parancsa volt az egyetlen, amikhez kötődtem. A Teremtés hajnalán, mikor Atyám munkájának nyomán a Mennyország fénye felragyogott és benne megszülettem én, ott voltam apám oldalán Figyeltem a munkáját, figyeltem, ahogyan hatalma megnyilvánulásaként a Föld formálódik, de mielőtt a világ ma ismert fényében tündökölhetett volna, Ő folytatta Mennybéli munkáját… és megszülettek testvéreim. Megszületett az öcsém, Lucifer.
Együtt jártuk be a bolygót, és együtt dicsértük a Teremtő munkáját, együtt örültünk, mikor újabb testvéreinket üdvözölhettük, Gábriel, Raphael és Uriel személyében. De mégis, Lucifer, illetve, akkor még Sammael, volt az, aki a legközelebb állt hozzám. Technikailag, én voltam az, ki felnevelte őt az idők kezdetén, vigyáztam rá és rajta tartottam a szememet, hogyan bontogatta a szárnyait. Talán épp ez az oka annak, hogy a mai napig magamat hibáztatom, amiért nem vettem észre közelgő bukásának jeleit. Mert lenniük kellett. De aztán, eljött az idő, mikor nekem, a harcos angyalnak, akinek az lenne a feladata, hogy a leginkább képes legyen eltűrni a fájdalmat, átéltem annak legmélyebb formáját fivérem elvesztésekor. Atyám utasítása tisztán szólott hozzám:
„Légy végrehajtóm, és vesd le a Bűnöst, hogy színünk elé soha ne járulhasson többé!”
Azóta sem felejtettem el a mélységes űrt, amit ezek a szavak hagytak bennem. Éreztem a haragot, amit öcsém árulása gerjesztett bennem, éreztem a fájdalmat, amit annak gondolata keltett, hogy akit a leginkább óvni igyekeztem, sosem fogom látni többé. De az Úr szava szólott. Én pedig nem kérdőjeleztem meg akaratát, akkor sem, ha a rám kiszabott feladatot oly’ nehezemre is esett végrehajtani. Emlékszem még, ahogyan akkor megálltam Lucifer előtt. Egyetlen szót sem bírtam kiejteni mintha valaki folyamatosan fojtogatott volna, ami megakadályozta, hogy egyetlen hangot is hallassak. Ő pedig a szemembe nézett, tekintetében a kisöcsémet kerestem, de tudtam, már túl késő. Mert ha ott is van az emberek iránt érzett megvetés, irigység és harag alatt, már nem tehetek semmit. A döntés megszületett, én pedig Isten akaratának elvégzője vagyok, nem a megmásítója. A következő pillanatok az egész Mennyet megrengették, ahogy erőink találkoztak. De végül könnyező szemekkel kísérhettem figyelemmel, ahogy lezuhan, és a mély elnyeli őt, hogy belőle legyen a sötétség torz ura. A haragját az óta is fel vélem ismerni minden teremtményében. Minden démonban, minden pokoli szörnyetegében. Ugyanazzal a tekintettel pillantanak rám, mielőtt nekem ugranak, amivel megalkotójuk is tette, éppen kiűzetése előtt. De ma már nincs bennem ott a fájdalom. Az űr ugyan ott van, de sem azt, sem az érzelmeimet nem hagyom senkinek sem, hogy lássa. Már csak egy dologra fókuszálok, egy dolog számít: az, amiért Atyám teremtett. A habozás nélküli cselekedet. A megbánás nélküli katona.
Ez azonban még nem jelenti azt, hogy nincsenek kivételes esetek. Nem Lucifer az egyetlen, akit elveszítettem. Megannyi testvérem követte őt és váltak úgyszintén bukottakká. Ezért aztán az olyan alkalmakkor, mint a mai, egy újabb testvér elvesztésekor, mintha Sammael bukását élném át újra. Gádréel is keserűséggel nézett fel rám. Gyűlölete és megvetése olyannyira vezérelte és uralta is őt, hogy még sérült szárnyai ellenére is képes volt gyilkos indulatának teret adni… s ezzel, nem hagyott számomra más választást.
Megállapodnak ujjaim a zongorán, mikor ismerős energiát érzékelek. Lehetetlen máséval összetéveszteni. Nagyon is tudok róla, hogy a nyomomban jár, és azt is, hogy akárcsak én, Ő is Atyánk kérését teljesíti. Mindig a távolból figyel meg, észrevétlen marad, legalábbis a legtöbbeknek észrevétlen, de számomra nem az. Aurájának különös rezdüléseit bármikor és bárhol felismerném. Ugyan nem tud róla, jelenléte káprázatos fényt sugároz magából, és a pillanat erejéig most is megdöbbent szépségével, mikor előjön a rejtekéből. Minden apró rezdülésében azt látom, hogy Atyám valóban csodákra képes és megajándékozott engem azzal, hogy épp eme csodáinak egyikét, egyik legfényesebbikét az én oldalamra rendelte. Meglehet, sosem adtam hangot annak, hogy örülnék neki. Akkor sem, ha így van.
- Tudok a feladatodról, Arielle, nem kell elrejtőznöd előlem. – szólalok meg, mialatt tekintetem követi mozdulatát, ahogy végighúzza ujjait a zongorán, ezután pillantok csak fel a káprázatos szempárba. Hangom a szokásomhoz híven tárgyilagos, kissé talán hűvös is, de a közelemben álló angyal érezheti, hogy semmi harag, sem megvetés nem lakozik benne. Szavait néma bólintással nyugtázom.
- Elbírok velük. – tudom, hogy hallotta a dallamaimat, és azt is, hogy tudja, mily jelentés bújt meg mögöttük. Nem tudom, mennyi idő telik el azzal, hogy a tekintetét fürkészem, némán csodálva a rám szegeződő szempárt, mire a hosszú, padszerű ülőalkalmatosságon arrébb csúszva jelzem felé, hogy foglaljon helyet mellettem. Mintegy néma üzenet ez, hogy bár vele is nyers vagyok, mint mindenki mással, a társasága cseppet sincs ellenemre.
- Nem zavar, hogy folyton engem kell követned?


[szivárványra mosolyog.




|| Music: Seether: Nobody Praying For Me || Word: 900 || Vers: A. O. Esther: Összetört glóriák (részlet) ||
Note: Ne haragudj, hogy megvárattalak vele, remélem, tetszik majd!  zacsi  Embarassed




Vissza az elejére Go down
Vendég
Vendég

Anonymous
Anonymous



Egy újabb elhaló szikra Empty
TémanyitásRe: Egy újabb elhaló szikra ↠ Szer. Nov. 16, 2016 11:13 pm

MICHAEL & ARIELLE


Egy angyal nem attól marad bent, ha becsukják az ablakot, hanem ha van miért bent maradnia.
A hűvös szellő arcomon vöröses tincseimhez illő pírt idéz, miközben megbújva egy falevélben, vagy éppen egy kósza kavicsban, ott vagyok, ahol lennem kell. Figyelemmel kísérem a világot, a tetteket, a halandókat és persze Michaelt. Türelmes vagyok és szótlan, de ez egyáltalán nem hasztalan. A várakozás az, amit sok halandó úgy érzi nem engedhet meg magának, pedig Atyánk is arra tanított minket, hogy a várakozás nem bánt, nem sért és nem áldozatkérő; ellenben a vágyódással. Olyan ábrándok lebegnek célként valaki előtt, ami követelhet ellenértéket, fájdalmat okozhat és az elégedettség ígéretét is megtörheti. Sokan keverik össze a kettőt, és sajnos ez a Mennyekben is megesik. Estek már bűnbe, megannyi angyal is tért rossz útra Lucifer óta, amit nem tudni meddig bír el majd a lelkük, meddig cipelhetik tetteik súlyát. Én hiszek abban, hogy az útról letértek inkább bűnhődnek, mintsem élvezetet tudhassanak magukénak, mégis igyekeznek erre rácáfolni, ráadásul lázadnak és támadnak. Kik korábban testvéreink voltak, ma azok, akiktől óvjuk magunkat és az egyszerű embert. Mindig megborzongat s libabőrösen várom a fejleményeket életükről, nem csak gondolataimban merülök el életükben. Számos démon ellen láttam hősiesen kiállni angyalt, azonban valahol mikor egymás ellen látok egy volt Égi tüneményt, egy jelenlegi nagyrabecsülttel állni, szárnyam tollai meredeznek. Ezúttal nem követtem Őt. Kivártam, távol voltam, mégis bármikor készen arra, hogy közbelépést eszközöltessek. Én nem vagyok harcos, talán azt sem tudnám mit tegyek pontosan, de időt nyerhetek, még megoldásra lelünk. Talán feladatom során az egyetlen, ami a nyugalmam életek veszélyeztetésénél is jobban megingatja, az, ha Őt nem tudom kisegíteni. Bár tőlem senki nem várja el ezt, mégis vívom a magam harcait, de mindezt fegyver és szembeszállás nélkül igyekszem, és bár sokszor érzem soknak a vért mi a jók és gonoszok közötti csaták után elfolyik, sosem kérdőjeleztem meg, és nem is tenném azt, hogy mindez tisztábbá és fényesebbé mossa a világot.
Lehunyom szemem, és csak figyelek. Érzem a teremtmény közeledtét, de nem vagyok ott, hogy lássam, azonban idővel annyit loptam a távolságból, hogy tisztán halljam szavaikat. Minden imában, amiben hálát adunk vagy kérünk, köszönetet mondunk, nem csak azért, mert ezt tanultuk, hanem mert soha nem fogjuk tudni világunk létrejöttét másként áldani. Azok az alkalmak, mikor volt testvéreink vagy éppen a démonok saját szájukon ejtik ki, hogy értelmetlen; hazug és kelletlen az, amit cselekszünk, én csak esendő személyeket látok bennük. Nem kell megtenned – visszhangzik bennem Michael minden szava; aztán a csattanás és a lassan elhaló nevetéssel ér véget az egész. Gádréel menthetetlen volt, és én csak remélem, hogy szelleme egyszer majd megbocsátásra lel az Úrnál. Kiengedem a benntartott levegőt, majd melegség jár át.


Ahogy a sötétség fátyla lassanként az egész várost beborítja, a csillagok iránymutatásának pedig a sűrű ború szab határt szépen lassan minden halandó hazatér. Kiürülnek az utcák, sikátorok és a már jól ismert bár is. Elrejtve magam bújok meg továbbra is, nem volt rám ma szükség, így arra sem, hogy álcám felvonva előlépjek, mégis bementem, csak tán egy szellő voltam, de néztem, hallottam s éreztem Őt. Talán kicsit már azt is hittem előtte, hogy ketten maradtunk Atyánkkal, de valahol mindig ott motoszkál, hogy Ő is érzi, hogy még visszajövök, és tudja, hogy itt is leszek. Szeretek figyelni, szeretem hallani a dallamokat, azt, ahogy, ha nem is tudja, de a lelke beszél hozzám, vagy másokhoz ezáltal. Meghallom, megérzem és meg is értem mindazt, amit rejt mindez. Hiába gyönyörű köntös és remekmű is a maga nemében, ha olyannak ad hangot, mit nehéz viseltetni. Mikor szólít, kilépek a bejárat jobb oldali falának takarásából, újra emberi alakba öltöztetve magamat. Elmosolyodom, kicsit zavarban is vagyok talán, majd elindulok felé. Hozzászoktam már, hogy szűkszavú; ahogy ahhoz is, hogy nehéz természete van, mely őt kivételes módon segíti munkájában; de egy valamit nem, azt, mikor hozzám szól. Minden alkalommal egy kicsit jobban csillog szemem és kellemes bizsergés vonul végig testemen.
- Segíthetek valamiben?
Nem tudom hirtelen mire vélni, engedelmesen és persze nagy örömmel a szívemben jövök elő, mégis elgondolkodom. Megkerülve a zongorát végigjáratom rajta ujjaimat. Hangtalanul dobbantok velük, éppen csak érintve azt ujjbegyeimmel. Ránézek, szemeibe tekintek és a lelkébe akarnék látni, de helyette csak megajándékozom egy mosollyal. Mindaz, amit itt a Földön véghez visz, még a legerősebb angyaloknak sem kevés. Elég csak belegondolnom abba a sok képbe és pillanatba, amiktől én fosztottam meg ártatlanokat, akiket megvédett; a sebekbe, melyek, ha a bőrön nem, de az elmében ott hagyják emléküket. Ahogy lassan zárulni kezd, szinte előre érzem a végkicsengését, megállva, fürkészve Őt szólítom meg, inkább csak jelezvén, hogy Atyánk keze is ott van vállain, én pedig itt állok vele szemben, hogy könnyebb legyen minden.
- Nem kell egyedül légy, s nem kell, hogy egyedül viseltess minden következményt.


>
✩ 758 szó
Ludovico Einaudi - Fly
✩ remélem tetszik  Embarassed
©️Axi&Ari




Vissza az elejére Go down
Vendég
Vendég

Anonymous
Anonymous



Egy újabb elhaló szikra Empty
TémanyitásEgy újabb elhaló szikra ↠ Szer. Nov. 16, 2016 6:36 pm





[Arielle&Michael]


Még a lesújtó kéz...]


"Volt idő, mikor úgy éreztem,
mennem kell, de most már tudom,
bármerre indultam el,
Te vártál rám minden rögös úton."

Arcomra nem ül ki érzelem, ahogy magam elé tekintek. Körülvesz engem az, mit a halandók világukként érzékelnek és szeretnek. Betontömbök serege, melyek az ég felé nyúlnak, mintha a tégla építmények abban reménykednének, hogy egyszer megérinthetik majd a felettük ragyogó csillagokat. A csillagokat, melyeket most sötét gomolyfelhők takarnak el az emberi szemek elől. A sötét köpönyeg helyenként felszakadozik, de csak pillanatok telnek el azzal, hogy megmutatják az alattuk megbújó éjszakai égboltot.
A szokványos zajok mellett szárnysuhogás hallatszik. Érzékelem a közeledtét… a haragját, és tudom azt is, mit fog tenni. Ahogy ő is tudja, én mit fogok tenni. Mindketten tudtuk, hogy ez a pillanat elkerülhetetlen lesz. Mert én mindig Atyám oldalán fogok állni, s mint angyala, katonája és végrehajtója, mindig követni fogom a rám kiszabott parancsokat. Jóllehet, egyesek szemében nem vagyok más, mint a démonok rettegett ellensége és végzete, míg mások egyszerűen a parancsnokként hivatkoznak rám. Az arkangyalként, aki a Légiónk vezetője. De a feladataim ezzel nem érnek véget. Igen, végzek a démonokkal, és igen, én vezetem a mennyei seregeket. Ám az emberek nem is tudják, hogy a valós szerepem a rend fenntartása. S a rend nem csupán egykori fivérem teremtményeit, a pokollényeket foglalja magába, de minden egyes lényt, ki megpróbál a rend helyébe káoszt teremteni. Ez alól nincs kivétel. Nem tettem a Teremtés hajnalán, mikor öcsém hátat fordított mindannak, amiért létezünk, és nem teszem most sem. De ez nem jelenti azt, hogy könnyebb lett. Nem mutatok semmiféle érzelmet. Nem mutatok fájdalmat, ahogy kötődést sem. De ez nem jelenti azt, hogy nem is vagyok képes érezni őket. Nem számítanak. Ebben a helyzetben nem.
Az angyal nagy sebességgel közelít, de én nem rezdülök ki nyugalmi állapotomból. Még nem. Továbbra is az épület tetejének szélén állok, magabiztosan taposva a párkányt, csodálva a magaslat nyújtotta kilátást, egészen addig, amíg teljesen a közelembe nem ér. Tökéletes egyensúly és rendkívüli sebesség kombinációjával pördülök meg, az érkező sebességét pedig megrekeszti az, ahogyan teste erőteljes sújtásommal találkozik. Fájdalmas hang hagyja el a torkát, amint a földre zuhan. Fájdalmában hörögve, tehetetlenül próbál feltápászkodni, előbb csonkává vált szárnyára pillant, csak aztán emeli rám a tekintetét. A tekintetet, melyben most mélységes gyűlölet csillan. De én továbbra is rezzenéstelen maradok. Hűvös tekintettel pillantok le rá, ujjaim között még mindig ott tartva rövidkardom markolatát, valósággal fénylő pengéje éppoly hűvösen csillan, mint ahogyan pillantásom esik a bukott angyalra.
- Te tényleg azt hiszed… - arca lassan fintorba torzul, ahogyan engem fürkész. Arcán a lángoló harag és az undor elegye tükröződik. -… tényleg azt hiszed, hogy számít, amit csinálsz, testvér? Nem én vagyok az első. Te pedig nagyon jól tudod, ahogy én is, hogy nem is az utolsó!
Valóságos megvetéssel köpi felém a szavakat. Gyűlöletének és eltévelyedésének tökéletes bizonyítékait. Ezen szavak viszont már mit sem jelentenek. Figyelmemet nem kerüli el, ahogy keze lassan fegyvere felé vándorol. Megtévesztéseit Gabrieltől tanulta, nekem pedig volt szerencsém sok formáját megismerni fivérem trükkjeinek. Évek óta vívom már a háborút a sötétség erőivel. Még ha néha onnan is bukkan elő a sötét szolgája, ahol szövetségesre számítanál.
- Nem kell megtenned, Gádréel. – hangomból nem hallhat ki semmit. Egyszerű tényközlés az csupán, minek hangot adok. Jeges tárgyilagossággal teszem mindezt, mégis valahol mélyen, egy utolsó szikrába kapaszkodva, reménykedem abban, hogy felismeri szavaim mögött azok valódi jelentését. „Ez az utolsó lehetőség.”
De ő csak felnevet. Tébolyult, erőltetett nevetés ez, mely a pillanat töredéke alatt zúzza porrá a bennem maradt reményt, hogy még ép szárnyának emelkedésével elfújhassa maradványait, ahogy nekem lendül. Az ő kezében is csillan az angyalpenge, mely másodpercekkel később elárvultan koppan egyet. A meglebbenő szél tovafújja Gádréel utolsó nevetésének hangjait.

* * *

Távolról figyelem a halandókat. A mulatásukat, ahogyan kezük újra és újra a pohárhoz nyúl, hogy egy áttetsző folyadékot gurítsanak le a torkukon, élvezve, ahogy az ital végigperzseli őket belülről és szép lassan eltompítja a tudatukat. Ma nem vegyülök el közöttük.
Csupán türelmesen várok, mindaddig, amíg a helység ki nem ürül. Van egy holtpont az üzemeltetésében, mikor a kései vendégek végre valahára hazamennek, a környék viszont túlzottan csendes ahhoz, hogy éjjel-nappal megszakítás nélkül nyitva maradjanak. S ahogy várható, most sincs ez másképpen. Az utcában semmi mozgás, mintha az élet állt volna meg erre a pár röpke órára. Szeretek ilyenkor visszatérni ide. A hely, mely egykor még mulattságnak adott otthont, most a magány, a csend színtere. Az enyém.
Egyből a zongorához sétálok, ujjaimat végighúzva megkopott külsején, majd lassú mozdulattal leülök billentyűihez. Ujjaim gyengéden simulnak rájuk, én pedig szemeimet egy pillanatra lehunyva ütöm le az első hangokat. Egy lassú, bánatos dallamot. A fájdalmam, a gyászom hangjait.
Halovány a mosoly, mely elterül arcomon. Már, mikor helyet foglaltam, éreztem a jelenlétét. Éreztem, hogy Ő is itt van.
- Előjöhetsz. – halkan szólalok meg, de hallhatóan, hogy a címzett érezze, neki szól. Egy szó, melyben nincs harag, sem elutasítás… talán csak egy szétzúzott szikra porai, melyek próbálnak fényesen ragyogni.


[is képes érezni.




|| Music: Sounds of Silence || Word: 788 || Vers: Tóth Tamás - Szállj előttem (részlet) ||
Note: Remélem nem lett túl béna! Embarassed




Vissza az elejére Go down
Ajánlott tartalom




Egy újabb elhaló szikra Empty
TémanyitásRe: Egy újabb elhaló szikra ↠




Vissza az elejére Go down
 
Egy újabb elhaló szikra
   
1 / 1 oldal

Engedélyek ebben a fórumban:Nem válaszolhatsz egy témára ebben a fórumban.
-
Ugrás: