Egy Új Világ hajnala - Lívia&Cosimo
Shadowhunters
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.



 
Hello my
Little Guest
Becses nevem
Jelszavam
Jegyezz meg: 
Mi is volt a jelszóm?
Discord szerver
Shadowhunters



Utolsó posztok
Tagjaink tollaiból
Michael
Kedd Aug. 29, 2023 9:21 pm

Zoey Briggs
Csüt. Aug. 24, 2023 8:39 am

Hazel Sage Stargrace
Szer. Aug. 23, 2023 5:23 pm

Silvius S. Hildenborough
Szer. Aug. 23, 2023 5:19 pm

August A. Littlebury
Szer. Aug. 23, 2023 5:14 pm

Kimberly Storm
Szer. Aug. 23, 2023 5:09 pm

Kimberly Storm
Szer. Aug. 23, 2023 5:06 pm

Oliver Burton
Szer. Aug. 23, 2023 4:27 pm

User statisztika
Belépett tagjaink
Jelenleg 3 felhasználó van itt :: 0 regisztrált, 0 rejtett és 3 vendég :: 1 Bot

Nincs

A legtöbb felhasználó (45 fő) Szomb. Márc. 04, 2017 12:36 pm-kor volt itt.
Lélekszámláló
Elfogadott tagjaink
Csoportok ::
Összesen ::
211110
Angyalok ::
220
Klávé tagok ::
101
Árnyvadászok ::
220
Kör tagok ::
000
Tündérek ::
101
Mondének ::
303
Félvérek ::
101
Dámpírok ::
000
Vámpírok ::
312
Vérfarkasok ::
642
Boszimesterek ::
220
Bukott angyalok ::
000
Démonok ::
000



Legaktívabbak
A hónap méhecskéi

Megosztás
 

Egy Új Világ hajnala - Lívia&Cosimo


Vendég
Vendég

Anonymous
Anonymous



Egy Új Világ hajnala - Lívia&Cosimo Empty
TémanyitásRe: Egy Új Világ hajnala - Lívia&Cosimo ↠ Vas. Szept. 17, 2017 10:14 am



katt üzenet ©redit
• • • • • • • • • • • • • • • • • • • • • • •

Olívia && Cosimo


Ilyen a természetem, nem tudok elfordulni azoktól, akik segítségre szorulnak. Nem is akarok megváltozni, mert az a helyes, ha az elesetteken, bajbajutottakon segítünk. Ha az volna a biztonságos, hogy nem teszünk semmit, hát akkor szeretek veszélyesen élni.
-Egyetértek. - bólintok mosolyogva.
Bár tény, ami tény, hogy ezzel nem egyszer kerültem veszélybe, de a ma esti volt a legrosszabb végkimenetel, ami csak történhetett. Vagy nem? Ennél bizarrabb talán már csak nem eshet meg az emberrel. Tanúja voltam egy szörny megölésének, aki előtte még engem akart megölni.
Látom rajta, hogy a nevem meglepődést kelt benne. Nem Ő az egyetlen, akinek fura a nevem. Roman is eleinte úgy nézett rám, mint egy másik bolygóról jött szerzetre. Igen, magyar vagyok és ez erre fele igen kis létszámban előfordult nemzetiség.
Emlékszem, hogy ideérkezésem után nem sokkal egy étteremben voltunk Romannel és rendelnem kellett magamnak desszertet, aminek az lett az eredménye, hogy véletlenül dupla adag libamájat kaptam. Ugyanis a kiejtésem annyira furán csengett, hogy a pincér az egyik desszert nevét összekeverte a libamájjal. A helyzet kínos volt, nem is kicsit.
-Köszönöm! Ösztöndíjat nyertem, egy évig idekint tanulhatok, ami hatalmas lehetőség. - mosolyogtam boldogan. Eleinte féltem ettől az úttól, az ismeretlentől, de hamar átvette a kalandvágy a sok negatív érzést. És ez a hely lenyűgöző, a nyüzsgés, az épületek, a sok újdonság. Merőben más, mint otthon. De persze megvan bennem a honvágy érzése is.
-A mai után szerintem jobb, ha minél többet tudok, mert az ismeretlennél nincs veszélyesebb.
Ezt a régi magyar tanárom mondta. Hogyha ismerjük azt, ami veszélyes felkészülhetünk rá, de ha nem tudjuk mire számítsunk, akkor annál nem létezik veszélyesebb. Igazat kell adnom neki. A mai este végződhetett volna rosszabbul is, csak mert felkészületlen voltam. Igaz, nem tudom, hogy mire számítsak, mit rejt még a város, vagy egyáltalán az egész világ.
-Saját ügy? Nem akarlak faggatni erről, de miféle ügy lehet egy ilyen lénnyel? Ártott neked? - kérdezem kíváncsian.
Közben pedig azon gondolkodom, hogy ugyan kik lehetnek azok, akik ilyen lényeket ölnek. Valamiféle fegyveres különítmény? Esetleg Ők is varázslók? Milyen érdekes.
-Kik azok akik ilyen lényekre vadásznak? - teszem fel az újabb kérdést, mert képtelen vagyok magamban tartani, pedig még az előzőre sem válaszolt.

shadowhunters frpg







Vissza az elejére Go down
Vendég
Vendég

Anonymous
Anonymous



Egy Új Világ hajnala - Lívia&Cosimo Empty
TémanyitásRe: Egy Új Világ hajnala - Lívia&Cosimo ↠ Szomb. Szept. 09, 2017 9:32 am

Örülök, hogy ennyire hálás, és ennyire kedvesen reagál segítségemre. Nem voltam hozzászokva az emberek jobb oldalához, mióta elzártam magamat a világtól, és a titkok csendes őrzőjévé váltam. Valahogy furcsa volt, hogy annyi durva, erőszakos, támadó mondén mellett néha találtam olyan gyöngyszemeket, mint ez a lány. És lám, pont az ilyen emberek kerülnek olyan rossz helyzetekbe, mint egy démontámadás. Beteges világ.
- Igazad van - suttogtam, és a mosolyom egy kicsit talán ki is szélesedett, bár szemeim még mindig halottan tekintettek a sötétségbe. - Ne is sétálj el. Segíteni kell mindenkinek, akinek csak lehet.
Tudom, hogy pont azért szidtam le őt, mert nem távozott,
hanem megpróbált hősködni, de valójában ugyanolyan voltam, mint ez a lány. Ha bármiféle kiáltást meghallottam volna, azonnal belevetettem volna magamat az akcióba, és megpróbáltam volna úgy segíteni, ahogy csak képes vagyok.
Természetesen, ő nem tudhatott arról, hogy valójában az utcalány egy démon, vagy hogy miféle küldetésen vagyok,
miért akarom kiszedni belőle az igazságot. Így teljesen érthető.
Nevének az említésére csak bólintok, bár különösen cseng a fejemben. A lány egyértelműen nem angol származású, a különös kiejtés alapján valószínűleg magyar lehet. Találkoztam már magyar boszorkánymesterekkel, hiszen a Magyar Királyság szomszédságában születtem. Különös volt, hogy éppen egy magyar lánnyal találkozok ilyenkor, annyi év után.
Régen a magyar táltosok hatalmas erővel rendelkeztek, ám mára már nagyrészt mind eltűntek. És aztán annyi évszázad után, mégis találkozok egy magyar lánnyal - ha még nem is boszorkánymester.
- Az Olívia gyönyörű név. Hogyan keveredett egy magyar lány ide? - próbáltam egy kedvesebb hangnemet felvenni, bár hangszínem így is cinikusnak, és unottnak hangozhatott a számára. Gyűlöltem, hogy ennyire kitűnt belőlem az érzelmek lángja... de nem csinálhattam vele semmit.
- Nem tudom, hogy mennyit mondhatok el neked, Olívia -
válaszoltam utolsó kérdésére, ahogy karommal tartva őt sétáltunk lassan ki a sikátorból. - Gondolom megérted, hogy ha eddig nem tudtál ezekről a "lényekről", akkor továbbra sem kellene... de nem tehetek semmit ez ügyben - sóhajtottam egyet, majd végül úgy döntöttem, hogy értelmetlen lenne túl sokat visszatartani tőle, hiszen ezek után valószínűleg maga is utána jár a dolgoknak, és ha egyedül lesz, amikor találkozik egy újabb démonnal a kíváncsisága miatt... akkor meghal. - Igen, vannak még ilyenek. De én nem igazán foglalkozok velük. Arra mások vannak. Én csak egy saját ügy miatt kerestem fel ezt a démont - soroltam neki monoton hangomon, ahogy lassan sétáltunk ki a sikátorból. Ugyan a sebének nagyrészt már be kellett volna gyógyulnia, féltem, hogy megszédülhet, vagy egyéb mellékhatás felléphet, így továbbra is a vállamra segítve lépdeltem vele.



Vissza az elejére Go down
Vendég
Vendég

Anonymous
Anonymous



Egy Új Világ hajnala - Lívia&Cosimo Empty
TémanyitásRe: Egy Új Világ hajnala - Lívia&Cosimo ↠ Hétf. Szept. 04, 2017 5:55 pm



katt üzenet ©redit
• • • • • • • • • • • • • • • • • • • • • • •

Olívia && Cosimo


Kislány koromban hittem a tündérekben, a csóktól királyfivá változó békákban, sárkányokban, lovagokban. Mint minden kislány, én is hittem, hogy van egy mesevilág, ami el van rejtve és csak a nagyon szemfülesek láthatják a titkokat. De ahogy felnőttem úgy vesztek ki belőlem a gyermeteg képzeletek. Most viszont szembesülhettem a gyermeki világgal. Szörnyek és varázslók. Vajon még mit rejt a város szíve? Talán tündérek és sárkányok is vannak? Meseszép nimfák és sötét titkok? Megmentőmre tekintek, a férfi sötétséget sugárzik mégsem érzem magam veszélyben a közelében. Azonban bármi is történt, biztos vagyok benne, hogy ezek után semmi sem lesz ugyanaz, mint eddig volt. Vajon Roman tud bármit is? Nem csodálkoznék rajta, ha tudna, titokzatos fiú és bár ismerem pár hete, még nem mondhatnám, hogy ki is ismertem, a kapcsolatunk túl bonyolult.
-Nem csak magam miatt aggódom, egy ilyen lény mindenkire veszélyes volna. - sóhajtok aggódva. Ha egy volt belőle, akkor van több is. Hogy lehet, hogy mind ez idáig ennyire vak voltam? A világ nem változott csupán én jártam csukott szemmel. Emlékszem valamire gyermekkoromból, alig lehettem négy éves, a szüleim pszichiáterhez járattak, mert azt állítottam, hogy nekem az igazi anyukám egy tündér. Persze mint mondták idővel ki is nőttem a dolgot.
-Úgy éreztem tennem kell valamit, nem sétálhattam csak úgy el. - minden ember azt tette volna, én azonban erre képtelen lettem volna. Ha csak úgy elsétálok akkor nem tudtam volna megbékélni a lelkiismeretemmel.
A mosolyára kissé megnyugszom, talán ostobán viselkedtem, de emberségesen.
-Köszönöm, hogy meggyógyított, hálás vagyok érte. - mosolygok én is. Ha nem segít akkor önerőből valószínűleg nem jutottam volna el megfelelő kezelést szerezni. Romant pedig nem tudtam volna elérni, hiszen a mobilom csődöt mondott.
-Farkas Olívia a nevem, örülök, hogy megismerhetem Cosimo. - elfogadom a felém nyújtott kezet és felállok a piszkos földről. Leporolom a ruhámat és mosolyogva fordulok a férfihez. Az igazság az, hogy roppant kíváncsi lány vagyok.
-Gyakran találkozik ilyen lényekkel? Mégis mik ezek? - érdeklődöm. Ahogy jobban lettem, a kíváncsiságom is visszatér teljes erővel.

shadowhunters frpg







Vissza az elejére Go down
Vendég
Vendég

Anonymous
Anonymous



Egy Új Világ hajnala - Lívia&Cosimo Empty
TémanyitásRe: Egy Új Világ hajnala - Lívia&Cosimo ↠ Hétf. Aug. 28, 2017 10:05 am

Nem igazán válaszolok megjegyzéseire, mivel a fejem sokkal inkább Siena védelme körül forog, és akörül,
hogy hogyan fogok rátalálni a támadónkra így, hogy az egyetlen biztos forrásom éppen most szivárgott el, hála ennek a mondénnak. Én egy erős boszorkánymester voltam, így a függetlenségem megőrzésére mindig is távol tartottam magamat még az Alvilágiaktól is. Hatszáz éves életem alatt rengeteg titkos tudás jutott a kezembe, amit a legtöbben saját maguknak akarnának megszerezni, és kihasználni, míg én inkább az összegyűjtöttem őket, és biztos helyre zártam el,
hogy nem használhassák fel gonosz célokra.
A mondénekhez még annyira sem tudtam kötődni, mint más Alvilágiakhoz, és én mindannyiuktól elrejtőztem. A mondének túlságosan törékenyek voltak ahhoz, hogy sokat foglalkozzak velük, leginkább azért, mert ha segítség kellett nekik, nehezen tudtam ellenállni annak, hogy végül betörjem a derekamat,
és segítsek nekik. Ez volt a helyzet ezzel a lánnyal is. Legszívesebben eltűntem volna már akkor, amikor felbukkant,
de megsebesült, vérzett, fenyegetve volt. Szóval nem tudtam megállni, hogy ne segítsek neki.
- Ne aggódj, ez már nem fog zaklatni téged - válaszoltam a kérdésére a démonról, csak úgy félvállról. Mint ahogy már elgondoltam, valószínűleg évszázadokba telik, mire visszatér,
az az nincs veszélyben tőle a lány.
- Igen, nagyon is ostoba volt... de nem tudlak hibáztatni.
Valószínűleg valami hasonlót csináltam volna
- vallottam be,
és egy apró mosolyt vetettem a lány felé. Persze, nem azért volt a kicsiny a mosolyom, mert valami bajom lett volna.
Ahogy a hangom unottságán, és cinikus hangnemén, az arckifejezéseimen is megmutatkozott a koromból származó érzelemmentességem. Sokan ezt sértésnek vették, és ez ahhoz vezetett, hogy még jobban eltávolodjak tőlük...
- Nos, mondhatod úgy is... - mormogtam neki, ahogyan befejeztem a varázslatot, és teljesen begyógyítottam a sebét. Nem igazán akartam elmondani neki, hogy mi is voltam, mivel nem tudtam, hogy maga a lány mennyit tud a világunkról.
Reakcióiból ítélve, szinte semmit, az az inkább csendben kellett volna lennem. - A lényeg az, hogy meggyógyítottalak,
és a veszély elmúlt.

Ez az utolsó kérdése kissé meg is nyugtatott. Nem gondolt
ő szörnynek, s nem akart becsmérelni. Egyszerűen csak érdeklődött, és nem tudta máshogy kifejezni magát.
- A nevem Cosimo. Cosimo Wester. Téged hogy hívnak? -
suttogom neki, ahogy kinyújtom felé karomat, hogy felsegítsem. Nem tudom, hogy meddig menjek el... nem akarom csak úgy magára hagyni, főleg nem egy ilyen élmény után, de nem is akartam még nagyobb bajba keverni azáltal,
hogy sokáig magam mellett tartom, és még jobban belevonom esetleg egy olyan világba, ami veszélyes rá.



Vissza az elejére Go down
Vendég
Vendég

Anonymous
Anonymous



Egy Új Világ hajnala - Lívia&Cosimo Empty
TémanyitásRe: Egy Új Világ hajnala - Lívia&Cosimo ↠ Szer. Aug. 23, 2017 7:02 pm



katt üzenet ©redit
• • • • • • • • • • • • • • • • • • • • • • •

Olívia && Cosimo


Miután végig néztem a szörny haláltusáját, ami bár nem volt véres részletekkel tarkítva azért mély nyomot hagyott bennem. Minden amiben hittem vagy teljesen ellenem fordult, vagy egyszerűen csak annyira bevertem a fejem, hogy azóta is a sikátor kövezetén fekszem kiterülve. Ezt sem tartom kizárt dolognak, mert amilyen szerencsétlen vagyok az utóbbi időben az ilyesmi bármikor megeshet velem. Na de hogy két alkalommal is a fejem verjem be, ehhez azért már tehetségre van szükség jó nagy mákkal megszórva.
-Visszajöhet? - kérdezem, némi félelem vegyül a hangomba bármennyire is igyekszem ezt nem kimutatni miután irdatlan nagy hülyeséget műveltem azzal, hogy csak úgy hős lovagot játszva betévedtem ide.
Örültem volna, ha a válasza annyiban kimerül, hogy "persze, véglegesen megmurdált, sose jön vissza, vége, Capise" vagy bármi. De a bizonytalanságomat csak növelte és az sosem jó.
-Tisztában vagyok vele, nem Ön az egyetlen aki ezzel a jelzővel illet, mindig előbb cselekszem, mint gondolkodom. - vállat rántok, de erre a fejembe éles nyillalást érzek, csodás. Ha megint kórházba kell mennem akkor inkább házilag varrom össze a sebet. Nincs az a pénzmennyiség amiért én újra visszamennék a kórházba.
Szerencsére aznap is mikor először megsérültem viszonylag hamar szabadulhattam, bár nem örültek neki az orvosok. Hát nem is nekik kellett örülni, elég volt nekem, hogy elmehettem.
-Tudom, de segíteni akartam, ami persze nem mentség a hülyeségemre, de ilyenkor nem gondolkodom.
Nos ez velem a probléma, mindenbe előbb beletenyerelek, mint, hogy azt szabad volna és átgondoltam volna. Ami aranyos, meg cuki, de ilyen esetben orbitális nagy hiba és veszély.
Mindig is ilyen voltam, elég nehéz lenne most változtatni magamon. Hát ha az a sorsom, hogy rövid életem legyen, akkor ez van, így jártam.
A kérdésemre nem válaszol, de mormolni kezd és lassan érzem, ahogy a fájdalom enyhül. Gyógyító, na nem a szó legnemesebb értelmében, de gyógyító és segít rajtam. Csodálattal, vegyes meghökkenéssel bámulok rá. Mikor végez megtapogatom a fejem, ahol nem rég még meg voltam sérülve és nyoma sincs a hegnek.
-Bár nem mondta, de kitalálom, maga egy varázsló vagy valami olyasmi, egy gyógyító. - mosolygok rá egy nagy, széles, őszinte mosollyal

shadowhunters frpg







Vissza az elejére Go down
Vendég
Vendég

Anonymous
Anonymous



Egy Új Világ hajnala - Lívia&Cosimo Empty
TémanyitásRe: Egy Új Világ hajnala - Lívia&Cosimo ↠ Szer. Aug. 23, 2017 9:28 am

Amint a démon elpusztult, szinte gépiesen belekezdtem a következő feladatomba, ami az volt, hogy minél előbb segítenem kellett a mondén lányon. Bár nem tűnt keménynek a sérülése - a fejen minden ember jobban vérzik,
mint bármely más testrészen, ez nem jelent feltétlenül komoly sérülést -, akkor is volt egyfajta természetes aggodalom bennem, és törődés bennem a lány iránt. Valahogy úgy éreztem, hogy az én felelősségemmé vált, és éppen ezért meg kellett mentenem a helyzetből, amelybe belerángattam. Bár kissé mérges is voltam rá, mivel megölette velem a legjobb forrásomat Siena üldözőjéhez.
- Nem, nem biztos - válaszolok unott, monoton hangomon kérdésére, nem is gondolva arra, hogy a választ megnyugtatónak, vagy ijesztőnek találja-e. Mivel nem szeráfpengét használtam, ezért a démon csak elszivárgott,
és egy bizonyos ideig nem lesz képes visszatérni a mi világunkba. Ez talán évszázadokba, talán akár évezredekbe is telhet. De idővel vissza fog térni, és a lánnyal ellentétben valószínűleg én még itt is leszek.
- Nagyon bátor, bár ostoba lány vagy, remélem tudod! - vetem oda neki kissé szúrósan, miközben próbálom megtalálni a fejemben a sebének begyógyítására alkalmas Chthonian szavakat. Nem haragszok valójában rá, de akkor is ostobaságot csinált. - Nem rohanhatsz ennyire a veszélynek,
ha sokáig élni akarsz, főleg nem, ha ilyen veszélyről van szó.

Lassan mormogni kezdem a különös, szinte kiejthetetlen varázsszavakat, amelyek hatására az apró metszet fejbőrén lassan bezárul, miközben a vér hangtalanul, és érzéstelenül csúszik vissza fejében, miközben néhány szóval a vért magát tisztítom meg, nehogy valamiféle fertőzés is visszajusson a sebébe.
Gyógyítása közben meghallom a kérdést, amelynek hatására elakad a szavam, és majdnem le is áll gyógyítása. Ám még időben visszanyerem figyelmemet, és folytatom a kántálást.
Mi vagyok?
Mi vagyok? Ezt a kérdést már sok mondéntól hallottam. Bár a legtöbben Sátán Fiának, vagy leprásnak becéztek utána. Más,
viccesebb alakok máglyán szerettek volna elégetni. Mi vagyok?
Nem válaszoltam a kérdésére. Csak lenéztem rá egy üres,
fájdalmas tekintettel, és folytattam a varázslatot, hogy begyógyítsam a fejét. Nem volt gyomrom megválaszolni egy ilyen kérdést, ilyen hangsúlyban. Lehet, hogy a lány nem erre akart célozni, ám fejemben már-már képek bukkantak fel,
melyekben az a sokezernyi mondén tette fel nekem ugyanazt a kérdést, akikkel hatszáz év alatt találkoztam. Amikor meglátták a varázslataimat, vagy a most bekötözött bal kezemet, mely egy démonkart rejtett, mind ugyanezt kérdezte. "Mi az ördög vagy te?"



Vissza az elejére Go down
Vendég
Vendég

Anonymous
Anonymous



Egy Új Világ hajnala - Lívia&Cosimo Empty
TémanyitásRe: Egy Új Világ hajnala - Lívia&Cosimo ↠ Vas. Aug. 13, 2017 7:25 pm



katt üzenet ©redit
• • • • • • • • • • • • • • • • • • • • • • •

Olívia && Cosimo


Nem vagyok egy harcos alkat és nem is buzog bennem a küzdelem iránti vágy. Persze szeretek olvasni kalandorokról és harcos gladiátorokról, de ezt aligha tudnám magam is megtenni tizennyolc évesen és körülbelül ötven kilóval.
és lehet vakmerő vagyok, de kimondottan bátor nem, ha tudom mi vár rám nem vetem be magam a sikátorba természetesen, de mivel halvány fogalmam sem volt megtettem. Ez a különbség a bátor és vakmerő között, az egyik tudja mi vár rá, a másik nem és úgy cselekszik.
A fejem irdatlanul fáj és majdnem el is nevetem magam. Idejövetelem első estéjén és épp úgy találkoztam Romannel, hogy bevertem a fejem egy mosdókagylóba és a sürgősségire kerültem agyrázkódással és egy szép nagy púppal a fejemen.
Hirtelen cselekszem mikor a lényhez vágom az üveget, amitől felordít, de legalább elveszíti a célpontját egy pillanatra, aminek elégnek kell lennie a férfinak.
A köszönömre csak bólintok felé és a betonon fekve próbálok nyugton maradni, hogy ne akadályozzam a küzdelemben. Ijesztő amit néhány szóval művel és ahogy lángra kap a szörnyeteg majd porrá ég a szemem láttára. A férfi nem egyszerű ember, ezt eddig is sejtettem, de fogalmam sincs mi lehet, egy varázsló, mint Harry Potter? Lehet. De annál sokkal sötétebb, erősebb és veszedelmesebb. Félnem kellene, de egyelőre nem tudok. Hol csodálattal, hol ámuldozva tekintek rá, az erejére.
-Meghalt? Biztosan..? - kérdezem bizonytalanul. Mert az a szörny felülmúlta minden horrorba vetett hitemet.
Felültem ismét a férfi karjába kapaszkodva. A fejem lüktetett, de valahogy semmisnek tűnt a tény mellett, hogy valami olyanba csöppentem bele, ami megváltoztathatja, sőt, meg is fogja változtatni az életem.
-Mi maga? - teszem fel az udvariatlan kérdést, de ezek után valahogy mégis jogosnak érzem, hogy ezzel tisztában legyek. Hogy hogy fogok ezután az este után ezzel a sok mindennel megbirkózni, fogalmam sincs. Az is lehet, hogy hisztériás sokkba esem és kikürtölöm a sárga taxik között rohangálva, hogy szörnyet láttam...Szürreális az egész este és ezután minden amiben hittem fogalmam sincs, hogy igaz-e.

shadowhunters frpg







Vissza az elejére Go down
Vendég
Vendég

Anonymous
Anonymous



Egy Új Világ hajnala - Lívia&Cosimo Empty
TémanyitásRe: Egy Új Világ hajnala - Lívia&Cosimo ↠ Vas. Aug. 13, 2017 8:39 am

Csak forgattam a fejemet, amikor megkérdezte,
hogy orvos vagyok-e. Mondének, mondének... a korlátozott világlátásuk mindig is bosszantott kissé, de ezzel most éppen nem foglalkoztam. A lány segítségre szorult, és nem tehettem mást, minthogy legjobb képességeim szerint begyógyítsam a fejére ejtett sebet. Szerencséjére az egyik legősibb boszorkánymesterrel volt dolga, és sebe csak felületes volt,
így könnyen gyógyítható.
Az már kicsit sem segített rajtam, hogy a mögöttünk mozgolódó démon nekem próbálta vetni magát, és nyelvével hátamra vágott - pontosan a sebemre, ami még Siena megmentése után maradt hátra, és húzódott végig a gerincoszlopom vonalán. Hogy miért nincsenek ott az árnyvadászok, ahol valóban szükség lenne rájuk...?! Egyetlen precíz csapás a szeráfpengével, és mindez megoldódott volna.
Szerencsémre a mondén nem hagyta, hogy a démon teljesen rám vesse magát, mivel egy üvegdarabot dobott a gyomrába.
Én azonnal reagáltam, és bár égető, őrjítő fájdalom volt az egész felsőtestembe a csapástól - s valószínűleg felszakadt a bevarrt vágás hátamon -, mégis felegyenesedtem, és Chthonian szavak kántálásába kezdtem. Nem féltem attól,
hogy a mondén hallja a szavakat, ugyanis valószínűleg egyetlen kiejtést sem fog megérteni, és nem aggódhattam amiatt, hogy mit lát, mit nem, mivel már régen túl vagyunk a természetesen. Valószínűleg minden paranormálisnak, vagy képzeletbelinek tűnhet a számára, így nem korlátozhattam magamat. Meg kellett védenem őt, mielőtt a démon kivégzi,
és nem aggódhattam a következmények miatt.
- Köszönöm! - vetettem oda neki néhány elkántált szó között,
reagálva a segítségére, majd tenyereim égni kezdtek, és láva módjára izzottak egy vörös fénnyel, mígnem ujjaimból lángcsóvák csaptak ki, amelyeket a démon irányába vetettem. Nem akartam fecsérelni az időmet arra, hogy finomkodjak a démonnal. Lehet, hogy így nem tudok véglegesen végezni vele, de legalább megmenthetem a mondént.
A tűzcsóvák elől kezdetben ki sikerült térnie a démonnal,
ám hamarosan a nyelvét elkapta a tűz. Miután őrjítő visítást engedett ki szájából a lángoló nyelve láttán, elkántáltam egy újabb szót, és hirtelen a tűz befolyás nélkül terjedni kezdett,
majd mint egy vízáradat, vagy egy erekben terjedő méreg,
az egész testét belepte a tomboló, kék és vörös tűz. Nem is kellett hozzá több, mint néhány másodperc, és a kiáltások abbamaradtak, a démon teste pedig elporladva hullott a földre,
ezzel kiontva a lángokat is, melyek nem terjedtek tovább egy másik testre sem. Ilyen mágiákkal járt a hatszáz éves boszorkánymester-tudásom.
Mindezek után ismét a lány felé fordultam, és próbáltam egy kis támaszt nyújtani neki, hogy ne csak a hideg földön fetrengjen, és szenvedjen a sérülésétől. Reméltem, hogy nem késtem el, s még menthető volt a sérülése. Tudtam bár,
hogy a fejét ért seb nem volt annyira vészes, mint amilyennek tűnt a vérzés, és a szédülés által, de aggódtam érte. Nem akartam, hogy egy újabb mondén haljon meg az akadékoskodásom miatt.



Vissza az elejére Go down
Vendég
Vendég

Anonymous
Anonymous



Egy Új Világ hajnala - Lívia&Cosimo Empty
TémanyitásRe: Egy Új Világ hajnala - Lívia&Cosimo ↠ Kedd Aug. 08, 2017 7:39 am



katt üzenet ©redit
• • • • • • • • • • • • • • • • • • • • • • •

Olívia && Cosimo


Az összezavarodás enyhe kifejezés arra, amit éreztem. A fejem immár nagyon fájt és ez csak szép lassan jutott el a tudatomig. Az adrenalin segít a fájdalmat nem érezni, de amint az szép lassan kifolyik belőlünk, a fájdalom utat tör magának. A vér a kezeimen a saját vérem, tudom, hogy a fejem megsérült, de felfogni még képtelen vagyok. Ahogy ezt az egész szürreális estét sem tudom. Még is mit gondoltam? Hogy majd egyedül besétálok egy sikátorba Wonder Womant játszani? Igen, pontosan ezt képzeltem, de nem kellett volna, nagyon nem. Ha most itt lenne Roman, akkor...de nincs itt, nem tud segíteni és alapjáraton sem támaszkodhatom rá.
Megpróbáltam felülni, de a fejemben mintha gyors vonat zakatolt volna végig, kellemetlen érzés.
Néztem a férfi és a lény küzdelmét, nem mertem volna fogadni rá ugyan melyikük nyeri a csatát, valahol azért mélyen reménykedtem, hogy a férfi, mivel egyelőre Ő az egyetlen, aki nem akart ezidáig megölni.
A kérdése nem hangzott sem kedvesnek sem szánakozónak, semminek, olyan volt mintha minden érzelem nélkül tenné fel a kérdést.
-Látlak igen...azt hiszem nem vagyok jól.
Minek hazudjak, a vak is látja, hogy remekül elintéztem magam. Nem tudom mekkora lehet a fejsérülésem, de talán nem akkora, hogy azt össze kelljen ölteni. Különben is, amíg magamnál vagyok és a gondolataim sem olyan kuszák, addig nem lehet gond. Kár, hogy nem orvosira járok, mint Roman, talán akkor tudnám, hogy mekkora a kár.
-Talán orvos? - kérdezem, bár hülye kérdés, inkább néz ki egy sámánnak, a varázslataival meg a mormogásával. Bár, nem is tudom, hogy hiszek-e a sámánokban vagy varázslókban. Hagyni szeretném, hogy segítsen rajtam, de van bennem azért egy kis félsz is, hogy talán ártani fog nekem.
Ekkor pillantottam meg a szörnyű lényt, aki a sámán mögött sétált felénk megfontolt, gonosz ábrázattal.
-Vigyázz, ott van mögötted!! - kiabáltam, ahogy a torkomból kifért. Rettentő volt a látvány és nem tudtam most mi lesz.
A lény ugrott egyet egyenesen a férfi felé, hosszú, kampós nyelv lógott ki a száján, mint valami lasszó. Életemben nem láttam még ilyen csúnya lényt, a horrorfilmek meg sem közelítik ezt. Talán csak álmodom?
Segíteni akartam, magam mellett találtam egy nagyobb üvegdarabot, éles volt és volt súlya, megragadtam és a szörny felé dobtam, szerencsére softballoztam pár éve, a karomban van az erő a dobáshoz. Az üveg a lény hasába fúródott amitől olyan hangon üvöltött, hogy összerezzentem, de sikerült eltérítenem a tervétől, egyelőre...

shadowhunters frpg







Vissza az elejére Go down
Vendég
Vendég

Anonymous
Anonymous



Egy Új Világ hajnala - Lívia&Cosimo Empty
TémanyitásRe: Egy Új Világ hajnala - Lívia&Cosimo ↠ Szomb. Aug. 05, 2017 10:35 pm

Arcom ugyan nem változik meg, de egy halk morgást engedek ki magamból, ahogy próbálom visszatartani a lényt a további támadástól. A démonok mindig is ilyenek voltak: a legkisebb lehetőséget is kihasználják a támadásra,
és nem törődnek annyira az életükkel, amíg még legalább egy másik teremtménynek is fájdalmat okozhatnak. Így történt most is, amikor a támadásaim ellenére, a démonnő nekitámadott a lánynak.
Mágiámmal nem sokáig tudtam visszatartani, a hölgynek azonban mindenképp segítségre volt szüksége. Megláttam a vérfoltokat körülötte, és nem tudtam, hogy mennyire sebesítette meg a démon, így nem lehettem biztos abban sem,
hogy akár túléli. Akármennyire is feldühítettek a démonok,
nem ködösítették el elmémet, és nem tudták elfelejtetni engem arról, hogy a mondének védelme fontosabb a bosszúnál. Én nem áldoznék fel egy embert csak azért, hogy megmentsek majd egy másikat. Sienát így is megtudom védeni, így az elsődleges az ismeretlen lány lett.
Ugyanazt a Chthonian szót használva ismét felröpítettem a démont, és a földhöz vágtam. Megpróbáltam olyan magasságból dobni, hogy legalább egy-két csontját összetörjem, hogy lebéníthassam, és megmenthessem a lányt - már persze, ha a démont egyáltalán megállította az, hogy eltörtek a kezei, és lábai.
Azonnal letérdeltem a lányhoz, és megragadtam finoman a vállainál, hogy nehogy visszaessen a földre. Szemeibe néztem,
és saját mély, halottas, barna szemeimmel vizsgáltam, hogy mennyire lehetett magánál a lány.
- Héj! Magadnál vagy? Látsz engem? - kérdeztem tőle, s hangom talán meglephette őt, mivel cinikus volt, és érzelemmentes. Talán félre is érthette, hogy vádlón, vagy szkeptikusan szólok-e hozzá, pedig fejemben ezeket a szavakat teljesen természetesnek, és aggódónak szántam.
Egyszerűen csak ilyen volt a hangom az utóbbi pár száz évben.
- Ne aggódj, egy-kettőre rendbe hozlak... - suttogtam neki,
ám miközben figyelmemet ráirányítottam, nem láthattam,
hogy a démon még életben volt, és mögöttem mozgolódott.



Vissza az elejére Go down
Vendég
Vendég

Anonymous
Anonymous



Egy Új Világ hajnala - Lívia&Cosimo Empty
TémanyitásRe: Egy Új Világ hajnala - Lívia&Cosimo ↠ Szer. Aug. 02, 2017 8:39 pm



katt üzenet ©redit
• • • • • • • • • • • • • • • • • • • • • • •

Olívia && Cosimo


Egy nagyon elcseszett lány vagyok, feltételezhetné bárki, hogy talán nem volt gyerekszobám sem, közlöm volt, de ettől még úgy látszik a hülyeség belém szorult, mint nagyiba a puncsfagyi.  Ez az egész kis magánakció semmire sem jó, igaz nem tudtam volna hívni a rendőrséget, de bizonyára találtam volna valakit, akinek van mobiltelefonja, hiszen ez már az a világ, ahol akinek kajája sincs is mobiltelefonnal lófrál. De nem, én úgy döntöttem elindulok egyedül megváltani a világot és megmenteni egy nőt. Arra számítottam, hogy szembe találom magam egy férfival, nagy ballon köpenyben, fegyverrel, rambó kalappal és napszemüveggel, a földön pedig egy ártatlan nő hever majd. Ennek ellenére a férfi semmiben sem hasonlított a kitalációmhoz.
aztán minden hirtelen felgyorsul, a nő már egy eltorzult kinézetű szörny én pedig nem sokára a betonon koppanok beverve a fejem, rajtam pedig ez a szörny. A sikoly belém fagy és csak meredten bámulom a szörnyet mindaddig, míg le nem repül rólam a férfinak köszönhetően.
Fogalmam sincs mi ez, hogy ezt valóban látom-e vagy csupán csak képzelem, ugyanis a fantáziám kiskorom óta szárnyal egyre magasabbra.
Félelem áramlik belém és remegek. A férfi ismét padlóra küldi az ellenfelét én pedig nem tudom becsukni a szemem, minden egyes mozzanat a fejembe ég. Arra sincs elég lélekjelenlétem, hogy megmozzanjak és futásnak eredjek. A fejemhez érintem a kezem és nedves folyadék színesíti be a kezem. Vér..
-Mi..mi volt az... - utalok itt továbbra is a lényre amiről le sem vettem a pillantásom azóta sem. A remegés alább hagy, de a félelem alattomos lény, tudom, hogy még itt tartózkodik velem és arra vár, hogy újult erővel törjön rám.

shadowhunters frpg







Vissza az elejére Go down
Vendég
Vendég

Anonymous
Anonymous



Egy Új Világ hajnala - Lívia&Cosimo Empty
TémanyitásRe: Egy Új Világ hajnala - Lívia&Cosimo ↠ Vas. Júl. 30, 2017 4:41 pm

A mondén lány feltűnésétől először meghökkentem, leginkább, mert elfogott engem annak a gyanúja, hogy talán mégis voltak más démonok a közelben,
és a foglyom képes volt egyet magához hívni folyamatos sikítozásával, ám hamar tévednem kellett. Egy démon nem remegő hanggal lépett volna oda mellém, és nem megkért volna arra, hogy elengedjem a nőt, hanem nekem akart volna ugrani. Megálltam a harcban, és próbáltam kifürkészni, hogy mégis ki lehetett az, és hogy biztosan ártalmatlan-e a számomra, de abban a pillanatban bebizonyosodott, hogy a két hölgy egyáltalán nem áll szövetségben.
A külsőre gyönyörű tinédzsernek kinéző démon nekivetette magát a lánynak, és rúzsos, gyöngéd ajkai mögül agyarak,
és éles fogak lestek áldozatára. Először azt gondoltam, hogy talán egy másik Alvilágival lehet dolgom, és meg tudja majd védeni magát, de csak nőtt a sikolyok száma, és inkább úgy döntöttem, hogy gyorsan lépnem kell.
Valószínűleg egy egyszerű mondénról volt szó. Ostoba lány!
Még hogyha nem is egy démonról lett volna szó, mi az ördögre számított? Lehettem volna egy bűnöző is, aki könnyedén kést szúrhatott a gyomrába. Bátorságát ugyan díjaztam... és őszintén visszanézve, valószínűleg ugyanúgy cselekedtem volna, mint ő. De akkor, abban a másodpercben szitkoztam magamba a lányt.
Nem mozdultam eredeti helyzetemből, hanem különös, számára valószínűleg zagyvaságnak tűnő szavakat kezdtem kántálni. Chthonian betűk csúsztak ki a számon, és hamarosan ujjhegyeim kék fénnyel kezdtek tündökölni. Suhintottam egyik karommal egyet a démon irányába, és egy hatalmas szélrengeteg támadt a lány felett, ami nekizúdult a támadónak,
és azonnal kicsavarta egyik karját, testét pedig a falnak dobta.
- A fenébe is! - futott ki a számon, ahogy a lányhoz rohantam,
hogy megvizsgáljam őt. Szemeim végigpásztáztak a testén,
ám úgy tűnt, hogy rendben van. Arcomon nem mutatkozott meg a bosszúság, amit éreztem a lány iránt, inkább csak egy érzelemmentes, cinikus tekintetet vetettem felé. Ki akartam nyújtani a kezemet, hogy felsegítsem őt, ám a démon visítani kezdett.
Arcának finom vonalai egyre inkább szétszakadtak a kiugró agyarai, és csontos állkapcsa felett, pisze orra helyett egy hosszú boszorkányorrt növesztett, szőke haja nagyrészt szertefoszlott a fejéből kibúvó szarvak miatt. Én rögtön egy szó kántálásába kezdtem, és ismételten egy hasonló szélcsapással a földhöz vágtam egész testét. Remélhetőleg most már úgy is marad...



Vissza az elejére Go down
Vendég
Vendég

Anonymous
Anonymous



Egy Új Világ hajnala - Lívia&Cosimo Empty
TémanyitásRe: Egy Új Világ hajnala - Lívia&Cosimo ↠ Szomb. Júl. 29, 2017 12:08 pm



katt üzenet ©redit
• • • • • • • • • • • • • • • • • • • • • • •

Olívia && Cosimo


Én világéletemben igyekeztem kerülni a bajt. Anyáék igazi mintaszülőnek bizonyultak, de ha csak egyszer is bajba keveredtem volna biztos belerokkantak volna. Túl jól ismerem őket, ők valahogy hisznek a tökéletességben, azt gondolják én is tökéletes vagyok. Pedig nem, tudom, hogy olyan nem létezik. Ha létezne, akkor most nem éppen egy tökéletesen sötét sikátorba tartanék lemerült telefonnal és egy apró kulccsal a zsebemben, ami egy plüss állat megsebzésére is kevés. De a sikoly az rosszat jelent én pedig hogy tudnék azzal a nyugalommal tovább sétálni, hogy talán megakadályozhattam volna valamit rosszat? Még ott az esély, ha gyorsan futok elmenekülhetek és talán az is, aki bajba került. Csak ne lenne bennem sötét félelem.
Beljebb lépek és meglátok két árnyat, egy női alakot és egy határozottan férfi alakot. Megdermedek és egy kuka mögé bújok, hallgatom a szóáradatot, amit a férfi zúdít a nőre és összezavarodom.
A szeráfpenge...annyira furán hangzik, de a maga a szó nyelvemre áll és könnyeden legördül róla. Mindig is érdekeltek a különböző fegyverek, erről azonban még soha nem hallottam.
Az utolsó mondata a férfinak nem tetszik nekem és kilépek az árnyékból. Ott állok a sérült nő és a harcias férfi előtt. Az ötlet, hogy bukkanjak elő a semmiből, addig volt jó terv, míg meg nem valósítottam.
-Nem..nem engedem, hogy bántsa. - mondom remegő hangon, de ettől még magam sem ijedtem meg, nem hogy a férfi.
Ekkor a nő tekintete felém villant, a szemei vörösen világítottak és a következő sikolya inkább volt dühtől átitatott, mint sem félelemtől remegő. Hirtelen megmozdult és már felém tartott, rám vetette magát és a földre taszított. Minden levegő kiszorult a mellkasomból, időm sem volt azon gondolkodni mi történik éppen.
Mindig is annyira naivnak tartottak a barátaim és a világmegváltó nevet ragasztották rám, nem álltak távol a lényegtől, azonban amit ma este tettem, lehet egyrészről az utolsó tettem volt, másrészről az egyik legostobább, amit valaha is cselekedtem.

shadowhunters frpg







Vissza az elejére Go down
Vendég
Vendég

Anonymous
Anonymous



Egy Új Világ hajnala - Lívia&Cosimo Empty
TémanyitásRe: Egy Új Világ hajnala - Lívia&Cosimo ↠ Pént. Júl. 28, 2017 9:44 am

Megtaláltam, és azonnal támadásba lendültem.
A démonok esetében nem engedheti meg senki, hogy külsejük, vagy motivációik elhalványítsák azt a tényt, hogy ezek a lények sohasem akarnak semmiféle jót senkinek. Nem kívánják, hogy jól érezd magadat, vagy jó dolgok történjenek veled, amíg közelükben vagy, s ha mégis ilyen fordulatot vennének az események, akkor sem a démon által, vagy pedig valamiféle nagyobb árért cserébe. Pontosan ez volt a helyzet.
A sikátort megtöltötték a nő sikolyai, kit egy Chthonian szavat használva szó szerint a falhoz szorítottam. Természetesen nem egy valódi, ártatlan hölgyről volt szó, hanem egy kéjdémonról,
ami egy egyszerű utcalány alakját öltve várt eljövendő áldozataira. Azonban most engem talált meg.
- Mondd meg, hogy hova bújt el! A ti kis kedvencetek volt,
nem igaz?!
- kiáltok rá, s bár hangom monoton, mélysége különösen agresszívvá teszi. Azért kutattam fel kifejezetten ezt a démont - bár más démonokat is le szoktam vadászni, ha utamba kerülnek -, hogy megtudjam, merre találhatom meg azt az állatot, ami veszélyeztette Siena, és családjának életét.
Forrásaim pedig arra jutottak, hogy lehetséges volt, hogy az a lény nem egy független démon volt... hanem egyfajta gyilkos házi kedvenc. Az övéké.
- Ha ideadod azt, amit akarok, akkor nem fogok végleg végezni veled! Kóstoltad már egy szeráfpenge vágását? Meg szeretnéd tapasztalni? - morogtam neki, ám a démon csak folytatta az ordibálást, s reménykedett abban, hogy társai hamarabb érnek ide, minthogy egy árnyvadászt hozassak a sikátorba. De nem reménykedhetett egy démon segítségében sem. A markomba volt, és nem menekülhetett sehová.
- Ne is számíts segítségre! Nem fog jönni senki sem! - folytattam beszédemet, majd egy Chthonian szót szavaltam,
amelynek hatására vágások bukkantak fel karjain, és lábain.
Nem voltam kíméletes egy démonnal, nem érdemelték meg,
s akármekkora élvezetet is lelhettek még saját kínjukban is,
nem érdekelt. Engem kielégített a látvány.
A démonokkal való küzdelmek során szinte mindig kifordultam magamból. Talán ez az Alvilági faj volt az egyetlen, amely valódi, őszinte érzéseket tudott kiváltani hatszáz éves, életet unt személyemből. Pusztán azért, mert annyira gyűlöltem őket, hogy még egy angyal is gyorsabban elintézte volna a démont, mintsem kínozza, mint ahogy én tettem. Pedig az angyalok, ha őszintén gyűlöltek is bárkit, nem gyűlöltek mást jobban, mint a démonokat. Én pedig kész voltam megvédeni Sienát az ilyen teremtményektől bármi... bármi áron.



Vissza az elejére Go down
Vendég
Vendég

Anonymous
Anonymous



Egy Új Világ hajnala - Lívia&Cosimo Empty
TémanyitásRe: Egy Új Világ hajnala - Lívia&Cosimo ↠ Csüt. Júl. 27, 2017 6:00 pm



katt üzenet ©redit
• • • • • • • • • • • • • • • • • • • • • • •

Olívia && Cosimo


Még mindig nem sikerült megszoknom a nagyvárosi nyüzsgést, Magyarországon maga Budapest sem ennyire forgalmas és elég nehéz hozzászokni a változáshoz. Bár már megérkeztem egy ideje és kezdem felvenni a ritmust az állandó pörgéssel még akadnak dolgok amikkel nehezen boldogulok. Egyik helyről a másikra nehezen sikerül eljutnom, mert a taxik bár rengetegen vannak és sárgára festik az utakat, szinte mindig mind foglalt. Ez az átka a rengeteg embernek. Az iskola könnyebb, mint elsőre számítottam és barátokra is leltem. A kiejtésemen sikerült csiszolnom és már nem úgy hangzom, mint egy macska akinek ráléptek a farkára. Roman...na igen, Ő az a személy, akivel nem tudom mit kezdeni. A városba érkezésem napján viharos ismerkedésbe kezdtünk, na nem önszántunkból, és azóta is valahogy köze van az életemhez. Több körülötte a titok, mint egy Kokain maffia főnöke körül. Egyszerre félek tőle és szeretek a társaságában lenni.
Most épp a kávéházban dolgozom, ahol sikerült állást találnom, bár ösztöndíjjal vagyok kint, a dolgok nem olcsóak és nem akarom a szüleimet anyagi csődbe juttatni.
Elköszönök zárórakor a munkatársaktól is kilépek a csípős, hideg éjszakába. Nem kimondottan szeretek este a koliig közlekedni, de mivel ezúttal Roman nem ért rá, hogy hazakísérjen magamnak kell megtennem az utat. A sikátorok sötétje és az az émelyítő szag, ami belőlük árad egyszerre rémiszt meg és kelt bennem undort.
Összehúzom magamon a kabátom és sietős léptekkel indulok meg a még nem kihalt útszakaszon. Neon fényekben pompáznak a szórakozóhelyek, táncos klubbok és még pár éjjel is nyitva tartó bolt. New York sohasem alszik, a fények olyanok mintha a napot váltanák. Ha nem lenne annyi félelmetesen kinéző alak ilyenkor az utcákon magam sem félnék ennyire.
Az egyik sötét kis épület mögötti utcácskából egy rövid sikítás hallatszik ki, egy pillanatra megtorpanok, remélve rosszul hallottam, hogy talán csak a szél volt, ami játszott a hallásommal. De újabb sikítás hangzik fel, nem tévedtem. Előkapom a mobilom, hogy tárcsázzam a rendőrséget, de látom lemerült a készülék. Mit tehetne egy magam fajta fiatal lány? Természetesen tesz egy ostoba dolgot, amit meg fog bánni később... elindultam, hogy magam nézzek utána a dolognak. Bátor és botor tett egyben.

shadowhunters frpg







Vissza az elejére Go down
Vendég
Vendég

Anonymous
Anonymous



Egy Új Világ hajnala - Lívia&Cosimo Empty
TémanyitásEgy Új Világ hajnala - Lívia&Cosimo ↠ Csüt. Júl. 27, 2017 5:43 am

Lívia & Cosimo


Lassú, megfontolt lélegzetvételekkel lépdeltem végig a sötét londoni utcákon, melyeket már csak távoli nevetések, és szirénák hangjai töltöttek meg egy kis parányi élettel. Az éjszaka átláthatatlan lepedőként ereszkedett a fővárosra, mely minden ember száját, beszédét eltakarta,
elfojtotta, és helyet adott más lényeknek, hogy szabadon garázdálkodjanak. Jelenleg éppen egy ilyen teremtmény nyomában jártam én is.
Néhány régi boszorkánymester barátomtól megtudtam, hogy az általam keresett démoni vadállat gyakran vadászik más varázslókra Londonban, amikor éjszaka van, mivel ínyencségeknek találja őket, nappal pedig képtelen lenne mozogni állati formája miatt. Így én egy tökéletes csalit nyújtok majd neki, s amikor elég közel ér hozzám, levadászom.
Különös bizsergés fogja el az ujjaimat, miközben mindezen gondolatok végigpörögnek a fejemben. Már több száz éve volt,
hogy egy efféle "küldetés" végrehajtására indultam, és még régebb óta, hogy egy méltó ellenféllel kellett küzdenem. Sajnos makacs, és ostoba voltam, és azt hittem, hogy a világ nem fog megváltozni körülöttem, ám nem így lett. Sőt... néha úgy éreztem, hogy valójában én nem tartozom már ebbe a világba, ezek közé az emberek közé, és nem is a démonok.
Az pedig, hogy a létezésemet tagadtam szörnyen magányossá, és elhagyatottá tette ezt a földet. Öregedni nem öregszem, betegségektől erős védelmem van, és nem szerzek akkora sebeket, amelyeket nem tudnék időben begyógyítani.
Az évszázadok múltával elért engem az, amit a többi boszorkánymester a mi fajtánk sajátos "vénségének" tekint.
Az idő múlásával elveszítjük érzéseinket, elmúlnak az érzéseink: a düh, a szeretet, az irigység, a kedvesség, a gyűlölet. Üres héjakká válunk, akik vagy beleőrülnek sorsukba,
vagy érzelemmentes, bolyongó testekké válnak, melyekből kiveszett minden emberség. Nekem még voltak érzéseim,
és voltak céljaim, de éreztem magamon... erősen éreztem,
hogy ilyen idősen már kezdek túlságosan is megöregedni.
És a rozsda testem helyett elmémet oly erővel elfogja, hogy nem bírok ebben a világban élni. Nincsen értelme élnem...
Legalábbis azt leszámítva, hogy meg kell védelmeznem Sienát ettől a démontól. Most ő a legfontosabb. Szövetkabátomat feljebb is húzom, hogy elrejtsem arcomat, és siető lépésekkel megindulok egy sikátor felé, ami egy bár közelében elvágja a házak sorait, és teljes árnyékvilágba borul. Itt kell várnom rá.
Itt fog felbukkani... és most, most majd végleg végzek vele!



Vissza az elejére Go down
Ajánlott tartalom




Egy Új Világ hajnala - Lívia&Cosimo Empty
TémanyitásRe: Egy Új Világ hajnala - Lívia&Cosimo ↠




Vissza az elejére Go down
 
Egy Új Világ hajnala - Lívia&Cosimo
   
1 / 1 oldal
 Similar topics
-
» Cosimo Wester
» A Mágus és a Tündérkisasszony - Hazel&Cosimo

Engedélyek ebben a fórumban:Nem válaszolhatsz egy témára ebben a fórumban.
-
Ugrás: