A Mágus és a Tündérkisasszony - Hazel&Cosimo
Shadowhunters
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.



 
Hello my
Little Guest
Becses nevem
Jelszavam
Jegyezz meg: 
Mi is volt a jelszóm?
Discord szerver
Shadowhunters



Utolsó posztok
Tagjaink tollaiból
Michael
Kedd Aug. 29, 2023 9:21 pm

Zoey Briggs
Csüt. Aug. 24, 2023 8:39 am

Hazel Sage Stargrace
Szer. Aug. 23, 2023 5:23 pm

Silvius S. Hildenborough
Szer. Aug. 23, 2023 5:19 pm

August A. Littlebury
Szer. Aug. 23, 2023 5:14 pm

Kimberly Storm
Szer. Aug. 23, 2023 5:09 pm

Kimberly Storm
Szer. Aug. 23, 2023 5:06 pm

Oliver Burton
Szer. Aug. 23, 2023 4:27 pm

User statisztika
Belépett tagjaink
Jelenleg 3 felhasználó van itt :: 0 regisztrált, 0 rejtett és 3 vendég

Nincs

A legtöbb felhasználó (45 fő) Szomb. Márc. 04, 2017 12:36 pm-kor volt itt.
Lélekszámláló
Elfogadott tagjaink
Csoportok ::
Összesen ::
211110
Angyalok ::
220
Klávé tagok ::
101
Árnyvadászok ::
220
Kör tagok ::
000
Tündérek ::
101
Mondének ::
303
Félvérek ::
101
Dámpírok ::
000
Vámpírok ::
312
Vérfarkasok ::
642
Boszimesterek ::
220
Bukott angyalok ::
000
Démonok ::
000



Legaktívabbak
A hónap méhecskéi

Megosztás
 

A Mágus és a Tündérkisasszony - Hazel&Cosimo


Hazel Sage Stargrace
Tündérkirálynõ

Hazel Sage Stargrace
Hazel Sage Stargrace


570
Kor :

Tündérek Birodalma
Tartózkodási hely :

2017. Jul. 15.
Csatlakozás ideje :


A Mágus és a Tündérkisasszony - Hazel&Cosimo Empty
TémanyitásRe: A Mágus és a Tündérkisasszony - Hazel&Cosimo ↠ Hétf. Júl. 31, 2017 2:59 am


     

Secrets and secretive people are fascinating to solve


     
Cosimo & Hazel

     
Wester nem a legbölcsebb boszorkánymester, ha csak így itt hagy. Persze, az sem lenne bölcs döntés, ha minden egyes munkájába beavatna, akármennyire is meg szeretném tudni a titkait. Ám sajnálhatja, ha anélkül hagy itt, hogy megkérdezze: Mi okból kerestem fel? Nincs könnyebben kifaggatható nép, mint a tündérek, igaz, kell egy kis gógyi hozzá, de nem lehetetlen, sőt! Wester talán képes lenne rá, főképp ha ennyire különleges és fontos a munkája. Nem is értem miért nem tér ki rá, és miért is ugrik olyan konklúziókba, amelyek nem tükrözik a valóságot. Talán túlságosan is megbízik az ösztöneiben, amelyek talán nem is hazudnak - a királynő még ajánlhat fel szövetséget neki, miután visszamegyek hozzá jelenteni. Nem tudom, mennyire értékesek számára a munkái, mennyire hasznosíthatóak, de ha úgy érzi megéri őket valamilyen formában a tulajdonunkban tudni, akkor kétség nélkül meg kell szereznünk. Erre pedig magam volnék a leginkább képzett tündér, ha én elbukok, akkor nem egy könnyű piskótáról beszélünk - bár a dolog sosem annyira egyszerű, mint amilyennek elsőre látszik. Már nem tévesztenek meg a rózsaszín ködben csillogó pónilovak, mert tudom, ezek mind-mind szürke ködben vágtázó vadlovak - a felismerésükhöz tapasztalat kell.
Természetesen nem akarok vesztesen távozni ebből az összetűzésből, bár úgy tűnik, ez elkerülhetetlen. A boszorkánymester oldalát nem fúrja a kíváncsiság, még annyira se, hogy találkozónk valódi céljára és kiindulására fényt derítsen, pedig ebben reménykedtem, erre építettem a taktikámat. Nem akarok kifogásokat keresni - talán túl rámenős voltam, talán túl magabiztos, de maga a  szituáció, a körülmények sem könnyítették meg a dolgomat, az az igazság. Át kellett volna hidalnom a nehézségeket, s ezt csúnyán elmulasztottam, nem tagadom. Nem akarom magam mentegetni, nem kenyerem. A lényeg, hogy majdnem üres kézzel távozom, vagyis inkább hagyom, hogy Wester hagyjon magamra a kávézóban. Legalább úriember módjára állja a teám, bár sosem mondta ki szóban, hogy meghívna. Latinul köszön el, csupán a nyelvet ismerem fel, az értelmét nem tudom megfejteni, így lemondóan meghúzom a vállam. Ilyen ez. Ha most kisétál azon az ajtón, akkor elkeseredetten kell visszakullognom a királynőm színe elé; Ha marad, akkor folytathatom ezt a végere nem érő párharcot, amelyben egyikünk sem szeretne engedni, habár tudjuk, így sosem lesz nyugalmunk.
Az előbbi lehetőséget választja, még látom, ahogyan teste egyre távolabb és távolabb sodródik tőlem.
- Viszlát! - kiáltom utána, hangomat elnyeli a magányom üressége, arcomról lerohad a mosoly, amely eddig képemen időzött.
(c) crackle bones


LEZÁRT JÁTÉK



Vissza az elejére Go down
Vendég
Vendég

Anonymous
Anonymous



A Mágus és a Tündérkisasszony - Hazel&Cosimo Empty
TémanyitásRe: A Mágus és a Tündérkisasszony - Hazel&Cosimo ↠ Kedd Júl. 25, 2017 7:35 pm

Ez a lány egyszerűen nem értett engem. Úgy gondolta, hogy engem érdekelnek a nézetei, és az érdeklődése. Egyértelmű volt, hogy bárki is küldte, vagy akármiért is volt itt ez a Hazel, nem ismert engem... azonban tudott azokról a dolgokról, amelyekkel én foglalkoztam, ami arra utalt, hogy valaki mesélt neki rólam, és ha ilyen fenyegetésekkel érkezik, akkor az a bizonyos valaki nem lehetett egy jó barátom.
Túlságosan is nem ismert engem Hazel ahhoz, hogy eléggé
elővigyázatos legyen. Én nem akartam magamnak rajongókat,
nem akartam, hogy valaki érdeklődjön a tudásom iránt, akit pedig esetleg eléggé közel engedtem volna magamhoz, hogy bármit is megmutassak neki, az nem egy olyan alak lett volna,
aki azzal fenyeget, hogy újabb, és újabb társai fognak zaklatni engem.
Ezen a ponton csak három választási lehetőségem volt: harc,
ami fölöslegesnek tűnt, és valószínűleg csak még több gondot okozott volna a számomra. A titkaim kiadása, és a lány elfogadása, amelyre nem voltam hajlandó. Kutatásaim túlságosan ártalmasak voltak még rám nézve is, hogy azt bárkinek átadhassam, kiváltképp egy tündérnek, akiről biztos voltam, hogy nem bölcsen használná. A harmadik pedig az,
hogy megpróbálok alkut kötni vele.
- Nem, nem hiszem el - válaszolok fáradtan utolsó kérdésére. Nincs esély arra, hogy ismerne engem annyira, hogy tudná, mivel foglalkozok, és érdeklődhetne. Én egy mítoszként élek már több száz éve ezen a világon - nem hozok létre kapcsolatokat, nem barátkozok,
nem ismerkedek. Nem avatkozok bele a világ ügyeibe, és nekem ez így tökéletes, mert csak a célkeresztbe kerülnék ezáltal. - És nem is kívánom megosztani magával a tudásomat,
hacsak nem valami értékeset fel tud mutatni... amit kétlek
- fűztem hozzá. - Addig is... -
mosolyom visszatért egy pillanatra az arcomra, ahogyan felálltam, és az asztalra dobtam egy kevéske pénzt, mely fedezte a saját kávémat, és Hazel teáját. Bekötözött kezemet szövetkabátom alá rejtettem, és bólintottam egyet.
- Quia nunc vale! - búcsúztam el latinul tőle, majd megindultam az ajtó felé. Lassú léptekkel haladtam, így ha akart volna még valamit,
avagy alkudni szeretett volna, meghagytam neki az esélyt,
hogy próbálkozzon.
Őszintén szólva, élveztem valamelyest a beszélgetésünket, csupán azt kívántam, hogy egy finomabb,
és egyenesebb formában folytathattuk volna a titkok, a fenyegetések, és a kérdések elkerülése nélkül. Ilyen téren egy egyenes alak voltam. Ha pedig nem volt mit ajánlania,
akkor nem volt miről beszélgetnünk. Titkaim nem voltak csak úgy kiadóak - éppen ezért is bújtam el a világtól.



Vissza az elejére Go down
Hazel Sage Stargrace
Tündérkirálynõ

Hazel Sage Stargrace
Hazel Sage Stargrace


570
Kor :

Tündérek Birodalma
Tartózkodási hely :

2017. Jul. 15.
Csatlakozás ideje :


A Mágus és a Tündérkisasszony - Hazel&Cosimo Empty
TémanyitásRe: A Mágus és a Tündérkisasszony - Hazel&Cosimo ↠ Kedd Júl. 25, 2017 2:59 am


     

Secrets and secretive people are fascinating to solve


     
Cosimo & Hazel

     
Ha azt hiszi Wester, hogy ebből a beszélgetésből ő távozhat nyertesen, akkor nagyon is téved. Azt hiszi - mint a legtöbb alvilági, akinek ilyen könnyen kiadom magam - tudja, hogy miért jöttem. Mindegyik arra vár, hogy a hátába döfjék a kést, van amelyik tőlem várja a hideg fém csókját, van aki mögém bújna, hogy elkerülje ezt a sorsot. Én csak egy egyszerű kém vagyok - nem szövetséget jöttem köttetni, sem életeket elvenni. Én információért jöttem, és nem adhatok érte cserébe semmit, csupán azt, amit a királynőm üzen, ha egyáltalán tesz ilyet. Ilyen ez a feladat, kikerülni a kérdéseket, de az enyémekre választ kapni. Sokszor végigcsináltam már ezt, és elég kevés hibaszázalékkal távoztam egy-egy küldetés helyszínéről. Vannak nehezebb esetek, amely mind az időkerettől, mind a helyszíntől, mind a célszemélytől válnak nagyobb erőt igénylővé, de ezek valahogy mindig jobban vonzottak. Az egyszerű feladatok már untatnak - Wester pedig minden értelemben különlegesen, kiemelkedően nehéz feladat. Maga a boszorkánymester is megér egy misét, ahogy mondani szokás a mondének körében, de a gyakorlatilag nem létező időintervallum, s maga a környezet sem a legmegfelelőbb - legfőképpen mert nem ismerem a helyet eléggé, nem volt időm felmérni kik vagy mik járnak ide, s legutolsó sorban, a teájuk nem valami finom.
Wester mosolya az arcán eléggé, nos... Irritáló. Persze nem vagyok én ünneprontó, hogy azonnal letöröljem a képéről a vigyorát, de igyekszem szépen lassan elkedvteleníteni. Az őszinteségét értékelem, és örülök neki, hogy nyílt lapokkal játszik, így nekem is megkönnyíti a dolgom, habár így kevesebbet is szórakozhatok - ámbár nincs is sok időm rá, sajnálatos módon. Mondandója nem lep meg, valami ilyesmire vártam, a mosolyára ebből következtettem. Szemeim ravaszkásan csillognak, ahogyan hátradőlök, karjaimat magam előtt összefonom.
- Ó, nem, Mr. Wester, maga félreértett engem. - magyarázom könnyed hanggal. - Nem segítségért jöttem ide. Csak csevegni. - Ha elhiszi, ha nem, gyakorlatilag nem a segítségére vagyok kíváncsi. Nincs semmi konkrét ügy, amiért a királynőnek szüksége lenne a tudására, vagy legalábbis nem osztotta meg velem azt. Egy szóval sem mondta, hogy szövetségesnek szeretné maga mellé a boszorkánymestert - valószínűleg a tudását akarja eladni valakinek, akit méltóbb szövetségesnek talál; Több emberrel, nagyobb hadi erővel. A királynő amúgy sem szokta megosztani a miérteket velünk, ezáltal elmaszkolhatjuk a tevékenységeink valódi célját. Természetesen nem meghalni küld ide minket az uralkodónőnk, szüksége van ránk, jobban, mint bárki másra. Az információnak hatalmas értéke van, s a mi esetünkben az igazság nem ismerésének is. Így a szavak könnyen siklanak ki a fogaim közt, nem hazugságok. - Nem vagyok érdekelt abban, hogy szövetséget kössünk. Maga nem hiszi el, hogy valaki a munkája után érdeklődik, mert szimplán érdekesnek találja? - kérdem kissé felháborodottan, de a mosoly ott bujkál az ajkamon továbbra is.
(c) crackle bones



Vissza az elejére Go down
Vendég
Vendég

Anonymous
Anonymous



A Mágus és a Tündérkisasszony - Hazel&Cosimo Empty
TémanyitásRe: A Mágus és a Tündérkisasszony - Hazel&Cosimo ↠ Hétf. Júl. 24, 2017 2:01 pm

Ismételten elvigyorodtam, bár szám sohasem szélesedett, ami hatalmas ellentétben állt Hazel arckifejezésével - ő végig mosolygott. Nem nagyon törődtem legtöbb fenyegetésén, vagy bátor megmozdulásán. Az évszázadok múlása nem csak a szeretet, és boldogság érzéseit halványította el bennem, a törődést is. Leszámítva ezen küldetésemet Siena megmentéséért, semmi sem kapcsolt már engem ehhez a világhoz. A legtöbb alvilági faj számára mítosszá, vagy jelentéktelenné váltam, míg azok a boszorkánymesterek, akiket ismertem, nagyrészt valamilyen módon meghaltak, vagy csupán megszakadt közöttünk a kapcsolat. A mondének világához is csak Siena kötött már engem - de ő sem közvetlen kapocs volt, távoli őrzője voltam én, madárként szemlélő, és életének nagyobb részéből kimaradó védelmező. És nem is terveztem jobban beleavatkozni az életébe, hiszen a szülei is éppen azért haltak meg, mert az a bizonyos démon kiszagolta a jelenlétemet,
mágusvérre fájt a foga, és vadászatában útjába állt a házaspár. Nem engedhettem meg, hogy ez újra megtörténjen - ahogyan azt sem hagyhattam, hogy féltve őrzött, veszélyes tudásaim, és kísérleteim rossz kezekbe kerüljenek. Hazel a következő, és következő emberről beszélt, de ez egyáltalán nem érintett meg, hisz életem árán is megvédelmeztem volna a hatalmat a világ saját érdekében. Ha ez a halálomba került volna, hát legyen.
Ebben a pillanatban el is gondolkoztam azon, hogy mi történik majd azután, hogy a démon meghal. Attól a ponttól fogva Sienához sem kötné semmi sem az életemet. Utána már valóban nem lenne... semmi... csak végtelen, végtelen... sötét üresség.
Függetlenül baljós gondolatmenetemtől, az az apró mosolyom nem lankadt, ahogy cinikus, kissé így is szomorúra vett pókerarcom sem. Talán ez volt az egyik legnagyobb előnyöm a furfangos tündérrel szemben: már pár pillantásra kifürkészhette néhány gondolatomat, modoromat, akár alapvető nézeteimet, és véleményemet iránta, vagy mások iránt - de ha azt gondolta, hogy az arckifejezésem elárulja a gondolataimat, akkor nem figyelt eléggé oda. Igaz ugyan,
hogy általánosan cinikus voltam, de a cinikusság rengeteg mindenre kiterjedt, arcizmaim viszont még csak meg sem rándultak.
- Köszönöm, Hazel. Ezzel a válasszal mindent elmondtál nekem - mosolygok tovább, bár a hangszínemben nem lelhető fel öröm, ugyanolyan cinikus, mély, és lassú maradt.
"A tündérek avval szövetkeznek, akivel nyernek a háborúban." - ugye? Ebben az esetben szövetkezni akarnak velem, hisz képtelenség lenne, hogy az asszisztálásom nélkül fellelnék a rejtekhelyemet, és hatásosan felhasználhatnák az általam lezárt, és felfedezett varázsigéket. Ha pedig én kellek a háború megnyeréséhez, akkor már szövetségessé tennének. Azt gondolta Hazel, hogy ezzel kicselezhet, de többet árult el magáról már ezen a ponton, mint eddig minden egyes szavával. Most már tudtam a küldetését, motivációját, bár őszintén szólva pontosan erre számítottam. Egy magamfajta boszorkánymestert, aki hatalmas, ám inkább kimarad a világ ügyeiből nem kereshetik meg más okból, minthogy felhasználják.
Azon kívül értelmetlen, és fölösleges lenne rám pazarolni az erőforrásokat.
- Tehát akkor, legyünk őszinték egymással. Mivel akarod elérni, hogy segítsek neked? Mert nem vagy a fenyegetés pozíciójában, és nem tudsz meghatni. Nem bízok még annyira benned, hogy meghass - vetem oda neki a csúnya igazságot.
Lehet, hogy nem kellene ennyire nyíltan beszélnem hozzá,
bár amennyire én tudom, ő csak egy semmiből felbukkant tündér, aki valószínűleg az egész birodalmát képviseli valamilyen módon. A csúf, és jól kimért valóság sokkal hatásosabbnak tűnt nekem ebben az esetben, mint a blöff.



Vissza az elejére Go down
Hazel Sage Stargrace
Tündérkirálynõ

Hazel Sage Stargrace
Hazel Sage Stargrace


570
Kor :

Tündérek Birodalma
Tartózkodási hely :

2017. Jul. 15.
Csatlakozás ideje :


A Mágus és a Tündérkisasszony - Hazel&Cosimo Empty
TémanyitásRe: A Mágus és a Tündérkisasszony - Hazel&Cosimo ↠ Vas. Júl. 23, 2017 9:05 pm


     

Secrets and secretive people are fascinating to solve


     
Cosimo & Hazel

     
Sokszor mondták már nekem, hogy ha a halál tokából is integetnék vissza nekik, akkor is ravaszkásan mosolyognék. Nevettem, bár sosem hittem, hogy ennyire ostoba lennék, hiszen félem a halálomat. A munkám oroszlánrésze akármennyire is a háttérben zajlik, az a néhány veszélyes beszélgetés, küldetés, mind nagyon rizikós. Óvatosan kell táncolnom, egyensúlyoznom, mit hiszek el, én mit mondok el, mit teszek s mit nem. Mikor vészek el a homályba, mikor jelenek meg. Bárhol el lehet bukni, s annak az ára hihetetlenül magas - az életem. Nem fizethetem meg soha. Nem érek el vele semmit, ha megöletem magam, de a királynő bízik bennem, én vagyok a legjobb kémje. Westerrel nem volt sok időm dolgozni, nem figyelhettem meg a rutinját, hanem azonnal mozgásba kellett lendülnöm, ami – valljuk be – eléggé megnehezíti a dolgom. Mégsem esek kétségben, hiszen biztos vagyok a fölényemben, mindenre tudok valamivel felelni. Eleget gyakoroltam már, nem tegnap kezdtem. Már nem is emlékszem milyen régen volt, hogy nem én voltam a legügyesebb. de szerintem a királynőm sem emlékszik már.
- Maga szerint én véletlenül botlottam magába? Ha engem megöl, jön a következő, s a következő. - reagálom le a kicsinyes fenyegetését, és egyáltalán nem érzem maga feszélyezve. Tudni akarja miért vagyok itt, tudni akarja hogyan találtam meg – mindent. Nem fogja megölni az egyetlent, aki válaszolhatna ezen kérdéseire. Persze azt nem mondtam el, hogy magam is nehezen találtam rá, hetekbe került, míg a nyomára bukkantam, és mivel az idő szorít, nem tudtam tovább követni, kielemezni a szokásait, cselekvéseit. Sajnos a sürgető királynőnek elég nehéz alapos jelentést vinnem ilyen esetekben, így minden eszközt be kell vetnem, hogy valamicska információmorzsához jussak hozzá, mint egy éhező koldusgyermek.
A bő szavak kifejezéstől nevetnem kell, és egy halk kuncogást ki is engedek. Nyers és modortalan ez a boszorkánymester, nem tudja letagadni. Nem is baj, a kendőzetlen igazságra vagyok kíváncsi. A félrebeszéléshez, kitalált történetekhez láthatóan nem ért, ami csak jó hír lehet számomra. Sok „ügyfelem” igyekszik engem átverni, de ő talán meg sem próbálja, értékelendő dolog.
Kissé elfintorodom, hogy a nevemet kérdezi. A név hatalom, s aki tudja a nevemet összeköthet a tevékenységeimmel – habár kevéshez adtam hozzá a háromtagú megnevezésemet. Mégsem szeretem ha az udvaron kívül használják. A mondénok világán nem tudom rajta tartani a szememet, és bármit kezdhetnek az itteniek ezzel a tudással.
- Hazel Sage. - nyögöm ki végül kelletlenül, de a vezetéknevemet nem árulom el neki. Nem kell mindenről tudnia. A második kérdése viszont mulattat, ennyire könnyen kikerülhetőt rég tettek fel nekem. - És egyik sem vagyok. A tündérek nem barátkoznak, nem ellenségeskednek. Avval szövetkeznek, akivel nyernek a háborúban. - mondom, bár jól tudom, nem állunk jelenleg háborúban. Cosimo nem tűnik csatározós típusnak, sőt, igazán falka-tagnak sem, ha szabad így fogalmaznom, szóval egyedül az az opció marad, hogy a háttérbe húzódik mikor a világot elözönli a káosz. Nem hiszem, hogy a figyelem középpontjában szeretne lenni, inkább láthatatlanul tevékenykedni, békében és nyugalomban.
Nem akarom nagyon megzavarni a lelki világát, csak amennyire szükséges.
(c) crackle bones



Vissza az elejére Go down
Vendég
Vendég

Anonymous
Anonymous



A Mágus és a Tündérkisasszony - Hazel&Cosimo Empty
TémanyitásRe: A Mágus és a Tündérkisasszony - Hazel&Cosimo ↠ Vas. Júl. 23, 2017 12:49 am

A tündérlányka őrült, de okos - ezt meg kell hagyjam neki. Nem fél tőlem igazán, és valóban érzem rajta,
hogy elég erő van benne ahhoz, hogy felvegye velem a harcot, bár nem tudom, mennyi esélye lenne a győzelemhez.
De ahogyan belegondolok egy lehetséges harcba, fel is világosul előttem, hogy miért jöhetett ide - függetlenül attól,
hogy más korszakokban ez gyakrabban megtörtént. Az évszázadok haladtával egyre óvatosabbá, és óvatosabbá váltam azzal kapcsolatban, hogy kinek adom ki a tudásomat,
míg teljesen elzártam magamat a külvilágtól. Most pedig,
mintha lejárt volna a visszatartási idő, ismét meglátogattak a tudást keresve. Tarthatott bárki akármilyen véleményt az alvilági fajokról, és a mondénokról, egy dolog minden élőlényben, és démonban igaz volt ezen a világon: mindenki a tudásra vágyott. Csak ne az én tudásomra fájt volna a foguk...
kiváltképp, mert ha elvesztem semlegességemet az alvilági ügyekben, akkor csak még nagyobb célponttá válhatok.
- Maga szerint a lakhelyem közelébe jöttem kávézni, amikor portálokat tudok nyitni? Felrobbanthatnám az arcát, bármelyik pillanatban, és a következőben már el is tűnhetnék - mondtam az eddig is fenntartott hangsúlyommal. Természetesen most éppen egy olyan dolgot csináltam, amire ő képtelen volt:
blöfföltem. Nem ölném meg őt ennyi mondén közelében,
csak ha biztosan tudnám, hogy az életemre tör. Ami eszembe is juttatta, hogy nem bizonyosodtam még meg róla, hogy nem az életemre tör...
- Nem számíthat tőlem se információra, se egyéb másra...
amíg nem válaszol bő szavakkal következő kérdéseimre!
-
kiemeltem, hogy egyszerű "igennel" vagy "nemmel" ne válaszolhasson. Így csak az igazat mondhatja. Persze még így is kikerülheti a kérdéseimet, de ha túlságosan nagy veszélyforrásnak tűnik a számomra, akkor kénytelen leszek harcolni vele. Ha a tündér illetéktelen kezekbe akarja adni tudásomat, akkor életem árán is meg kell védelmeznem azt!
- Mi a neve? És barát, vagy ellenség? - teszem fel neki a két kérdésemet, majd várok válaszára.
Különös, hogy egy külső szemlélő számára úgy tűnhet, mintha egy édes, privát beszélgetést folytató pár lennénk - miközben valójában az ajkaink közötti tér nem csábító szavak helyszíne,
hanem egy szellemi, karizmatikus csatatér. És ellentétben egyesekkel, én készen álltam arra, hogy extrém módszerekhez folyamodjak, ha rákényszerítenek.
Külsőre úgy tűnhetett, mintha őrült lettem volna, de ez így édeskevés információ. Nem voltam mindig ennyire cinikus,
és érzelemmentes. Ez a változás minden egyes boszorkánymesternél megtörténik, amelyik csak létezik; végtelen életeinkben ez a halál megfelelője - az élet túlnövése,
a tapasztalatok túltöltődése, a szenvedélyek kihalása. És én ennek az idő fogyásával gyarapodó betegségnek kései fázisaiban voltam. Nem tudtam máshogy viselkedni, és már nem is láttam okát, hogy máshogy viselkedjek. Az elegancia elhal, ha az ember hatszáz év szenvedését, mészárlását,
és kihalását nézi végig. A legtöbb korombeli mágus már az eszénél sem bír lenni, és egykori barátaik kénytelenek elzárni, vagy megölni őket. Én ezt nem engedhetem meg.
Siena miatt... nem engedhetem, hogy Sienát bántsa az a démon. Nem engedhetem, hogy tudásaim rossz kezekbe kerüljenek. Küzdenem kell, a végső pillanatig, az utolsó csepp akaraterőmig, hogy megvédjem a nőt, akit lányomként szeretek, és őrizzem a tudást, amely annyi ártatlannal végezhet. Egy ilyesfajta teher elnyomja még a boszorkánymestereket is... és többek között leginkább bizalmatlanná tesz olyanokkal szemben, mint ez a lány.



Vissza az elejére Go down
Hazel Sage Stargrace
Tündérkirálynõ

Hazel Sage Stargrace
Hazel Sage Stargrace


570
Kor :

Tündérek Birodalma
Tartózkodási hely :

2017. Jul. 15.
Csatlakozás ideje :


A Mágus és a Tündérkisasszony - Hazel&Cosimo Empty
TémanyitásRe: A Mágus és a Tündérkisasszony - Hazel&Cosimo ↠ Szomb. Júl. 22, 2017 11:11 pm


     

Secrets and secretive people are fascinating to solve


     
Cosimo & Hazel

     
A boszorkánymester karján éktelenkedő kötés felkelti az érdeklődésemet, s tekintetemet odavillantom egy fél pillanat erejéig. Vajon így fedi el a démoni ismertetőjelét, vagy történt vele valami? Mindkettő eshetőség roppant mód kíváncsivá tesz, nem tagadhatom le. A boszorkánymesterekben néha a legérdekesebb a megkülönböztető jelük, a démoni örökségük. Mi magunk is rendelkezünk ilyennel, de ez az agyafúrtságunkban mutatkozik meg leginkább. Kívülről nehéz észrevenni a jeleket, ha ügyesen eltakarjuk. A mondénok sosem jönnének rá. A boszimesterekét már nehezebb eltakarni, az való igaz.
Nem hülye Wester, nem számítottam arra, hogy az lenne. Több száz éves, talán nálam is idősebb, és ilyen hosszú éveken át volt ideje a tapasztalatnak koszként ráragadni a bőrére. Óvatos, elővigyázatos. Ismeri az alvilágiak legtöbb trükkjét, és eligazodik a világban valahogyan - ha nem így lenne, már nem láthatnám az életet a szemében. Ezt a szituációt azonban nem ő uralja, hanem én, nem adom meg neki az örömet, hogy úgy alakuljanak a dolgok, ahogyan szeretné, akármennyire is okosnak hiszi magát. Az emberek irányítani akarnak, még a démoniak is, s ezért mindenüket odaadnák. Jó, talán azt a könyvet azért nem.
- Igen? - kérdezem öntelt mosollyal. - Kire gondol? Vagy mire? - államat a két kezemen pihentetem, úgy nézek a szemeibe a férfinek. Tényleg érdekel, vajon megfejtette-e már a nagy rejtélyt, hogy ki is zaklatja őt "munka" közben. Először ideges, de most már inkább tűnik bosszúsnak, aki mindjárt felrobban. Tökéletes nekem.
Bal kezével felém kap, bár külső szemmel inkább egy gyengéd mozdulatnak tűnik - magam is bevetem néha az érzéki álarc mögé bújtatott trükkös érintéseket - s fülemhez nyúl. Nyilvánvalóvá válhat így számára, hogy tündér vagyok. A fülem hegyes, mint minden tündérnek, félvérnek, s nem húzódom hátrébb, amint megérint. Nem félek tőle.
- Maga pontosan tudja, hogy a tündérek képtelenek blöffölni. - mondom neki elszánt tekintettel, végig az ő eszelős szemeibe nézve. Igaz, a tündérek képtelenek hazudni. Az angyalok tették nyelvünkre ezt az átkot, ők evvel járultak hozzá a fajunk megteremtéséhez. Szerencsére a démonok ajándéka értékesebb volt, mintsem az angyalok átka ellehetetlenítsen minket. Hasznot is húzunk belőle - nem kételkednek a szavunkban mások.
- És egyértelműen azért hagy maga engem életben, Mr. Wester, mert tudni akarja, miért jöttem. - mondom kéjesen. A mosolyom csak szélesedik, de nem lankad, tudom, hogy nem ölne meg nyilvánosan. Tudom, hogy tudni akarja, miért küldtek engem rá. Ha én meghalok, hát jön más, egy erőszakos hadsereg, akik nem a leggyengédebb módon vennék el tőle az átkozott könyvét.
(c) crackle bones



Vissza az elejére Go down
Vendég
Vendég

Anonymous
Anonymous



A Mágus és a Tündérkisasszony - Hazel&Cosimo Empty
TémanyitásRe: A Mágus és a Tündérkisasszony - Hazel&Cosimo ↠ Szomb. Júl. 22, 2017 3:56 pm

Könyökeimet az asztalhoz feszítve tenyeremre fektettem államat, és ismételten halványan elmosolyodtam.
Szemeim farkasként tekintettek a lányra, bármiféle emberi érzelem kimutatása nélkül. A faasztal felszíne egy kissé behorpadt, ahogy a jobb kezemet ráfektettem; azt a kezet,
amelyet egy sűrű, fehér kötés takart el, mely felcsúszott az egész karomon, míg el nem tűnt rövid ujjú ingem alatt. Sejtéseim bebizonyosodtak. Tudtam, hogy ez nem egy átlagos mondén, de most már biztos voltam benne. Oly régen volt már egy ilyen alkalom, hogy lassan már el is feledkeztem arról,
hogy rajtam kívül vannak még mások. Valahogy eddig mindig sikerült megúsznom, de úgy tűnik, hogy eddig tartott. Idegesítő...
- Két lehetőség van - mosolyogtam halványan, szememben apró élénkség csillant meg, de csak azért tűnhetett fel a lánynak, mert egyébként teljesen halottak voltak íriszeim.
- Maga vagy az, akire gondolok - az az egy mondén,
fejeztem be a mondatot a fejemben -, vagy az, amire gondolok.
Lassan előre hajoltam, mintha csak szellemként suhantam volna a levegőben, hogy közelebb kerüljek a lány arcához.
Gyönyörű teremtés volt, igen... sehol egy karcolás, sehol egy sminknyom, sehol egy vad tekintet, csupa ártatlanság. Egy mondén sohasem tudhatta volna meg, hogy ilyen okkult tudományok vannak a tulajdonomban, mivel több száz éve nem tartanak számon semmiféle emberi nyilvántartásban.
Démon nem lehetett, azok szinte árasztják magukból annak a mocsoknak az illatát, ami testükből ered, meg aztán miért akarna pont egy démon ennyire közel kerülni hozzám? Természetében sincsen semmi bűnös, egy démon női formában valószínűleg flörtölne velem, mocskos tekinteteket vetne felém, vagy éppen fordítva: erőszakos lenne, követelőzne, nem lenne ennyire türelmes. Árnyvadászok közül egyet sem ismertem, amelyik valaha is ennyire... emberien közeledett volna mások felé. Kiváltképp egy kávézóban, és a mondénok is normálisan mozogtak körülötte.
Ahogyan közelebb hajolok hozzá, hirtelen megmozdítom bal kezemet, és - külsőleg már-már szerelmi megindulásnak tűnve - megragadom vele a bal fülét, és arcféltekét.
Tudtam... már külsőleg is felfedezhető volt, de így már egyértelmű.
- Ügyes kislány vagy - tartottam fenn az apró mosolyomat, és egyenesen, kilőtt nyíl módjára bámultam szemeibe. Hangom továbbra is a maga cinikus, mély, szinte monoton hangsúlyban marad. Szinte minden szavamat megrágtam, bár úgy próbáltam kimérni, hogy ez nem lassúvá tette a beszédemet, hanem inkább fenyegetővé - Mondj egy jó okot arra, hogy ne kántáljak egy tűzgömböt a fejedből.
És ne blöffölj, ne próbálj kifogásokat keresni, mert akkor kimondok egy Chthonian szót, és feltétel nélkül meghalsz.



Vissza az elejére Go down
Hazel Sage Stargrace
Tündérkirálynõ

Hazel Sage Stargrace
Hazel Sage Stargrace


570
Kor :

Tündérek Birodalma
Tartózkodási hely :

2017. Jul. 15.
Csatlakozás ideje :


A Mágus és a Tündérkisasszony - Hazel&Cosimo Empty
TémanyitásRe: A Mágus és a Tündérkisasszony - Hazel&Cosimo ↠ Szomb. Júl. 22, 2017 2:18 pm


     

Secrets and secretive people are fascinating to solve


     
Cosimo & Hazel

     
Hamar rájöttem, hogy a rámenőseket az emberek nagyon nem szeretik. Frusztráltak lesznek az erőszakosságtól, a nyomulástól, s abból, hogy nem értenek a szép szóból. A frusztráció pedig figyelmetlenséghez vezet, amit én szépen és egyszerűen ki tudok használni. Csodálkozom, hogy a mester még nem jött rá, hogy tündér vagyok, vagy ha rá is jött, nem osztotta meg velem ezt az észrevételét. Igaz, füleimet elfedi a hosszú, selymesen aláhulló hajzuhatagom, de a boszorkánymesterek mellett egyedül mi rendelkezünk mágiával - bár leginkább tárgyak megbűvölésére, magunk álcázására használjuk eme erőt. Jó magam növények gondozására is, felélesztésére is, bár ez mellékes információ. A virágok iránti páratlan szenvedélyemmel nem megyek most semmire.
Az előnyömre válik, hogy nem is sejti, talán a tündérek meg akarják szerezni a birtokában lévő információkat. Nem gondolnám, hogy óvatlan lenne alapjáraton, ám ha valaki sejti, hogy keresik, üldözik őt, akkor nagyobb hangsúlyt fektet a titkolózásra, a biztonságra. Én magam élvezem az ilyesféle játszmákat, a manipulálást, a bizalom megszerzését, a kedvenc hobbijaim közé tartozik. Öröm feltörni egy kemény diót, és látni, hogyan roppan össze az olajos bele.
Gyermeteg kioktatására nem reagálok, csak bólintok egy nagyot, hogy értem én, hogy nem szeretne itt tudni engem ő, de ő meg értse meg, hogy nem fogok innen távozni egyhamar. Akár még meg is ismerhetnénk egymást, cseveghetnénk egy keveset, hogy kellemesebben repüljön az idő.
A pincérnő mosolygva felveszi a rendelésemet, és magunkra is hagy. Szóval egy név - álnév vagy sem - már meg van, lehet ezzel tudok majd valamit kezdeni. Minden felhasználható információra szükségem lehet.
- Mr. Wester... - bájosan elmosolyodom a kérdésére. Egy tündér csak az igazságot mondhatja, legalábbis amit ő annak hisz, így arcomra kiül a fölényesség halovány mimikája is. - A valóság az, hogy valóban a tevékenységei érdekelnek engem. - búgom, s csalódottan tekintek arra a helyre, ahol az előbb még a könyv pihent. Megértem, hogy óvni próbálja a benne lévő sorokat, de azért hagyhatta volna, hadd levegőzzön még egy kicsit a kötet.
A pincérnő ki is hozza a teámat, amibe hálásan belekortyolok. - Érdekelnek a különleges könyvek. Tudja, a régiségek lenyűgöznek engem. A misztikus nyelven íródott könyvek, pergamenek, a csodálatos kastélyok, a régi illemszokások. - hangom halk, mintha egy súlyos titkot fednék fel előtte.
(c) crackle bones



Vissza az elejére Go down
Vendég
Vendég

Anonymous
Anonymous



A Mágus és a Tündérkisasszony - Hazel&Cosimo Empty
TémanyitásRe: A Mágus és a Tündérkisasszony - Hazel&Cosimo ↠ Szomb. Júl. 22, 2017 6:03 am

Egy nagyot sóhajtok abban a pillanatban, amikor elfoglalja a széket velem szemben. Ez a mondén...
mit én értett meg abból, hogy "fontos" és "munka"? Latinul is el kellett volna mondanom neki? Franciául? Természetesen arcom továbbra is megmarad a főleg érzelemmentes, cinikus kifejezésnél, függetlenül attól, hogy belül minden egyes mondatával egyre inkább frusztrál engem a nő. Az egész szituáció túlságosan természetellenesnek tűnt... főleg egy mondénnál!
A mondén pincérek először azt se tudták, hogy kijöjjenek-e hozzám, és nem felelőtlenségből, mert észrevettem, hogy több percig némán szemléltek.
Karikás szemeim környékét kicsikét megkaparom, majd ugyanazzal az unott pókerarccal tekintek vissza rá. Ügyes a kislány, azt meg kell, hogy hagyjam neki, mivel kihasználta a lassúságomat: már az első pár mondata után hangosan elmondtam volna, hogy ne zavarjon tovább, és takarodjon a közelemből... de annyira álmos voltam - és amúgy sem a legbeszédesebb, legszociálisabb alak -, így nem tudtam felvenni vele a lépést, s végül odakerültem, hogy már a pincért hívta egy italért. Mondhattam volna, hogy kihasználhatnám ezt a helyzetet, de ez egy hülyeség, és hazugság lett volna. Nekem semmi nyereségem nem lenne, ha leállnék beszélgetni vele, vagy rendelnék a pincértől, vagy akármi, bármely hasonló hülyeségbe belekeverednék! Nekem a munkámat kellene végeznem, kiváltképp, mert sürget az idő.
- Igen, különleges családom volt.
- bökök ki végül egy választ, bár határozatlanságom hangszínemben nem mutatkozik meg, inkább a kései felszólalásomban. - Tudja, nagyon kedves, hogy nem tervezett megzavarni... de megzavart. Éppen... dolgoztam - soroltam lassan, mintha egy gyereket akarnék kioktatni valamiről. Tekintetét követve én is lenéztem a könyvemre, s azonnal megragadtam, hogy lassan becsúsztassam táskámban.
Az volt a probléma, hogy nekem nem volt semmilyen munkám, már legalább száz éve, s általában mindent elvettem, ami kellett nekem. Ezt pedig még annál is kevésbé mondhattam volna el a mondénnek, minthogy valójában mit csináltam.
- Mr. Wester - árultam el neki családnevemet, bár ez nem a valódi családnevem volt, azt már pár évszázaddal ezelőtt elhagytam, hogy ne keveredjek semmiféle bajba miatta. -
Nem kérek semmit - válaszoltam, és mutattam fel a kávésbögrémet, majd ismét inni kezdtem belőle. Amint a pincérnő felírta a megfelelő adatokat, és eltávolodott az asztalunktól, a nő felé fordultam. Egyértelműen nem volt egy egyszerű mondén... nem tartott volna ki ilyen sokáig, ha csak az lenne.
- Rendben van, és most a valóságot - hajoltam kissé közelebb hozzá, bár, mint mindig, arcom nem is rebbent alapvető kifejezéséből. - Mit akar? Kétlem, hogy a munkám iránt érdeklődne.



Vissza az elejére Go down
Hazel Sage Stargrace
Tündérkirálynõ

Hazel Sage Stargrace
Hazel Sage Stargrace


570
Kor :

Tündérek Birodalma
Tartózkodási hely :

2017. Jul. 15.
Csatlakozás ideje :


A Mágus és a Tündérkisasszony - Hazel&Cosimo Empty
TémanyitásRe: A Mágus és a Tündérkisasszony - Hazel&Cosimo ↠ Szomb. Júl. 22, 2017 1:15 am


     

Secrets and secretive people are fascinating to solve


     
Cosimo & Hazel

     
Nem illetődöm meg a férfi cinikus modortalanságán. Magam is gyanakvóan fogadnám a kíváncsiskodó alakokat. Ráadásul éltem már eleget, hogy ráébredjek, a sértődöttségnél nincsen feleslegesebb és borzalmasabb érzés. Időpazarlás az egész. A csípős megjegyzések nem érik meg eme könnyelmű pazarlását az időmnek, így fel sem veszem, a bájos mosoly az arcomon élesebbé válik, de semmi több. Leülök a székre, akármennyire is ellenkezik. - Valóban, eléggé foghíjas ez a hely. - nézek körül az elszórt kis csoportokban ülő mondénok között, de pár pillanat múlva tekintetem az asztalra fektetett, csukott könyvre szegeződik. Gyönyörűnek és ősinek tűnik, szinte érzem, mekkora erő árad belőle. - Magának igazán különleges családja lehet. - merengek. A királynő nem tett említést a származásáról, úgy vélem, ő maga se tudja melyik démon nemzhette ezt a mestert. Talán a mester is tudatlan ebben a kérdésben. Nem mindenki találkozhat a démoni szülőjével. Mindenesetre hatalmas lehetett, hiszen a királynő szerint erős boszorkánymesterrel ülök most szemben. Kinézetre nem tűnik legyőzhetetlennek, leginkább egy ijesztő, pszichopata mondénnak tűnik, amelyik csendes, a társadalom többi tagja lábtörlőnek használja, ám éjszaka ő az úr - ő választja meg ki élhet s kinek kell távoznia az élők sorából.
Persze nem vagyok ostoba, s nem a külleméről ítélem őt meg. Gyakorlott vagyok, így nem játszom a saját életemmel. Nem most akarom itt hagyni az udvart.
- Ő, ne haragudjon, nem terveztem megzavarni Önt. Egészen érdekesnek tűnik a munkája, régiségekkel foglalkozik?
- kérdésemet rázúdítom, szemeim a könyv borítóját vizsgálgatják. Megvárom a válaszát, s magunkhoz intem a szőke, szeleburdinak tűnő pincérnőt. - Egy jeges teát kérnék. Ön esetleg valamit, Mr. ...? - várakozóan tekintek az arcára. Talán nem lesz annyira modortalan mások jelenlétében, vagy legalább kicsikarhatom belőle a nevét, vagy legalábbis amit használ. Fontos tudni a célpontjaim álneveit.
(c) crackle bones



Vissza az elejére Go down
Vendég
Vendég

Anonymous
Anonymous



A Mágus és a Tündérkisasszony - Hazel&Cosimo Empty
TémanyitásRe: A Mágus és a Tündérkisasszony - Hazel&Cosimo ↠ Pént. Júl. 21, 2017 6:01 am

Tekintetemet már-már drámai lassúsággal emelem fel az engem megszólító nőre. Mintha csak egy tigris lennék, aki a prédájának közeledésére lelassul - s szemeim is vadmacskához hasonlóan fordulnak a nő arcához. Annyira elmélyedtem a kutakodásban, hogy első mondatát még csak nem is hallottam teljesen, sőt, inkább csak arra a tényre mozdultam meg, hogy valaki hozzám szólt. A legtöbb mondén okosabb ennél...
Csupán az tartott vissza attól, hogy azonnal elutasítsam, hogy álmosságomban kissé lelassultam, és meghallottam a következő mondatát. Ez a mondén érdeklődne az én könyveim iránt? Még ha valóban érdeklődne is, és nem csak megjátszaná magát, vagy magához akarna szeretgetni engem, akkor sem tudná elolvasni. Az egész Chthonian nyelven lett írva, amelynek szavait csak mágiahasználó fajok képesek értelmezni, de akár helyesen felolvasni is.
- Van itt rengeteg hely... - válaszolok lassú, cinikus, mély hangomon a lánynak. Tekintetét követve lenézek a könyvemre, majd visszapillantva a nőre, becsapom azt, és az asztalra fektetem. - Igen. Különleges. Családi örökségnek is lehet mondani. Privát - emelem ki utolsó szavamat.
Fogalmam sincs, hogy ki lehet ez a nő - arcának vonalai szépek, és fiatalosak, teste pedig eléggé törékenynek tűnik első pillantásra. Még ebben az állapotomban is összetörhetném, ha nagyon akarnám - a mondének mind annyira törékenyek. Bár kíváncsiságuk már annyira nem is lep meg.
Arcomhoz emelem a kávésbögrét, és halkan szívom fel a -
számomra - üdítő varázslét. A mondének egy valamiben tényleg ügyesek voltak: és az az volt, hogy felfedezték a kávébabot! Mindeközben próbálok kitalálni egy kifogást a lány elűzésére, hisz ha már egy emberi környezetben vagyok,
emberien is kellene viselkednem... vagy legalábbis próbálnom.
- Tudja, éppen egy fontos munka közepében vagyok! - mosolygok rá hamisan, s halványan szám szélével, ám amint elfordítom az arcomat, még az a mosoly is elveszik a számról.
Meg kell védelmeznem Sienát, és a családját ettől a démontól... nem terelheti el a figyelmemet egy mondén kíváncsisága.



Vissza az elejére Go down
Hazel Sage Stargrace
Tündérkirálynõ

Hazel Sage Stargrace
Hazel Sage Stargrace


570
Kor :

Tündérek Birodalma
Tartózkodási hely :

2017. Jul. 15.
Csatlakozás ideje :


A Mágus és a Tündérkisasszony - Hazel&Cosimo Empty
TémanyitásRe: A Mágus és a Tündérkisasszony - Hazel&Cosimo ↠ Pént. Júl. 21, 2017 4:30 am


     

Secrets and secretive people are fascinating to solve


     
Cosimo & Hazel

     
Egy a sok küldetésem közül. Odamegyek, beszélgetek, barátkozom. Nem is igazán tulajdonítottam neki nagy jelentőséget; egészen egyszerűnek hangzott, midőn királynőm megosztotta velem ezt tervet. Persze, mint minden küldetésben, ebben is volt valami pikáns különlegesség - egy boszorkánymester, aki ritka varázsigék tulajdonában áll. Természetesen a legjobb kém kapta a megbízatást, aki magam volnék, így hamar kideríthetem e warlock motivációit, akár még a varázsigéit is. Népünk megveti a boszorkánymestereket, s ez valószínűleg kölcsönös, de néhányuk egészen kivételes képességekkel rendelkezik, melyeknek hatalmas hasznát vehetjük. Akár más mestereknek eladni a tudásunk, akár magunk kovácsolni belőle előnyt, a tudással hátrányt még nem szereztünk, így meg kell próbálnunk. Előrehaladásunkhoz meg kell teremteni a legmegfelelőbb feltételeket, és nem szabad egy lábon állnunk. A mi fajunknak kell uralni a helyzeteket, megválasztani a szövetségest, az ellenséget, a nyertest, s a vesztest minden háborúban. Én játszom a szerepem, engedelmeskedem a parancsoknak, evvel járulok hozzá a sikerünkhöz, más erőszakkal, harccal, fegyverekkel éri el ugyanezt. Én nem kételkedem, bízom a vezetőnk bölcsességében, más néha kételkedik, de sosem hátrálunk meg, ó, nem ám! Végül mindig az Ő szava győz. Ha a királynőnk nem tartotta feleslegesnek ennek a férfinak az ellenőrzését, nem küldött volna engem ide. Egy tőle távoli asztalnál ülök éppen, körülöttünk forognak a mondénok, jönnek-mennek, mintha semmi gondjuk nem lenne. Szánni valóak, ám nem miattuk vagyok most itt, tekintetemet mindvégig a férfin tartom. Kimerültnek tűnik, mint aki az idők kezdete óta nem tért volna nyugovóra, s bár csendesen bújja az előtte elterülő lapokat, egy űzött vadhoz hasonlítanám; egy rebbenés, s már menekül is. Nem akarok én magam lenni a rebbenés, de le kell őt szólítanom, haladnom kell, szorít az idő.
Elhessegetem a pincérnőt, aki harmadjára jönne ide felém, s lassan felemelkedem a székemről. Odalépdelek a férfi asztalához, s megállapítom magamban, közelebbről még nyúzottabbnak tűnik. Nem baj, a fáradtság az éberség hiányát jelzi, amelyet remekül ki tudok használni. Hangtalanul megsimítom az asztalt, amelynél ül, majd közelebb hajolok a boszorkánymesterhez.
- Szabad ez a hely? - kérdem lágyan, miközben bájosan mosolygok rá, s ha az asztalnál nincs még egy üres szék, a legközelebbitől odahúzok egyet. - Tudja, felkeltette az érdeklődésemet az olvasmánya. Olyan... Különlegesnek tűnik. - magyarázom, tekintetemet végig a lapokon tartva, melyeknek tartalma - egyelőre - titok előttem. Homály fedi, ahogyan ennek a kimerült férfinek az elméjét is, így talán könnyű lesz beférkőznöm oda.
(c) crackle bones


Vissza az elejére Go down
Vendég
Vendég

Anonymous
Anonymous



A Mágus és a Tündérkisasszony - Hazel&Cosimo Empty
TémanyitásA Mágus és a Tündérkisasszony - Hazel&Cosimo ↠ Csüt. Júl. 20, 2017 7:50 pm

Fáradt szemeimet megdörzsölve lapozgattam át ismételten könyveim lapjait. Az egyik mondén pincér már oda is jött hozzám, hogy megkérdezze, jól érzem-e magamat, mert már akkora karikák voltak a szemeim alatt, mintha három napja öt kávén futottam volna. Pedig ez kicsit sem így volt. Csak két kávét ittam, egy hete nem alszok, és leginkább varázsigékkel próbáltam fenntartani magamat. Egy új - robbanóan forradalmi - varázslaton dolgoztam, amely segíthetné a boszorkányvadászokat a démonok elleni küzdelemben. Többek között engem is... mivel még mindig annak a lénynek a nyomában jártam... Talán éppen az is tartott fel engem már annyi napja, az örökös bosszúvágy.
Chthonian nyelven olvasom a szövegeket, és teljesen beleivódom saját kis világomba. Jobban is érzem magamat ott, mint ebben az apró éjjeli bárban-kávézóban, függetlenül attól, hogy csak egy csendes jazz-zene szólt, és a pincéreken, meg néhány bujdosó páron kívül nem volt senki sem a bárban. Sohasem szerettem a mondéneket - nincsen bennük semmi elegancia, semmi tudásvágy, ráadásul még az alapvető értelmük is korlátozva van, mert nincs érzékük démoni, vagy mágiai tudományokhoz. Bár, hogyha a többi fajjal kellene összehasonlítanom őket, akkor inkább egy mondénre bíznám a mágiámat, mint egy Árnyvadászra, vagy egy másik boszorkánymesterre. Talán éppen ezért is nem kedvel egyik csoport sem annyira - csak addig vagy barát, amíg támogatsz. Amint magadnak is elkezdesz gondolkodni, amint kiterjeszted a felfogásodat, ellenségnek számítasz. Ilyen ebben a korszakban a "barátság".
Ajj... legalább 1486-ban még tüzet raktak az ilyen emberek lába alá, és máglyán elégették őket...

Ahogyan tovább lapozgatom a lapokat, hirtelen különös jelenlétet érzékelek. Saját kis világomból léptek hangjai, és egy távoli női arc ránt ki, aki szemével követi cselekvéseimet. Általában megpróbálok minden mondént kizárni környezetemből, és csak a saját dolgaimra koncentrálni, de valahogy őt nem tudom. Akárhogy is, nem törődök túlságosan vele - csak egy újabb járókelő minden bizonnyal, nekem pedig sokkalta fontosabb dolgaim vannak, minthogy emberekkel csevegjek. Küldetésem van - annyi év óta először; s újra testembe árad az életerő, és az akarat. Nem lehet fontosabb munkám ennél, nem igaz?



Vissza az elejére Go down
Ajánlott tartalom




A Mágus és a Tündérkisasszony - Hazel&Cosimo Empty
TémanyitásRe: A Mágus és a Tündérkisasszony - Hazel&Cosimo ↠




Vissza az elejére Go down
 
A Mágus és a Tündérkisasszony - Hazel&Cosimo
   
1 / 1 oldal
 Similar topics
-
» Cosimo Wester
» Egy Új Világ hajnala - Lívia&Cosimo
» Hazel lakrésze
» Hazel Sage Stargrace
» Arne&Hazel - Dumort Hotel Tető

Engedélyek ebben a fórumban:Nem válaszolhatsz egy témára ebben a fórumban.
-
Ugrás: