Santiago Rezidencia
Shadowhunters
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.



 
Hello my
Little Guest
Becses nevem
Jelszavam
Jegyezz meg: 
Mi is volt a jelszóm?
Discord szerver
Shadowhunters



Utolsó posztok
Tagjaink tollaiból
Michael
Kedd Aug. 29, 2023 9:21 pm

Zoey Briggs
Csüt. Aug. 24, 2023 8:39 am

Hazel Sage Stargrace
Szer. Aug. 23, 2023 5:23 pm

Silvius S. Hildenborough
Szer. Aug. 23, 2023 5:19 pm

August A. Littlebury
Szer. Aug. 23, 2023 5:14 pm

Kimberly Storm
Szer. Aug. 23, 2023 5:09 pm

Kimberly Storm
Szer. Aug. 23, 2023 5:06 pm

Oliver Burton
Szer. Aug. 23, 2023 4:27 pm

User statisztika
Belépett tagjaink
Jelenleg 2 felhasználó van itt :: 0 regisztrált, 0 rejtett és 2 vendég

Nincs

A legtöbb felhasználó (45 fő) Szomb. Márc. 04, 2017 12:36 pm-kor volt itt.
Lélekszámláló
Elfogadott tagjaink
Csoportok ::
Összesen ::
211110
Angyalok ::
220
Klávé tagok ::
101
Árnyvadászok ::
220
Kör tagok ::
000
Tündérek ::
101
Mondének ::
303
Félvérek ::
101
Dámpírok ::
000
Vámpírok ::
312
Vérfarkasok ::
642
Boszimesterek ::
220
Bukott angyalok ::
000
Démonok ::
000



Legaktívabbak
A hónap méhecskéi

Megosztás
 

Santiago Rezidencia


Admin
Vezetõség

Admin
Admin


mindenhol
Tartózkodási hely :

2016. May. 28.
Csatlakozás ideje :


Santiago Rezidencia Empty
TémanyitásRe: Santiago Rezidencia ↠ Pént. Jún. 30, 2023 7:32 pm

Lezárt játék



Vissza az elejére Go down
https://shadowhunters.hungarianforum.net
Vendég
Vendég

Anonymous
Anonymous



Santiago Rezidencia Empty
TémanyitásRe: Santiago Rezidencia ↠ Pént. Szept. 29, 2017 8:07 pm




raphael & isabelle

szószám:: 612 zene:: Aw- Sing me to sleep üzenet:   neee






Itt nem eshet bajom? Itt? Valóban? Ha lenne erőm, úgy igazán biztosan képen is röhögném. Hogy hihetetlenül hangzik-e ez az állítás? Abszolút! Hisz a vámpírfészek kellős közepén dekkolok. Ugyan miért ne lennék potenciális veszélyben? Hisz lássuk be... az iménti kis szemkontaktus a vámpírlánykával abszolúte nem ezt erősítette meg bennem. Az angyalvérem itt csak bajt hozhat a fejemre. Még akkor is, ha Raphael mást állít. Érdekes módon mégsem kezdek el szaporábban lélegezni, szomjazva a Dumort kissé áporodott levegőjét. Sokkalta inkább maradok halálosan nyugodt és ez baromira zavar. Végtére is az angyalok szerelmére, nem lenne normális legalább izgulnom? Mégsem az életem az, aminek óvása miatt aggódom. Sokkalta jobban idegesít az ahogy a földön kötök ki végtelen gyengeségemben. Lassan azonosulok a kínai kaja iránti igényeim változtatásból kifolyólag lehetnek más opcióim, noha fogalmam sincs mik azok. Ugyan csábít az ötlet, de... hát... inkább elvetem a lehetőségeket így a vakszerencse reményében. Sosem voltam igazán pókerjátékos és sose bíztam a létezésemet puszta véletlenekre. Efféle hazárdírozást meghagytam Jacenek, még akkor is ha hármunk közül sokszor és sokkalta inkább én tűntem a szabadelvűbbnek, a csapongónak sőt mi több, a szertelennek.  
- Ahh, jó lesz az a kínai!
Valahol félig lehangolt csuklásszerű tompa morajjal adok zöld utat a kajának. Hisz a gyomrom máris egyszerre epekedve várja és mérhetetlenül tiltakozik ellene. S talán épp ez a fura kettősség ad erőt nekem, hogy nehezen de összekaparjam magam és erőt pumpálva végtagjaimba, elsősorban a lábaimba újra talpra álljak. Feltett szándékom eljutni az asztalhoz, s mikor stabilba egyenesen állok már épp örömmel könyvelem el sikerem, mikor a vámpír kérdése megkaszt. Leforrázva megsemmisülve és maximálisan megalázva pislogok két percig. Szóhoz sem jutok a kérdés velős nyersességén és a mögé bújtatott őszinte kíváncsiságon. Mert igenis kiérződik Raphael szavai mögül az a kis hangsúly amely... féltés lenne? Nem, az kizárt.
- Honnan tudod?
Kérdésre kérdéssel. Végtére is a legjobb védekezés a támadás. És ebből kifolyólag úgy teszek mintha az előbbi pár pillanatnyi kihagyásommal nem ismertem volna el a helyzetem valósságát. Inkább csak természetesnek ható könnyed lépéssel kerülök az asztalhoz emelem le a kínait róla és lépek vissza a fotelekhez. Lehuppanok oda ahol Raphael is ül, ám épp vele szemközt. Eddig nem néztem a szemébe és ezután sem szándékozom. Szimplán mert érzem, ha megteszem kiolvashat belőlük mindent. A tömény igazságot magát. A totális beismerést. És vele együtt a totális vereségemet.
Sejtem mi lesz a válasza. Nem hülye. Nem véletlen lett a vámpírok vezetője. Van benne kurázsi. Ennyire már ismerem, ó de mennyire. És mindez ha nem lenne elég, gondolom a mexikóiakkal is összefutott. Vagy ha nem is valahogy csak ide keveredtem.... feltételezem nem épp idilli körülmények között. Ostoba kérdés ez tőlem, ostoba próbálkozás...
Megadóan sóhajtok. Részben mert tudom, ezzel totálisan befürödtem... másrészt mert ahogy kipattan a kínai dobozának teteje megcsap az illat s a gyomrom ösztönösen zsugorodik össze miniatűrré.
- Őszintén szólva? Fogalmam sincs. A démontámadás után kezdtem el szedni. A gyógyító rúnák semmit sem értek, így hát... -
Megvonom a vállam és a pálcikákat megforgatom az ujjaim közt. Egy pillanatig tétovázok még majd belenyúlok a dobozba és egy adag tésztával örvendeztetem meg az ízlelőbimbóimat. Nem is olyan rossz ez mint elsőre hittem. Az első falat után pedig, nem meglepő módon, a testem hálásan reagál. A gyomromban szétárad valamiféle langymelegség mely jól eső és máris jobbnak látom a világot. De csak épphogy egy kicsit.
- Hogy találtál rám? - úgy töröm meg a beálló csendet hogy tétovázok egy sort. Ez érződik is, így súlya van a kérdésnek. Felpillantok rá s sötét szemeim ösztönösen keresik az övét hogy kiolvassák a választ. - És... miért?
Miért mentett meg? Miért ilyen kedves? És miért foglalkozik még most is velem? Hisz egy árnyvadász vagyok... számára biztosan. Semmi több. Semmi fontosabb. Semmi jelentőségteljesebb.


kredit




Vissza az elejére Go down
Vendég
Vendég

Anonymous
Anonymous



Santiago Rezidencia Empty
TémanyitásRe: Santiago Rezidencia ↠ Csüt. Szept. 21, 2017 11:53 pm


I ll be there for you

Raph & Izzy Lightwood
 

Isabelle zavarodott volt, s ez nem is volt csoda, elvégre annyi minden történt vele, hogy talán maga sem tudja számon tartani már. S megjegyzésére sem reagáltam. Tartott a helytől, de maga sem volt vele tisztában, hogy annak ellenére, hogy volt olyan lépésünk, ami nem éppenséggel ésszerű... Az Camille korszaka volt. Nem tettem fel neki a kérdést, hogy fél-e. Teljesen egyértelműnek találtam, hogy nem fog bizalmat szavazni ilyen hamar.
- Itt nem eshet bajod. Bármily ellentmondásos is... - húztam félmosolyra ajkamat, majd vetettem le magamat a kanapéra.
- Ha pedig nem ízlik a Kínai... Van más lehetőség is. - pillantottam rá, habár nem mertem volna rá megesküdni, hogy Isabelle élni fog az ajánlattal, hogy főzök neki. Csak egy megérzés...
Aztán következett a kérdés, amire csak előre pillantottam és néztem magam elé, mintha valami érdekeset is láthatnék.
- Egy napja és úgy 2 órája... -biggyesztettem ki ajakamat fejemet ingatva jobbra-balra. Alec még nem kereste. Amiről meg kell mondjam, igencsak furcsa, hiszen ez a két Lightwood testvér akár a vér és a hús. Nincsenek meg egymás nélkül. Persze nem törődtem annyit a dologgal, hiszen biztosan meg volt az oka annak, hogy Alec nem kereste... Nekem pedig nem volt időm értesíteni őt.
- Mióta vagy JinFen függő? - tettem fel neki a kérdést a semmiből, majd pillantottam rá komor arckifejezéssel. Tudtam, hogy az árnyvadászok vére mámorító, s nem is féltem volna elfogadni, ha felajánlják... De Isabelle, ő más... Olyan következményekkel kellene számolnom, amivel nem biztos, hogy akarok... S hogy miért is viselkedek így? Miért nem vagyok az a vámpír, aki az elején? Magnus... Az ő fájdalma az én fájdalmam is.
Magam elé pillantva emésztgettem a válaszát, vagy a csendet, vagy a szavakat.
words: no one care | tag: nope | outfit: Here





Vissza az elejére Go down
Vendég
Vendég

Anonymous
Anonymous



Santiago Rezidencia Empty
TémanyitásRe: Santiago Rezidencia ↠ Hétf. Szept. 11, 2017 9:40 pm




raphael & isabelle

szószám:: 701 zene:: Aw- Faded üzenet: Shocked






Reggel? Már reggel lenne? Jó ég! Mennyire lehettem kiütve vajon? Raphael arca, mely a nevére azon nyomban reagált és felém fordult most furcsa meglepettséget tükröz vissza. Ahogy felpillant az órára és vissza rám követem a tekintetét. Leolvasom az időt, és elsápadok, miközben ő módosít a köszönésmódján. Estét? Mégis melyik estét? Emlékeim szerint kora délután volt, és így elvileg teljesen logikus hogy röpke, mennyi is? Hat órácskát voltam csak kiütve? Vagy meglehet kicsivel többet. Már ha a hajnal négy az a nap hajnal négye... fogalmam sincs mennyire van ebben jó ráérzésem. Valamiért az a rossz érzés kerít hatalmába hogy sok mindenről lemaradtam. A kérdésére hogy a vérem nem hagy nyugodni hirtelen szóhoz sem jutok. Nem mintha különösebben sértő lenne a dolog, (bár tény és való hogy nem is hízelgő) de nem is tudom hova tenni. Mi köze a véremnek bármihez? És honnan is tud róla? Oké hogy én tisztában vagyok vele, minden a jin-fen függőségem következménye (példának okáért az alvászavaraim), de ő honnan a csupasz démonfenékből szedte ezt az információt? Mert a somolygásában abszolúte benne van valami, ami ezt sugallja, s ami kellő bizonyosságot ad nekem. Hogy igen, nem tévedek.
Így hát csak kimérten, szúrósan méregetem miközben a whisky-s üvegből tölt magának valamit, aminek tutira semmi de semmi köze nincs a jó kis skót scotch-hoz. Mondjuk ezen sem lepődöm meg s nem is firtatom inkább körbenézek. A nappali kialakítása egyszerű és komfortos, de látszik hogy ő lakja. Tőlem kissé idegen mind a színvilág mind a berendezés.
Az étel hallatára összezsugorodik a gyomrom egészen apróra. Egészen eddig nem is tudatosodik bennem mennyire is éhes vagyok, de most, hogy említi hirtelen mintha mély álmából tért volna magához a testem megkordul halkan a hasam. Még szerencse hogy csak én hallom, ugye?
Ösztönösen a csomagolt gyors kínai kajára téved a tekintetem és elfintorodom. Sosem voltam oda az ilyenekért, pláne nem a kínaiért. Mondjuk tény hogy jelen esetben nincs sok lehetőségem válogatni (pláne elnézve Raphaelt) és amúgy is, bármi jó, amitől kicsit jobb erőre kapok. S mintha csak a lábam meghallaná a gondolatot, szimplán megremeg de úgy hogy félek, menten összeesem az ajtófélfa mellett pedig még egy tapodtat sem mozdulatom onnan sőt, a kezemmel és vele együtt az alkarommal görcsösen kapaszkodom s tartom magam.
Már épp rávenném magam hogy sutba vágjam minden büszkeségem, és elinduljak a táplálékot rejtő fehéresnek régen nevezhető papírdoboz és annak tartalma irányába, mikor kopogás ide vagy oda, de ránk rontanak. Igazából csak azért rezzenek össze mert váratlanul ér a dolog. Pláne hogy... hát vámpírok. Vámpírok mindenhol!
Figyelmem nem kerüli el a kis interakció ami a vámpírvezér és a szőke lány közt esik meg, de különösebben nem is tudom hova tenni. Ismeretlen nekem a női név, és az összes többi információ sem hordoz különösebb jelentéstartalmat. Igazából nyugodtam mehetnék a dolgomra, ám mégsem mozdulok. Ennek egyik része csak az újfent megjelenő gyengeség, a másik, ami a helyemre szegez a szoba másik végében álló lány arca. A szemei. Azok a sóvárgó szemek.
Látom bennük a villanást, ahogy felismeri mivoltomat. Talán a vérem szaga által mert amennyire tudom, azért nincsenek különösebb szuper képességeik, és a kötésem a csuklómnál újfent átázott. Ehh, pech. A másik ami megállásra késztet mindemellett a vágyódó sóvárgása. Tisztán kiül minden az arcára, és olyan elemi ösztönnel indul meg a kígyó a csuklómon hogy nem is azonosulok vele. Még a térdem környékén jár, bevetésre immár félig készen ha kell, mikor a férfihang ostorként csattan a levegőben. Rose pillái még csak meg sem rebbennek, ám mégis elszakítja rólam az íriszeit és ettől enyhe megkönnyebbülés szalad ki belőlem. Mikor pedig lassan eltávozik egyetlen utolsó pillantást lövellve felém, érzem ahogy a szívem vad kalapálása mellett kiszökik belőlem a levegő.
Szinte félig tompán hallom csak Raphael szavait, amely megerősít abban, amit már legalább két teljes kerek perce tudtam. A Dumortban vagyok. Remek!
És a lábaim ekkor adják fel a szolgálatot. Szimplán egy rongybaba tehetségével rogyok össze alaposan beütve a könyököm és halkan szisszenve fel. A kígyó időközben szépen visszatekeredett a csuklómra egyszerű karperecként díszelegve, mintha ártalmatlan kis bizsu lenne. Ezüstös fénye szikrákat vet, miközben a maradék kiszökő levegő társaságában megdörzsölöm fájó kezem.
- Remek...
Nyögöm ki keserédes csalódottsággal. Majd szomorúan, a levertség és a megalázottság írmagjával lelkemben teszem fel a kérdést, mely a kezdetektől foglalkoztat.
- Mégis mióta vagyok itt?





kredit




Vissza az elejére Go down
Vendég
Vendég

Anonymous
Anonymous



Santiago Rezidencia Empty
TémanyitásRe: Santiago Rezidencia ↠ Hétf. Szept. 11, 2017 6:57 pm


I ll be there for you

Raph & Izzy Lightwood
 

A gondolatok ellepték az agyamat, mintha nem lehetne kizavarni semmit sem belőle. Egy cseppnyi nyugalmam nem volt. Azon kattogtam, hogy mihez kezdjek Isabelle-vel. Ha játszom okosan, fordítva jöhetek ki a dologból, ami nem lenne épp kellemes. Tekintve, hogy politikailag Isabelle nem egy utolsó személy... Még az ébredését megelőzően valamit ki kellene találnom, hogy szépen csomagolva adjam át neki az információt. De a szokottnál több hangot hallottam a fejemben... A hang megfáradt mégis nőies csengésére azonnal felkaptam a fejemet. Kezemet ölembe eresztve egyenesedtem fel, majd fordultam irányába. Isabelle... Úgy tűnt improvizálnom kell, ami a körítést illette.
- Jó reggelt. - mosolyodtam rá, majd pillantottam a fali órára az időt szemügyre véve. - Vagy inkább estét... - pillantottam vissza a lányra, majd álltam fel a lábaimra helyezve így testsúlyomat. Hajnali 4 volt.
- Hamarabb magadhoz tértél mint gondoltam...- indúltam el az italos pult irányába, hogy töltsek magamnak némi plazmát. Megállva így a fekete pult előtt, húztam elő egy Whiskys poharat, majd tettem ki a fényes, sötét fafelületre. Ezt követően oldalra nyúlva kihúztam a hűtőből egy üveg plazmát. Zacskóban szokás tárolni, de sokkal jobban szerettem Whisky-s üvegben tárolni. Persze speciális kialakítása volt... Mégiscsak plazmáról volt szó. Lekapva az üveg tetején ékeskedő kristályszerű dugót szólaltam ismét meg. - Reméltem, hogy pihensz még. De az árnyvadász vér nem hagy nyugodni, igaz? - mosolyodtam el haloványan, majd öntettem a pohárkába a tejsavóra emlékeztető löttyöt.
Ezt követően a dugó visszakerült a helyére, az üveg maga pedig a hűtőbe. Kezembe emelve a poharamat lötyköltem meg tartalmát, majd húztam le belőle néhány kortyot. A pohár végezetül ismét a pulton kötött ki. Ajkaimat megnyalva nyeltem egy nagyot, majd préseltem össze őket, hogy az ízletes alkohol hatású ínyencségből egy csepp se vesszen kárba.
- Minden bizonnyal éhes vagy. - böktem fejemmel oldalra. A bárpulton ott várt magányosan egy papírdobozba csomagolt kínai gyors kaja. Habár maga a futár nem élte túl a kézbesítést, de erről Isabellenek nem kell tudnia. Nehéz kordában tartani ezt a maréknyi idiótát.
Idióták. Kellett nekem emlegetnem.
Az ajtón át kopogás hangja hatolt be a szobába. Nem volt túl erőteljes, sem visszafogott. Nem túl sürgős, de nem ajánlatos megváratni. Választ nem adtam, de fekete ajtó már nyílt, s lépett be rajta egy szőke hajú vámpír nő. Arcán némi aggodalommal, de legfőképp önfelismeréssel, hogy nem hallotta a nyitási engedélyt. A személyes szférára felettébb allergiás voltam mindig is.
- Raphael, visszatért Carlaya. - jelentette be, amire eszembe jutott a feketés hajú félvér lány. Rajtam és az apján kívül senki sem tudott róla, hogy amennyire vámpír, annyira árnyvadász is. A természet gyakran megvicceli a benne élőket... Carlaya is éppenséggel egy vicc volt. Hogy születhet egy vámpírnak gyermeke? Elvégre halott...
- Köszönöm, később felkeresem. - Én kértem, hogy értesítsenek jelenlétéről. Nem küldhettem el szőkét melegebb éghajlatra, amiért végzi a feladatát... Azonban valami gond akadt a rendszerben. Szőke csak nézett Isabelle-re, mintha bármelyik pillanatban felfalhatná. Mintha bármi esélye volna arra, hogy hozzáérjen. Hunyorogva néztem a nőre, amire az még mindig nem vette a lapot. - Rose...- morrantam fel mélyről feltörő, fenyegető hangnemben.
Azonnal rám vetette tekintetét némi megbánással, de legfőképp a bosszús kedély ült ki a képére. Amilyen gyorsan rendeződött a helyzet, olyan gyorsan lépett ki az ajtón. Ezúttal ellazult arckifejezéssel Isabelle-re tekintettem. - Igen, a Dumortban vagyunk.
words: no one care | tag: nope | outfit: Here





Vissza az elejére Go down
Vendég
Vendég

Anonymous
Anonymous



Santiago Rezidencia Empty
TémanyitásRe: Santiago Rezidencia ↠ Hétf. Szept. 11, 2017 3:10 pm




raphael & isabelle

szószám:: 763 zene:: Aw- Faded üzenet:   ezerbocsi a késésért  Santiago Rezidencia 3733634459





Hangfoszlányok jutnak el csak hozzám. Távoliak és zajosak. Hangosak de jelenleg olyan hatást keltenek, mint mikor egy pohár falán keresztül hallanád a dolgokat. Ők kint vannak én bent. Vagy ők bent és én kint? Fogalmam sincs, de a kettőség erős egyvelege magával ragad. A hangszín kemény, férfias, bár meglehet ez akár egy öblös női hang is. Ki tudja? Sosem lehet tudni. A tónus haragvó, rendre utasító. A moraja visszhangja ott cikázik körülöttem, de nem értem, nem tudom kivenni az értelmüket. Telnek a perceg és hallom az újabb morajt, egy velős morgás társaságában. Ez közvetlen közelről szól, mintha csak mellettem változna át egy vérfarkas azzá a szörnyé, akivé teremtetett. Agyam ködén át érzékelek egy homályos fehér foltot melyet vörös szín pettyez. Nem tudom kié, hova tartozik és miért. Mindössze csak egy pillanatig úszik a szemem előtt, addig míg az újabb mondat élesen csattan a levegőben...
- Ez volt életed egyik legrosszabb döntése...
Hullámokban önt el újra a rosszullét. Érzem hogy a gyengeség legyűr, hogy képtelenség küzdenem ellene. A maradék kevéske erőm, mely eddig még kitartott immár teljességel elfogy s a ködfátyol lassan szitálva borítja be az agyam. Egyre topábban és tompábban kezdem el hallani a szavakat, egyre elhalóbban reszketeg lélegzetvételemet. Kezem melybe eddig szorult annyi élet hogy talán görcsbe rándult újra elernyed. Épp úgy mint előtte, megadva magát a homálynak. Újra eltelít a sötétség. És én már nem is küzdök ellene. Nem lehet, mert képtelenség.

Talán az illatok térítenek magamhoz. Valahogy érzem, hogy nem otthon vagyok. Hogy ez nem az én szobám, nem az én ágyam, nem az én megszokott helyem. Nem is Idris, mert ott teljesen más a légkör. Hirtelen jut el agyamhoz a felismerés, hogy nem tudom hol is vagyok. Kivel és miért? Arcom összerezzen, kezem ösztönösen emelem a fejemhez. Szép ívű szemöldököm ráncba szalad, míg a zsibongó gondolathalmon keresztül próbálok egy értelmeset megragadni. Szemeim mindeközben rebegve nyílnak fel, de elsőre csak a homályos foltok kivehetőek. Végül lassan, nagyon lassú pillanatok végtelenje alatt tudatosodik, hogy ami előttem van az a plafon. Lejjebb siklik a szemem, és befókuszálom a kezem, melyen fehér kötés éktelenkedik. A másik a testem mellett pihen, a vöröses selyemágyneműn. Olyan vörös ez, mint a vér vagy a rúzs, melyet nap mint nap előszeretettel használok. Érzem ahogy a szám kicserepesedik, ahogy lassan beazonosítom az utolsó emlékfoszlányokat.
Alec....
A szívem belefacsarodik a bátyám emlékképébe. A vér zubogva indul meg újra ereimben ahogy a szívverésem hirtelen megszökken. Alec megmentett. Alec bajban van, Én...
Nehezen tornázom magam félig ülő pozícióba. Minden porcikám fáj, mégsem látok zúzódástól nagyobb foltot magamon. Miért? Hogy lehet ez?
Homályosan dereng ahogy tükör vagy üveg csilingelő törésre emlékeztető hangja töltötte meg a levegőt, de ez volt az egyetlen ami még megvan. Na meg persze a hozzá ezernyi késszúrásként párosuló fájdalom. Elmélázok pár pillanatig, s ez épp elég ahhoz hogy kevéske erőt kaparja össze testem rejtett energiakészletéből. Meg kell tudnom hol vagyok. És leginkább ki kell jutnom. Meg kell mentenem a bátyámat vagy legalábbis szólni Jace-nek hogy baj van. Habár... parabataijaként esélyesen ő hamarabb érzékelheti. Végtére is, mióta is vagyok kiütve?
A kérdés ott zsibong a fejemben de senki nincs itt aki választ adhatna csak a sötét árnyékokkal tűzdelt négy fal. Nekem viszont égető szükségem van a válaszokra és nem vagyok hajlandó várni. Remegő lábakkal állok fel, és most döbbenek rá, tulajdonképpen mondhatni meztelen vagyok. Te jó ég!
Kétségbeesetten pillantok körbe és meglátom a ruhát a közeli széken. A nadrágot ülve cibálom magamra, a felsőt hanyagul veszem fel. Ott van a kígyó is ami azon nyomban felveszek a csuklómra. Megnyugtatónak érzem a közelségét. Akárki is ejtett fogságba azzal fél kézzel elbánok, ha a fegyverem velem van.
Magabiztosságom teljes tudatában állok fel és indulnék meg, de még szerencse hogy a fal kellően közel van és segít megtámaszkodni, ugyanis ha kicsivel távolabb lenne, biztosan menten eltanyálnék. Ó remek! Mérgesen fújom ki a levegőt, és erőltetek nyugalmat háborgó lelkemre. Nyugi, Izzy, menni fog ez. Semmiség az egész, nem?
Nem tudom mitől vagyok ennyire rosszul. A jin-fen hiányától, a szimpla erőtlenségtől vagy mert farkaséhes vagyok... Minden esetre a fal irányvonalát követve remegő kézzel találok rá a kilincsre és nyomom le. Kilépve egy nappali alakja villan be. Modern, szinte már otthonos is lehetne, bár a félhomály itt is uralkodik. A kanapén mely jó részét elfoglalja a szobának egy alak ül. Látványosan nem figyel, s mintha... rosszul lenne?
Nem...  az nem lehet...
Arcomon a kíváncsisággal vegyes meglepettség ül ki. Összevont szemöldökkel lépek pár lépést közelebb, szinte nesztelenül hisz mezítláb vagyok. Egyszerre ismerős és idegen a fejforma, és így profilból eleinte meg sem ismerem. Hát kellő óvatossággal hangomban szökik ki a név ajkaim közül.
-  Ra... Raphael?





kredit




Vissza az elejére Go down
Vendég
Vendég

Anonymous
Anonymous



Santiago Rezidencia Empty
TémanyitásRaphael rezidenciája ↠ Csüt. Aug. 17, 2017 8:51 pm


I ll be there for you

Raph & Izzy Lightwood
 

- Öld meg. - Szólaltam fel ahogy a sötét szobában álltam. Arcomat a pislákoló gyertyafény világította meg. Tekintetemből egyszerre sugároztam ridegséget és azt a bizonyos kegyetlenséget. A kegyetlenséget, amit sose neveznék annak, mégis az.
A vér freccsent, majd csigalassúsággal folydogált a hajópadló aránytalan rései közé s töltötte meg azt melegségével. Nem kísértett, engem nem, de a fiút, aki mellettem állt, őt annál inkább. Tekintetem lassan vándorolt rá, ahogy nagyot nyelve ügyelt arra, hogy ne folyjon ki ajkai szélén nyála. Fiatal kölyök volt emberként, fiatal kölyök vámpírként. Volt hova fejlődnie, azonban nem vártam el tőle 3 évesen azt az önuralmat, ami egy 50 éves vámpírnak van.
Egy kis alvilági bonyodalom volt, amit mindenképp a saját kezembe kellett vennem. A 3 éves vámpírom olyat tett, amiért nem fogom a hátamat tartani.  Legális módon legalábbis nem... Így keresztet vetve az emberi holttest felett, csókoltam a keresztre.
- Eric? - vontam rá a tekintetemet, aki eközben épp a vadászkést húzta ki a szerencsétlen flótásból. Felegyenesedett, majd biccentett, amire hátra lépve löktem ki az ajtót a lábammal, majd fejemmel böktem az ajtó felé Eric-re tekintve. Erre persze a kiskorú is távozni akart, de hamar rácsaptam tenyeremet a vállára. Az olcsó bőrdzsekijére...
- Te Maradsz! - jelentettem ki, majd néztem bele a riadt szemekbe arcomon átláthatatlan lelkivilággal. - Még egy ilyen eset és te is az ő sorsára jutsz! - fenyegettem meg, amire ő csak amolyan Simon reakciót mutatott, amire azonnal kivillantottam szemfogaimat. - Most pedig tűnés!
Nem kellett kétszer mondanom. Már épp indulni készültem, amikor megéreztem az illatot... Egy árnyvadász angyali illatát. Miféle vámpír volnék, ha nem járnék utána egy ilyen finom illatnak?
A retkes raktárépület, amit belep a mocsok, a szemét és a por... Nem beszélve a betonra száradt vérről. Igénytelen és... Nem más mint Luc.
- Igénytelen választás ez egy vámpír számára, nem igaz Luc? - tettem fel a kérdést a semmiből a férfi számára, miközben cipőm talpa elnyúló visszhangot kelt a lelketlen falak között. Nem szól semmit, csak néz rám Isabelle-t ölelve karjai között. Az egész képe egy merő vér... Nem beszélve a fekete hajú állapotáról. Talán ebben az állapotban, egy órája lehet hátra egy alapos csapolás mellett. Joggal kér majd a számon, majd vágja le a fejemet a nyakamról a Klávé, ha elveszít egy Lightwood gyermeket. Mocsok dolog ez a politika...
- Nem hogy igénytelen vagy, még bolond is... Ez a lány egy Lightwood! - vágom zsebre kezeimet vörös zakómban, majd emelem meg államat fölényeskedően. Erre persze ő csak szúrós pillantást vet rám, mintha nem tudná ki vagyok, vagy épp hogy kik azok a Lightwoodok.
- Takarodj el! Ne üsd bele más dolgába az orrod. - Morog le Luc, majd elsimítja a sápadt lány arcából a fekete fürtöket, hogy utolsó pillantást vethessen a haldokló fehérségre. Hiszen ha rajta múlik holnapra csak egy rothadó test marad a többi közül. Arcomra vészjósló vigyor csúszik, miközben éles szemfogaim kivillannak ajkaim közül. Fejemet csóválom lehunyt szemekkel, majd rá vonom tekintetemet.
- Ez volt életed egyik legrosszabb döntése, hogy kimondtad ezeket a szavakat...
Ami történt megtörtént, a vér folyt, és aminek már halottnak kellett volna lennie, most útjára bocsátottam, hogy bevégezhesse a sorsát. Isabelle-t magamhoz véve karjaimban vittem a Dumortba, hogy kellő ellátást adva a lánynak életben tartsam őt.
A vörös bársonyágyneműre fektetem, majd teszek róla, hogy olyan személyek végezzék el a lány higiéniai ügyeit, akikkel szemben talán nem érzi oly megalázónak a lány, ha tudatosul benne a miért. Levetkőztetik, felületesen lemosdatják, majd bekötözik a sebeit és hagyják pihenni. Egy ideig nem fogok kimozdulni a lakásból, elvégre nem zárhatom össze egy falkányi vámpírral. Olyan volna, mint gyerekek közé dobni egy nutellával teli bödönt. A kanapén ülve, fejemet a háttámlára vetve, helyezem homlokomra a tenyeremet. Lehunyt szemekkel pihenek némít, azonban mint mindig most is csak egy átjáróház a fejem a sok gondolattól.


Santiago Rezidencia Giphy


words: no one care | tag: nope | outfit: Here





Vissza az elejére Go down
Admin
Vezetõség

Admin
Admin


mindenhol
Tartózkodási hely :

2016. May. 28.
Csatlakozás ideje :


Santiago Rezidencia Empty
TémanyitásRe: Santiago Rezidencia ↠ Vas. Május 07, 2017 8:38 am

Lezárt játék



Vissza az elejére Go down
https://shadowhunters.hungarianforum.net
Vendég
Vendég

Anonymous
Anonymous



Santiago Rezidencia Empty
TémanyitásRe: Santiago Rezidencia ↠ Vas. Jan. 29, 2017 11:37 am


















Simi & Raphi

Látom Én, hogy nem vagyok itt szívesen látott személy, szinte már a műtárgyak is menekülnek előlem. A múltkor is valami festmény esett áldozatul nekem, egy darctáblát hoztam és a falra akasztottam, elkezdtem dobálni a kis nyilakat csakhogy a négy méter távolságra lévő festménybe fúródtak bele, kiszúrták a nőt a képen, szinte már elvérzett szerencsétlen. Valahogy, egész véletlenül annak a festménynek lába kélt, valahol a nagy szeméttárolóban van, Raphael kereste, de nem tudtam rám bizonyítani kincsének eltűnését.
-Tényleg-tényleg? – Kérdezem, mert a bizarr vigyor Raphael arcán rendesen megrémiszt. Olyan, mint egy horror filmben, amit Clary-vel néztem, abban a doki miután felmetszett egy nőt így vigyorgott a következő áldozatára, ijesztő és nem mellesleg nagyon nem jó előjel.
-Ez túl jónak tűnik. Mondom kétkedve. De persze nagyon örülök, hülye lennék kihagyni- Fogsoros vigyort vetek felé. Érzek ebben az egészben egy „végre megszabadulok Lewistől” érzést, de ha ezzel szabad mancsot kapok bármihez, és Raphael nem lohol a sarkamban, akkor már megérte, a következményekkel ráérek később foglalkozni.
Filmbe illően tessékel ki és összehúzott szemöldökkel nézek vissza rá. Raphael nem önmaga, szerintem valami összezavarta szegényt, ennek viszont biztos nem én vagyok az oka, tutiiiiiiiii.

-Héé, vért sem kapok? Nem azt mondtad, hogy kitagadsz, Raphael!! De az ajtó szépen rám csapódik, ez azért…na, tudtam Én hogy csapda, vámpírban és Raphaelben ne bízz meg, a kombójában meg még inkább ne!
Köszönöm a játékooot papi!  *-*   love  | music | words



Vissza az elejére Go down
Vendég
Vendég

Anonymous
Anonymous



Santiago Rezidencia Empty
TémanyitásRe: Santiago Rezidencia ↠ Szomb. Dec. 17, 2016 11:14 pm

Simon & Raphael

Van jobb dolgom is, mint Simont pátyolgatni. Ott van a többi vámpír, akiket kordában kell tartani, bár szerencsére ők tudják, hogy hol a helyük. Ellentétben a "kedvenc" újszülöttemmel. Feladtam a próbálkozást. Legalábbis addig, amíg ő maga is be nem látja, hogy igazam van.
Legalább ameddig távol lesz el tudom rakni az értékesebb műtárgyakat valahova távol a mancsaitól. A végén még mindent tönkre tesz, amit az életem és halálom során összegyűjtöttem.
- Tényleg..- húzom szélesre a számat.
A vigyorom már szinte engem is megrémiszt. Az idegeimre ment eddig Simon, úgyhogy nem csodálkoznék, ha közben bediliztem volna. Na meg a tudat, hogy nem kell majd hallgatnom a bugyuta kérdéseit és az ostoba fejét bámulnom már örül az elveszett lelkem.
- Csapda? Nincs csapda.- nevetek fel.
Ó, micsoda jól fogom érezni magamat. Csend lesz és béke és nyugalom. Elmegyek Mexikóba amíg távol van. Vagy valami szép helyre, ahol biztos, hogy nem kell Simont pátyolgatnom. Na de ez csak egy tervezett út marad mégis csak. Hiszen ő még távolról is képes bajt hozni a fajtánk fejére, valahogy érzem.
- Menj csak, tényleg! Menj!- mosolygok rá kedvesen, majd a vállánál fogva mutatom neki az utat az ajtó felé.
Kinyitom a bejárati ajtót a szobához, majd mielőtt távozhatna közlöm vele még gyorsan:
- Ó, még valami! Ha majd érzed a szomjúságot ahogy rád tör... Próbáld meg nem kinyírni a kis vöröskét...- veregetem meg a vállát, majd mosolyogva billentem a fejemet az ajtó felé, jelezve, hogy ideje távozni.




Vissza az elejére Go down
Vendég
Vendég

Anonymous
Anonymous



Santiago Rezidencia Empty
TémanyitásRe: Santiago Rezidencia ↠ Szomb. Dec. 10, 2016 6:20 pm


















Simon & Raphael

Én nem vagyok jó bőregérnek, azaz vámpírnak, eredendően rossz választás vagyok, egy kakukktojás, Camille rossz játékszert választott, de tényleg, olyan ez mintha elefánt lennék a porcelánboltban, törni-zúzni azt már nagyon tudok, de vámpírként viselkedni, egységesen gondolkodni a többiekkel, na az felejtős. Jó, tény, hogy igyekezhetnék jobban is, de engem senki nem ért meg? Belecsöppentem valami teljesen másba, egy vámpíros sztoriba, egy klisés filmbe, csak itt éppen nem Én kapom meg a lányt és semmiképpen sem a sztori királya vagyok, velem inkább a padlót mosatják fel, néha szó szerint is.
Tudom, hogy felbosszantottam Raphaelt, a mai napon több ízben is, jogosan van kiakadva, de hát mégis mit várt tőlem? Hogy minta példánya leszek a vérszívóknak? Azt se tudom igazán mit jelent vámpírnak lenni azon kívül, hogy örökké létezünk, vért iszunk és körülbelül semmibe vesznek minket.
Fogalmam sincs milyen jelzővel illetett, nem értettem a nyelvet, de ránézésre valami igazán formás jelző lehetett, már csak a szokásos szemforgatás hiányzott mellé.
Nem akarok vámpír lenni, de tudom választásom nincsen, az vagyok, ami, és emiatt Raphael épp úgy bosszankodik, mint a többi vámpír. Lényegében nyűg vagyok a nyakukon, egy olyan kolonc, amit hiába is rázogatnának úgyis ott maradna, mert mást nem tehet. Nem tartozom sehová sem, de még mindig jobban a vámpírok közé, mint bárhová máshová.

-Nem akadályozod meg? Komolyan? Tényleg-tényleg-tényleg? – Na nem lelkesedem túlságosan, nyílván ez nem véletlen engedmény, bajt szimatolok.
-Hol a csapda? – Hegyezem a füleimet és figyelek. Raphael eddig konkrétan majd letépte a fejem most pedig halál nyugodtan szabadságot ad? Valami nem teljesen okés ebben a szituációban.
-És pontosan mit jelent az, hogy azt csinálok amit akarok? – Oké, értetlen vagyok, elvileg ez a fő probléma velem. Raphael nyugodt ábrázata csak épp annyira nyugtat meg, mintha pittbull futna a nyomomban és acsarogva a seggembe akarna harapni. Annyira, de annyira kiszámíthatatlan, de tényleg, minden vámpír ilyen? Mert akkor szerintem Én valóságos armageddon vagyok, egy nyitott könyv, hupsz.
note | music | words




Vissza az elejére Go down
Vendég
Vendég

Anonymous
Anonymous



Santiago Rezidencia Empty
TémanyitásRe: Santiago Rezidencia ↠ Hétf. Nov. 21, 2016 11:31 am

Simon & Raphael

Új módszert keresek arra, hogy "megneveljem". Talán csak hagynom kéne, hogy tanuljon a saját hibájából, nincs igazam? A mondének is ezt csinálják a kölykeikkel. Szörnyű módszer, de eddigi életemben és halálomban nem volt szerencsém olyan személyhez, aki ennyire ki tud hozni a sodromból. Minek erőlködöm egyáltalán? Mert ezt várják el tőlem a többiek, gondolom.
A kisebb kirohanásom után azt várná a vámpír, hogy van annyi esze Simonnak, hogy befogja, de NEEEEM! Ő inkább tetézi a dolgot azzal, hogy az Éj Gyermekeit szidja. Egy pillanat alatt fellángol bennem a düh és megállok a fiú előtt, mélyen a szemeibe nézve. De még magamat is meglepem azzal, hogy nem kezdek el ordibálni, mint a sakál. Nem is töröm ki a nyakát, bármennyire is nagy a csábítás. És nem kezdek el papolni. Inkább egyszerre csalódottan és mérgesen megrázom a fejem és halkan megjegyzem:
- Recién nacido idiota...
Ez az anyanyelvemen annyit tesz: Idióta újszülött.
Miután elmegyek a fiú elől, hogy italt szerezzek kezd lecsillapodni a dühöm és elönt a nyugalom. Talán csak azért, mert felfrissülök az italtól vagy csak azért, mert végleg feladtam. Ilyen érzés lehet azoknak a tanároknak, akik éveken át próbálják nevelni a rosszalkodó apró mondéneket, de a végén inkább feladják. Vámpírként már rég éreztem ezt az érzést. Esetleg még azt is kijelenthetem, hogy hiányzott.
Végül lerakom a poharamat és megfordulok. Ránézek az újszülöttre majd elmosolyodom:
- Tudod mit, igazad van! Nem kéne ennyire szigorúnak lennem... Menj csak, csinálj amit akarsz, nem akadályozom meg.- egyre szélesedik a mosolyom.
Jobb is, ha inkább ráhagyom a dolgot. Annak idején nekem sem fogta senki a kezemet, magamnak kellett rájönnöm a dolgok rendjére.
El sem hiszem magamat, de ráhagyom a dolgokat. Mondénként sem hallgatott rám, most miért lenne másképpen? Majd csak rájön, hogy igazam van... Na meg arra is kíváncsi leszek, hogyan boldogulna el vér nélkül.
Amúgy is van elég vámpír, akikre ügyelnem kell.




Vissza az elejére Go down
Vendég
Vendég

Anonymous
Anonymous



Santiago Rezidencia Empty
TémanyitásRe: Santiago Rezidencia ↠ Pént. Nov. 18, 2016 4:59 pm


















Simon & Raphael

Néha komolyan azt hiszem a vámpírok nem is sötét, alvilági lények, hanem poros pókhálók egy kripta sarkában. Oké, vannak pillanatok amikor konkrétan Én is megijedek Raphaeltől, de aligha a szemfogai miatt, egyszerűen olyan, mint egy csomag C4-es, a detonátor meg valamelyik ezer éves holmija, mert, ha egyet is véletlenül megsemmisítek, akkor robban a bomba.
Ezúttal bevallom valóban elvetettem a sulykot, mármint Raphael mérce szerint, mert Én továbbra is úgy gondolom nem tettem semmi visszafordíthatatlant. Clary-től, ha a falra mászik sem tud eltiltani, és szerintem ezzel tisztában is van épp ezért dühöng ennyire. Bár dühöngésen kívül más arcát még nem láttam.

-Nem tartalak hülyének Raphael, eszem ágában sincs. Tudom, hogy jó pár száz évvel több időd volt matekozni, fizikát gyakorolni, fel nem venném veled a versenyt. – Mosolygok szinte szívbemarkolóan édesen, de azt hiszem Raphael arcán az a rángó izom nem épp azt jelenti, hogy kifelé evezek a tó közepéről, inkább egy gyorsan pörgő tölcsér közepén csücsülök és lassan elnyel a mély.
-Na jó, ez a fajtádhoz légy hű szöveg őszintén mondom nevetséges, először is senki nem világított fel rá, hogy hűtlenség nem állandóan ebben a Hotelben lógni, mint denevér a falról, másodszor nézz már körül, ha azt jelenti vámpírnak lenni, hogy konkrétan sehol a civilizáció és ebben a lyukban éljük le az életfogytiglant, hát akkor nem csodálom, hogy az árnyvadászok rajtunk röhögnek. – Hupsz, ha eddig nem vettem el a sulykot úgy ISTEN igazából, akkor most igen, Raphael számára a vámpírság életérzés, de komolyan én meg itt tiprom a sárba az egészet, ajvééé.
-Bocs, igazad van, csak..csak nekem ez az egész vámpírosdi nem megy, komolyan nem, még nem. – Na, akkor hát üdv őszinteség, azt se tudom minek néztél be. A gyomromat összeszorítja az ismerős „nem akarok vámpír lenni” érzés, de hiába, mert azon, ami vagyok nem lehet változtatni.
Csendben maradok míg Raphael italért megy, szó mi szó, nekem is szükségem lenne rá, de ha csak arra gondolok, hogy mit iszok meg a gyomrom liftezősdit játszik, mennyire frankó már ez.
note | music | words



Vissza az elejére Go down
Vendég
Vendég

Anonymous
Anonymous



Santiago Rezidencia Empty
TémanyitásRe: Santiago Rezidencia ↠ Hétf. Okt. 31, 2016 6:29 pm

Simon & Raphael

Fogalmam sincs, hogy ki az a "Vízli" akiről itt elkezdett pattogni és azt sem tudom, hogy hogyan jött egyáltalán szóba. Szerintem ez a tudatlanság és érthetetlenség ki is ül az arcomra. Szemeimet összehúzom rá és alig észrevehetően rázom a fejemet nemtetszés gyanánt.
Ha egy éve azt mondja nekem valaki, hogy egy újszülött a nyakamra fog nőni és minden egyes pillanatban idegesíteni fog nem hittem volna az illetőnek. Mostanra azonban teljes mértékben biztos vagyok benne, hogy ez a helyzet.
Magamban ezerszer elmondom, hogy milyen módon nyírnám ki, mostanra véglegesen.
Nem elég, hogy figyelmetlen, felelőtlen, bajkeverő, ügyetlen, de még csak arra sem képes, hogy hallgasson rám. Már élő korában sem figyelt arra amit mondtam. Mit mondtam? Hogy ne jöjjön vissza Cam-hez, de ő MÉGIS visszajött. Miért? Nem tudom, nem látok bele a fejébe és fogalmam sincs mi forog abban a kusza maszlagban, ami ott lötyöghet a koponyája belsejében. De megtette és lám csak! Nekem kell rá vigyáznom, mintha nem lenne így is elég gondom. Mintha egy mondén gyerekkel lenne dolgom. Etetni kell ha éhes, minden ami a keze ügyébe kerül vagy eltörik, eltűnik, szétszakad, megrongálódik, esetleg egy véletlen "baleset" folyamán a lefolyóban végzi.
De mindennek tetejében még a tiltásomra is képes lenne azzal az árnyvadász csőcselékkel "lógni". Esküszöm ha egyszer elég messzire megy el és annyira felfog húzni, akkor majd szó szerint lóghat kifelé az ablakon fényes reggel.
- Mondd csak, mennyire is tartasz te engem hülyének?!- kezd elszakadni nálam a cérna.
Jobb ha most fog visszavonulót fújni, vagy kitör a harmadik világháború és kettőnk közül én leszek az, aki túl fogja majd élni.
- Miért nem vagy hajlandó a fajtádnak megfelelően viselkedni?! Szégyent akarsz hozni a vámpír névre?! Vagy csak azért csinálod ezt, hogy kihozzál a sodromból?! Mert ha igen, akkor közlöm veled, hogy már sikerült!- a homlokomra teszem a kezem és lejjebb veszem a hangerőt, most már nyugodtabb hangon megszólalva.- Nem látod, hogy próbálom megvédeni a fajtánkat? Beleértve téged is. De azzal nem segítesz, hogy folyamatosan annak a lánynak a nyakába jársz, mintha a korcsa lennél.
Újra felnézek a tenyeremből és ránézek Simonra. Kéne még egy pohár ital. Éhesen képtelen vagyok nyugodt maradni, főként ha épp egy vita kellős közepén vagyok.
Felkelek a kanapéról és ismét megcélzom a szekrényt, hogy egy újabb pohárral öntsek magamnak. Jobban teszi, ha egy szót sem szólal meg, ameddig megiszom.




Vissza az elejére Go down
Vendég
Vendég

Anonymous
Anonymous



Santiago Rezidencia Empty
TémanyitásRe: Santiago Rezidencia ↠ Vas. Szept. 25, 2016 1:27 pm


















Simon & Raphael

Igen, egyértelműen gyengék a próbálkozásaim, de sose adom fel, még csak kellene, hogy feladjam. Van még a tarsolyomban sok random ötlet, ebben mindig jó voltam. Szerencsétlenségemre Raphael nem rendelkezik humorérzékkel, megbocsátó képességgel és egyértelműen ízléssel sem.
Egy percig komolyan elhiszem azt, hogy Raphael beugrik a hazugságaim egy igen gyatra változatába, de aztán végül mégsem. Patt helyzet, mert okosan kijátszott és kénytelen vagyok bevallani, hogy fogalmam sincs a listáról, a feladatokról és semmi ehhez köthető dologról. Hajlamos vagyok szelektíven értelmezni a feladatokat, idővel Raphael is megszokja vagy megszökik, a másodikat se találom lehetetlen opciónak.

-Ron Weasley nem a barátnőm, mellesleg fiú és természetes vörös, tudom, utána olvastam Rupert Grint interjújában, meglepő tény, tényleg, azt hittem valami hajfesték, de nem, hihetetlen, igaz? – Csapom össze a tenyereimet és csodálkozó fejet vágok. Bár „főnököm” arckifejezése nem éppen azt sugallja, hogy tudja kiről beszélek és semmiképpen sem azt, hogy értékeli a gondolatmenetemet, ennyit a vámpírok közti ragyogó különc elméről.
Hirtelen természetesen a helyzetet rontva kicsúszik a számon, hogy Clary-vel lógtam és pechemre még hozzá teszem, hogy mégsem így teljesen belekatyvaszolom magam a bajba. irgalmas I.. Is..Szakállas mindenható akkor, ha már máshogy képtelen vagyok kiejteni a nevét. Lassan megtanulhatnám már, hogy kevesebbet beszéljek és iszonyat gyorsan tűnjek el a tett helyszínéről és ezzel talán elkerülhetem a Raphael-lel folytatott végzetes beszélgetést.
-Úgy értettem, hogy nagyon szerettem volna Clary-vel lógni, de végül nem jött össze és tényleg nagyon sajnálom, hogy az engedélyed nélkül akartam találkozni vele, de mivel hát nem jött össze így talán el is felejthetnénk, nemdebár? – Küldtem felé egy ártatlan mosolyt, de meg sem mertem nézni milyen ábrázattal válaszolt a gesztusomra. Körülbelül olyan lehetek Raphael számára, mint Bella a Cullen családnak, egy szerencsétlen, állandóan mindent összekuszáló lény, de azért egy különbség van köztünk, az Én cuccaim menőbbek, ez egyértelmű.
Miért érzem úgy, hogy Raphael azt fontolgatja milyen drapéria lógjon a koporsóm fölött miközben ördögien vihog a tetemem felett? – Hátborzongató gondolat és nagyon-nagyon valószerűnek tűnik.

note | music | words




Vissza az elejére Go down
Vendég
Vendég

Anonymous
Anonymous



Santiago Rezidencia Empty
TémanyitásRe: Santiago Rezidencia ↠ Hétf. Szept. 12, 2016 5:24 pm

Simon & Raphael

Egy "most szórakozol velem?" fejet vágok, amikor azt mondja nem kell a többieket megbüntetni. Néha elgondolkozom, hogy tényleg ennyire gyenge elméjű ez az újszülött vagy csak azt hiszi, hogy átverhet engem. Mármint most komolyan? Ezzel a furcsa színészkedési próbálkozással senkit sem verhetne át, nemhogy engem.
Illetve amilyen fejeket képes vágni, miközben hazugsággal próbálkozik. Ettől általában csak úgy érzem magam, hogy le akarok fejelni valamit. Mondjuk egy falat...
Rendben van. Ha ő játszani akar, akkor én is azt teszem. Nem éppen egy Hamlet előadás -kedvem támadt elmenni az előadásra-, de legalább így is érzékeltethetem vele, hogyha nem mondja el az igazat elég nagy bajba fogja keverni magát.
Mire elérem az ajtót viszont végre felszólal. Egyik szemöldökömet felhúzom. Hihetetlen, hogy mennyi érzelmet tudok kimutatni ezzel az egy mozdulattal. Meglepődést, undort, szarkazmust, kárörömöt és még sorolhatnám...
A szavakat nem találok rá nézésére egy fél percig nem mondok semmit, de végül rákérdezek:
- Ugye észreveszed, hogy nem vörös a hajam? Mert szerintem ez a nézés a kis barátnődet kivéve senkit sem hat meg.- mondandómat a lehető legérzelemmentesebben és unottan adom elő.
Ééééés ha már Clarissáról beszélünk, egyértelműen kiejti azt a mondatot, amit nem szerettem volna hallani. Tehát arra volt ideje, hogy tacskóként kövessen néhány fajtánkat írtót, de amit én kértem tőle az egyáltalán nem érdekelte. Két tökéletes indokom van rá, hogy miért ne találkozgasson azokkal az árnyvadászokkal. Először is: az éjgyermekei az engedélyem, legalábbis a beleegyezésem nélkül nem igen futhatnak össze azokkal. Aminek több oka is van, de azt egy egész estén át sorolhatnám. A második pedig: Ha továbbra is úgy követi Frayt, mintha csak egy pincsi kutya lenne, Simon nem fog egyhamar tiszteletet kicsikarni fajtársaitól. Arról nem is beszélve, hogy ezzel csak azt a látszatot adja a többi árnyvadásznak, hogy gyengék lennénk. Mindannyian. Amikor ilyet csinál nem csak saját magát, hanem az egész fajtánkat... hogy is mondjam... "leégeti".
Szemeimet összeszűkítem és érzem, ahogy lassan növekszik bennem a harag:
- Hogy mondtad?!- mondom ki halkan.
Esküszöm az összes létező és nem létező istenségre, hogy letépem a fejét ha azt meri mondani, hogy egyre rosszabb a hallásom...




Vissza az elejére Go down
Vendég
Vendég

Anonymous
Anonymous



Santiago Rezidencia Empty
TémanyitásRe: Santiago Rezidencia ↠ Csüt. Aug. 25, 2016 6:37 pm


















Simon & Raphael

Jobb ma egy mérges Raphael, mint holnap kettő.
Hupsz, azt hiszem hatalmas gubancot gyártottam az így sem épp egyenes helyzetemen. Hiába töröm a fejem, semmi nem jut eszembe holmi feladatokról, amiket elméletben megkaptam. Lista, nagy valószínűséggel valahol egy farmerom zsebében hever kimosottan, összeázva, gyűrődve, örök homályba veszve. Tulajdonképpen szelektív memóriám van, anyám is mindig azt mondta csak azt jegyzem meg, ami érdekel. Ezek a feladatok bizonyára egy röpke percig sem érdekeltek mikor nem létező lelkemre kötötte Raphael, hogy végezzem el őket.
-Ooh, nem, nem kell, tényleg, nem gond, hazudtak, de biztos azért, mert még nem csípnek engem és úgy gondolták, ha bemószerolnak a semmiért, akkor az mennyire kúúúl lenne. Nem haragszom rájuk, nem fontos a büntetés, sőőt, nem is kell. - Erősen próbálkozom komolynak, őszintének tűnni. Az igazság az, hogy napok óta azt tervezem, hogy meglátogatom anyut, hogy lássa jól vagyok, semmi gond. Mindig annyit aggódik, értem meg főleg, mert szerinte fura gyerek vagyok. De amit nem tud az az, hogy valóban furcsa vagyok, a vámpírság szerintem nem olyan, mint a nátha, hogy bárki elkaphatja és kigyógyulhat belőle, nekem ez már örök, a furcsaságom pedig megmaradt, hála annak, hogy nem öregszem. Bár így belegondolva Raphael mindig komoly, nyers, humortalan, karót nyelt, ha ilyen volt még emberként is, akkor nem tudom ki látott benne impulzust arra, hogy örök kárhozatra ítéljen mindenkit Raphaellel.
-Jó, jó, hazudtam, fogalmam sincs milyen listáról meg feladatokról van szó, kiment a fejemből teljesen. - Bűnbánó fejet vágok, ami anyunál mindig bejött, most azonban azt hiszem ez nem lesz nyerő. Raphael nem az a kimondott ellágyulós típus.
-Bocsánat. - Elég nehéz kinyögnöm ezt, olyan mintha valami kaparná a torkom. Nem szeretem bevallani, hogy vámpírként is épp olyan hasztalan vagyok, mint ember vagyis mondénként, azzal csak Szőke herceg mondanivalóját igazolnám.
-Eskü megakartam csinálni, tényleg, csak aztán volt ez a dolgom meg az, elmentem ide meg oda, meg találkoztam Clary-vel.... - Csúszik ki a számon hirtelen, de visszaszívni már nem tudom. Raphael nem örül neki, ha az engedélye nélkül lófrálok árnyvadászokkal blablabla..
-Mármint úgy értettem találkozni akartam vele csak nem jött össze. - Helyesbítek, de biztos vagyok benne, ezt nem veszi be, okos vámpír, pont ez a baj.
note | music | words



Vissza az elejére Go down
Vendég
Vendég

Anonymous
Anonymous



Santiago Rezidencia Empty
TémanyitásRe: Santiago Rezidencia ↠ Pént. Aug. 19, 2016 9:14 pm

Simon & Raphael

A bólogató kutyás mondaton akaratlanul is, de elejtek egy mosolyt, amit szerencsére nem láthat, hiszen már hátat fordítok neki és elindulok az ivóforrás felé. Tökéletesen emlékszem, ahogy az ilyen dolgokra mindig szoktam, hogy odaadtam a listát és még kétszer is figyelmeztettem Simont, hogy mit kell csinálnia ameddig elleszek. Őt ismerve biztosan elfeledkezett a feladatokról. Ahogyan minden másról is szokott. Szerintem amikor elkezdek beszélni az agyában bekattan valami olyan üzemmód, amiben teszem azt Claryt képzeli el teljesen pucéron vagy hasonlók. Miért nem képes már lemondani arról a lányról? A szerelmet sem értem, főként ha csak egyirányú a dolog. Pedig a vak is láthatja, hogy abba a másik, idegesítően nagyszájú árnyvadászba "zúgott bele"-ahogyan a mai mondénok mondanák.
- Igazán? -kérdezem, majd felvonom a szemöldököm, mert az nagyon megy nekem.- Akkor miért rohant le szinte az összes vámpír, mert te nem teljesítetted a kéréseimet? Vagy biztosan ők értelmeztek félre valamit... Talán ide kéne hívnom őket, hogy megkapják a büntetésüket mert hazudtak, nincs igazam?
Ha ezek után sem képes bevallani, hogy elfeledkezett a kéréseimről akkor tényleg be fogom hívni az összes vámpírt, akitől hallgathattam a panaszokat. Pedig még alig értem vissza a kicsit sem nyaralásnak nevezhető kiruccanásomból.
Várom az újszülött reakciójára és addig is elindulok az ajtó felé:
- Majd szólok nekik, hogy te mindent megtettél. Te soha nem hazudnál, ugye?- visszafordulok még a fiú felé.
Ha eddig nem esett le neki, hogy pontosan tudom, hogy hazudik, akkor tényleg sok dolgot kell még tanulnia. Ennyire rossz tanár lennék? Nem... ennyire rossz diák. De mégis, fogalma sincs mennyit kockáztattam miatta. Egy kis tisztelet cserébe túl sok kérés lenne?




Vissza az elejére Go down
Vendég
Vendég

Anonymous
Anonymous



Santiago Rezidencia Empty
TémanyitásRe: Santiago Rezidencia ↠ Kedd Aug. 02, 2016 2:56 pm


















Simon & Raphael

Jobb ma egy mérges Raphael, mint holnap kettő.
Oké, bevallom, nem állok mindig a helyzet magaslatán, ez abból is látszik mennyire kétségbeesett fejet vágok amint Raphael leleplezi műtárgyromboló szakszolgálatom alatt teljesítendő újabb művemet. Azért nem egyszer megfordul a fejemben, hogy simán leléphetnék, csak úgy, nem venné észre, de akkor vissza már aligha mernék jönni, ha egyszer dühös, zeng tőle a Dumort. Volt, hogy megkérdezték tőlem a többiek, hogy miért vagyok ennyire öngyilkos hajlamú. Erre csupán csak annyit tudtam válaszolni, nem készakarva, de így sikerül.
Erélyes hangja végül eléri nálam, hogy az ajtó helyett a lakosztályába csoszogjak át. Első tervem egy bűnbánó arckifejezés, mellyel mély sajnálatomat fejezem ki az ocsmány váza összetörése miatt, de ahogy beérek és ránézek a darabokra valahogy más szalad ki a számon. Hupsz. Még magamnak is be kell vallanom hirtelen hazudni nem az Én műfajom. Raphael védjegyeként ismert nézésével rám mered és tudom, ezt azért kár volt mondanom.
Természetesen nem beszéltem Clary-vel, annak okán sem, hogy pár napja találkoztunk és beszéltünk. Raphael mindig átlát rajtam, örülnék neki, ha ezt Én is megtanulhatnám, igazi tehetség.

-Jaaaa, hogy ez? Semmiség, gyerekkoromban rajongtam a bólogatókutyákért amik a kocsikban vannak, utánoztam őket és berögződött. - Eresztek meg egy vigyort és igyekszem, hogy ne tűnjön úgy mintha pattanásig lennék feszülve és legszívesebben elrohannék.
-A dolgokat amiket kértél? Hát perszeeee, hogy megcsináltam. - Hoppá, na most vagy van a vámpíroknál szenilitás vagy szimplán elsuhant a fülem mellett az utasítás. Mintha rémlene, hogy kaptam egy papírt is amire fel voltak írva a dolgok, na de hogy az hol van már...jó kérdés.
Valamiért úgy érzem igencsak fontos dolgokról lehetett szó. De akárhogy töröm a fejem nem jut eszembe egy sem. Határozottan bajban vagyok, több fronton is.
-Tudom, hogy fontos dolgok voltak így szinte azonnal megcsináltam őket. - Na most, két esélyes a dolog, Raphael vagy nem kéri azonnal és lesz időm gondolkodni azon, mit nem tettem meg, vagy azonnal kéri a dolgokat és akkor kiderül, hogy mással voltam elfoglalva mikor hozzám beszélt.
Ki gondolta volna, hogy nem csak mondénnak vagyok fura, de vámpírnak sem leszek tökéletes. Olyan hű de nagy változáson nem estem át, megmaradtam az a vicces, szeleburdi, szókimondó, hablaty, esetlen, enyhén köz-és Önveszélyes srác. Ennek azonban úgy gondolom Raphael és a Dumort vámpírjai nem különösebben örülnek.

note | music | words



Vissza az elejére Go down
Vendég
Vendég

Anonymous
Anonymous



Santiago Rezidencia Empty
TémanyitásRe: Santiago Rezidencia ↠ Kedd Aug. 02, 2016 12:02 am

Simon & Raphael

Türelmesen, a kanapén ülve várom, hogy végre megjelenjen előttem Simon. Neki soha nem vallanám be, de az egyik kedvenc újszülöttem. Ezt is biztos csak a fáradtság miatt mondom. Az ember azt hinné, hogy egy vámpír nem lehet fáradt. Akkor az még nem töltött el egyetlen egy napot sem a kis kócos gyerekkel.
Gyakran megnevettet, amire a többi testvérem nem képes. Azok általában egy szó nélkül követik a parancsaimat és addig nem szólalnak meg, ameddig én azt nem mondom. Talán éppen ezért kedvelem a fiút. Mert ő nem untat halálra, úgy mint a többiek.
A váza miatt sem haragszom már, valahogy megéreztem, hogy az is el fog törni. Annyire nem is hiányzik. Véleményem szerint ronda egy darab volt. A tizennegyedik századból ennél sokkal szebbeket is vehettem volna. Bár jobban visszaemlékezve, ezt a mostanra már törött vázát nem is én gyűjtöttem be, hanem Camille.
Ahogy Simon belép a lakosztályba hallom, ahogyan ideges hangon megjegyzést tesz a vázára. Oldalra nézek az ajtó felé, ahol ott áll ő, majd egy olyan "ugye most csak szivatsz" fejet vágok.
Ha teszem azt más viszonyban lennénk talán még egy halvány mosollyal is megajándékoznám, de az csak arra bátorítaná, hogy továbbra is ilyen hülyeségekkel támadjon le. Ami hosszú távon a korai elhalálozásomat eredményezné.
- A kis barátnőd biztosan várhat, főként annak a tekintetében, hogy nem beszéltél vele meg semmilyen találkozót.-mondom unott hangon, majd a fiú szinte betegesen fel-alá ingó fejét nézem.- Valami baj van a nyakaddal?
A kérdés mellé felvonom az egyik szemöldökömet is. Egy félmosoly szerűség jelenik meg az arcomon, amit gyorsan le is törlök, majd felkelek a kanapéról és a tükör előtti polc felé indulok. Az alkohol mellett ott egy üveg A+ -os vér is, amiből kiöntök egy kicsit egy boros pohárba. Ezután visszafordulok a fiú felé.
- Ugye megcsináltad a dolgokat, amiket leírtam neked?-kérdezem, bár már szinte tudom is rá a választ.
Beleiszom a poharamba, ami kicsit lenyugtatja az idegeimet. Nem a legjobb minőségű vér, de miután nincs kedvem semmilyen vitába sem keveredni az Árnyvadászokkal amiatt, hogy egy ártatlan vérét ontom, így nincs sok választásom. A legjobb minőségű eltett vérből meg csak különleges alkalmakkor fogyasztok. Vagy akkor amikor már nagyon az idegeimre megy az előttem álló újszülött.




Vissza az elejére Go down
Vendég
Vendég

Anonymous
Anonymous



Santiago Rezidencia Empty
TémanyitásRe: Santiago Rezidencia ↠ Vas. Júl. 24, 2016 11:16 am


















Simon & Raphael

Jobb ma egy mérges Raphael, mint holnap kettő.
-Most mit csináljak? Most mit csináljak? Most mit csináljak?!! - Eltörtem, de nem direkt volt, csak megakartam nézni közelebbről azt a mintát, amit felfedeztem rajta, olyan ismerősnek tűnt. Aztán ahogy kézbe kaptam egyszer csak összetört, holt biztos, hogy nem én tettem, túl öreg volt és csak úgy összetört. Oké, ez nekem még lehet mentség és ezzel feltudnám magam menteni a bíróságon, de, ha Raphaelnek adom elő így, biztos, hogy a nyakamat szegi. És ilyen esetben, mit tesz a bűntett? Lelép még mielőtt a tulajdonos megláthatná. nem okos dolog, mert tudni fogja, hogy Én voltam. Az elmúlt héten lehetne leltárt írni azokból a tárgyakból, amik véletlenül eltűntek, összetörtek, egyéb iránt megsebesültek, lángra kaptak, eláztak, megkarcolódtak. Az egész nyavalyás Dumort Hotel egy antikvárium. Nem Én tehetek róla, hogy ahová lépek porcelán terem. Én igyekszem nem összetörni mindent, de elég nehéz, ha a levegővételtől is valamelyik felmondja a szolgálatot. Ha esetleg olyan szentimentális vámpírrá válnék aki a xbox-ával, videójátékaival, a plüssmedvéjével hajlandó eltemettetni magát az újvilág kezdetéig, döfjetek szíven. Túl sok a szentimentalista vámpír ebben a hotelben, biztos vagyok benne, hogy egy indián köpőcsészét is láttam valahol meg egy porcelán ágytálat, fúúj.
Egy pillanatra megtorpanok mikor meghallom a mennydörgés szerű SIMON! kijelentést. Ilyenkor már biztos az, hogy a tett színhelyére ért és találgatnia sem kell arról ki tehette. Próbáltam már szép kis csomagokban beadagolni neki, hogy túl sok itt a lim-lom vagy, hogy még szoknom kell mennyi a férőhelyem, de sok sikert nem értem el vele.
Egy ötlettől vezérelve süketet játszva elindultam a biztonságos kijárat felé a Dumortból, azonban mikor már ott tartott, hogy POTTER, hát muszáj volt abbéli terveimet felfüggesztenem, hogy sikerülhet egyáltalán megszöknöm.
Mindenki ismeri az ártatlan bociszemekkel rendelkező édes kölyök kutyákat, akiknek mindenki még a rosszaságot is megengedi, mert olyan cukik...hát nekem ez nem vált be. Ahogy beértem a nagy helyiségbe a törött váza még mindig ott hevert árválkodva és mintha szúrós tekintettel is lett volna iránta, vagy csak egyfajta bűntudatom volna? Áh, nem.

-Szép darabok, antik törött cserepek a 14. századból? Klassz, megpróbálom nem tönkre tenni ezt is.  Vigyorogtam, mint a fakutya és próbáltam menteni ami menthető, vagyis addig beszéltem míg az eredeti tárgyról el nem tértünk valami új vágányra.  Raphael tekintete azonban, mint mindig kifejezéstelen maradt, semmi érzelem, egy árválkodó mosoly...nagy bajban vagyok.
-Ha esetleg nem volna semmi más, mennem kellene, mert találkozóm van a...Clary-vel, igen igen, Clary-vel találkozom. - Bólogattam szinte már túlontúl lelkesen. Úgysem szabadulok egyhamar.
note | music | words



Vissza az elejére Go down
Vendég
Vendég

Anonymous
Anonymous



Santiago Rezidencia Empty
TémanyitásSimi & Raphi Papa ~ You drive me crazy ↠ Szomb. Júl. 23, 2016 8:53 pm

Simon & Raphael

Miért is lepődöm már meg ezen. Az egyik ógörög antik vázám, ami fénykorában sőt még egy héttel ezelőtt is pompázott, mostanra már csak porrá és összetört darabkákká vált. Legalább ha összetöri megpróbálhatná elrejteni, nem pedig csak ott hagyni a padlón. Végül is, nem ő takarít... Nem mintha én ilyesmihez vetemednék de a takarítónőt Mariat, csak én ugráltathatom. Simon néha olyan, mint egy még nem szobatiszta kutya. Minden koszt maga után hagy és képtelen anélkül belépni a lakosztályomba, hogy ne bánná az egyik ereklyém.
Szememet forgatva hagyom ott az egykori vázához már nem hasonlító halmot. Szerencse, hogy a legértékesebb tárgyaimat a széfben tartom. Mármint nem abban, amiről a kölyök is tud. Annak nem lenne értelme, hiszen biztosan találna rá módszert, hogy azokat is tönkretegye, acél páncél ide vagy oda.
De ha valahogy rátalálna Klepátrára vagy a Mona Lisára -igen, az eredetire- és azokat rontaná el, kétség nem férne hozzá, hogy karót szúrnék a szívébe. Ami nagy szó, hiszen akármennyire is idegesít nem mindig akarom az életét venni. Sőt, ritkán még az is előfordul, hogy megmosolyogtat. Persze csak belül, nem hiányzik nekem az, hogy észrevegye, hogy tetszik a beszélőkéje. Az csak még jobban arra biztatná, hogy ne fogja be a száját.
Legközelebb be fogom zárni a lakrészemet vagy legalábbis az értékesebb holmikat el fogom rakni, hogy Junior Hulk el ne pusztítsa mindet.
- Simon! -mondom a lehető legérdektelenebb hangon.
Biztos vagyok benne, hogy a közelben van. Ha pedig nem, akkor az azt jelenti, hogy egyértelműen élete szerelme után lohol, mint egy aranyos tacskó.
Míg várok a válaszára vagy arra, hogy legalább megjelenjen a kis újszülött fejével ledobom magamat a kanapéra.
Szerencsére legalább kajamaradékot nem hagyott az anyagban. A vért nem könnyű kiszedni a bőrből... Legalábbis Maria valami ilyesmit mondott nekem.
- POTTER! -mondom most már hangosabban és ösztönösen annak a személynek nevezem, akire mindig emlékeztet engem.
Attól függetlenül, hogy most már családunk egyik tagjaként nem kell viselnie a szemeit, nekem mindig is a kis szemüveges, védtelen mondén marad. Aki kiköpött hasonmása Harry Potternek. Igen, akármilyen meglepő én is tudom a 21. század főbb film/könyv karaktereit. Nem egy barlangban nőttem fel.
Őszintén szólva a szobámban egy plazma tévé van, meg más hasonló e évszázadi cuccok, amikről Simon nem tud. Szórakoztató nézni, hogy ilyenekért könyörög. Mondjuk csak annyi lett volna a dolga, hogy benyit a szobámba, de gondolom annyira már nem mert felfedező körutakat tenni az új otthonában. 




Vissza az elejére Go down
Vendég
Vendég

Anonymous
Anonymous



Santiago Rezidencia Empty
TémanyitásSantiago Rezidencia ↠ Hétf. Jún. 20, 2016 8:50 pm

***



Vissza az elejére Go down
Ajánlott tartalom




Santiago Rezidencia Empty
TémanyitásRe: Santiago Rezidencia ↠




Vissza az elejére Go down
 
Santiago Rezidencia
   
1 / 1 oldal
 Similar topics
-
» Raphael Santiago

Engedélyek ebben a fórumban:Nem válaszolhatsz egy témára ebben a fórumban.
-
Ugrás: