Siena, és a horrorfilm - Cosimoval - Page 2
Shadowhunters
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.



 
Hello my
Little Guest
Becses nevem
Jelszavam
Jegyezz meg: 
Mi is volt a jelszóm?
Discord szerver
Shadowhunters



Utolsó posztok
Tagjaink tollaiból
Michael
Kedd Aug. 29, 2023 9:21 pm

Zoey Briggs
Csüt. Aug. 24, 2023 8:39 am

Hazel Sage Stargrace
Szer. Aug. 23, 2023 5:23 pm

Silvius S. Hildenborough
Szer. Aug. 23, 2023 5:19 pm

August A. Littlebury
Szer. Aug. 23, 2023 5:14 pm

Kimberly Storm
Szer. Aug. 23, 2023 5:09 pm

Kimberly Storm
Szer. Aug. 23, 2023 5:06 pm

Oliver Burton
Szer. Aug. 23, 2023 4:27 pm

User statisztika
Belépett tagjaink
Jelenleg 3 felhasználó van itt :: 0 regisztrált, 0 rejtett és 3 vendég

Nincs

A legtöbb felhasználó (45 fő) Szomb. Márc. 04, 2017 12:36 pm-kor volt itt.
Lélekszámláló
Elfogadott tagjaink
Csoportok ::
Összesen ::
211110
Angyalok ::
220
Klávé tagok ::
101
Árnyvadászok ::
220
Kör tagok ::
000
Tündérek ::
101
Mondének ::
303
Félvérek ::
101
Dámpírok ::
000
Vámpírok ::
312
Vérfarkasok ::
642
Boszimesterek ::
220
Bukott angyalok ::
000
Démonok ::
000



Legaktívabbak
A hónap méhecskéi

Megosztás
 

Siena, és a horrorfilm - Cosimoval


Ugrás a következő oldalra : Previous  1, 2
Vendég
Vendég

Anonymous
Anonymous



Siena, és a horrorfilm - Cosimoval - Page 2 Empty
TémanyitásRe: Siena, és a horrorfilm - Cosimoval ↠ Pént. Júl. 21, 2017 8:28 am

Több mint riasztó a helyzet, tekintve, hogy eddig egyik módszer se hatott igazán arra, hogy megvédjük magunkat. Épp ezért, amikor úgy tűnik, a lőszereimre nagyon is szükség lehet szerinte is, nem szólok vissza és nem kérdezek, rohanva indulok meg fel az emeletre némi örömöt érezve (vagy inkább csak megkönnyebbülést), hogy addig is a fura szörny a jég foglya még.
Fülelnék, de semmit se hallok lentről, miközben kotrom a bugyis fiókot a tartalék toltények után. Szerencsére a doboz félig van még, nagyon jó, az pont huszonnégy darab, egyet betöltök, a másik három a zsebemben landol. Még jó, hogy van zsebem.
Lépek is ki a szoba ajtaján, de tekintetem a kicsi régi szobája felé irányul. Hoznom kellene a plüssöt is. Mi van, ha a háznak tényleg annyi lesz?
Elkapom a kis plüss vízilovat, és körülpillantok. Ekkor üti meg fülem lentről az elhaló kiáltás, mintha a saját nevemet hallanám.
Sietős, de halk léptekkel hagyom el a szobát, az emeletet. Csak belesek az ajtón, és látom a falnak zuhant férfit erőtlenül omolni össze, a felé tartó szörnyeteg láthatóan életveszélyes problémát jelent. Nekem azonban háttal van, és minden lépésével egyre tisztább a cél. Megfeszített karral célzok, bízva benne, hogy lőni legalább megtanultam rendesen. Három golyó a tarkójába, három a háta közepébe, ahol normálisan egy embernek mondjuk a szíve van. Látom, ahogy megtántorodik a fal felé, bízom benne, hogy zuhanni is fog. Ha azonban zuhan, mert ennek valamit csak hatnia kellett, akkor útjában van a férfi a falnál. Eszmélve, riadtan kiáltok.
- Vigyázz!
És ugrok feléjük, nem mintha sokat tudnék ebben segíteni, és nem mintha nem ez lenne a legveszélyesebb és legostobább döntés, amit hozhatok.





A hozzászólást Siena Ray összesen 1 alkalommal szerkesztette, legutóbb Pént. Júl. 21, 2017 1:42 pm-kor.
Vissza az elejére Go down
Vendég
Vendég

Anonymous
Anonymous



Siena, és a horrorfilm - Cosimoval - Page 2 Empty
TémanyitásRe: Siena, és a horrorfilm - Cosimoval ↠ Pént. Júl. 21, 2017 6:21 am

Makacskodására csak egy apró fogvicsorítással,
és egy sóhajjal tudok válaszolni, mert a küzdelem alatt koncentrálnom kell, ha azt akarom, hogy a varázslataim elérjék a megfelelő hatást. A fagyos leheletem hatalmas jégszilánkokkal borította be az egész konyhát - bútorostul,
asztalostul, mindenestül -, ám elértem az elvárt hatást: ugyan a lény összezúzta kemény koponyájával a jeget, lábai megakadtak, s nem tudott mit kezdeni velük... egyelőre. Úgy gondoltam, hogy talán ha ilyen állapotban tartom, akkor adok magunknak egy kis időt, amelyben Siena esetleg elfuthat,
vagy rájöhetünk a gyenge-pontjára.
Következő megjegyzéseire már jobban odafigyelek, és meghallom, hogy lőszerről beszél. Valóban, a konyhában most már jobban is látszik, hogy a lény vérzik, és akármennyire is próbál alakot váltani - amivel a jégből is ki akar szökni - képtelen azokat a sebeket eltüntetni. Talán nem tudja kivenni a golyót a testéből, és ezért...
- Menj! - tekintek rá, és vágom oda parancsként a választ.
- Én addig idelent feltartom! - hangom továbbra is cinikusan lejt, s mély, ám talán még ő is észreveheti, hogy két újabb érzelem tért vissza a testembe, amelyek a hatszáz év alatt kivesztek belőle. Az izgatottság, és a félelem.
Nagy bosszankodásomra a démonnak sikerül kitörnie a lábát leszorító jeget, s bár olyan hangot hallat, mintha a csontjait törte, és roppantotta volna össze ezáltal, mégis teljes sebességgel indul meg felém, hogy egy újabbat taroljon.
- Sie--- - próbálok ismét kiáltani neki, most már kivételesen érzelmeket is adva a szavamnak, de ezáltal nem figyelhetek oda újabb Chthonian szavak kántálására, és a lény magával ragad, vékony, edzett testemet a szoba másik végének dobva. Érzem, ahogy a hátamban egy csont zúzódik, és kitörve beleszúr a húsomba.
A fenébe is... ezek a mondénok meg fognak ölni!



Vissza az elejére Go down
Vendég
Vendég

Anonymous
Anonymous



Siena, és a horrorfilm - Cosimoval - Page 2 Empty
TémanyitásRe: Siena, és a horrorfilm - Cosimoval ↠ Csüt. Júl. 20, 2017 9:25 pm

Akár gondolhattam volna is, hogy hülyeség megszólalnom. Meg lövöldöznöm is, mert ha eddig nem figyeltek fel rá a szomszédok, hogy reng és dübörög, ja és persze kigyullad a garázs, akkor majd a lövöldözés megüti a fülüket. És kihívják a zsarukat. A morcos, kövér, kopasz őrsparancsnok pedig magában elátkoz, amiért bajt keverek a városban töltött utolsó éjszakán.
Szólnék, de a próbálkozás is elhal, ahogy testem ismét a falnak csapódik, még ha most valamivel gyengébben is. Ezúttal a tüzeskedő idegen fazon ránt magával, és úgy tűnik, ezzel valamelyest épp megmenti az irhám, amit, ne felejtsek el, alkalomadtán majd meg kéne köszönjek neki. Most azonban láthatóan nincsen rá idő.
- Nem megyek el! - szavaim némi dühöt sugározhatnak, de inkább csak az átokverte makacsságom mondatja velem, hogy nem hagyom, hogy ezek ketten szétverjék, ami az elmúlt percek után még a földszintből maradt. Visszakeveredünk az előtérbe, s ahogy majdnem ledózerol minket ez az izé, úgy veszem észre, hogy nyomában némi vér fröcsög. Látom, hogy a mellettem álló különös férfi ismét készül valamire, hátrébb is húzódom, de azért halkan megengedem magamnak a javaslatot, ami eszembe jut.
- Talán kéne a pisztolyomhoz némi tartelék lőszer. Most épp üres, de ha az, hogy lövünk rá, bármit is segít... Az emeleten van eldugva némi felszerelés - mondom, bár igazából nem tudom, milyen feleletet várhatok rá egyáltalán. Azt, hogy "jó, menjél"? Vagy hogy "fuss, és majd én feltartom"? Vagy egészen klassz lenne, ha azt mondaná: " itt egy varázsvonal, ezt az útjába húzom, nem bír feljönni utánunk, és legalább nyerünk egy kis időt kigondolni, mi legyen". De az élet nem ilyen egyszerű, ugye? Sosem ilyen egyszerű.
Miközben kétkedve várom, hogy ez a fura varázsló, vagy mégis miféle férfi ezúttal mit hoz ki a képességeiből, egyúttal abban is reménykedem, hogy reagál valamit arra, hogy beszélek hozzá. Végül is, ha már itt maradtam, netán vehetné is valami hasznomat! Ha futnom kell, akkor viszont legalább a kicsi plüssét lehozom!



Vissza az elejére Go down
Vendég
Vendég

Anonymous
Anonymous



Siena, és a horrorfilm - Cosimoval - Page 2 Empty
TémanyitásRe: Siena, és a horrorfilm - Cosimoval ↠ Csüt. Júl. 20, 2017 9:14 pm

Másra sem számítottam egy mondéntól, bár meglepett a bátorsága, amikor maga is megpróbálta megsebezni a démont. Mégis, jobban örültem volna neki,
ha nem áll az utamba, és hagyja, hogy ezt az egészet elintézzem... bár, alapvetően nem kellett volna rajtam, és azon kívül senkinek sem itt lennie.
Felkiáltásaira, és kérdéseire oda sem figyelek, csak némán kutatom végig szemeimmel a lángcsóvákat, hogy megláthassam bennük a mozgó árnyékalakot. Pechemre sikerült nagyobb sérülések nélkül megúsznia a támadást...
alakot váltott, és szinte kivágtatott a tűz mögül, majd falakat rázó kiáltással indult meg az irányunkba.
- Nincs idő! Ha élni akarsz, akkor te futsz! - vetettem oda neki mormogva, de meg kellett, hogy ragadjam vállait, és vele együtt elvetődtem az előszoba végébe, majd neki is csapódtam a bejárati ajtónak. Csak így kerülhettem el, hogy szarvait előre szegezve a démon ne rohanjon végig rajtunk, összezúzva csontjainkat.
Úgy tűnt, hogy a tűzmágiám nem igazán hatott rá, bár észrevettem, hogy vérfoltokat hagyott a lába után, ahogyan elrohant előttünk. A lövések lettek volna...? Biztosan nem...
az nem lehet, egy mondén fegyver... bár ki tudja. Akár hatásos lehetett, akár nem, én nem engedhettem meg, hogy bántódása essen Sienának.
Ismét kántálásba kezdtem, ám most megpróbáltam az ellentétes elemet, a vizet használni - ha a tűz csak felhergelte,
akkor talán a víz legalább lenyugtatja majd. Ezen alkalommal,
amint kimondtam a szavakat, leheletemből óriási, fagyos vízrengetegek váltak, amelyeket ezután fújással a démon felé irányítottam. Megpróbáltam a lábait célozni, hogy lefagyasztassam, ám kicsit sem lehettem biztos abban, hogy ez működni is fog. Hamarabb harcolnom kellett volna vele,
hogy tudjam, mi a gyengesége... Fenébe.





A hozzászólást Cosimo Wester összesen 1 alkalommal szerkesztette, legutóbb Pént. Júl. 21, 2017 6:05 am-kor.
Vissza az elejére Go down
Vendég
Vendég

Anonymous
Anonymous



Siena, és a horrorfilm - Cosimoval - Page 2 Empty
TémanyitásRe: Siena, és a horrorfilm - Cosimoval ↠ Csüt. Júl. 20, 2017 8:40 pm


A baj ott kezdődik, ha egyetlen dolog jut eszembe, és annak semmi értelme nincs. Nem akar itt maradni, még szép, nem is mondanám, hogy örültem volna, ha ő marad benn az én házamban, én meg szépen kimegyek kergetőzni körülötte ezzel a valamivel, ami, hát...
- Jó kutyuli...? - józanságom persze oda. Ki látott mégy ILYET? Az hagyján hogy karmai vannak, meg ilyen teste, meg olyan feje, semmihez se hasonlít, amit valaha láttam, mondjuk nem is igazán láttam még mást, legfeljebb pitiáner bűnözőket, azok meg mind emberek voltak természetesen.
Nevem hallva próbálom visszanyerni hidegvéremet. Lábam remegésén még csak tudok uralkodni, a fegyvert is kibiztosítom a kezemben, rádöbbenve, hogy ezt talán hamarabb is megtehettem volna már. Azt mondja, mögé? Ha nem akarok meghalni? Meghalni nem akarok, de mit is tudna nekem segíteni egy fegyvertelen civil?
Mégis, tekintetében az elhatározás majdnem jobban megijed, mint a tény, hogy őszerinte is simán meghalhatunk. Jól van, aláírom, ez eddig rosszabb, mint azok a horrorfilmek, amiket a moziban vetítenek, azokban ilyenkorra már meg is hal valaki, de cserébe, aki meghal, az sosem én vagyok. Most viszon...
- Oké - adom fel, de ő már nem figyel rám, miközben mögé húzódom, a szörnyetegszerű izé pedig közelebb és közelebb lépdel drámaian. Vajon ez az a másodperc, amelyikben meghalunk? Vagy csak a következő?
Ám a férfi kezei körül felizzik a levegő. Nem is hiszek a szemeimnek, elmém bizseregni kezd, egy rendőr a realitásból él, és az ilyesmi nekem nem való! Mi a franc ez? Gondolataim cikáznak csak, elvesztve minden értelmüket. Mormogását hallom, de alig jut el a füleimig. Látva, hogy a garázs hátsó része lángokban áll, a szörny pedig mintha még mozdulna a lángok és a füsthalmok között, kilépek a férfi mögül, épp csak bal oldalához, és beleeresztem az izébe azt a hat golyót, amit a táram tartalmaz úgy hirtelen. Mozog? Nem mozog? A néhány másodpercnyinek tűnő, de remélhetően egy darabig még tartó döbbent csendben kibukik belőlem a kérdés.
- Mi a franc volt ez... és KI MAGA?!



Vissza az elejére Go down
Vendég
Vendég

Anonymous
Anonymous



Siena, és a horrorfilm - Cosimoval - Page 2 Empty
TémanyitásRe: Siena, és a horrorfilm - Cosimoval ↠ Csüt. Júl. 20, 2017 8:22 pm

Siena! Te bolond, bolond lány! Gondolnom kellett volna arra, hogy amennyire szerencsés ez az egész család, pont itt kell majd lennie! Mégis, most már nem tehettem semmit ezzel az irritáló tényezővel, gondolkodnom kellett! Nem hagyhattam, hogy ez a teremtmény felfaljon minket, amíg azon veszekedünk, hogy ki tört be, és hova!
El kellett vinnem innen őt gyorsan, mielőtt rátámadhattak volna!
Szerencsétlenségemre pisztolyt fogott rám. Nem is jelentett volna az gondot egy magamfajta boszorkánymesternek ilyen közelségből, és olyan biztos kezekkel, amelyekkel Siena tartotta - még akár varázslat nélkül is lefegyverezhettem volna, de nem volt szabad túl erősnek lennem. Nem engedhettem meg, hogy engem lásson ellenségnek, amikor van itt egy szörnyeteg, ami a szüleit teljes egyszerűséggel széttépte.
Végül a kiegyezése kissé megnyugtatott, bár az nem, hogy észrevettem: a padláson ismét némaság uralkodott. A lény...
mozgott! Ráadásul a garázsba tört be, szinte el i kapott minket!
- Én egyáltalán... nem fogok itt maradni! - próbáltam meg ellenkezni vele, anélkül, hogy elárultam volna, nem is vagyok civil igazából. Sohasem voltam az.
Nem tudom megállítani attól, hogy elinduljon a garázs felé.
Ez meg akar halni! Nekem pedig muszáj apáskodnom felette...
néha már bánom, hogy nem ölettem meg magamat Szálemnél négyszáz éve...
A démoni hatalmas farkastesttel, és koponyaszerű bikafejjel rontott ki a garázsból. Ahogyan kinyomoztam, egy alakváltó volt, mivel amint betört az ajtón, még nagyobb méretűre duzzadt. A sötét aura pedig csak úgy szivárgott belőle... de mesteri vadász lehetett, ha így kiszagolt minket, és a hátunkba került.
- Siena! - kiáltottam oda neki, bár hangom megtartotta a monoton, cinikus, mély hangsúlyt. - Ha nem akarsz meghalni,
most mögém kerülsz...
- suttogtam neki tovább, éppen csak felé fordítva a szemeimet, mielőtt újra a szörnyetegre  tekintettem.
Számból különös, formátlan szavak, és mondatok csúsztak ki,
amelyek egy teljesen ismeretlen nyelvből származtak. Kántálni kezdtem Chthonian nyelven, és hamarosan lángcsóvák pattantak ki körmeim alól, majd tűzgömbökként vették körbe egész kezemet, természetesen elég távolsága,
hogy ne égessem meg magamat. Kénytelen voltam felfedni a kilétemet... ostoba voltam! De ha nem tettem volna meg,
meghal, és semminek sem lett volna értelme... az életemnek nem lett volna értelme.
Próbáltam tartani a gömböket, és egyre nagyobbra, és nagyobbra formálni őket, amíg robbanásszerűen meg nem indítottam őket a démon ellen.
- Lássuk, hogy mennyire ellenálló a tűzzel szemben... - mormogtam még magamnak, megvárva a tűzcsóvák eredményét, amelyek hatalmas fénnyel, és füsttel terítették be a szoba másik végét, és a garázs ajtaját.



Vissza az elejére Go down
Vendég
Vendég

Anonymous
Anonymous



Siena, és a horrorfilm - Cosimoval - Page 2 Empty
TémanyitásRe: Siena, és a horrorfilm - Cosimoval ↠ Csüt. Júl. 20, 2017 7:05 am

Nem tudja, hogy milyen izéről beszélek. Hát, jó, akkor én vagyok a sült bolond. Pedig sok mással ellentétben én nem szorultam pszichológushoz, miután a szüleim meghaltak, és valahogyan át tudtam menni a rendőrségre szükséges pszichológiai alkalmasságin is. Sőt fegyvert is mertek a kezembe adni, amit mégis kissé bátortalanul szorongatok.
Ugyanis a kiképzésem, valamint az utána következő három gyakorlati évem még épp, hogy letelt. Ez a hely, ez a rendőrőrs nem szolgált semmi különössel a családom utáni nyomozás lehetőségén kívül, egy - egy gyorshajtást, csokilopást vagy részeg sofőrt leszámítva sose történt itt semmi, amiben egy fiatal rendőrnő... Rendőrlány megérezheti az igazi veszélyt. Most viszont borsózik a hátam az egész szituációtól, attól, hogy az izé ugyan állítólag nem létezik, de ez a fazon mégis csak betört a lakásomba egy állítólag nagyon veszélyes ember miatt, aki szintén betört, és akit, gondolja ő, nem tudnék csak úgy lepuffantani. Azért ebben mégis csak sántít nekem valami.
A "figyelj rám" a a varázsszó. Szavai nem nyugtatnak meg, de valahogy a tudatomnak lehiggadni mégis segítenek. Fejemmel biccentek az ajtó felé.
- Nem hiszek magának, de ha segíteni akar, menjünk, nézzük meg, mi ez - szerintem ez a legrosszabb válasz, amire számíthatott, de ha kettőnk közül ő legalább tudja, kihez tört be, tudnia kell azt is, hogy nem fogom csak úgy hagyni megtörténni a dolgokat. Nem ijedek meg.
Vagy, na, jó, baromira megijedek, főleg a hangtól, amivel a garázs ajtaja valószínűleg darabokra hull, de ez nem akadályoz meg benne, hogy visszanyerjem magabiztosságomat. Ez a fazon úgysem hisz nekem, én sem neki, meglátjuk, kinek lesz igaza.
- Kettőnk közül nem én vagyok civil. Rendőr vagyok, úgyhogy maradjon itt, míg én kimegyek - mondom, és miközben erősen szidom a saját hülye fejemet, hogy tényleg hangosan kimondtam ezeket a szavakat, arra gondolva lépek ki a házból, hogy ez az én territóriumom, és senkit nem hagyok itt meghalni a saját gyávaságom miatt. Előre szegezem hát a fegyvert, és úgy fordulok a garázs felé. Szerencse, hogy sötétedik közben, mert amit látok, az nagyon ronda, és alig humanoid, és felém jön, és egyszerre kívánom, hogy senki más ne lássa, meg azt, hogy ne haljak meg a méteres karmai közt, amikkel az előbb éppen csak meglegyinthette a vállamat. Mi jön most, rendőr kisasszony, netán figyelmeztető lövés?



Vissza az elejére Go down
Vendég
Vendég

Anonymous
Anonymous



Siena, és a horrorfilm - Cosimoval - Page 2 Empty
TémanyitásRe: Siena, és a horrorfilm - Cosimoval ↠ Szer. Júl. 19, 2017 11:08 pm

Nem érti a helyzetet - hát persze, egy mondén hogy is foghatná föl azt, amibe belecsöppent? Nem eszesnek képezték a rendőr-akadémián, hanem lövésznek. Legalábbis úgy tűnik, mert eddig csak azt láttam belőle, hogy értetlenkedik, és a pisztolyát lóbálja, mintha azzal biztonságban lenne a démontól - vagy akár tőlem.
Ott állok előtte a konyha ajtajában, mögöttem az eldobott,
félig üres babkonzerv, felettünk egy folytonosan dübörgő szörnyeteg előjelei, ő pedig azt gondolja, hogy én valami betörő vagyok, még rosszabb, tolvaj. Pedig ebben a szent pillanatban is, élete tőlem függ.
- Idefigyelj... nem tudom, hogy milyen izéről beszélsz, de ne lőj le! Én nem vagyok veszélyes! - próbáltam védeni magamat a vádjaival szemben, bár meglepett az, amit mondott.
Az ő szájából talán őrületesnek hangzott, de meglepően értelmes volt, amikor elkezdett arról az "izéről" beszélni. Ő talán nem is sejthette, hogy minek a jelenlétét érezhette a házban, de én biztosra tudtam. A démon már itt van, és ha jól láttam, valahogy sikerült is megsebesítenie őt.
- Akkor most figyelj rám! Nem vagyok az az "izé"... de tudom,
hogy miről beszélsz! Az az izé egy...
- nyeltem egy nagyot.
Nem mondhattam el neki... őrültnek tartott volna, és nem is akartam belevonni ebbe, csak ha az életébe kerülne. Túlságosan... mondén ahhoz, hogy felfogja. - ...egy igazán veszélyes ember! Én megállíthatom, de le kell, hogy engedd a pisztolyt, és el kell tűnnöd innen!
Megpróbáltam erőt adni a szavaimnak, és apás hangnemben ráparancsolni a lányra. El kellett, hogy tűnjön, ha nem akart durvább sebeket! Az a macskakarmolás semmiség volt egy teljes karomhoz képest, amit a démon felmutathatott! Bár lehetséges, hogy nem egy átlagos démonnal állunk szemben... lehetséges, hogy ez a démon képes formálni az alakját, és akkor talán még rám is valódi veszélyt mutathat.
Még rá akartam szólni Sienára, hogy figyelmeztessem, de akkor már különös lépéseket hallottam odafentről. Valami kitört a garázsból, meghallotta a beszélgetéseinket, és erre közeledett. Csakis a démon lehetett az!



Vissza az elejére Go down
Vendég
Vendég

Anonymous
Anonymous



Siena, és a horrorfilm - Cosimoval - Page 2 Empty
TémanyitásRe: Siena, és a horrorfilm - Cosimoval ↠ Szer. Júl. 19, 2017 10:51 pm

Egy dolog tutira egyezik a filmekben, amiket most valamiért nagyon megpróbálok integrálni a valóságba (talán, mert ott biztos happy end van), és a hús-vér világ közt: a dolgok hirtelen történnek. Szinte bezuhanok az ajtón, és megpillantok valakit, aki, hát, nem egy fekete folt, mint az előbbi dolog, amit látni és érezni véltem, hanem egy férfi. Egy sima férfi, ami persze nem könnyíti meg a helyzetemet, azt mondtam, akármit találok itt, azt most szépen lelövöm, és erre nesze, fehér zászlót kapok.
Megtorpanok. Értetlenkedem. Le kéne lőnöm! Le kéne?
- Hogy he? - ez mind eszembe jut. Hogy mit keresek itt? Én, mit keresek? - Ez az én házam... fazonkám! - teljes átéléssel adom a döbbentet, eleve úgy tegez le, mintha ismernénk egymást, hát oké, nem figyelek mindig mindenre, de csak tudnám, ha valakivel összetegeződtem volna, aki ráadásul a konyhámba bejáratos. Már kérdezném is rögtön, hogy honnan ismerjük egymást, de akkor visszahőköl ő is, és fogalmam sincs, miért, talán ijedtségemben, de magyarázkodni kezdek neki.
- Hát, igazából nem lakom itt, épp most költözöm el - vallom be szedett-vedett pillantásokkal vizslatva közben a helyiség minden zugát a keresett... valami után. - Persze ezek után jobb volna, ha a testvérem se jönne haza - mordulok félig csak magamban. Akkor végre leesik, hogy bocs, bocs, én voltam a hülye.
- Na de maga? Maga mit keres itt? Ez az én házam, és... épp nem érzem benne valami túlzottan biztonságban magam. Ha maga az az izé, akkor... Akkor lelövöm - ez az, csajszi, légy rendíthetetlen! Megfeszítem két karom, megállapítom, hogy legalábbis a bal rohadtul fáj. Ránézek. Horzsolások éppen vannak rajta, mintha valami macska karmolta volna meg a felkaromat pont ott, ahol a világoskék ing véget ér. Holnapra nyilván lila lesz, szinte érzem, ahogy dagad. Tojni rá!
Lekapom tekintetem a saját karomról, a fegyverre emelem, majd amikor azzal becélzom a házamban császkáló, tök furának látszó idegen ember arcát, akkor oda pillantok át. Próbálom eldönteni, tényleg le kellene lőnöm őt? Nem akarom, míg meg nem támad... Újra?
Röhejes kérdés fogalmazódik meg bennem, de nincs jobb ötletem, mint feltenni neki.
- Nem látott... egy fekete izét, ami karmol...ha már épp véletlenül a házamban járt? - hangon mintha enyhülne, de talán csak azért, mert még a végén én tűnök kattantnak emiatt. Mi a szösz lehetett egyáltalán? Le csak nem tagadhatom, itt a karomon a nyoma.



Vissza az elejére Go down
Vendég
Vendég

Anonymous
Anonymous



Siena, és a horrorfilm - Cosimoval - Page 2 Empty
TémanyitásRe: Siena, és a horrorfilm - Cosimoval ↠ Szer. Júl. 19, 2017 10:40 pm

Már amikor felálltam az asztalról, és elhessegettem bosszúvágytól fűtött gondolataimat, észrevettem, hogy valaki más is van a házban. A mozgolódás eddig még elvegyült a padlás nyikorgásával, de a felkiáltás egyértelmű volt. Van még egy valaki a házban, és én egyenesen belerohanok, ha átlépek a küszöbön. Úgy gondoltam, hogy várok egy kicsit, és megpróbálom kihallgatni,
hogy mikor távolodnak el a lépések - azonban azok csak egyre közelebb értek!
Pedig mindent előre úgy intéztem, hogy csak magamban legyek itt a házban! Mégis ki az ördög jöhetett be, amíg nem figyeltem! Akárki is legyen, ha mondén, akkor azonnal el kell tűnnie, mert nem lesz képes normálisan megbirkózni egy démonnal - főleg egy olyannal, aki annyi éve több emberrel is végzett, és azóta is rengeteg áldozat erősíthette meg.
Sajnos nem volt már időm, mert a lépések beértek, és a kiszámított gondolkodásom - kivételesen - csődöt mondott.
Nem tudtam megállítani haladását.
Azonnal felemeltem a kezeimet, mivel láttam, hogy pisztolyt tart a kezében, és felkiáltottam:
- Ne lőjön! Nem vagyok veszélyes! - természetesen ez egy hatalmas hazugság volt, kiváltképp, ha az érkező egy démonformában jelent volna meg előttem, de a beforduló arcot azonnal felismertem.
Siena! Hogy az ördögbe kerülhetett be ide?! Neki a rendőrségnél  kellene valamiféle szolgálatot tenni, nem igaz?
A fenébe is, tudtam, hogy előre számítanom kellett volna vele is, nem csak a többi testvérével, de fogalmam sem volt az érkezéséről.
Siena volt az a lány, akinek az életéből mindig is próbáltam annyira kimaradni, amennyire csak lehetett. Nem egy saját családot szerettem volna, nem voltam sohasem önző, ha rájuk került a sor - hisz már az alapvető szeretet érzése elhalványodott a szívemben -, de igenis aggódtam értük,
és azt akartam, hogy jól éljenek. Siena pedig, úgy tűnt, hogy tökéletesen elérte a vágyait.
- T-te mégis hogy kerülsz ide? - csúszott ki a számból, ahogy visszahőköltem, bár megpróbáltam ismeretlen maradni, és úgy tenni, hogy fogalmam sincs a kilétéről. Nem akartam belekeverni mindebbe... csak ki kellett, hogy juttassam a házból, amilyen gyorsan csak lehetett! - Ki a fene vagy? Én úgy tudtam, hogy itt ma este nem lakik senki!



Vissza az elejére Go down
Vendég
Vendég

Anonymous
Anonymous



Siena, és a horrorfilm - Cosimoval - Page 2 Empty
TémanyitásRe: Siena, és a horrorfilm - Cosimoval ↠ Szer. Júl. 19, 2017 10:24 pm

Meggyőződésem, hogy fegyvert szegezni a levegőre a saját házamban, zajokat hallani és hülyeségeket gondolni közben nem épeszű dolog. Rendőrnek szegődni, bosszút esküdni se volt éppenséggel a legokosabb, de valahogy úgy gondoltam, hogy az ellenség akkor tör majd rám, amikor épp számítok rá, és legalább fél órát szövegel színpadiasan, mire valóban odajutok, hogy le kell lőjem. Természetes, hogy addigra már jól átgondolom a helyzetet, és készen is fogok állni rá, hogy lőjek, bárkivel vagy bármivel is kerüljek szembe. Ja, és természetesen előbb majd azt is bevallja, hogy ő végzett a szüleimmel, röhögve elmeséli azt is, hogy miért, vágok pár grimaszt, lepuffantom, és vége a filmnek.
- Ááááááááááááááh! - teljes erőmből a falnak nyomódik a testem, két karom úgy csapódik hátra, mintha valami tőből akarná kitörni. Nyikkanni sem marad erőm hirtelen, és persze a fegyver is a padlón landol, kopogva gurul le a lépcső lefelé lévő néhány fokán. Hopsz! Akkor ez mégsem úgy megy?
Ahogy annak ilyen helyzetben lennie kell - úgy rendesen, istenesen elfog a halálfélelem. Nem mintha nem lennék a magam módján bátor - szemem keresi a fájdalmat okozót, de nem látok semmit megint, csak valami csörrenést hallok a konyha felől, megrázkódik gyakorlatilag az egész épület. Lendületet szerezve, a fájdalommal próbálva nem foglalkozni előre lépek, hát inkább lezakózok a lépcsőn, mint úgy szépen fogalmazva lesietek, de legalább rögtön meg is támaszkodhatok balommal a földön, jobbom meg a fegyvert kaphatja fel. A korlátba kell kapaszkodnom, de persze felállok, és mint ahogy azt is kell (vagy nem?), a hang után indulok.
- Azanyádúristenit - bukik ki belőlem, ez még a fájdalom utóhatása a karomban, ahogy megint magam elé emelem a fegyvert, bár valamiért nem érzem tőle sokkal magabiztosabbnak magam. Komolyan mondom, hogy én már nem lepődöm meg semmin, még azon sem, ha a szörny vagy akármi vagy akárki, ami elintézte a szüleimet sok-sok évvel ezelőtt, most visszajött elköszönni tőlem. De minek? Mit akar? Hát tudod, mit, nem kérdezem meg. Ha látok bármit a konyhában, le fogom puffantani. Átgondoltam, hűen az ígéretemhez, már csak találjam el...



Vissza az elejére Go down
Vendég
Vendég

Anonymous
Anonymous



Siena, és a horrorfilm - Cosimoval - Page 2 Empty
TémanyitásRe: Siena, és a horrorfilm - Cosimoval ↠ Szer. Júl. 19, 2017 10:12 pm

Apró nyikorgások, és futkosó hangok rohantak végig a ház padlóján - mintha csak egerek rohantak volna át a minden egyes szobán egyszerre. A zaj néhol gyengült, néhol erősebbé vált, de sohasem tűnt teljesen el. A lépések leginkább a felső emeletekről, és a padlásról érkeztek, és rezonáltak az omlott, elavult falak sarkai között. Mégis, mozgást nem lehetett érzékelni; sokkal inkább olyan volt,
mintha az egész ház minden pontján egyszerre lépett volna egy igazán halk tömeg. Hangosabban, majd halkabban a suttogásnál, s ismét hangosabban.
A hangok azonban valamelyest rendezettek voltak: egyre erősebbekké váltak a felső szobához közelítve. Ahhoz a bizonyos szobához közelítve, és hirtelen olyan érzése támadhatott az embernek, hogy az akkori vér szaga még mindig forog a levegőben. Mégis, a szag mellett a lépések elhalkultak. Csak valami puszta háttérzaj - egy folyamatos,
halk dobogás szólt tovább, folyamatosan, mint egy távoli szívverés.

Már vagy két órája, hogy betörtem a házba. Legelőször a konyhában húztam meg magamat, és vettem egy visszafogott elgondolást arról, hogy nem kell majd a családnak az az eldugott konzervbab, amelyet hűtőjük belső oldalában rejtegettek. Egy kedves bolti eladó egyébként is mindig olcsón adott a Ray-családnak minden árut, amire csak szükségük lehetett.
Felültem törökülésben az asztalra, fogtam egy kiskanalat,
és belevájtam a finom főzelékes baböntetbe. Hideg volt,
és kesernyés, de nekem pont megfelelő - nem egy olyan íz,
amit nem próbáltam volna már ki korábban. Ha az ember 600 évig él, hozzászokik ahhoz, hogy minden elkezd egyízűnek tűnni. A halhús nem különbözik a csirkehústól - a bab az ecettől. Különben sem érdekel; csak tudjon valamin futni a szervezetem.
Fel írtam pár Chthonian szavat a padlásra, és elkántálásuk után tulajdonképpen egy jeladóvá tettem azt. Több hentes munkálatok tettem, és a saját felderítéseim alapján nincsen semmi sem a közelben. Semmi, leszámítva... azt. De amint felbukkan, vége is lesz. Nem tart ez tovább öt percnél... de egy édes öt perc lesz!
Az idő telésével egyre hűvösebbé válik a levegő, de ez nem zavar. Ez valószínűleg azt jelenti, hogy hamarosan felbukkan.
Lemásztam a konyhaasztalról, és első dolgom az volt, hogy szökkenő lépésekkel meginduljuk a padlás felé. A "jeladó"
működik... az áldozatom kiszagolta már a mágia, és a vér illatát, és hamarosan itt lesz. A végső leszámolás pillanata -
a padláson, ahol velük végeztek... milyen egy ironikus,
már-már drámai befejezés!



Vissza az elejére Go down
Vendég
Vendég

Anonymous
Anonymous



Siena, és a horrorfilm - Cosimoval - Page 2 Empty
TémanyitásSiena, és a horrorfilm - Cosimoval ↠ Szer. Júl. 19, 2017 9:11 pm

Nagyon mély levegőt veszek, aztán nagyon lassan fújom ki. Így szokták a filmekben, nem? Amikor megállnak utoljára a ház előtt, vagy amikor bent vannak a gyerekeid, és a következő pillanatban felrobban az egész. Nincs ezeknek semmi stílusérzéke. Én az előbbi miatt csinálom, azért, mert ez az utolsó estém itt. Pontosabban már csak annyi van hátra ebből is, hogy belépek az utazómért, merthogy itt a vége, fuss el véle, kiszabadulok ebből a nyálas kis kertvárosból, amit egyesek álomszép helynek neveznek, én meg gyakorlatilag undorodom tőle már jó ideje. Ez van. Sziasztok, bokrok, amiket sose locsoltam meg, és mégse száradtatok ki! - Valami nagyon erősen mímelt drámaisággal, kis játékos hüppögéssel érintem meg a bokrok egyébként totálisan kitikkadt leveleit.
Szóval, hol is tartottam? Igen, épp ecseteltem a szülővárosom szépségeit. A helyzet nagyon érdekes, ugyanis ez pontosan ugyanaz a ház ma is, amiben a rémes emlékeim tartottak fogva évekig. Az intézet nem tehetett semmit, nem adhatta el, és amikor felnőttem, visszajöhettem ide, ahogy a két testvérem éldegélhet is itt, amíg szusszal bírják, de én elmegyek. Hozzáteszem, mondjuk, sokat nincs itthon a tesóm sem, éjt nappallá téve dolgozik ő is, ahogy én is, a kisöcsénket akarjuk végre kint látni, hogy legalább ők ketten együtt lehessenek. Én viszont semmiképp nem maradok.
Hűvösödik, pedig egyébként olyan forrók a napok mostanában. A rövidujjú ingben, mely a nyári egyenruha része, még fázom is egy kicsit, ahogy mintha elkapna egy hűvösebb fuvallat, és végigsimítana a vállamon. Mondom én, tiszta horror. Lehet, hogy pár másodperc múlva mégis felrobban ez az átokverte ház? Egyetlen dolgot, a kicsi plüssét sajnálnám belőle, ami azt várja, hogy hazajöjjön hozzá, ha azt ki tudom szabadítani, felőlem égjenek a szúrágta falak!
Lassan indulok meg befelé, a veranda lépcsője még meg is nyikordul a lábam alatt. Ezt az egyet szerettem, mindig lehetett hallani, ha jön valaki. Ami azt illeti, most is hallok valamit - bentről. És az ajtó résnyire nyitva is. Kezdjek félni? A fenébe is, rendőr vagyok, és van saját, szolgálaton kívül is használható fegyverem!
Nos, elő is húzom. Megtanultam, hogy bármikor rejtőzhet valami a házadban, ami kinyírja a szüleidet, és ha már szüleid nincsenek, hát, gondolom, akkor téged magad. Úgyhogy berúgom a saját ajtóm, micsoda romantikus, drasztikus, drámai fordulat! És ahogy belépek, két karom előre nyújtva, benne a fegyver, hát baromira nem kapja el a tekintetemet semmi gyanús.
- Ha van itt valaki, bújjon elő! Ígérem, előbb gondolkodom majd, és csak aztán lövök! - kiáltok, mikor az előtéren átsétálva elérem a lépcső alját. Balra konyha, jobbra nappali. Bármerről megtámadhat bárki, így gyorsan megfordulok, háttal sétálok fel az első néhány lépcsőfokon a fordulóig, majd ott megállok. Most már mindenfelé látok, még fölfelé is, és még mindig úgy érzem, nem vagyok egyedül. -  Mert, ha képzelődöm, akkor baromi nagy sz@rban vagyok. Nem tudom, melyik a jobb - mordulok magam elé sötéten, fojtott hangon. Ez marhára nem buli. Én csak az utazómért jöttem. Ha valaki el akar vinni valamit, az se érdekel. Csak ne a kis plüss legyen.



Vissza az elejére Go down
Ajánlott tartalom




Siena, és a horrorfilm - Cosimoval - Page 2 Empty
TémanyitásRe: Siena, és a horrorfilm - Cosimoval ↠




Vissza az elejére Go down
 
Siena, és a horrorfilm - Cosimoval
   
2 / 2 oldalUgrás a következő oldalra : Previous  1, 2
 Similar topics
-
» Siena Ray

Engedélyek ebben a fórumban:Nem válaszolhatsz egy témára ebben a fórumban.
-
Ugrás: