Pro Bono || Magnus & Alec
Shadowhunters
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.



 
Hello my
Little Guest
Becses nevem
Jelszavam
Jegyezz meg: 
Mi is volt a jelszóm?
Discord szerver
Shadowhunters



Utolsó posztok
Tagjaink tollaiból
Michael
Kedd Aug. 29, 2023 9:21 pm

Zoey Briggs
Csüt. Aug. 24, 2023 8:39 am

Hazel Sage Stargrace
Szer. Aug. 23, 2023 5:23 pm

Silvius S. Hildenborough
Szer. Aug. 23, 2023 5:19 pm

August A. Littlebury
Szer. Aug. 23, 2023 5:14 pm

Kimberly Storm
Szer. Aug. 23, 2023 5:09 pm

Kimberly Storm
Szer. Aug. 23, 2023 5:06 pm

Oliver Burton
Szer. Aug. 23, 2023 4:27 pm

User statisztika
Belépett tagjaink
Jelenleg 1 felhasználó van itt :: 0 regisztrált, 0 rejtett és 1 vendég

Nincs

A legtöbb felhasználó (45 fő) Szomb. Márc. 04, 2017 12:36 pm-kor volt itt.
Lélekszámláló
Elfogadott tagjaink
Csoportok ::
Összesen ::
211110
Angyalok ::
220
Klávé tagok ::
101
Árnyvadászok ::
220
Kör tagok ::
000
Tündérek ::
101
Mondének ::
303
Félvérek ::
101
Dámpírok ::
000
Vámpírok ::
312
Vérfarkasok ::
642
Boszimesterek ::
220
Bukott angyalok ::
000
Démonok ::
000



Legaktívabbak
A hónap méhecskéi

Megosztás
 

Pro Bono || Magnus & Alec


Vendég
Vendég

Anonymous
Anonymous



Pro Bono || Magnus & Alec Empty
TémanyitásRe: Pro Bono || Magnus & Alec ↠ Vas. Feb. 26, 2017 12:07 pm



Magnus & Alec
How do you breathe without dreams?

Halvány, szelíd mosolyra görbült a szám, amint az ötletem ellen tiltakozott. Én sem akartam vele többet veszekedni, sőt, de kettőnket ismerve szinte biztos voltam benne, hogy a jövőben is lesznek nézeteltéréseink. A fejemben visszhangzó szavai, "ha már kevés idő marad arra, hogy csak ketten legyünk", hirtelen egészen új értelmet nyertek. Ő valószínűleg csak általánosságban a nekünk adatott szabadidőre gondolt, azonban egyből belém hasított a kettőnk jövőjét elválasztó, méretes szakadék tudata. Ő rendelkezett a halhatatlansággal, míg az én életem egyszerű halandóként bármelyik pillanatban véget érhetett. Milyen hülye kifejezés: halhatatlan. Hiszen Magnus nem halhatatlan. Nem lenne olyan könnyű megölni, de azért nem is lehetetlen. Örök idő adatott számára, ez igaz, de épp olyan sebezhető, mint én. Sőt, talán még sebezhetőbb. S mintha elfelejteném, hogy Brooklyn fő boszorkánymestere fekszik mellettem, közelebb húzom magamhoz a derekát, karom óvó ölelésébe fonva.
Visszafojtott lélegzettel vártam az árnyvadász-exekre vonatkozó válaszát, és nagyon reméltem, hogy nem azért hallgat ennyi ideig, mert ilyen sokáig tart összeszámolni őket, vagy mert eddig próbálja mérlegelni, fölfelé vagy lefelé kerekítsen-e. Őszintén szólva egyre inkább betojtam a hallgatásától, így amikor kinyögte a választ, elsőre fel sem fogtam. Riadtan próbáltam behatárolni az értéket egy 1-től 50-ig mozgó skálán, hogy lássam, a szörnyűségnek mekkora fokát üti, épp ezért kicsit nehezen dolgozta fel az agyam a nullát. Nulla? Nem, biztosan elszámolta. Hogy lehetne a nullát elszámolni?
Ahogy felnézett rám, képtelen voltam levakarni a győzelemittas mosolyt az arcomról. Tudtam, hogy nem kéne olyan büszkének lennem arra, hogy én vagyok az első árnyvadász, akire ilyen értelemben felfigyelt, mégis őszinte büszkeséggel töltött el. Bár a jövőnk között húzódó szakadékon már nem lehetett változtatni, a múltjaink közt éktelenkedő lyuk fölé mintha elkezdtünk volna hidat építeni. És ezt a hidat, bár egyelőre még csonka volt és rövid, de erősebbnek éreztem bárminél, és ettől dagadt a büszkeségem.
- Az... az jó, nem igaz? - késve jöttem csak rá, hogy a fülig érő vigyorgáson túl illene azért mondanom is valamit, főleg Magnus komoly tekintetét látva. Fogalmam sem volt, én hogy festhetek kívülről, nem láttam, hogy a büszkeségen túl valami más is csillog a szememben, ami egyszerre megkönnyebbülés és hála.
Ellágyult a mosolyom a puszijától. A hátára simítva, fél karral magamhoz öleltem, és bár sejtettem, hogy reggelre az összes vér kiszorul majd a karomból, nem adtam volna ezt a pózt semmiért. Szégyenlősen cirógattam a hátát, míg azt nem éreztem, hogy elaludt. Felemeltem a fejem és meglestem az arcát, hogy lássam, tényleg így van-e. Ahhoz képest, hogy démonvér kering az ereiben, az alvó Magnus sokkal inkább tűnt angyalinak bármelyik árnyvadásznál. Nem bírtam megállni, hogy ne simítsak ki egy kósza tincset az arcából, majd az alsó ajkam beharapva, mint akit csínytevésen kaptak, visszadőltem a párnára. A felvetett témákon gondolkodva, hűségesen őriztem az álmát, míg el nem szenderedtem mellette.
Kora reggel azonban, amikor a nap első sugarai áttörnek a hanyagul behúzott függönyökön, az ágy Magnus mellett már üres. Friss kávé illata lengi be a lakást, ahogy halkan kisurranok az ajtón, menet közben bújva bele a kabátomba.
S ahogy én eltűntem, úgy tűnt el az asztalon árválkodó, bűvös doboz is.



mini záró Smile el sem hiszem, hogy megvolt az első
kerek játékunk! imádlak, drága Pro Bono || Magnus & Alec 3763774067  



Vissza az elejére Go down
Vendég
Vendég

Anonymous
Anonymous



Pro Bono || Magnus & Alec Empty
TémanyitásRe: Pro Bono || Magnus & Alec ↠ Kedd Feb. 21, 2017 10:01 pm

alec & magnus
• you made me feel again after the last time didn't think that i could love  •
Próbáltam nem beleélni magam abba, hogy az életünk talán kicsit lelassul, hogy eltölthessek Alexanderrel egy nyugodt napot, amikor nem jön közbe semmi, bár titkon pontosan ebben reménykedtem. Meg hogy az univerzum talán nem űz ekkora viccet belőlem. Komolyan ilyen nagy kérés lenne, hogy had vigyem el a fiúmat egy első randira anélkül, hogy a kötelesség meg a démonok közbe szólnának? Nem, nem hiszem…
Halk kuncogással válaszoltam csak a kijelentésére a macskámmal kapcsolatban. Tarthattam volna róla egy egész kiselőadást, hogy ezek a hízelgő szőrpamacsok semmi másra nem vágynak, csak hogy egész nap simogassuk őket, aztán mikor megunnak, úgy hagynak faképnél, mintha még neked kellene megköszönnöd, hogy egyáltalán hagyta, hogy hozzáérj. Ettől függetlenül természetesen szerettem Chairman Meow-t, nem véletlenül rendeztem neki minden évben partit a születésnapján.
Ahogy figyeltem elterülni a kanapén, egy pillanatra úgy tűnt, mintha fáradtabb lenne, mint én. Nem, ez inkább a kimerültség – de lényegében mindegy. Már csak ezért sem hagyhattam, hogy a nappaliban pihenjen, vagy hogy ott töltsük az est hátralévő részét, így gondolkodás nélkül kezdtem a szobámba rángatni. Mindeközben a kérdésemre a választ lerendezte egyszerűen, mintha nem számítana, mire gondolt, s talán így is van. Egy pillanatra megijesztett a gondolat, hogy talán félre érti a szándékaim, és elő fog állni azzal, hogy gyors ez az egész. Pedig nekem eszembe sem jutott, hogy siettessek bármit is, vagy anélkül rohanjak valamibe, hogy megfontolnám. Ráadásul még az első randinkon sem voltunk túl.
- Oh, nem, felejtsd el – vágtam rá szinte rögtön felvont szemöldökkel. – Tetszik ez a végkifejlet, de azt hiszem, egy idő után már csak rosszabbodna. Ha lehet, inkább csak ezeket a részeket tartanám meg – mutogattam közben egyik kezemmel, hogy kifejezzem mire is gondolok pontosan. - Ha már kevés idő marad arra, hogy csak ketten legyünk, azt szeretném kihasználni a jó dolgokra.
Gondolataimból már csak a kijelentése zökkentett ki, mire fel is néztem rá és már épp szóra nyitottam a számat, hogy – visszafogottan – megmagyarázzam neki, mennyi mindenre jó egy hatalmas ágy. Végül leintett, én pedig nem akartam ráerőszakolni a választ. Jobb is volt így, hogy nem kezdtem el sorolni mindent. De lehet, kegyes hazugságként egyszerűen csak annyit mondtam volna, hogy kényelmes és sokat forgolódok éjszakánként – vagy, hogy a macskámnak kell a hely.
Perceken belül aztán az emlegetett helyen kötöttünk ki, én pedig úgy éreztem magam, mintha soha életemben nem lettem volna még ilyen boldog. Ismét átjárt a megnyugvás és a boldogság, miközben Alec illatát minden egyes levegővétellel beszippantottam. Önkéntelenül húzódott egy kisebb, halvány mosoly az arcomra, ahogy lehunytam a szemeim és csak élveztem a pillanat varázsát, s azt kívántam bárcsak megállhatna az idő, hogy soha többé ne kelljen véget érnie ennek az éjszakának. De ez még tőlem is hatalmas önzőség lett volna, s túllőtt volna minden határon – azt hiszem.
- Kérlek, mesélj még a hagyományokról – szúrtam oda kissé piszkálódva, miközben egy pimasz mosoly jelent meg az arcomon, a szüleire pedig inkább nem is szerettem volna gondolni. Vajon mit szólnának, ha így találnának minket? – Kúszott fejembe egyetlen kérdés, amit aztán próbáltam minél messzebbre kiűzni, elvégre már elképzelni is borzalmas volt azt a fejmosást, amit Alexander kapna, amiért egy hozzám hasonló boszorkánymesterrel kavar.
Következő kérdése hallatán felpattantak a szemeim és kissé kínosan pillantottam körbe a szobában, és átcsúsztatva a kezemet hasfalán végül csak átkaroltam csendesen fél kézzel. Láttam magam előtt, milyen irányt vehet még ez a téma, és nem voltam benne biztos, hogy ez a megfelelő alkalom a múltamról, vagy épp a kapcsolataimról beszélgetni.
- Egy sem – mondtam végül halkan, egy kisebb reakcióidőt tartva. – Te vagy az első, és remélem, az utolsó is – tettem még hozzá, miközben lassan felemeltem rá a tekintetem, hogy a szemeimbe pillantva láthassa, mennyire komolyan gondolom, amit mondok. Nem mondom, hogy nem éreztem még ilyesmit, azonban tudom, hogy ez az a fajta érzelem a részemről, amiről nem akarok még egyszer lemondani. Még mindig reménykedem, hogy Alec lesz az, aki megtöri azt, amire eddig azt hittem, törhetetlen. Mintha valamiféle átok ülne rajtam, ami nem engedi, hogy boldog legyek.
Odahajoltam, hogy egy apró, lágy puszit nyomjak az arcára, majd nyakához fúrva a fejem kényelembe helyeztem magam ismét. Kezem oldaláról a túlsó vállára vándorolt, majd ismét lehunytam a szemeim, ahogy megéreztem ujjait a kézfejem körül. Ajkaim halvány mosolyra görbültek, s éreztem, hogy elmém teljesen kitisztul, majd pillanatokon belül elnyom az álom, mintha abban a pár percben lettem volna egész eddigi életem során a legnagyobb biztonságban.
Hazaértem.

715 szó • szintén nem vagyok megelégedve, de ez a záróm. jöhet a következő kör. aww™️



Vissza az elejére Go down
Vendég
Vendég

Anonymous
Anonymous



Pro Bono || Magnus & Alec Empty
TémanyitásRe: Pro Bono || Magnus & Alec ↠ Szomb. Feb. 18, 2017 8:53 pm



Magnus & Alec
How do you breathe without dreams?

Válaszul csak megeresztettem egy halvány, sejtelmes mosolyt Magnus kérdésére, egyrészt azért, hogy jobban felborzoljam a kíváncsiságát, másrészt pedig nem akartam meggondolatlanul ígérgetni mindenfélét, amit aztán ki tudja, be tudok-e tartani vagy sem. Az életünk mostanság eléggé zűrös, és bár megfogadtam, hogy igyekszem több időt vele tölteni, azt mégsem konkretizálhattam, pontosan mikor tudok elszabadulni akár egy egész délutánra.
- Sosem volt háziállatom, nem igazán tudom, hogyan kell egy macskát kényeztetni... Még abban sem vagyok teljesen biztos, mit eszik. - tanácstalanul bámultam az elillanó macska után. Nem szerettem volna vérig sérteni egy konzerv szardíniával, főleg, hogy Magnus kedvence lévén az is lehet, hogy sushin és különböző borokon él. Ezt jobb lesz kipuhatolnom majd egy kicsivel később, most ugyanis túlságosan lestrapáltnak éreztem magam ahhoz, hogy egy négylábú érzelmi világával foglalkozzak. A kanapé, amin szétterültem, sokkal jobban vonzott.
Hirtelen ezernyi gondolat tódult a fejembe, azt sem tudtam, melyikkel hozakodjak fel először. Le kéne kapcsolni a villanyokat, hogy ne terheljük feleslegesen a bolygót, kitölteni egy-egy pohár italt magunknak, vagy megbeszélni, pontosan hányadán is áll a kapcsolatunk, mielőtt ágyba bújunk. Végül azonban csak halkan annyit mondtam:
- Semmit, nem fontos.
Talán ez egy határozott lépés afelé, hogy ne gondoljam túl a dolgokat, inkább csak próbáljam meg átélni és kiélvezni a pillanatot. Az biztos, hogy a csók értelmet adott az egésznek, és hirtelen megfeledkeztem a bolygóról, az italról, sőt, minden másról. Magnus közelsége, az illata, az érintése kitöltötte a gondolataimat és száműzött minden kéretlen hangot a fejemből. Varázslatos volt az a pár pillanat, míg ajkaink egymást becézték, és amint levegőt szakítva elváltunk egymástól, szívesen az elejéről kezdtem volna az egészet.
- Talán be kéne iktatnunk heti egy veszekedős napot...
Vagy kettőt, ha mindig ilyen kellemes utána a kibékülés. Az biztos, hogy sosem unatkoznánk - nem mintha viták nélkül túlságosan eseménytelen lenne az életünk. Őszintén szólva nem szívesen ismételném meg egyik összekapásunkat sem, ha nem muszáj, így talán azon kellene dolgoznunk, hogy mindennapossá varázsoljuk ezt a nyugodt, idilli hangulatot kettőnk közt.
Leterítettem a kabátomat az egyik szék támlájára, öt ujjal helyreborzoltam kócos fürtjeimet, aztán mély levegőt véve odaléptem az ágyhoz. Újból elfogott az izgulás, lámpalázasan figyeltem, Magnus hogyan szorít nekem helyet maga mellett az amúgy hatalmas ágyon, és egyszeriben úgy éreztem, pontosan ott vagyok, ahol lennem kell. Még ha kicsit zavarba is jöttem a tudattól, hogy épp az ágyába készülök bemászni, olyan természetesnek tűnt ez az egész helyzet, ő, én, meg a szobája, mintha mindig is ezt csináltuk volna.
- Minek neked ekkora ágy? De most komolyan. - eltöprengtem, mit és hányan lehet rajta művelni, aztán sietve felemeltem a kezem, hogy beléfojtsam a szót, mielőtt még válaszolna és megosztana néhány olyan információt, amire egyáltalán nem is vagyok kíváncsi. - Felejtsd el, inkább nem akarom tudni.
Mielőtt azonban rászánhattam volna magam, hogy lehuppanjak mellé, megelőzött, és a karomnál fogva berántott az ágyába. Négykézláb feltérdeltem a matracra, aztán két hanyag mozdulattal lerúgtam a cipőmet és felmásztam mellé. Elhelyezkedtem félig fekvő, félig ülő helyzetben, hátamat és fejemet az ágy fejtámlájának döntve. Akaratlanul is elmosolyodtam, ahogy megéreztem a mellkasomon a fejét. Szerettem volna összetúrni művészien beállított frizuráját, míg olyan lapos és rendezetlen nem lesz, mint ahogyan megteremtették, de egyelőre inkább a derekán pihent meg a kezem. El sem hiszem, mennyire illik oda.
- Nos, a szüleimet már ismered, a hagyományok pedig változnak. - Csak most jöttem rá, hogy Magnus nálam jóval többet tudhat erről, hisz már abban a korban is élt, amikor a tradícióknak még fontos szerepük volt, a családtagok pedig magázták egymást. Mennyi különböző kort élhetett át! Telefon nélkül, gőzhajón utazva, a pestisjárvány alatt. Eszembe jutott az a rengeteg fénykép, amit az Intézetben láttam róla, más és más évszázadok korhű ruháiban, más arcok oldalán, és elfogott a vágy, hogy még többet tudjak róla.
- Szóval... - kezdtem a lehető leglazábban, hogy ne tűnjön feszengősnek a kérdés, miközben egy egészen új szögből elemeztem a szoba berendezését. - Hány árnyvadász fordult már meg itt?
Amilyen hosszú múlttal rendelkezett, nem lepődtem volna meg különösebben, ha tíznél magasabb számot mond. Hiszen olyan sokáig élt, miért pont az árnyvadászok tudtak volna ellenállni neki? Nem zavart a gondolat, hogy nem én vagyok neki az első, de azt kívántam, bárcsak egy olyan korban élhetnénk, ahol ennél jóval több idő rendeltetett nekünk; nem csak a múltjából, hanem a jövőjéből is.
- Nem muszáj válaszolnod, ha nem akarsz - tettem hozzá kissé megkésve, de talán még időben. Nem akartam szertelen kíváncsiskodással elrontani a hangulatot, megelégedtem az édes tudatlansággal ma estére, ha erre kért. Azok után, hogy a dobozt sem nyithattam fel, a múltja feltárását is el tudtam engedni, ha azt akarta. Persze, nem tagadom, örültem volna a válasznak.
A kezem közben vándorútra indult a derekán, rúnaszerű ábrákat, szabálytalan köröket rajzoltam a bőrére a felsőjén át, ahogy egyre feljebb simítottam a hátán, a gerince ívét követve. Egészen a tarkójáig elbarangoltam, ujjbegyeimmel finoman masszíroztam puha bőrét, majd kacskaringós utat követve a vállára tért a kezem, ahonnét szép lassan végigsimítottam a karján. A kézfején pihent meg a tenyerem, és onnan már nem is folytatta tovább az útját másfelé. Megtaláltam, amit kerestem.



828 szó; nem olyan szép, mint a tiéd, de áttörtem a 800-at hello



Vissza az elejére Go down
Vendég
Vendég

Anonymous
Anonymous



Pro Bono || Magnus & Alec Empty
TémanyitásRe: Pro Bono || Magnus & Alec ↠ Csüt. Feb. 16, 2017 9:53 pm

alec & magnus
• you made me feel again after the last time didn't think that i could love  •
Amint megéreztem a kezét a hátamon, és a tenyerét az enyémbe simulni, szempillantás alatt tettem félre minden addigit és csak ki akartam élvezni a közelségét, az érintését, még akkor is, hogy tudtam, ez pusztán csak segítségnyújtás. Semmi több. Gyengéden dőltem neki a mellkasának, és vetettem még rá egy gyors pillantást egy halovány mosoly társaságában, aztán elkezdtem, amit már rég meg kellett volna csinálnom.
A gyengeségem ellenére próbáltam tartani magam, amennyire csak tudtam, és csak az lebegett lelki szemeim előtt, hogy ha ezzel végeztem, lezárhatom végre a nap nehezebbik részét. Beleértve minden feladattal, varázslással és az információk kutatásával.
Sejtettem, hogy Alexander nem fog rajongani az ötletért, hogy a célegyenesben kell várnia, az helyett, hogy végre megnézhetné, mi van a dobozban. Nem akartam a kíváncsisága útjába állni, csak féltem, mi van, ha tényleg van valami használható abban a dobozban? Féltem, hogy olyan szélsebesen távozott volna, hogy még felfogni sem lett volna időm, mikor azt mondja, elmegy, már csak az ajtó csapódást hallottam volna utána.
A kérdésére válasz helyett csak elmosolyodtam elégedetten, főleg, hogy látszólag hamar sikerült beletörődnie, hogy várnia kell. Ennek én pedig csak örültem. - Helyes döntés – vágtam rá diadalittasan, egyértelművé téve számára is, hogy felesleges lett volna ellenszegülnie, így is-úgy is az lett volna, amit én mondok.
Chairman Meow hízelegve simult mellkasomhoz, miközben fejével a kezemet piszkálta, ha épp egy-egy pillanatra abbahagytam a simogatását, vagy csak simult a tenyerem alá, és halk dorombolást hallatott, mely annyit jelentett, hogy ne merjem most abbahagyni. Alec kérdésére kissé oldalra döntöttem a fejem a macskát bámulva és az egyik mancsával kezdtem szórakozni elgondolkozva.
- Ha kényezteted, bizonyára nyert ügyed van nála – mondtam aztán egyszerűen, majd szemeimet szűkítve pillantottam fel rá, miközben megállítottam a kezem is a levegőben egy pillanatra. – Miért, talán végre elmegyünk arra az első randira a közeljövőben? – Annyiszor elterveztük már, hogy meg sem tudnám számolni egy kezemen és tényleg itt lett volna az ideje egy estére magunk mögött hagyni mindent, beleértve azzal, kik vagyunk. De sajnos ez nem ilyen egyszerű, ez ma is bebizonyosodott.
Egy kisebb sóhaj kíséretében kezdtem behúzni a szobámba, miközben tereltem a gondolataim. Semmi másra nem akartam koncentrálni csak a jelenre.
- Mit? Mit nem kéne előbb? – Kérdeztem, miközben fordultam volna vissza hozzá egy mosoly kíséretében, de Alexander megelőzött a gyengéd érintésével, ahogy megfogta a karom, ezzel pedig azonnal sikerült felhívnia magára a figyelmem. Megállva fordultam felé és kissé lepetten léptem közelebb, ahogy éreztem, hogy magához von. Még nem történt semmi, de már akkor tudtam, mi fog következni. Ahogy kiejtette a nevem. Ahogy a tekintete az enyémbe fúródott. Az a lágyság és gyengédség a mozdulataiban. Talán nem is maga a csók, hanem ez, a csók előtti pillanat a legjobb. Éreztem, ahogy a szívem kihagy egy ütemet, miközben közelebb lépett hozzám, hogy az utolsó pár milliméter is megszűnjön köztünk. Hirtelen az a pár pillanatig tartó csók jelentette nekem az egész világot. Ahogy ajkai az enyémet érintették, automatikusan a mellkasára simítottam fél kézzel és csak hagytam magam elveszni. Bár nem volt hosszú, gyengéd volt és óvatos, mégsem éreztem azt, hogy több kellene ennél. Minden így volt tökéletes.
Ellágyult tekintettel néztem fel rá, miután kissé kábán nyitottam még fel szemeim. Felidéztem az első csókunkat, de ha akartam volna, sem tudtam volna összehasonlítani a kettőt. Amit most éreztem, fényévekre volt attól, amivel csak azt akarta bizonyítani mindenki előtt, hogy nem csupán az a fiú, akit akarnak, hogy legyen. Félretéve a szenvedélyt és vadságot, puszta vonzalmat éreztem csak és törődést. Én pedig csak akkor jöttem rá, mennyire vágytam már rá, hogy valaki azt éreztesse velem, hogy fontos vagyok neki.
Én köszönöm, Alexander – vágtam volna rá reflexszerűen, de nem akartam túlzásba vinni az érzelgősséget. Szavak helyett inkább elmosolyodtam, és hagytam, hogy a boldogság minden apró formája felragyoghasson vonásaimban, hogy ő is láthassa, ez minden, amire szükségem volt. Ez az, amit szeretnék. Pusztán csak ennyi.
- Ha tudtam volna, hogy csak egy kis veszekedés kell ehhez, már rég megtettem volna – szólaltam meg végül, miközben figyeltem, ahogy ledobja a kabátját, közben pedig lehuppantam az ágy szélére továbbra is szembe fordulva vele, aztán csak hátrébb húzódva másztam feljebb jelezve, hogy van még ott hely bőven neki is. Az ágyamon amúgy is elfértünk volna még legalább hárman.
Aztán úgy döntöttem, inkább nem várok. Megragadtam a karját és lehúztam magam mellé. Akárcsak egy kiscica bújtam hozzá, épphogy csak nem doromboltam, és a mellkasához fúrtam a fejem. Visszatért valamiféle béke, amit már nagyon rég óta nem éreztem magamban. Mélyen szívtam be az illatát, mert úgy éreztem, még ennél is több kell belőle.
- Nem gondoltam volna, hogy még az első randink előtt az ágyamban fogsz kikötni – halkan kuncogni kezdtem, de a hanglejtésem ellenére is biztosan tudtam, hogy nem fogja félre érteni a szándékaim. – Nem mintha bánnám – motyogtam végül.

777 szó • béna lett, sajnálom zacsi™️



Vissza az elejére Go down
Vendég
Vendég

Anonymous
Anonymous



Pro Bono || Magnus & Alec Empty
TémanyitásRe: Pro Bono || Magnus & Alec ↠ Csüt. Feb. 16, 2017 12:09 am



Magnus & Alec
How do you breathe without dreams?


Elég volt bólintanom Magnus kérdésére; tökéletesen látszott rajtam, hogy komolyan gondolom. Megbízom benne és hajlandó vagyok bármit megtenni, hogy segítsek, ez pedig épp olyan magától értetődő számomra, mint az, hogy rögtön hozzá fordultam a problémámmal. Elszántan álltam a pillantását, miközben a felém nyújtott tenyerébe fűztem a sajátomat. Odaléptem mellé, szabad kezem máris megpihent a hátán olyan természetességgel, mintha mindig is oda tartozott volna. Ahogy a mellkasom a vállához ért, meglepett, milyen jól illik a karjaimba. Gyerünk már, Alec, koncentrálj!
Hol az arcát fürkésztem, hol a dobozt, aztán azt vettem észre, hogy az előbbi sokkal jobban leköti a figyelmemet. Láttam, hogyan festi tele ráncokkal a homlokát az erős koncentráció, hogy keményednek meg a vonásai az igyekezettől, hogyan préseli össze, kissé lebiggyesztve az ajkát, amikor az orrán szívja be a levegőt. Korábban ilyesmi sosem tűnt fel, ezek az apró részletek mindig elkerülték a figyelmemet, és most már igazán sajnáltam, hogy eddig egyetlen percet sem áldoztam arra, hogy csak álljak mellette és közelről bámuljam, még ha ez ebben a formában elég furán is hangzik.
A romantikus gondolatok aztán rögtön semmivé foszlottak, mikor újból hatalmába kerített a szédülés. Jól ismertem ezt a hirtelen jövő, heves érzést, mint amikor tarkón ütik az embert valami kemény tárggyal. Először elmosódik a látásom, aztán jön a fülcsengés, a szédülés, az összeránduló gyomor, heves hányinger tör rám. Behunyom a szemem és enyhül a rosszullét, mély levegőt veszek, jobban szorítom Magnus kezét. Aztán az egészet mintha elvágták volna, mire újból kinyitom a szemem, a varázslat megtört, és vele a dobozon ülő átok is.
Kell pár pillanat, míg feldolgozom az információt: sikerült, utána azonban reflexből a dobozért nyúlnék. Meglepve felkapom a fejem, ahogy megakadályoz benne.
- De hát... Komolyan? Magnus, most komolyan?
Alig hiszem el, hogy dacára, mennyi mindenen mentünk keresztül az elmúlt negyed órában, mégsem engedi megfejteni a doboz titkát. Ahhoz képest, mennyit beáldozott az erőnkből, hogy kinyithassa, tényleg hagyná, hogy egész este tudatlanságban sínylődjek. Hangom azonban cseppet sem megrovó, sokkal inkább évődő, már-már játékos, lassan pedig az arcomon is elterül egy széles, kaján vigyor. Sikerült megtudnom egy új dolgot róla: egészen biztosan szadista hajlamai vannak.
- Jó. Jól van, legyen - felemelem mindkét kezem, megadó mozdulattal hátrébb lépek az asztaltól. A vigyor az arcomon töretlen, sőt, mintha egyre szélesebbre húzódna. Megígértem, hogy ma estére ejtem a témát, és hajlandó vagyok tartani az ígéretemet, még ha jelenleg kínzásnak is tűnik, amit velem művel. Kegyetlen vagy, üzeni a pillantásom, és magamat is meglepem azzal, mennyire évődve flörtölök vele.
- Engem kedvel? - érdeklődöm kíváncsian, már a kanapéról. Nem tudom, mennyire szokása Magnus macskájának a vendégek lábához dörgölőzni. Lehet, hogy nála ez a szeretet jele, de az is lehet, hogy teljesen megszokott dolog, és csak ezzel még nem nyerem el a jogot, hogy a gazdájával randizhassak. Pedig lassan időszerű lenne megejteni végre azt a sokat emlegetett elsőt, vagyis muszáj lesz valahogy lekenyereznem azt a szőrgolyót, míg itt vagyok.
- Azt mondtad, pihenünk... - Közeledő lépteit hallva felnyitottam a szemem. Fáradtan átdörgöltem az öklömmel, és elnyomtam egy ásítást, mielőtt még karon ragadott volna. Meglepett, szapora pislogásokkal emelkedtem fel a kanapéról és hagytam, hogy a szobája felé húzzon. A gyomrom rögtön izgatott bukfencet vetett. - Nem kéne előbb...?
Magam sem tudtam, mire gondoltam, ezért hagytam a levegőben lógni a kérdést. Érdeklődve szemléltem a lakás eddig még sosem látott pontjait, habár nem kellett volna meglepődnöm: a hálószoba legalább olyan gazdagon és ízlésesen volt kidekorálva, mint a ház többi része. Hirtelen elfogott az öröm, amiért azon kevés emberek közé tartozom, akiknek bejárása nyílhatott ide.
Nem tudtam, meddig akar vontatni, ezért az ágyánál megtorpantam, és anélkül, hogy kiszabadítottam volna a karomat, gyengéden megérintettem az övét, megállásra késztetve, sőt, kissé magam felé húzva.
- Magnus?
Elakadt a lélegzetem a közelségétől, átható tekintetét látva, ezért mielőtt még elbizonytalanodtam volna, lehunytam a szemem és megtörve a köztünk lévő távot odaléptem hozzá. Ajkaim lágyan, gyengéden simultak az övére, ahogy lassan, röviden megcsókoltam. Ez más volt, mint az esküvőn, nem a mindent elsöprő szenvedély hajtott, nem kapkodtam, nem akaratoskodtam. Ujjaim finoman érintették a könyöke alatt, míg szabad kezem a csípőjén pihentettem, a csókom pedig megfontoltabb volt, érzéki, érett.
- Köszönöm. - leheltem halkan, amint elváltak az ajkaink, és nem részleteztem, mire értettem. Odébb húzódtam, hogy levegyem a kabátomat, mert már teljesen rám melegedett.



701 szavas reggeli hajnali meglepi a korán kelőknek rrr



Vissza az elejére Go down
Vendég
Vendég

Anonymous
Anonymous



Pro Bono || Magnus & Alec Empty
TémanyitásRe: Pro Bono || Magnus & Alec ↠ Szer. Feb. 15, 2017 9:35 pm

alec & magnus
• you made me feel again after the last time didn't think that i could love  •
Alexandernek fogalma sem lehetett róla, mennyit jelentett nekem a bocsánatkérése, bármennyire is ment bénán, állítása szerint. Azt már hozzá sem kellett volna tennie, hogy komolyan gondolja, hiszen ezt pontosan jól tudtam én is. Sikerült már ennyire kiismernem ez idő alatt. Minden addigi haragom egy szempillantás alatt elillant és egy halvány mosollyal az arcomon figyeltem tovább, mintha ezzel is csak azt szeretném jelezni, hogy elfogadom a bocsánatkérését.
- De én szeretném – vágtam rá szinte azonnal, mikor csak épphogy befejezte, amit mondani akart. – Kinyitom – tettem még hozzá elszántan, majd a dobozt kezdtem bámulni, ahogy visszakerült elém. Lélekben már készítettem magam, és próbáltam a lehető legjobban összpontosítani, legalábbis amennyire tőlem telt akkor. Már emeltem a kezeim, mikor újra meghallottam a fiú hangját. Kissé lepetten pillantottam át rá a dobozról, elvégre nem gondoltam volna, hogy ezt csak úgy fel fogja ajánlani nekem.
- Komolyan beszélsz? – Kérdeztem rá a biztonság kedvéért, miközben szemöldökeim felkúsztak a homlokom közepére. Azt hiszem, ment volna az ereje nélkül is, de ha már felajánlotta, jobb a biztosra menni. Lassan nyújtottam felé a kezem, miközben mélyen a szemeibe néztem és egy másodpercre sem eresztve a tekintetét vártam, hogy tényleg elfogadja-e a kezem, vagy máris meggondolta magát.
Mikor végül megfogta a kezem, visszafordultam a doboz felé és lehunyva a szemeim, szabad tenyerem a tárgy fölé emelve kezdtem bele a mágiába, miközben kék fények kezdtek cikázni ujjaim között a levegőben. Megszorítottam kissé Alexander kezét, ahogy közelebb vontam egymáshoz szemöldökeim, és próbáltam minden erőmmel összpontosítani arra a viszonylag aprócska dobozra, ami már legalább egy órája csak fejfájást okozott mindkettőnknek.
Pár pillanat telhetett csak el, amíg halk kattanással megtört az átok, ami elzárva tartotta az információt – legalábbis nagyon reméltem, hogy valóban van ott valami. Miközben elengedtem Alec kezét, a másikat visszaengedtem magam mellé és csak hálásan ránéztem a fiúra köszönetképp. Viszont mielőtt a doboz után nyúlhatott volna, rácsaptam a tenyeremmel és közelebb húzódva az asztalhoz felemeltem a mutatóujjam, továbbra is a dobozkára támaszkodva, s végig a fiút figyeltem.
- Ma nem nyithatod ki. Ma már úgysem tehetünk semmit – ismételtem őt az utóbbi mondatommal, majd egy kisebb ravasz mosoly is húzódott az arcomra a mondandómhoz párosítva.
Miután megbizonyosodtam róla, hogy túlteszi magát a dobozon, levettem róla a kezem és a válaszát várva kezdtem fürkészni az arcát. Reméltem, hogy a gondolatai inkább az este hátralévő részére kezdtek terelődni, és minden mást félretehetünk holnapig.
- Persze, a szőnyegemen. A macskával, természetesen – mondtam mosolyogva, némi iróniával a hangomban.
Kíváncsi lettem volna, vajon hogyan sikerült összetűzésbe keverednie Claryvel, bár nem igazán lepett meg, amit hallottam, hiszen a kezdetektől volt némi nézeteltérésük egymással, viszont azt hittem, sikerült kibékülniük. Végül úgy döntöttem a reakcióit látva, hogy inkább nem kezdem el faggatni. – Biztosan a stressz az oka, és ezt Clary is tudja – válaszoltam végül, aztán figyeltem, ahogy a macskám hirtelen előkerülve a semmiből nekidörgölőzik Alexander lábának.
Egy pillanatra elkezdtem irigykedni arra a kis szőrcsomóra, amiért Alec ekkora figyelmet szentelt neki, miközben itt voltam én is. Semmi másra nem vágytam már, csak hogy berángathassam a hálószobába és ledőlhessek vele az ágyra, hogy aztán a karjai közt aludjak el. De egyelőre beértem azzal is, hogy a látványban gyönyörködjek, ami elém tárult, hiszen volt időm alaposan szemügyre venni ismét minden vonását, vagy hogy épp hogyan feszül a felső az izmain.
Mikor felegyenesedett, majd feltette a kérdését, kicsit megráztam a fejem, hogy visszatérjek az ábrándozásomból, de mielőtt bármit is mondhattam volna, a cica után nyúltam, hogy felemelve a földről a karjaim közé fogva kezdjem vakargatni a füle tövét.
- Hova tudtál eltűnni egész napra? – Kérdeztem tőle halkabban, mintha bármilyen válaszra is méltatna, de még csak egy rövid, halk nyávogás sem hagyta el a torkát. Elkezdett nyújtózkodni a karjaim közt, én pedig fél szemmel – az akkorra már kanapén ülő fiúra néztem. – Ugye tudod, hogy nem randizom senkivel, akit a macskám nem kedvel? – Céloztam ezt már neki egy mosoly kíséretében, azonban ahogy láttam, hogy egyre inkább kényelembe helyezi magát, csak felvontam a szemöldökeim kérdőn. – Mégis mit csinálsz? Nem itt tartottunk – Legszívesebben hozzátettem volna még azt is, hogy „én bújni akarok és erre nem a kanapé a legmegfelelőbb hely”, de úgy éreztem, jobb, ha nem osztok meg vele mindent, hanem csak jön minden magától majd.
Elindultam felé és út közben hagytam, hogy a macska kimásszon a karjaim közül, majd a földre ugorva elfusson a lakás másik végébe – talán ő is érezte, hogy rossz az időzítése az ismerkedésre. Mikor elértem Alecet, szó nélkül megragadtam a karját, hogy felhúzhassam a kanapéról, egyenesen a szobámig meg sem állva.
- Remélem, nem gondoltad, hogy a kényelmetlen kanapét választom a selyem és a puha matrac helyett – vetettem rá hátra egy jelentőségteljes pillantást út közben. Nem mintha a kanapém nem lett volna az elvárthoz képest extra kényelmes, mégsem egy ágy. Kényelmesebben elférünk, és végre feküdhetek. Az már csak a ráadás, hogy Alexander társaságában.

786 szó • lovelove™️



Vissza az elejére Go down
Vendég
Vendég

Anonymous
Anonymous



Pro Bono || Magnus & Alec Empty
TémanyitásRe: Pro Bono || Magnus & Alec ↠ Hétf. Feb. 13, 2017 10:33 pm



Magnus & Alec
How do you breathe without dreams?


Tény, szerettem volna jó pontot szerezni Magnusnál azzal, hogy bebizonyítom, téved, ugyanakkor nem hagyhattam figyelmen kívül azt a belső hangocskát sem, ami olyan elszántan aggódott érte. Nem csak azért állítottam le, hogy megmutassam, félre tudom tenni a munkát pár órára, hanem mert komolyan attól féltem, összecsuklik itt nekem varázslás közben. Boszorkánymester lévén még csak egy állóképesség rúnát sem rajzolhat magára.
- Tudom, nem vagyok jó benne... - szabadkoztam. - De komolyan gondoltam.
Reméltem, az őszinteségem kompenzálja majd minden más hiányosságomat, és elég lesz ahhoz, hogy megenyhüljön felém. Ahogy megállította a kezem, értetlen pillantást vetettem rá. Komolyan folytatni akarod? Dacára annak, milyen kimerült vagy?
- Magnus, nem kell... ráér holnap. Ma már úgysem tehetünk semmit... - győzködtem, de ha még így is tartotta magát a szavához, akkor visszatettem elé a dobozt. Nem akartam kimutatni, de határozottan megkönnyebbültem, hogy legalább erre a rejtélyre mégis csak fény derül ma.
- Miért nem veszed kölcsön az én erőmet is? - vetettem fel hirtelen, magamat is meglepvén az ötlettel. Eszembe jutott, amikor ugyanígy Magnus lakására siettem, hogy segítsek nekik megmenteni Luke-ot, és a varázslat fenntartásához ő kölcsön vett az erőmből egy keveset, míg Jace-ék meghozták a főzethez szükséges utolsó hozzávalót. Furcsa érzés volt összekapcsolódni vele, kicsit kellemetlen mellékhatásokkal járt, de határozottan megérte. Bármikor megtenném újra, ha ezzel segíthetek.
Már készültem rábólintani az ajánlatára, amikor hozzátette, hogy maradjak itt éjszakára. Meglepetten, szaporán pislantottam párat, azon töprengve, tényleg jól értettem-e az invitálást, és megpróbáltam letisztázni magamban, hogy az "itt" az pontosan a lakás melyik részére vonatkozik. A kanapén? A földön? Vagy vele, a.... Már maga a gondolat zavarba hozott, muszáj volt behunynom a szemem, hogy kiverjem a fejemből valahogyan Magnus ágyának a képét. Ami sokkal rosszabb, a vágyat is ki kellett ölnöm magamból valahogy, nehogy azonnal rábólintsak. Hiszen ez csak egy éjszaka, lehet, hogy nem is fogunk aludni, csak üldögélünk a kanapén és beszélgetünk. Miért ne maradhatnék napkeltéig?
- "Itt." Mármint... "itt"? - kérdőn magam köré mutattam, habár nem hittem, hogy a drága és amúgy egészen puha szőnyegén akar elszállásolni, de jobb tisztázni az ilyesmit. Szerettem volna az ő szájából hallani, hogy vendégül lát a hálószobájában, mielőtt még meggondolatlanul belevetném magam és esetleg valami kínos helyzetbe keverednék. Nem mintha annak jobban örültem volna, ha kitesz a kanapéra.
Kezdek túl sokat agyalni ezen.
- Szívesen maradok- folytattam sietve, mielőtt a végén még meggondolja magát és visszaszívja az egész meghívást. Vagy esetleg én gondolom meg magam, amint visszatér a józan eszem. - Nem zavarnak a kirohanásaid, mindenkinek vannak. Nekem is. Legutóbb sikerült pont Clary-re zúdítanom az egészet...
Megnyugtatásnak szántam, de a veszekedésünk emlékétől ráncba szaladt a homlokom és fáradtan átmasszíroztam két ujjal az orrnyergemet. Nehéz egy nap volt, és nem szívesen eleveníteném fel Magnus előtt, miket mondtam Clary-nek. Nem igazán vagyok büszke az akkori viselkedésemre.
Csak késve vettem észre, hogy valami meleg, szőrös, doromboló és nehéz puhán végigzongorázik a lábujjaimon. Ahogy lepillantottam, egy macskát vettem észre, amint kényeskedve a lábszáramhoz dörgölőzik. Elmosolyodtam és leguggoltam megsimogatni. Engedte, hogy megvakargassam az állánál. Nagy, bolyhos fejét a karomhoz dörgölte, aztán elegánsan ellépdelt mellettem, ezzel is jelezve, hogy azért még ne vegyem készpénznek a barátságát csak azért, mert őfelsége volt oly kegyes felfigyelni rám néhány pillanatra. Múló szeszély. Nem bírtam megállni a somolygást, ahogy felegyenesedtem. Csak most jöttem rá, hogy bár Magnus említette már, hogy van macskája, mégsem láttam még soha. Ezek szerint sosem töltöttem nála annyi időt, hogy bemutathasson neki? Azért ez elég csúfos rám nézve.
- Hol tartottunk?
Ha jól emlékszem, azt mondta, pihenjünk egy kicsit. A tekintetem végigsiklott a falakon, óvatosan felmérve az összes létező ajtót. Azt találgattam, melyik mögött lapulhat a hálószoba. Hihetetlen, hogy a Jace-t megmenteni, Valentine-t legyőzni, a békét helyreállítani projekt után most Magnus ágya a legnagyobb gondom. Az előbb még ölni tudtam volna azért, hogy megfejtsük a doboz nyitját, most pedig pici gombóccá szorul össze a gyomrom, ha arra gondolok, milyen közel leszünk egymáshoz. Nos, az angyalvéren túl egy részem ember. Mindig elfelejtem, milyen szentimentálisak tudnak lenni.
Ráérős léptekkel a kanapéhoz ballagtam és lehuppantam az egyik végébe. Karomat megtámasztottam a háttámlán, majd lejjebb csúszva hátradöntöttem a fejemet is. Behunytam a szemem és csak élveztem a nyugalmat, a csendet, ami a lakásból áradt. Mohón szívtam magamba ezeket az új és jóleső érzéseket, pár pillanatra arról is elfeledkezvén, hogy Magnus is a szobában van.



706 szó; ágy *.*  



Vissza az elejére Go down
Vendég
Vendég

Anonymous
Anonymous



Pro Bono || Magnus & Alec Empty
TémanyitásRe: Pro Bono || Magnus & Alec ↠ Hétf. Feb. 13, 2017 5:09 pm

alec & magnus
• you made me feel again after the last time didn't think that i could love  •
Azt hittem, Alexander Lightwood más. Azt hittem, vele minden más lesz. Ennyire naiv volnék, vagy csak túlságosan elvakítanak az érzéseim? Ostobaság volt azt hinni, hogy végre összejöhet nekem is a szerelem, s minden keserűséget, melyet a múltamból hordozok magammal, felülmúlja a boldogságom. Tévedtem...
Én nem akarok sok mindent, és nem is kérnék tőle olyat, amit a helyében én sem tennék meg. Nem várom, hogy forgassa fel az életét, és rúgjon fel mindent, amit eddig felépített maga körül. Csak néhány nyugodt estét szeretnék. Esetleg egy-két telefonhívást, vagy legalább egy nyomorult üzenetet. Naponta egy órát az életéből, ami nem Jace-ről, Valentine-ról, az Intézetről vagy a kötelességről szól. Amiben nem szerepelnek sem árnyvadászok, sem mágia. Csak én és ő. Ennyit talán elvárhatok az esküvőn történtek után… talán.
Mindenesetre nem láttam értelmét tovább őrlődnöm magamban. Inkább csak teszem a dolgom, amire megkért, aztán megvárom, ameddig csukódik utána az ajtó, hogy magamra maradhassak az emésztő gondolataimmal, a macskámmal meg egy pohár alkohollal. Egy nagy pohár alkohollal. Végül csak kialszom magam és holnaptól úgy fogok tenni, mintha semmi sem történt volna. Az érzéseim elrejtésében úgyis jó vagyok – legalábbis egy bizonyos szintig, de ma ez is megdőlni látszik. Azt hiszem, már nem bírja ezt az idegrendszerem. És én hányszor megfogadtam magamnak, hogy végeztem az árnyvadászokkal…
Alec feszült járkálása kezdett egyre zavaróbb tényezővé válni, de próbáltam a dobozra koncentrálni helyette. Éreztem, hogy közel vagyok, és nem akartam, hogy kizökkentsen. Már úgy voltam vele, hogy csak essünk túl rajta, és akármi is lesz benne, vigye innen, látni sem akarom többé.
Szavai hirtelen, s meglepetésként értek. Aztán már csak azt vettem észre, hogy pillanatok alatt ott terem előttem, a dobozt pedig felkapja az asztalról. Kissé értetlenül engedtem vissza kezeim magam mellé és csak némán rá emeltem a tekintetem, s vártam, mégis mi lesz ebből.
Szavaira valamiféle melegség járta át egész lényemet, mert hirtelen felébredt bennem ismét a remény. Másrészről viszont kissé el is szégyelltem magam, amiért talán túl kegyetlen dolgokat vágtam a fejéhez, eltekintve attól, mennyire éreztem igaznak, amit mondtam. Fontos neki az a doboz, és bármennyire is akartam szívem szerint megkönnyebbülten egyetérteni vele, hogy hagyjuk ezt mára, nem akartam a cél előtt feladni. Azok után, amiket az este folyamán elmondott, nem.
- Jól hallottam, hogy ez egy bocsánatkérés volt? – Kérdeztem kissé oldalra billentve a fejem, mert hirtelen csak ez volt minden, amit ki bírtam nyögni. Jól esett az a lépés, amire elszánta magát csak azért, hogy félre tegyem a haragom, és bebizonyítsa az ellenkezőjét mindannak, amikkel megvádoltam.
Mikor eltette a dobozt, a keze után nyúltam, hogy jelezzem, fejezzük be, amit elkezdtünk. – Ki tudom nyitni – végül csak ennyit fűztem hozzá, célozva rá, hogy nem fog ebben gátolni az sem, ami eddig történt, valamint a kimerültségem sem. – Nem akarom akadályozni a keresés előrehaladását csak azért, mert rossz pillanatban találtál meg ezzel, és nem úgy közölted, mit szeretnél, mint ahogy vártam volna most.
Nem számítottam rá, hogy végül egy ilyen ajánlattal fog előállni nekem, de már nem lett volna erőm ahhoz, hogy rákérdezzek, mégis mi a fenéért jött most ezzel. Persze, próbálta menteni a menthetőt, de féltem tőle, hogy ezt kényszerből csinálja. Mégis, ahogy elkezdett hadonászni előttem, képtelen voltam belebonyolódni egy ilyen komoly hangvételű beszélgetésbe újra. Elég volt ebből. Helyette csak halványan elmosolyodtam, és megkerülve az asztalt odaléptem hozzá.
- Nem lehetne, hogy inkább csak pihenjünk egy kicsit? Itt maradhatnál éjszakára – ajánlottam fel, bár kissé félszegen, és szinte azonnal meg is bántam, ahogy kiejtettem a szavakat a számon. Mégis miért maradna a legnagyobb káoszban? Ráadásul még csak nem is tudtam neki segíteni, és nem tudná kikapcsolni a gondolatait, amik Jace körül forognak most. Nem tudtam, mennyire jó ötlet ez, de semmi másra nem vágytam, minthogy velem maradjon reggelig, még akkor is, ha csendben fekszünk egymás mellett, amíg el nem nyom az álom. Magam mellett akartam tudni, amíg csak lehet, hiszen ki tudja, mikor lesz ilyesmire legközelebb alkalmunk. – Természetesen azt is megértem, hogyha nemet mondasz. Ígérem, nem lesz több, az előzőhöz hasonló kirohanásom – tettem még hozzá gyorsan, mielőtt bármit is mondhatott volna.
Ismét úgy éreztem, sikerült megnyugtatnia és legalább egy minimális szinten éreztetnie velem, hogy bárhogy is állnak most a dolgok, igenis fontos vagyok neki. Talán mégsem velem van a baj, egyszerűen csak rosszkor találtunk egymásra.
Van értelme még hinni ilyesmikben?

698 szó • kis késéssel, de meg lett ez is Pro Bono || Magnus & Alec 1361364731™️



Vissza az elejére Go down
Vendég
Vendég

Anonymous
Anonymous



Pro Bono || Magnus & Alec Empty
TémanyitásRe: Pro Bono || Magnus & Alec ↠ Vas. Feb. 12, 2017 1:07 am



Magnus & Alec
How do you breathe without dreams?


Az Akadémián már egészen fiatal korunkban megtanítják nekünk, hogy a boszorkánymesterek ereiben démoni vér csörgedezik, ravaszak, manipulatívak, rosszindulatúak, és muszáj nagyon óvatosan bánnunk velük. De hát Magnust ismerve nehéz elképzelni, hogy léteznének olyan boszorkánymesterek, akik ne törekednének a békére és ne lennének hajlandóak bármit megtenni azért, hogy megőrizzék azt. Épp ezért meg sem fordult a fejemben, hogy a Boszorkánymester talán átvert volna, vagy esetleg olyasmit zárt el a dobozban, ami aztán az életünkre törhet. Úgy hittem, akár egy nagyobb démonnal is el tudok bánni, csak Magnusnak ne essen baja. Ennek ellenére mindennél jobban akartam, hogy valami használható dolgot rejtsen az a doboz. A Nyomot, amely megold mindent, és amely segítségével minden helyre jön.
Nem sikerült maradéktalanul megértenem, pontosan mi zavarja Magnust, de az is igaz, hogy úgy éreztem, egy részem inkább csak nem akarja megérteni. Más dolog meghozni egy hirtelen jött döntést több tucat ember előtt, és más dolog szembenézni a következményekkel, és felvállalni. Mindent. De én igenis fel akartam, csak nem éreztem helyénvalónak az időzítést. Hogy építgethetném azt, ami köztünk van, míg a parabataiom ki tudja, hol sínylődik azért, mert feláldozta magát, hogy mi szabadon élhessünk? Az én hibám volt, hogy nem tudtam segíteni rajta, ezért kell minél előbb megtalálnom, és még ha ezzel meg is bántom Magnust, a kettőnk kapcsolata akkor is másodlagos marad mindaddig.
Ezzel a szent elhatározással jöttem ide, de Magnus reakciója hidegzuhanyként ért. Nem várhattam el, hogy ő is úgy gondolkodjon, mint én. Számára Jace csak Jace, háború pedig mindig is volt. Rosszul esett, hogy nem tudok osztozni a felfogásán. Rosszul esett, hogy ennyire különböző világokból származunk. De az esett a legrosszabbul, hogy csöpögött a töménytelen igazság minden egyes szóból, amit hozzám vágott. Ez azért szíven tudja ütni az embert.
- Én nem... - kezdtem volna bele mohón a tagadásba, de közbe vágott. Őszintén szólva nem is tudtam volna mit mondani. Ahogy megjósolta, a doboz rejtélyének megoldása után első dolgom lett volna faképnél hagyni őt és visszaloholni az Intézetbe. De ez, ahogy az ő szájából hallottam, elég kegyetlen színben tűntetett fel, és egy pillanatra elgondolkodtam, tényleg ennyire szívtelen vagyok-e.
Most aztán jól jönne Izzy néhány tanácsa.
Csendben, a vereségemet elismerve hátrébb léptem inkább, hagytam dolgozni. Lázasan kergették egymást a fejemben a különböző gondolatok, azt sem tudtam, melyik problémával foglalkozzak először. Minden áron be akartam bizonyítani Magnusnak, hogy téved, és nem csak úgy tekintek rá, mint egy "házi boszorkánymesterre", akit bármikor elővehetek, ha gondom támad. Semmi sem jutott azonban eszembe, amivel rácáfolhattam volna erre. Elég szerencsétlenül éreztem magam, furdalt a lelkiismeret, mert bár minden oka megvolt, hogy haragudjon rám, mégis teljes gőzzel igyekezett megtörni a dobozon ülő varázslatot.
Nem tudtam mit kezdeni magammal, megőrjített az ácsorgás, hát járkálni kezdtem a szőnyeg egyik hosszanti mintáját követve, fel, le, fel le, fel, le, fel...
- Magnus, elég. - Pár nyújtott lépéssel átvágtam a szobán és felkaptam előle a dobozt az asztalról. Még nem tudtam, mihez kezdjek vele, de belefehéredtek az ujjaim, úgy szorítottam. Annyira igyekeztem rendesen megfogalmazni a gondolataimat, a szavak mégsem jöttek, és ettől csak még rosszabbul éreztem magam.
- Én nem... Te nem... - Hát már egyetlen normális mondatra sem vagyok képes a jelenlétében? - Elég lesz. Kimerültél, és... igazad van. Mostanság tényleg csak akkor jöttem ide, ha szükségem volt valamire. Természetesnek vettem, hogy úgyis segítesz, és... sajnálom. Nagyon sajnálom.
Elég szedett-vedettre sikeredett a bocsánatkérés, de előzetes felkészülési idő híján csak ennyire futotta. Nem vagyok jó abban, ha be kell ismernem a tévedésemet, viszont ez a dolog kettőnk közt megért ennyit. Megforgattam az ujjaim közt a dobozt, majd egy beletörődő sóhajjal a kabátom belső zsebébe süllyesztettem. Szinte égette a mellkasomat, és minden önuralmamra szükségem volt, hogy eltereljem róla a figyelmemet. Annyi dolgot elrontottam mostanában, ezt az egyet jól akartam csinálni, és ebben holmi elvarázsolt porfogók nem akadályozhattak meg.
- Nincs kedved megenni valamit? Velem. - tettem hozzá, egyértelműsítve, hogy az estét vele szeretném tölteni, kettesben, elbűvölt dísztárgyak és Jace nélkül, ha ő is akarja, és ha hajlandó még velem a munkán kívül is foglalkozni. - Használhatnád azt a... dolgod, hogy idevarázsolj valamit.
Nagyzó mozdulatokkal legyintgettem, megpróbálván imitálni őt varázslás közben. Röhejesen festettem. Habár általában ellene voltam a fizetés nélkül elcsent ennivalónak, de talán most az egyszer, amikor mindketten belefáradtunk már a robotolásba, eltekinthetek a házhoz termő vacsora erkölcsi vonatkozásaitól. Nem ígérhettem semmit, csak hogy minden erőmmel azon leszek, hogy megfékezzem a kötelességtudatomat és megfeledkezzek pár órára a sürgető problémákról. Csak ennyit tudtam felkínálni, és idegesen vártam, Magnus ehhez mit szól.



oké, oké, my bad *.* béke?



Vissza az elejére Go down
Vendég
Vendég

Anonymous
Anonymous



Pro Bono || Magnus & Alec Empty
TémanyitásRe: Pro Bono || Magnus & Alec ↠ Szomb. Feb. 11, 2017 11:48 pm

alec & magnus
• you made me feel again after the last time didn't think that i could love  •
Gondolhattam volna, hogy Jace eltűnésével kapcsolatos dologról lesz szó, elvégre az Intézetben már napok óta ez a téma. Úgy éreztem, Alexander túlságosan beleélte magát, hogy ilyen egyszerű módon meg lehet találni Valentine hajóját, ennek pedig nem lesz jó vége. Előre láttam, hogy csalódni fog, a kétségbeesettsége pedig csak valami ostoba tetthez fog vezetni. Valami vakmerőhöz, ami miatt már most fáj a fejem. Rossz volt így látni őt, attól pedig csak még jobban féltettem, ami még ezek után is várhat rá. Rettenetes volt a tehetetlenségem, és még csak megnyugtatni sem tudtam. Nem láttam értelmét felesleges reményt kelteni benne, inkább ki kellett rántanom abból a hamis illúzióból, amit maga elé képzelt. Nekem gyanús volt ez az egész. Semmi sem lehet ilyen egyszerű.
- Helyes döntés volt – válaszoltam egy kisebb szünet után csendesen. – Talán a dobozért sem kellett volna fizetni – tettem még hozzá, miközben ismét a tárgyra pillantottam. Csak az járt a fejemben, mi van, ha üres. Erre pedig az elmondottak alapján nagy esélyt láttam. Egy boszorkánymester sem kockáztatná az életét ilyen egyszerűen, hogy a legrosszabbkor alkudozik egy árnyvadásszal. Valentine könnyedén tudomást szerezhet róla, és pontosan jól tudjuk, hogy a célja, hogy eltüntesse az alvilágiakat. Rosszabb esetben a boszorkánymester dolgozhat Valentine-nak is. Egyszerűen csak… rossz előérzetem volt.
Kicsit erősebben szorítottam rá a dobozra, és szívem szerint kihajítottam volna a kukába, de tudtam, hogy Alec nem nyugodna meg, amíg nem látja, mi van – vagy épp mi nincs a belsejében.
- Ó, Alexander… - szinte csak sóhajtottam a nevét, és egy pillanatra úgy éreztem, megszakad a szívem érte, de nem tehettem semmit, amivel segíthettem volna. Csak egy átkozott doboz volt a kezemben, amihez nem fűztem túl sok reményt.
Aztán a sajnálatom pillanatokon belül át is alakult valami mássá. A düh tornádóként söpört végig rajtam, és képtelen voltam visszafogni a szavakat, melyek feltörni készültek. Az aggodalmam szinte azonnal megszűnt irányába, helyette pedig megmérgezve kúsztak elmémbe a gondolataim, melyek a kezdetektől figyelmeztettek, hogy ismét a saját vesztembe rohanok, amiért egy árnyvadász kedvéért szeretném lebontani a magam köré épített biztos falakat, amik elzártak az érzelmeimtől.
Mintha az üres falnak beszéltem volna egész eddig. Mintha csak arra kellenék, hogy megoldjam azokat a problémákat, amikre az árnyvadász barátai nem képesek.
- Azt, hogy vállald a felelősséget a tetteidért, és ha hozol egy döntést, viselkedj annak megfelelően. Pusztán csak ennyit akarok – szemöldökeim kissé dühösen vontam közelebb egymáshoz. Képtelen voltam visszafogni magam, szinte gondolkozni sem tudtam normálisan a fáradtság miatt. Veszekedni sem igazán volt kedvem és erőm, de a reményvesztettség megpecsételte az estém hátralévő részét. Mégis inkább egy bulit kellett volna szerveznem. Alkohollal. Sok alkohollal.
Ahogy hirtelen kifakadt, felálltam, s a mondanivalója közben csak leintettem. – Elég ebből. Pontosan jól tudom a részleteket. – Szavaim pusztán szenvtelenséget tükröztek csak, én pedig ambivalens érzésekkel küzdöttem legbelül. Hátat fordítva a fiúnak az ablakhoz sétáltam, majd Brooklyn utcáiról tekintetem szép lassan ismét a dobozra vándorolt, amit még mindig a kezeim közt szorongattam.
Az a hang, amivel feltett egy egyetlen szóból álló kérdést túl sok érzelmet hordozott magával egyszerre. Túl sokat ahhoz, hogy cserbenhagyjam pont Őt. Ideje volt ismételten mást helyeznem magam elé, mert bármennyire is marcangoltak belülről az érzések, megtörtem. Én voltam az egyetlen, akire számíthatott és valószínűleg napokig csak kínzott volna a lelkiismeret, ha nemet mondok neki. Fájt ez az egész, de rá kellett jönnöm, hogy ez most tényleg nem kettőnkről szól, s ennek nem itt van a helye.
- Csak az az egy dolog bánt, hogy még mindig úgy jössz ide segítséget kérni, mintha semmi többet nem jelentenék számodra valakinél, aki minden egyes szavadra ugrik – szólaltam meg végül halkan egy hosszabb csend után. – És feltételezem, amint kinyitottam a dobozt, kisétálsz azon az ajtón, és megint nem látlak egészen addig, amíg nem lesz szükséged a varázserőmre ismét. Vagy épp meg nem látogatlak az Intézetben, ahol talán tudunk váltani egymással két mondatot – tettem még hozzá továbbra is a dobozt bámulva, mert képtelen lettem volna most szembe nézni Alexanderrel. Az érzéseimről sem állt szándékomban beszélni neki, de látszólag az az egy pohár alkohol elég volt lassan 34 óra ébrenlét után ahhoz, hogy már minden mindegy legyen. – Felejtsd el – böktem még ki lezárva a mondanivalómat, és csak reméltem, hogy nem megyünk bele ebbe mélyebben.
Újra az árnyvadász felé fordultam, a dobozkát letettem az előttem lévő asztalra és egy rövid mondatot elmormogtam latinul, miközben kék szikrák villantak ujjaim között, s egy rövid próbálkozás után rá kellett jönnöm, hogy fele annyira sincs egyszerű dolgom, mint gondoltam. Homlokráncolva tartottam egy szünetet szinte a kezdés után egyszerre, de ez nem jelentette, hogy feladom, csak muszáj volt átgondolnom, mivel lenne célszerű próbálkozni. Bárki is csinálta ezt, értette a dolgát – gondoltam, miközben nekiláttam egy újabb, hosszabb kísérletnek is, aztán az is megfordult a fejemben, hogy csak kimerült vagyok. Nem hiányzott ez a napomból, de Alec szerint minden másodperc számított – valószínűleg igaza is volt.

790 szó • ...én segítek és még parancsolgatsz? szégyelld magad. Rolling Eyes™️



Vissza az elejére Go down
Vendég
Vendég

Anonymous
Anonymous



Pro Bono || Magnus & Alec Empty
TémanyitásRe: Pro Bono || Magnus & Alec ↠ Szomb. Feb. 11, 2017 7:42 pm



Magnus & Alec
How do you breathe without dreams?


Valószínűleg csak a képzeletem csalt meg, de egy pillanatra mintha némi szarkazmust vélnék felfedezni Magnus válaszában. Most beszólt? Nem, biztosan rosszul értettem, hiszen a következő szavai rácáfolnak erre. Nagyon örülök neki, hogy tényleg bármikor hajlandó rám időt szakítani, mégis képtelen vagyok teljes mértékben megnyugodni. Ha ő nem lenne, fogalmam sincs, mihez kezdenék, kihez fordulhatnék - viszont messziről nézve is rosszul állunk. Kifutunk az időből. Mi lesz már?
Ha Magnus azt mondja, minden rendben, akkor minden rendben, nem erőltetem tovább a témát. De ez még nem azt jelenti, hogy ilyen könnyen át tud verni egy mosollyal. Nem vagyok ostoba, látom jól, hogy fáradt, és azt is tudom, hogy nem öröm számára az én kéréseimet teljesítenie. Ha ennek az egésznek vége, ha megtaláltuk Jace-t, megállítottuk Valentine-t és a családom újra visszanyerte a régi fényét, akkor muszáj lesz jó alaposan meghálálnom Magnus fáradozásait.
Elmélyülten tovább tanulmányozom a cipőm orrát, mintha annyira érdekes lenne. Nem tudom, Magnus maga elé képzeli-e éppen, ahogy a falhoz vágom azt a vackot, de talán jobb is, ha nem tudja pontosan, miket műveltem a dobozzal. Az ő módszerei biztosan elegánsabbak, mint egy dühös árnyvadászé. Csak a kérdését hallva emelem fel a tekintetem, egyenesen rá.
- Nem tudom - felelem teljesen őszintén. - Állítólag valamilyen nyom, ami elvezethet minket Valentine-hoz. Az is lehet, hogy egy kisebb tárgy, vagy talán egy levél, vagy valami varázskő, amivel... mit tudom én... odateleportálhatunk hozzájuk.
Inkább hátat fordítok neki, hogy ne is lássam a dobozt. Épp eleget foglalkoztam vele az elmúlt napokban, nem hagyott aludni, enni, csak akörül jártak a gondolataim, mi lehet benne. Most már muszáj lesz megtudnom, különben felrobbanok.
- Egy Boszorkánymestertől vettem. Nem volt hajlandó kinyitni, csak ha még több fizetséget kap, de a követelései túl ésszerűtlenek voltak, ezért elutasítottam.
Ennyit talán még elárulhatok neki, habár nem értem, mire fel a kérdezősködés. Csak annyit kéne tennie, hogy kinyitja, ahhoz nem szükséges több információ. Vagy igen? Bár többet tudnék! Gyerünk már!
Nem is a kérdésére figyelek fel, sokkal inkább a hangszínére. Olyan... idegen. Mire visszafordulok, azt látom, hogy kényelmesen ücsörög a kanapén, és látszólag egyáltalán nem értette meg, mennyire fontos és sürgős ez az egész ügy. Mi másért jöttem volna hozzá ilyenkor? Nem felelek semmit, csak teljesen értetlenül bámulok rá, pár tétova lépést téve felé. Süt az arcomról az értetlenség, szinte hallani, ahogy dolgoznak a fogaskerekek a fejemben, amint próbálom kitalálni, mégis mire célozhat ezzel az egésszel. Mi lelte a semmiből? Valami rosszat mondtam?
Csak hebegek-habogok, amikor közli, hogy a Klávénak nem dolgozik ingyen. Nem, persze, hogy nem, de ezt most én kérem tőle, ez nekem is borzasztó fontos, és eddig még sosem kért tőlem semmit. Jó, leszámítva az íjamat Izzy tárgyalásáért, de azt utána vissza is szolgáltatta, így hamar elfelejtettem a dolgot. Komolyan most jön az anyagiakkal? Most?
- Akkor tedd meg értem! Vagy mondd, mit kérsz cserébe!
Ezúttal meg sem próbálom leplezni, milyen feszült vagyok. Azok után, hogy az esküvőmön felvállaltam mindenki előtt a legféltettebb titkomat az ő kedvéért, azt hittem, minden rendben van köztünk, most mégis úgy érzem, lemaradtam valamiről, és sikerült olyasmivel magamra haragítanom, amiről halvány fogalmam sincs. Neki is tudnia kell, mennyire fontos nekem Jace megtalálása.
Megálltam a kanapé előtt, Magnus előtt, és értetlenül bámultam le rá.
- Micsodát? - megrázom a fejem, aztán kezd leesni a tantusz. Rólunk beszél. Ez sokkal rosszabb, mintha az anyagiakon akadt volna fent. Nem értem, hogy jutott eszébe, hogy pont most hozza fel a témát. Hiszen tudnia kell, hogy nem a Klávé nevében jöttem. A Klávé azt sem engedné, hogy egy alvilági akár csak egyetlen pillantást vessen a dobozra. A magam nevében jöttem az egyetlenhez, akiben megbízom, akiről tudom, hogy bármikor számíthatok rá, és akit elég bölcsnek és fontosnak tartok ahhoz, hogy bármit rábízzak. Nem csak a saját életemet, hanem Jace életét is.
Ezt valahogy szavakba kell öntenem, muszáj, hogy Magnus is megértse.
- Magnus, te komolyan... Most akarsz kettőnkről... - türelmetlenül felszusszanok, és heves gesztikulálással magyarázni kezdek. Mindig ezt csinálom, amikor ideges vagyok. - Nézd, én... Jace Valentine-nál van. Egyszerűen nem érzem őt sehol. Ő a parabataiom, a bátyám. Egy rész belőlem. Nekem... muszáj megtalálnom őt, minél előbb. Nincs több időnk. Minél tovább várunk, annál nagyobb veszélynek tesszük ki. Segítened kell!
Hiszen ő az egyetlen, aki képes rá. Hogyan értethetném meg vele?
- Ez most nem kettőnkről szól. Ki kell nyitnunk azt a dobozt, megtalálni Valentine hajóját és megmenteni Jace-t. - zárom végül rövidre a témát, mert fogalmam sincs, mi mást mondhatnék. Nem vagyok a szavak embere, kettőnk közül mindig is Jace bánt velük mesterien. Ő mindig tudta, mit kell mondani, én pedig csak csendben álltam mellette és figyeltem.
- Segítesz?
Elcsuklott a hangom. Nem akartam elesettnek látszani, de ha Magnus hátat fordít, akkor semmi sem maradt, amit tehetnék.
Egyszerűen semmi.



mi ez a drámázás hirtelen? csak csináld, Magnus! duzzi



Vissza az elejére Go down
Vendég
Vendég

Anonymous
Anonymous



Pro Bono || Magnus & Alec Empty
TémanyitásRe: Pro Bono || Magnus & Alec ↠ Szomb. Feb. 11, 2017 5:29 pm

alec & magnus
• you made me feel again after the last time didn't think that i could love  •
Kérdése hallatán egy kisebb sóhajjal tettem vissza az üveget a helyére, majd felé fordultam és valamiféle mosolyt erőltettem magamra, mintha minden a legnagyobb rendben lenne ezzel így. Ostobaság lenne azt mondani, hogy egy pillanatra reménykedni kezdtem benne, hogy talán azért jött, mert egyszerűen csak látni akart, vagy velem akart lenni? Nem mintha annyira meg kellene lepődnöm az ilyesmin, de néha azért mégis csak jól esik, ha a segítségkérés helyett egy „hogy vagy” kérdéssel indítanak az emberek. Még akkor is, ha valójában nem érdekli őket, mi van velem. Csalódott lettem volna? Talán, egy kicsit. De eszembe sem jutott volna ezt akár egy pillanatra is kimutatni, azt pedig Alec is pontosan jól tudta velem együtt, hogy nem fogok neki nemet mondani. Bár szívem szerint megtettem volna. Az az apró öröm, amivel fogadtam, mikor megláttam az ajtóban, pillanatok alatt elillant, mintha ott sem lett volna. Ismét fáradtnak éreztem magam. Végtelenül fáradtnak.
- Nos, ki gondolta volna – szólaltam meg végül kissé felvonva a szemöldökeim, ahogy tekintetemmel végigpásztáztam a padlót, majd egybe lehúztam az italom és a poharat visszatettem az üveg mellé. – Alexander, rád mindig van időm. Halljuk, miről van szó ezúttal.
Tekintetem a kezére siklott, mellyel a kabátjába nyúlva előhúzott egy kis dobozkát. Értetlenül kezdtem ráncolni a homlokom, mégis mi lehet az. Pontosabban mi lehet olyan fontos, ami miatt el kellett hoznia ide. Körülbelül két másodpercbe telt, hogy rájöjjek, ez mögött is az Intézet és a Klávé van. Kíváncsi lettem volna, vajon mit szólnának, ha megtudnák, hogy a fiú segítséget kér egy boszorkánymestertől. Valószínűleg nem lettek volna annyira elragadtatva az ötlettől. Mivel a Klávé lehetett a háttérben, legszívesebben leintettem volna, hogy tegye el a tárgyat, és oldják meg, ahogy akarják. Alexandernek azonban továbbra sem tudtam volna nemet mondani. Szánalmas vagyok.
- Ugyan, ez semmiség. Ne foglalkozz vele – hagytam, hogy egy mosoly húzódjon az arcomon, ezzel is leplezve a dolgot, és válasz nélkül átvettem tőle a dobozt, amit alaposabban is szemügyre vettem. – Látom már próbálkoztál a kinyitásával – jelentettem ki egyszerűen, le sem véve a dobozról a tekintetem. Nem kis erőt kellett fektetni a lezárásába. Bárki is csinálta, biztosra akart menni, és legyen benne bármi, biztos, rettentően fontos. Viszont akármi is az, nem fogok belekezdeni a varázslásba, amíg nem tudom a részleteket. Így is dühít, hogy az árnyvadászoknak kell segítenem teljesen ingyen, szóval úgy hiszem, ez a minimum. – Nem tudom, kitől szerezted, talán nem is akarom tudni, de ez nem egyszerű mágia. Meg kell kérdeznem, mégis mi van benne? – Néztem rá végül enyhe kíváncsisággal, majd újra elfoglaltam magam a dobozzal, miközben a teteje fölé emeltem az egyik kezem és már épp készültem volna tenni egy kísérletet, hogy felmérjem, pontosan mivel is állunk szemben, mikor ismét meghallottam a hangját. Egy pillanatra lefagytam, majd szinte villámokat szóró tekintettel néztem fel rá fél szemmel. Végül úgy döntöttem, a türelmetlensége ellenére egyszerűen csak kényelembe helyezem magam a kanapén, s úgy  kezdtem forgatni a tárgyat a kezemben, mint aki nagyon is ráér.
- És te mit gondolsz, a házi boszorkánymesteretek vagyok? – Kérdeztem kissé keményebb, némi csípős éllel a hangomban, mint terveztem. Azt hiszem, ez volt az a pont, mikor betelt az a nem létező pohár.
Nem akartam magyarázkodni, ő is tudta, miről beszélek. Jace eltűnése látható módon kikészítette, amit természetesen megértek, azonban ez nem ok arra, hogy az után a bizonyos csók után úgy csináljon, mintha nem történt volna semmi. Mintha az egész nem jelentett volna semmit, hogy aztán minden úgy menjen, mint régen. Nem leszek az, akivel elszórakoztatja magát, hogyha épp ráér a kötelességei mellett. Kezdem úgy érezni, hogy tisztában van vele, mégis miféle hatást gyakorol rám, ezt pedig kihasználja, ha szükséges. – Neked segítek bármikor, ha tudok. A Klávénak azonban nem. Ingyen meg főleg – minden addigi türelmem és kedvességem eltűnt. A fáradtság, a csalódottság, s némi idegesség vette át a helyét az összes érzésemnek. Most már nem csak arról volt szó, mennyire kimerültem az utóbbi időben, vagy hogy nem volt meg az a minimális alvás, amire szüksége lenne a szervezetemnek, hanem hogy belefáradtam ebbe a fajta macska-egér játékba, amit Alec-kel kell játszanom. Vajon meddig kell ezt még folytatnunk? Mikor helyezi végre magát is előtérbe a kötelessége helyett? Mindenki képes lazítani egy kicsit – legalábbis rajta kívül. Ez viszont nem csak rá, hanem rám is hatással van.
- Mégis meddig fogjuk még ezt játszani? – Adtam végül hangot a gondolataimnak, kissé halkabbra véve a hangerőt, melyből csak a fáradtság, s a keserűség tükröződött. Elegem van. Legszívesebben elküldtem volna haza az átkozott dobozával együtt.

730 szó • ne menjen már olyan egyszerűen... Twisted Evil™️



Vissza az elejére Go down
Vendég
Vendég

Anonymous
Anonymous



Pro Bono || Magnus & Alec Empty
TémanyitásRe: Pro Bono || Magnus & Alec ↠ Szomb. Feb. 11, 2017 2:21 pm



Magnus & Alec
How do you breathe without dreams?


- Magnus!
Ahhoz képest, hogy én csengettem be, legalább annyira meglepődtem az ajtót nyitó férfin, mint amennyire ő rajtam. Magnus a világ legegyszerűbb és legevidensebb kérdését tette fel, de én csak álltam ott bambán és hagytam, hogy a jelenléte beférkőzzön a tudatom legmélyére és elárassza minden porcikámat, feloldva azt a rengeteg feszültséget, ami lassanként szétfeszített belülről. Komolyan elfelejtettem egy pillanatra, miért vagyok itt, de aztán a kötelesség vadul kongatni kezdte a harangját a fejemben, mire észbe kaptam és egy biccentéssel üdvözölve őt beléptem az ajtón.
A magánéletem várhat, a munka azonban egyetlen percet sem, főleg, amíg Valentine megtalálásáról van szó.
- Szükségem van a segítségedre. Ráérnél pár percre?
Lopva végigmértem a lakást, a változás bármilyen jelét kutatva, de minden éppen olyan színesnek és cifrának tűnt, mint amilyennek legutóbb láttam. A kabátom belső zsebéből elővettem a kis dobozkát. Kényelmesen elfért a tenyeremben, négyszög alakú, közepesen nehéz, barnára lakkozott dísztárgynak tűnt, az utóbbi pár nap azonban bebizonyította számomra, hogy annál jóval több. Már kezdtem bánni, hogy nem adtam meg a boszorkánymesternek, amit kért, és hagytam, hogy az önhittségem meggyőzzön, egyedül is ki tudom nyitni a dobozt. Talán már rég megtaláltuk volna Jace-t - vagy rég belesétáltál volna más csapdájába, suttogta egy belső hang, amit bosszankodva megpróbáltam figyelmen kívül hagyni. Az önmarcangolás még mindig jobb, mint kétségek közt gyötrődni.
Már készültem átnyújtani Magnusnak a tárgyat, amikor az arcára pillantva feltűnt valami. Egyből visszahúztam magamhoz a dobozt, hogy jobban szemügyre vehessem a férfit. A kinti gyér világítás miatt fel sem tűnt, de a szoba mesterséges fényei közt egyből látszott, milyen lestrapált. Elfogott a bűntudat, amiért zavarom, de szükségem volt a segítségére és arra, hogy megtaláljuk a bátyámat, így nem visszakoztam.
- Fáradtnak tűnsz. - próbáltam minél semlegesebb hangot megütni, hogy ne hallhasson ki belőle többet, de hát sosem voltam mestere az érzelmeim irányításának, általában csak loholtam utánuk és hagytam, hogy vezessenek. Biztosra vettem, hogy hallja a hangomon azt a csipetnyi féltést, mely egy fokkal halkabbá, dorgálóbbá fűszerezte azt.
Évszázadok óta élsz, igazán vigyázhatnál jobban is magadra.
- Vetnél erre egy pillantást? - újból felé nyújtottam a dobozt, s ha közelebbről megnézte, láthatta, hogy tele van halovány karcolásokkal. Kerültem a tekintetét, attól féltem, kiolvassa az enyémből, milyen gyerekes kétségbeeséssel csaptam földhöz-falhoz-kőhöz vagy ezerszer és még százszor, hogy kinyílásra bírjam, és mennyire nem volt férfias a végén már az ablakon is kihajítani a kis tárgyat.
Igazából a kertben megkeresni sokkal kínosabb volt.
Egyelőre nem fűztem semmilyen megjegyzést a dobozhoz, kíváncsi voltam, magától mennyit tud elmondani róla anélkül, hogy elárulnám, mi ez, honnan van és mi a célom vele. Ráadásul nem akartam belemenni a megszerzésének körülményeibe sem, mert tudtam, hogy helytelenítette volna bizonyos részleteit. Semmi szükségem a kioktatására.
Biztosra vettem, hogy érzi a varázserőt, ami átjárja a tárgyat. Én aztán semmit nem értettem a varázslatokhoz, de azt tudtam, hogy Magnus az egyetlen a városban, aki felveheti a doboz körül lappangó erővel a versenyt. Visszafojtott lélegzettel, nagy, átható szemekkel bámultam rá, mintha azt várnám, hogy a doboz már akkor kinyílik, fejet hajtva Magnus ereje előtt, amint a férfi a tenyerébe fogja azt.
Természetesen semmi sem működik ilyen egyszerűen ezen a világon. Igyekeztem nem kimutatni a csalódottságomat.
- Mit gondolsz? Ki tudod nyitni?
A kérdésem akaratlanul is türelmetlenebbre sikeredett, mint szerettem volna. De hát nincs több időnk, nyomra kell bukkannunk, és most, hogy végre találtunk valamit, itt van az orrunk előtt, egy vacak dobozba zárva, amit sehogyan sem lehet kinyitni... Kedvem támadt kikapni Magnus kezéből azt a szemetet és újból kihajítani az ablakon, de egyrészt nem akartam megzavarni, másrészt pedig semmi kedvem nem volt egész éjjel Brooklyn utcáin kutatni utána. Inkább összefűztem az ujjaimat a hátam mögött és csendben vártam.


601 szó; itt az enyém is *.*



Vissza az elejére Go down
Vendég
Vendég

Anonymous
Anonymous



Pro Bono || Magnus & Alec Empty
TémanyitásRe: Pro Bono || Magnus & Alec ↠ Szomb. Feb. 11, 2017 10:28 am

alec & magnus
• you made me feel again after the last time didn't think that i could love  •
Azt hiszem, öt óra lehetett, talán inkább hat, mikor sikerült végre félretennem az előző nap elkezdett munkámat, számításba véve azt a káoszt is, amit Camille okozott az elmúlt időszakokban, ami miatt kétszer annyiszor nyúltam az utóbbi pár napban a pohárért, mint általában – de még mindig azt mondom, sosincs túl korán a pohár aljára nézni. S persze megint én vagyok az egyetlen, aki mindezt megoldhatja, így hát meg is kell oldanom. Mondjuk, könnyebb dolgom lenne, ha valaki elmondaná, mégis hol van – bár ha tudnák, talán annyi gonddal kevesebb lenne, és nem lenne rám sem akkora szükség. Közben pedig idézgessek démonokat, mintha a Klávé nem nézne rám eléggé rossz szemmel így is. Délután végül úgy döntöttem, hogy nem érdekelnek mások problémái, és legalább egy szabad estét szánok magamnak. Szívesen rendeztem volna egy Magnus Bane féle híres bulit, legalább akkor meg sem szólhattak volna érte, hogy már megint pohár van a kezemben, természetesen alkohollal töltve. De már a szórakozáshoz sem volt annyi kedvem, mint régen. Aznap este pedig főleg nem. Egy fáradt sóhaj kíséretében dőltem le az ágyra és a falon lógó órára pillantottam. 19:20. Péntek este ágyban lenni fél nyolc előtt bűn – gondoltam, miközben fáradtan hunytam le a szemeim, és abban reménykedtem, hogy másnap tizenegy óráig fel sem kell kelnem.
Viszonylag hamar el is nyomott az álom, aztán már csak arra eszméltem fel, hogy a csengő éles hangja hasít a levegőbe. Szemeim felpattantak, és arra gondoltam, hogy talán többet aludtam a kelleténél, és már a másnap délutánra lebeszélt találkozómra jött az illető. Mielőtt észrevettem volna, mi is történik körülöttem, már azon aggódtam, hogy fogom ajtónyitásra képes állapotba hozni magam. Szinte úgy ugrottam fel az ágyról, mintha valaki rám tört volna, s csak akkor vettem észre, hogy odakint sötét van. Csak nem aludtam át az egész napot – morgolódtam magamban, majd az órára néztem és csak akkor jöttem rá, hogy semmivel sem érzem magam kipihentebbnek, mint a nap folyamán. Még csak egy órát sem sikerült aludnom.
A legkényelmesebb tempómban vonszoltam el magam egy tükör elé, hogy viszonylag normális külsőt varázsoljak magamnak, és felkapjak pár ruhát, bár megfordult a fejemben az is, hogy egy boxerben és köntösben fogok ajtót nyitni, elvégre a saját lakásomban úgy fogadom a vendégeket, ahogy akarom. Főleg a hívatlan vendégeket. Igazából csak az idegesség és a fáradtság beszélt belőlem.
Mire végre eljutottam az ajtóhoz, már készültem elküldeni az érkezőt melegebb éghajlatra, azonban mikor realizáltam, ki áll előttem, addigi vonásaim ellágyultak, helyette pedig egy kisebb lepettség kapott helyet, amit hamar el is tűntettem egy magabiztos mosollyal.
- Alexander – szólítottam meg, mielőtt bármit is mondhatott volna. – Minek köszönhetem a váratlan látogatásod? – Egy gyors pillantással végignéztem rajta, miközben hálát adtam az égnek, hogy végül mégiscsak rendbe szedtem magam ajtónyitás előtt. Legalábbis, amennyire tudtam.
Félre álltam az ajtóból, hogy be tudjon jönni, aztán becsukva azt utána, azonnal az italos asztalkámhoz léptem, hogy töltsek magamnak egy újabb adag alkoholt.
Bármennyire is alakultak jól a dolgok végül, az esküvő óta nem igazán volt alkalmam egy rendes beszélgetésre vele, vagy csak egy nyugodt találkozóra, mikor teljesen kettesben lehettünk, hiszen nem csak a vámpírok között, hanem az Intézetben is felfordulás volt Valentine miatt. Valójában még mindig nem tudtam, pontosan hányadán is állunk, de éreztem, hogy az eddigieknél már csak jobb lehet, és jobb is lesz. Mert ez igazi.
Hirtelen a haragom teljes mértékben eltűnt, és próbáltam a legkipihentebbnek mutatni magam – még ha a szemeimen egyértelműen látszott is, hogy nem vagyok az -, hiszen az alvás sem ér annyit, hogy elszalasszak egy alkalmat vele.
- Valami baj van? – Kérdeztem kissé gyanakvóan két korty között, mikor úgy tűnt, nem csak én küszködök problémákkal a mai nap folyamán, az viszont aggasztott, hogy az övé talán komolyabb, mint némi alváshiány. Sőt, biztos.

609 szó • remélem, kezdésnek megfelel *.*™️



Vissza az elejére Go down
Vendég
Vendég

Anonymous
Anonymous



Pro Bono || Magnus & Alec Empty
TémanyitásRe: Pro Bono || Magnus & Alec ↠ Vas. Jan. 22, 2017 12:59 am



Magnus & Alec
Sometimes my body feels like a burial ground for all the people I should have become.


Vettem egy mély levegőt, aztán még egyet, meg még egyet, egészen addíg, míg nem éreztem már mást a friss, késő délutáni levegőn kívül, mely mintha kisöpört volna belőlem minden gondot - ameddig tekintetem meg nem akadt újból a csengőn, majd feljebb nem siklott, alaposan szemügyre véve a nevet, amit cirádás betűkkel fölé kanyarítottak. Magnus Bane. Nem hiszem el, hogy már megint itt vagyok. És nem hiszem el, hogy mintha még Magnus csengője körül is glitter csillogna.
A hiedelmekkel ellentétben azonban eddig bármikor és bármiben számíthattam Magnus nagylelkű segítségére, így hát ezúttal sem volt kétséges, kihez forduljak a problémámmal. Persze jobb, ha ezt egyelőre még nem árulom el anyáméknak; mindent a maga idejében, majd ha már eldőlt, Magnus tud-e segíteni vagy sem (legalábbis ezzel az ürüggyel próbáltam elfedni azt a kellemetlen igazságot, hogy sem az Intézet, sem a Klávé nem igazán rajong az alvilágiakért, az pedig végképp nincs ínyükre, hogy "pont egy warlocktól" kérjenek segítséget). Megpróbáltam magam elé képzelni, apám milyen arcot vágna, ha meglátná Magnus kidekorált csengőjét.
Még egyszer elmotyogtam az orrom alatt szóról szóra, mit akarok majd Magnusnak mondani, gondosan pakolgatva egymás mögé a szépen megszerkesztett mondatokat (volt időm begyakorolni), aztán egy határozott mozdulattal megnyomtam a csengőt. Úgy számoltam, pár perc még Brooklyn fő boszorkánymesterének is kelleni fog, hogy ajtót nyisson, szóval elhátráltam pár lépést, és a csengőnek oldalvást fordulva szemügyre vettem a környéket, nem fürkész-e esetleg néhány illetéktelen szempár. Meglepne, ha így lenne, tekintve, hogy aktiváltam idefelé jövet az álcázás rúnámat. Úgy láttam, minden rendben, a környék pont annyira kihalt, amilyennek ezidőtájt lennie kell. Elég későn jöttem ahhoz, hogy a város már elkezdjen az estére készülődni, de elég korán ahhoz, hogy még ne lepjék el a szórakozni induló fiatalok Brooklyn utcáit. Csak most jutott eszembe, hogy talán rosszkor jöttem, és Magnusnak esetleg valami programja van. Mégsem várhattam el tőle, hogy holmi hívatlan árnyvadász kéretlen ügyletére áldozza a péntek estéjét. Fel kellett volna hívnom...
Miután sikerült súlyos találatot bevinnem amúgy is ingékony önbizalmamnak, öt ujjal idegesen helyreborzoltam kócos, sötét fürtjeimet, és visszafordultam az ajtóhoz, hogy menten szabadkozni kezdjek - a csengőnek, vagy igazából bárkinek. De talán még jobb lenne, ha szép csendben elillannék...


xxxx; notes; others



Vissza az elejére Go down
Vendég
Vendég

Anonymous
Anonymous



Pro Bono || Magnus & Alec Empty
TémanyitásPro Bono || Magnus & Alec ↠ Szomb. Jan. 21, 2017 7:08 pm

***



Vissza az elejére Go down
Ajánlott tartalom




Pro Bono || Magnus & Alec Empty
TémanyitásRe: Pro Bono || Magnus & Alec ↠




Vissza az elejére Go down
 
Pro Bono || Magnus & Alec
   
1 / 1 oldal
 Similar topics
-
» Tető - Alec&Magnus
» Questions - Ev & Magnus
» Asmodeus & Magnus
» Alec szobája
» Magnum x Alec

Engedélyek ebben a fórumban:Nem válaszolhatsz egy témára ebben a fórumban.
-
Ugrás: